Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

lestep
23. říj 2008

roli- Dáši, těžko říct, jak to tam bylo, ale když má ženská po porodu horečky, tak to není zrovna dobrý a většinou to chce řešit hodně rychle. Kámoška rodila v německu. Vzala si němce. Myslím,, že jsem to už tady jednou psala. Rodila v sedmém měsíci. Malý byl v inkubátoru. Ona byla pořád unavená, měla teploty a po týdnu začala mí velký horečky, upadala do šoku, pak jí hned vzaly na sál, udělaly revizi dutiny břišní, byla to počínající peritonitida- znět pobřišnice a také měla v děloze zbytky placenty..Dávaly jí pak krev a než se z toho zmátořila, tak to byly dva měsíce. Malej byl v té době i inkubátoru. teď jsou mu skoro dva roky. je hroznej šikula. Dáša ale pořád trpí tím, žeho nemohla mít ze začátku u sebe, že je prý na ní hodně fixovaný.,Když prý někam odchází, tak se pořá ptá a mami přijdeš viď..Je to hrozný.. Jinak jsem vařila. Dělala jsem špagety s omáčkou z meltého masa a paprik.. moc dobrý.Tak si užijte plavání. 🙂

mcanek- to už je ale malej šikulka.. 🙂

andra76
23. říj 2008

Ahojky holky jsem po ivf a včera jsem měla i 12 den po et hcg 782.měla jsem obavy aby to nebyl pregnyl ale prý už ne,vlastně ještě pořádně nic nevím jestli je miminko kde má být a jak má být na ultr. jdu 6.11.

micanek
23. říj 2008

Andry .. moc ti gratuluji .. nevím tedy jak je to po ivf .. ale co se týká hcg tak podle mě uplně stejně jak u normál těhu .. takže hcg už máš i vcelku velké .. já to zjistila při 350 ... teď ať ti to rychle stoupne na d 5000 a už se bude plodeček držet 😀

Ale co je to pregnyl .. to nevím .. 😅

andra76
23. říj 2008

micanek díky moc ,no pregnyl mi píchali na růst a na zvrásnění sliznice dělohy a právě ten může dělat falešně pozitivní tt,ale v car mě ujistili že todle už pregnyl neneí že ten vymizí po 4 dnech.,no uvidíme snad to dopadne dobře.jinak se pregynl píchá na uvolnění vajíčka.

lestep
23. říj 2008

anra- tak držíme pěstičky. Některý růstový faktory to můžou dělat, ale snad to bude těhu..

andra76
23. říj 2008

lastep no můžou ale v car my vysvětlili že už to v žádným případě pragnyl není a že i kdyby byl tak by nebyl už tak vysoký, no uvidím.

rolincova
24. říj 2008

lestep: Ahojky Leni, teda s tou kamarádkou v německu to byla taky síla. Ještě, že tam se jí té péče dostalo vid? Dneska jde kamarádka na ultrazvuk a dozví se co má v bříšku, tak jsem tak zvědavá. Ona bude mít miminko v březnu. Tak vy taky předěláváte kuchyň a vy máte dvougenerační domeček? A co předěláváte?

🙂

micanek
24. říj 2008

Roli: Dáji .. ty brďo .. ty už to máš za pár 😀 Už se tak těším, až nám prďolínku ukážeš .. no určitě bude krásná po mamince 😀
Měla už jsi poslíčky ? .. ke mě žádný nepřišly vůbec.

lestep
24. říj 2008

andra- uvidíš, co ti řeknou. Určitě se jedná o těhu..

ahojky roli- Dáši, my máme dva domečky. V jednom bydlí tchán s tchýní a ve druhém my s manžílkem. Doteďka jsme to tak nějak vybavovaly, pořád něco nakupovaly. Kuchyň byla funkční, ale byl tam dost starý sporák, tak jsme vařily u rodičů. Teď už máme sporáček zabudovaný a začneme si vařit sami od listopadu. Stejně budu vařit pro všechny, když bude mamka v práci, ale už to bude ve svém. Chci už eď od listopadu, abych se tak nějak zajela, než bude bobíšek na světě..Loni jsme předělávali koupelnu,abysme tam mohli existovat, jinak to necháváme, jak to je..Za dva, tři roky to budeme bourat a stavět na zahradě nový domeček.Nějaký bungalow..Teď ale staví manželův brácha a je pořád na stavbě tam, tak bysme neměli ani možnost to stavět..Jsem ráda,, že to bude až za ty dva, tři roky..To už bude malej větší a bude to takový jiný..Máš pravdu,s tou kámoškou je to mazec..To by člověk řekl, že byla v německu a může být ráda, že vůbec přežila..Měla opravdu namále,, 😀

hlavinka
24. říj 2008

Ahoj holky, pardon, ze vam sem vpadam, ale rada bych Vas upozornila na stav registrace tehu v Podoli:

Dneska tam byla kamaradka v 9TT a byla 377 a berou jich na mesic terminu porodu jen 380!!! Takze jakmile zjistite, ze jste tehu, sup se zaregistrovat. Nevadi, ze nemate tehu prukazku, oni vam to napisi na karticku a pak se to do prukazky prepise 🙂

lestep
24. říj 2008

hlavinka- to je docela mazec, že se musíš tak brzy předem registrovat. Ještě že u nás v porodnici se to neřeší..Rodí se hodně, ale nejsme velký město.. 🙂

rolincova
24. říj 2008

micanke: Ahojky Zuzi, já se taky těším, až budu už doma a jen fotit...To víš, že se nervozita šíeně stupňuje. Kor po předvčerejších zprávách a dneska k tomu přidali další případ. Týjo, lepší nic nevědět. To mě pak přepadají takové divné myšlenky. Asi i tím, že už doma jednoho broučka mám a nechce se mi do nemocnice od něj. No musím říct, že tak dvakrát denně se mě bříško jakoby stáhne, ale za chvíli to je zase ok. V po jdu do poradny, tak jsem zvědavá co mi řekne. Jestli už aspoň trošku sestupujeme....

lestep: Ahojky Leni, tak já myslela, že bydlíte dohromady a vy solo, tak to je super...A proč ten domeček budete bourat, to nejde přestavět? Ale nový je nový, to je zase fakt. Tak kámoška mi volala, že jí řekli, že pokud chce holčičku, tak musí jít do třetího. Tak to bude brouček a Natálky kamarád.... 🙂

hlavinka: No děkuji za upozornění, ale do Prahy se mi rodit jet nechce. Naši porodnici taky hodně chválí a já mám super doktora 🙂 Koukám, jaký máš pěkný termín, tak schválně kdo z nás bude rodit dříve jo 😉 Týjo to budeš mít dáreček, teda pokud by to fakt bylo na ty vánoce...Já jsem zvědavá jak já, dr. mi řekl, že to může být plus, mínus 14 dní. A jaké máš pocity, když už jdeš takhle do finále, co noci?

rolincova
24. říj 2008

Jo holky a už se prolévám maliníkem... Včera u mě byla ta kamarádka s rok a půl starým chlapečkem, tak jsme se bavili o porodu a ona říkala, že silné bolesti měla asi 10min. A tak jsem se jí ptala, jestli jedla nějaké léky, nebo bylinky a říkala, že pila pravidelně maliník... Tak jsem si dneska přikoupila ještě 2 krabky a piju ho tak 3x denně. Příští týden asi začnu víc.

hlavinka: piješ ho taky?

lucinka1104
24. říj 2008

ja som maliník tiež pila poctivo aj homeopatika a rodila som 20 hodín z toho polovicu ukrutnébolesti kontrakcie každú minútu a otvorená stále len na 8 😒 😢 , ale niekomu možno pomôže

lestep
25. říj 2008

ahojky roli- Dáši, no my bydlíme zvlášť, ale stejně jsme většinou nahoře u rodičů. jak jsem tam vařila a ještě se starám o táty, když něco potřebuje..Teď budu vařit dole.Těším se..Dneska jsme dělaly vepřové maso. Radek je dovezl z práce, tak máme pěkný zásoby..Zítra budou řízečky. Přestavět nemá cenu, protože když ten baráček má dvě stěny kamenný. Když ten barák zateplíš, dáš nový okna, tak to stejně pořád plesnivý..Je lepší to zbourat a postavit nový..Tenhle už má svoje za sebou. Vytopit ho je taky problém, když jsou velký mrazy. U nás bývá docela velká zima. Snad bude tak mírná jako loni.. To sis koupila sypaný maliník nebo procovaný v sáčcích? kolik se o má pít denně? Píšeš, že piješ tři šálky, to je tak akort ne? Může se mít až do porodu?

micanek
25. říj 2008

lucinka1104: já jsem byla taky na homeopatikách a porod jesm měla fakt takovej, že bych ho přála každé. Myslím si, že to bylo díky homeopatikům. na každýho to působí asi jinak. Čaj se nepila vůbec
Dáji .. mě malej vůbec vyditelně nesestoupi .. jak každé spadne pupík před porodem .. tak u mě to vůbec nešlo poznat.

Neboooj .. bude vše dobrý .. jé já už se tak těším až se Michálkovi narodí potencionální nevěsta. 😀

Lestep: Leni .. to víš, Michálek je starší 😀

rolincova
25. říj 2008

lestep: Ahojky Leni, tak to jo, to by pořád nebylo ono a až byste do toho zainvestovali, tak by jste na tom stejně pořád viděli nedostatky. Ano ten čajík piju porcovaný. Může se pít až do porodu. Akorát ho asi pak budu pít ještě častěji.
micanek: Ahojky Zuzi, no mě docela u Mišky bříško kleslo. Ale díky za podporu... Teda já už jsem jako koulička a to ještě měsíc. To je mazec. Už se sotva hrabu. Když jdu tak na mě každý kouká, protože mám fakt jen obrovský balon pod tričkem jinak nic. Zezadu prý vůbec nic, tak pak každý vyvylí oči...

micanek
25. říj 2008

Roli: Dáji .. no a já před porodem chodila v černých šatech z bílejma puntíkama .. nepřehlídl mě fáákt nikdo 😀 .. No a ještě ten tank spapkane pod nima 😀

pointka
26. říj 2008

Ahojte. Potrebujem poradit.
Viem, ze na zaciatku tehotenstva ma zena pichanie v pobrusku a aj ako keby menstruacne bolesti. Toto som aj ja mala, ale vzdy to trvalo len kratko. Vcera vecec a este v noci som mala ako keby mentruacne bolesti, ale trvali snad 5-10 minut v kuse. Ziaden vytok ani krv, potom, ked som lezala v klude postupne odzneli. Mate to aj vy? Alebo sa mam niecoho obavat?

rolincova
26. říj 2008

micanek: Zuzi, jási pamatuji, jak jsem sem chodila a pořád nic a nic Miškovi se nechtělo ven. Připadala si mi tak jako hodně v pohodě..
pointka: Ahojky, měla jsem to taky a je to tím jak se ti roztahuje děloha. Měl to snad každý, takže pokud nemáš žádný krvavý výtok nebo opravdu bolesti, které by se nedali vydržet, tak bych to asi neřešila. Mě pak v průběhu těhu píchalo několikrát i celý den....

pointka
26. říj 2008

ano ale vzdy to trvali tie menstruacne bolesti iba kratko, teraz aj 10 min. Aj to je OK?

andra76
26. říj 2008

pointka já to mám takyje to dost silné, ale když si lehnu tak to tak za 10 min přejde, ted mě nastřídačku každý den bolí vaječníky ,no snad to bude všechno v pohodě.

pointka
26. říj 2008

v kolkatom tyzdni si? 🙂
Tak mi odlahlo. Su to nove pocity a vsetkeho noveho sa zlaknem, ci je to OK 🙂

andra76
26. říj 2008

jestli jsem ptal mě tak já jsem nejspíš v 6tt ale přesně ještě nevím jsem po ivf a ám to zatímjen z krve a na ultrazvuk jdu 6.11. tak doufám že je nebo jsou mimča kde mají bát,jsem po léčbě endometriozy takže budu mít asi bolesti přecejen větší než normálně.

micanek
26. říj 2008

Roli: Dáji .. prvně jsem se taky moc bála, ale je pravda, že jak už jsem přenášela, tak jsem se dostala do stswvu, že Michálek ve mě zůstane, takže se nemusím ničeho bát ... ke konci už mi bylo fakt všechno jedno .. kor ty vedra 😀

rolincova
27. říj 2008

micanek: Ahojky Zuzi, no je fakt, že člověk prochází různými stádii těhulkování a chvíli se bojím, chci si ji tam nechat a teď už jak se mi hůře dýchá, špatně spí, tak se taky docela těším, až to budu mít za sebou. A hlavně až si ji pochovám. Objednala jsem ten vánoční obleček, šatičky a čepičku🙂 Ale přenášet se mi teda fakt nechce. Zkusím dneska doktora na ten Hamiltnův hmat, jak se na to bude tvářit. Samozřejmě se jen zeptám a pak třeba ve 38tt... No uvidíme...

micanek
27. říj 2008

roli: mě toho hamiltona dělali před porodem jak už jsem rodila .. asi aby to bylo rychlejší .. ale teda vůbec nic příjemnýho .. na druhou stranu byl zas Michálek krásně dopečenej 😀 😀 😀

micanek
27. říj 2008

Andra76: .. můžu se zeptat co je to ta endometrioza? 😅

marara
27. říj 2008

Ahojte,
hladam nejaku pomoc, prave som si urobila test RapiClear Classic a vysli mi tam dva pasiky, ale jeden je velmi bledy a objavil sa o cosi neskor(cca 4 min). Myslite, ze to moze byt chyba testu alebo mam utekat do lekarne po nejaky novy test a vyskusat to znova? Potrebujem to vediet dost surne, nakolko som chora (chripka) a musim sa rozhodnut o dalsich liekoch... Dakujem

micanek
27. říj 2008

maramara .. tenká čárka bejvé při hodně čerstvém těhukování a den odedne sílí ... 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru