Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

many
29. lis 2007

anta 😀 teda 😉 vtom 10. má hlavičku napravo a jdou vidět i ručičky i nožičky 😀 to velký je hlava 😀 na té druhé fotce je na bříšku 😀 se tam točí dokola 😀 to víš budoucí rocker 😀 nebo rockerka 😀 tak trénuje pohyby 😀

gajma
29. lis 2007

AHoj
mery.luu, deš nějak brzo k dr. já dá až 2.1.08 a jsem 5-6 tt. je to asi na každém doktorovi kdy si nás pozve. Na daší prohlídce budu vlastně už v 10-11tt. Tak to už uvidím srdíčko, ručičky nožičky no celého človíčka. Přeju vám těhulkám mnoho štěstí.

mery.luu
29. lis 2007

Ahojky gajma - já jsem volala k dr. třetí den po vynechání aabych se objednala a sestřička mi řekla, že se jim uvolnilo hned v ten den odpoledne, tak jsem šla....Taky je mi divné, že si to každý doktor určuje sám, v kolikátém týdnu si koho pozve....Už jsem dva krát potratila a pokaždé jsem byla u dr jen jednou. Možná , že kdyby byly začátky více hlídané, mohly by se případné komplikace řešit dříve....

mery.luu
29. lis 2007

Holky neznáte ještě nějaké dobré stránky o těhu, mateřství a rodičovství....??

lucenek
29. lis 2007

AHOJ holky 😉

anta
30. lis 2007

Mery.luu - třeba je to stránka www.9mesicu.cz, www.mladazena.cz, www.tehotenstvi.cz,wwww.babycafe.cz a takový ty tématický 😉 Nebo taky modrý koník je dobrý 😀 Ale můžeš zkoušet hledat přes google a tam určitě něco najdeš 🙂

renatak
30. lis 2007

Ahoj holky, tak jsem včera dostala Urogestan. Na UZ byl vidět malý flíček. Mám pocit, že se mi to špinění trochu zhoršilo, v příbal. letáku Utrogestanu píší, že je to nejčastějnší vedlejší účinek. Tak nevím...

anta
30. lis 2007

Renatak, to je mi líto, že máš takový nepříjemný průběh, to ti teda moc držím palečky, ať s tebou co nejrychleji něco udělají 🤐

gajma
30. lis 2007

Ahoj
mery.luu, to máš pradu, mě si doktorka pozvala tak pozdě, protože má dovolenou a mezi vánočníma svátka neordinuje. Možná že jsou opatrnější až u holek co potratily. No a mi poprvé těhotné jen můžem doufat, že bude vše ok. Byla bych klidnější kdybych k dr. šla dřív, ale vřím a z celého srdce i duše doufám, že bude vše v naprostém pořádku.

many
30. lis 2007

ahoj těhulky 🙂 hlavně se opatrujte,pořádně oblíkat a hodně vitamínky 😀 dnes je venku krásně bílo,že 😉

anta
30. lis 2007

Já se oblékám jak huhulák, dlouhá trička, dlouhé svetry, prostě aby mi nenastydla 😀 😀 😀

many
30. lis 2007

anta 😀

anta
30. lis 2007

No ale je to pravda pravdoucí, fakt 😀 😀

mery.luu
30. lis 2007

Ahoj renatak - taky beru Utrogestan. Uvidíš všechno bude v pořádku - budu Ti držet palečky!!! Je to fakt blbý, že doktoři ty začátky moc nehlídaj, ale my stím nic nenaděláme....Musíme doufat, že bude vše OK a myslet pozitivně. Tak si těhulky užívejte svoje bříška.... 😀

mery.luu
30. lis 2007

Ahojky anta - děkuji za ty odkazy, skouknu si to... 😉

amartina
3. pro 2007

Ahoj holky, prosím poraďte mi: přestala jsem mít veškeré těhotenské příznaky, a včera jsem si zkusila udělat těhotenský test (jen tak ze zvědavosti) a dost mě šokovalo, že testovací čárka byla velice slabá, myslíte, že může pokles hormonů naznačovat, že by se plod přestal vyvíjet? Příští středu jdu do poradny, přemýšlím, jestli nemám jít už dříve, ale nechce se mi plašit. Třeba to nic neznamená, ale nemám už žádné příznaky, je sice pravda, že se mi dnes ráno zvedl žaludek při pohledu do ledničky, tak jako vždy, ale nevím.
Prosím poraďte
Děkuju moc Martina

anta
3. pro 2007

amartino - no tak to nevím, ale já sama někdy má pocit, že snad ani těhotná nejsem, kdybych se nepodívala na to moje bříško, tak tomu ani doteď neuvěřím. Nenapadlo mi dělat si těhotenské testy v této době, to se má? Já se ale zas tak nesleduju. No můžeš zkusit dr. zavolat a zeptat se ho na to.
Mně se moc žaludek nezvedá při pohledu do lednice, protože jí máme neustále díky mně vyžranou, tak se mi nemá z čeho dělat špatně 😀 😀

r.o.s.s.i.b
3. pro 2007

amartina:Ahojky,no mě od 9tt taky zmizely nevolnosti a taková ta žravost,ale myslím si že to bude norální někomu to trvá dýl ty nevolnosti a nikomu jen krátce,dneska jdu na ultrazvuk tak až uvidím,že tam mimíšek opravdu je tak budu klidnější 😀

renatak
3. pro 2007

Ahoj, tak Utrogestan asi zabral, už nešpiním. Na UZ se vše v naprostém pořádku. Tak snad to všechno dobře dopadne.

anta
3. pro 2007

Renatak - Tak sláva, moc ti držím palce, ať to pěkně dobře dopadne a neboj, ono to dopadne dobře 😉

many
3. pro 2007

amartina - neboj,vše je určitě v pořádku,já mám taky někdy pocit,že nejsem těhotná,že se cítím v pohodě 😉 kdybys o mimi přišla,tak bys krvácela nebo měla nějaké bolesti velké 😉

many
3. pro 2007

renatak - taky držíme pěstičky 😀

veronique83
3. pro 2007

Holky v téhle době nemá vůbec cenu dělat těhu testy, já si dělala test v 10tt, pár hodin před tím, než jsem šla na kontrolu a plod nežil a to mi ty čárky naběhly hned během několika sekund. Rozhodně vás tím nechci strašit, ale je to pěkná blbost 😠 Radši myslete na mimíska, jak si tam hezky plave 😉

anta
3. pro 2007

Veronique83 a jak ti zjistili, že plůdek nežije?

anta
3. pro 2007

Veronique83 - Jsem debil, zeptala jsem se blbě, to je jasný, jak to zjistili, spíš jsem se chtěla zeptat, zda jsi to nějak cítila nebo něco??? 😕

numerenka
3. pro 2007

Ahojky holky,jak jsem tuhle diskusi dočetla,tak jsem se začala bát. Měly bysme myslet pozitivně 🙂 Tak se opatrujte a uvidíte,že všechno bude v pořádku. 😉

mery.luu
3. pro 2007

To je strašnýýýý, jak se vlastně může stát, že se mimi přestane vyvíjet?? Člověk se strachuje, má problémy vůbec otěhotnět, donosit, porodit ...a některá sorta obyvatel rodí jedno děcko za druhým bez sebemenších problémů a ještě na nich vydělávaj!!!! Kam to lidstvo spěje!!!!!???

anngie
3. pro 2007

ahoj holky, to chce klid a nohy v teple, já to zjistila asi tak ve 3tt, bolelo mě břicho, prsa. Pak to přestalo. Test jsem si dělala jen 2x pro potvrzení, ale nechce se to stresovat. Na prvním utz jsem byla až skoro v 8tt a bylo krásně vidět srdíčko. To bude dobrý, hlavně se tu nestrašte. To já si takhle kráva blbá přečetla co tu holky psaly o porodech a nemohla z toho spát. Dnes jsem v poho a moc se těším na mimi.

numerenka
3. pro 2007

Anngie - musím s tebou souhlasit.Mimískovi stresování vůbec neprospěje 😉 tak se radujte a těšte 😉

liduna
3. pro 2007

Ahojte hokly, ozývám se po delší době. Minulý čtvrtek jsem byla na kontorle a mojí myšáčci už jsou pěkně velký. Jeden měří 27 mm a druhý 29mm. Vyrostli od poslední kontorly skoro o 1,5 cm. To je úžasný. Jsem šíleně šťastná, že čekám dvě mimiška. Hoky, všechno chce klid a hlavně se z ničeho nestresujte (moc to neprospívám miminkům). Dneska je péče o matku a dítě na špičkové úrovni a vždycky se dá všechno vyřešit. Pěkně se opečovávejte, papkejte hodně vitamínků v době chřipek 😉, pusťte si pěknou hudbu a vykládejte si s mimíškama a uidíte, jak bude dobře. 😉 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru