Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

andreahrbacova
17. říj 2008

Dobré ráno těhulky,vítám tě anabell mezi námi 🙂 Tak jak se cítíš jako těhulka??

katy2
17. říj 2008

Ahojte 🙂
pridavam sa k vam.... tehu mame potvrdene az 2x z krvi a 23.10. ideme na uzv 🙂

andreahrbacova
17. říj 2008

Ahojky Katy vítáme tě mězi námi.Jak s enám to tady pěkně rozrůstá 😀

anabell66
17. říj 2008

no necitim sa nijak inak ako inokedy. Ani by som nevedela ze som, keby som si nerobila test. Ale uz ma aj prsia bolia a brusko a poobede byvam straaaasne unavena. 🙂

katy2
17. říj 2008

dakujem za privitanie 🙂

ambret
17. říj 2008

Ahojík holky 🙂

Zdravím nové těhulky a gratuluji 😉

anabell66
17. říj 2008

dakujem babyy 😉 😵 😵

andreahrbacova
17. říj 2008

tak s tou únavou vím svoje,pořád jen spím.Jdeme se s přítelem projít a jak přijdem,tak jen tak v oblečení se natáhnu na postel a v tu ráno jsme tuhá.No hrůza 😀

anabell66
17. říj 2008

no ja som minule zaspala na parkovisku v aute, kym drahy isiel nieco kupit. To sa mi v zivote nestalo. 🙂

gag
17. říj 2008

Ahojky, vítám nové těhulky a gratluji...pěkné páteční ráno, konečně pátek 🙂))

anabell66
17. říj 2008

veru veru, konecne sa rano vyspime

andreahrbacova
17. říj 2008

holky na jednu stranu bych ještě ráda chodila do práce,ale na druhou....doma je mi dobře 🙂 dneska jedu k našim,tak aspoň nějaká změna,mě se totiž nechce nic dělat,pořád bych se jenom válela v lůžku

anabell66
17. říj 2008

teraz ti je dobre, ale neskor ti to pojde pekne na nervy 😉

andreahrbacova
17. říj 2008

ale pak budu ráda,že sjem doma,než s etahat s tím břichem,a opravdu nevím,jak bych v práci zvládala ty dvanáctky, s těma děckama,děs a hrůza 😀

anabell66
17. říj 2008

a co robis?

andreahrbacova
17. říj 2008

pracuji jako ošetřovatelka v dětské léčebně na lázních,teda pracovala jsem

andreahrbacova
17. říj 2008

ono to je v podstatě jedno,protože mě by stejně už od ledna bohužel neprodloužili smlouvu ☹ což mě mrzí,protože mě ta práce bavila

anabell66
17. říj 2008

aha, no to je zaujimava praca.... 🙂

lestep
17. říj 2008

ahojky. vítám nové těhulky. Ať se vám všem daří a hlavně, ať se cítíte dobře. Opravdu se nám to rozrůstá..Dneska za váma kouknu jen na chviličku. musím jít vařit a pak jdu do komise k volbám..
S tou únavou je to děs, když si na to vzpomenu. Nejlepší byl druhý trimestr. To jsem ani nevěděla, že jsem těhulka. Mějte se,

andreahrbacova
17. říj 2008

no teď jsem to psala kamarádce,že jsem četla že druhý trimestr je nejlepší,to ženská plná energie a elánu,tak jsem zvědavá. 🙂
a co dneska lestep vaříš?
já pojedu odpoledne k anšim,takže se najím tam

lestep
17. říj 2008

Ahojky andreo- já jsem fakticky ani nevěděla, že jsem těhu. Nemusela jsem nijak extra odpočívat, vše jsem zvládala v pohodě, máš plno energie. Ještě že to bylo v létě, když jsem akorát byla ve druhém trimestru. Ty vedra byly opravdu šílený. To mě zmáhalo. Teď se také cítím dobře, občas tvrdne břicho, ale to je normální. Pokud to není více než 12 x za den. Brala jsem magnezium. Teď už ne..Pomalu nakupujeme výbavičku..
Dneska vařím kuřecí nudličky s hráškem a mrkví a brokolicí a vařené brambory a k tomu okurkový salát. Polévku mám od včerejška bramborovou. To bude mamka. Už se těším..

micanek
17. říj 2008

Jituskak: mě na nevolnoct pomáhala coca cola .. NÉ light .. obyč .. po douškách .. žádný velký hltání .. ale fakt to zabírá .. moje dítě vě mě vyrostlo na coca cole 😀

Holky v třetím trimestru jsem nespala vůbec .. nebyla jsem ani unavená .. ze začátku teda strašně .. v tom třetím bylo strašný akorát tahat ten pupíkk ... ale k něčemu je to dobrý ... člověk se začne těšit na porod 😀 😀 😀

Lestep: Leni ... manža to dneska vzdal a radši zase uvařil 😀 když od něj je to táák dobrý 😀 😀 😀 jo a už jsem konečně dala fotky na modrou střechu, tak tady je link http://www.modrastrecha.cz/album/album.php?vAlb... .. slíbyla jsem to hlavně Lestep a Rolincove .. jenže rolincová se zas někde toulá , že .....

micanek
18. říj 2008

Lestep: Leni .. tady je Michálek v tom lehátku od Fischer Price .. a je až do 18kg .. fakt je super .. https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

micanek
18. říj 2008

Ty vogo ... to je zas hodin ... valím chrnět, než si mě začne Michálek žádat ... pa páááá

lestep
18. říj 2008

Tak se hlásím, že jsem se vrátila z voleb. Byla jsem v komïsi. Bylo to fajn. Pokecaly jsme s ženskýma a hlavně bobíšek už byl taky volit. To je dobrý ne? Ještě se nenarodil a už volil..

Micanek- nějak jsem ještě neměla čas pořádně kouknout na emailu na ty oblečky od tebe..Napravím to..Na modrou střechu též kouknu..Chudák manža, ten se teda má. Dře na stavbě a ještě si musí uvařit..Jé, to lehátko je moc krásné

belatka
18. říj 2008

ahoj holky 🙂 omlouvám se,že vám semka lezu...mám otázečku na těhulky,jsem v 7tt a mám trápení..po každém jídle se mi nafoukne bříško,jakoby nahoře střeva,mám větry a to dokonce i když si tam zmáčknu... 😅 na velkou se mi skoro nechce ☹ trápí vás něco podobného?jak jste to řešily?né že by mě bolelo břicho to ne,ale spíš je to takový tlak na střevech neboli v horní části břicha...díky moc 🙂

jankapavol
18. říj 2008

micanek:pod jakym nikem prodavas na mmb?se mi moc libi vase vecicky
¨belatka:mne ze zacatku dost palila zaha,to ted opet a nadymam se skoro celou dobu,spomaluje se cinnost strev(zvysuje se cinnost parasympatiku)a tim je to zpusobene.hodne prochazek a malo cerstveho peciva...

belatka
18. říj 2008

jééééj janka,taaak to bude těma dvěma čerstvejma rohlíkama se salámem 😅 celej dem mi bylo zle tak když se to uklidnila přecpala jsem se bílým pečivem...díky za radu 😉

jankapavol
19. říj 2008

belatka:no a na to vyprazdnovani je dobre rano pred snidani snist na lacno ovoce

rolincova
19. říj 2008

lestep: Ahojky Leni, teda ty jsi úplně vzorná občanka🙂)) Teda ne jenom ty ale i mrňousek... Koukám podle toho jak píšeš, tak už to je taky mazec s tím těhotenstvím vid? Jak se člověk blíží do finále, tak to začíná být docela síla. Mám pocit, že z postele vstávám jak stará babička. Ta noční návštěva wc mě taky docela unavuje. A hlavně už se hrozně začínám těšit až si Natálku pochovám. Míša taky ten mi říkal, jestli až pojedeme z porodnice, tak jestli ji bude moc celou cestu mazlit. Jinak ze školy je stále moc nadšený, tak jsem fakt ráda. Už začíná číst i věty. Já jsem si ještě dala za úkol předělání kuchyně do porodu. Teda nakonec změnu dvířek, pracovní desky a nějaké úpravy. Kája mi ji vymaluje a nově obloží. Tak se fakt nenudím. Tak Leni papa a písni... Jo a už mám sbalené tašky. Jak pro sebe do porodnice tak pro Natálku z porodnice. Už máme i vyplněný ten papír se jmény.
micánek: Ahojky Zuzi, teda já jsem koukala na Váš domeček a jsem v šoku. Teda to je rychlost, jste borci. Vy snad budete ještě letos bydlet🙂 To je krása jak to rychle roste vid? A Miška v tom lehátku. Moc se mi líbí. Taky bych takové pak chtěla koupit. Kolik Vás stálo? A už kupuješ dárky? Já už jich mám polovinu a dokonce zabalené. Protože si říkám, že pak třeba nebude čásek. Budu péct cukroví a mimísek atd....

Jinak zdravím všechny nové mamči.... držte se a užívejte si těhulkování....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru