Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

many
13. lis 2007

no já jsem četla,že hodně holek špiní a možná je to i tím,že jsi otěhotněla a nedostala si to a tak to tělo i tak ze sebe něco vyloučí 😒 ale já začala mít čistý výtok a to je prý v těhotenství normální,řekla jsem to doktorce a potvrdila mi to,mám ale úplně málinko a i tak mi napsala vaginální kuličky je jich tam 10,že to prý miminku neškodí.Jinak je tady někde myslím diskuze o tom výtoku,tak tam mrkni 😉

anta
13. lis 2007

Tak to je zajímavý, jak to, že mě dr. vnitřní UZV nedělal? To nechápu 😕

veronique83
13. lis 2007

Amartino, pokud by jsi potrácela tak budeš silně krvácet v doprovodu silných bolestí v bříšku, špinění nic neznamená, spíš mám pocit, že špiní každá těhule 😉 Každopádně buď opatrnější a vyvaruj se tahání těžký věcí a pokud by se ti to nezdálo, tak rychle k dr., od toho tu přeci jsou 🙂

Anta, já myslím, že je jedno jaký utz ti dělal, ten vnitřní slouží spíš k diagnostice ranného stádia těhu a pokud bylo vidět mimi i přeš břišní, tak buď ráda, já chodila na vnitřní utz snad do 20.tt 🙄

anta
13. lis 2007

Veronique83 - tfůůůůůj, tak to jsi mě uklidnila, já se bála, aby to nějak nezanedbával, ale je to vidět i přes břišní, tak pohoda. Do 20tt? To jsi čekala tak malé dítě, že by nebylo ani vidět? 😅 To nechápu 😵

adriana1
13. lis 2007

anta- ono to záleží na doktorovi

veronique83
13. lis 2007

Anti taky to nechápu, ale moje dr. je strašně fajn, takže to nějak neřeším 😵 A malošek moc malej nebyl protože ve 36tt, když jsem rodila měl 3,050 😀 😀

nadad
13. lis 2007

kedyna- před týdnem v sobotu jsem objevila na testu //, začala jsem trošičku špinit( takový nahnědlý hlen jenom občas ) a ve čt jsem si zašla na gyndu. Na utz nebylo nic vidět, odebrali mi krev a dali utrogestan na podporu možného těhotenství.Hcg jsem měla 685. Dnes jsem byla na kontrolní krvi a dr mě raději prohlídla. V děloze už je vidět dutinka a vychází to na 5tt+4. Za 10-14 dní mám přijít na utz, kde už by měl být vidět mimís.
To špinění tam pořád trošku je a bolí mě břicho jako před mrchou, ale už méně než minulý týden. Dle dr je ale vše v pořádku.

adriana1
13. lis 2007

Tak to ti gratuluji. Ten hlen sem měla jednou taky. Stalo se mi to po sexu. Abys tomu rozuměla když sem se dozvěděla že jsem těhotná tak sem byla bez sexu bála sem. Pak sem měla na něj chut a takhle to dopadlo. Už je vše ok a spřítelem spím

anta
13. lis 2007

veronique- 😀 😀 Jsem já to husa hloupá 😀 😀

modesty
13. lis 2007

Ahoj holky, tak jsou to asi 2 hodiny, co jsem místo injekce na vyvolání MS dostala dobrou zprávu. Jsem v 5tt. Testy jsem ještě ve čtvrtek měla negativní a dneska takové překvápko. Já se bála, že není něco v pořádku a ono je vše v nejlepším. Vyšlo to hned napoprvé. Jsem strašně šťastná, ale i vyplašená - těhu jsem poprvé. Tak doufám, že se k vám můžu přidat.

anta
13. lis 2007

Modesty - ahooooooj, to je jasná věc, přidej se mezi nás těhu,ke krásné zprávičce ti gratulujeme (já a moje malé v bříšku), to jsi dobrá, hned napoprvé? To jste si moc neužili 😀 😉
Občas vypustíme nějakého těhubacilka, ať si ho mohou chytnout i snažilky, chytejteeeeeeeeeeeee 😉

nadad
13. lis 2007

modesty- velkou gartulaci ti posílám a ať vše dobře dopadne. To vám to snažilkování moc dlouho netrvalo. My se snažili docela dlouho 😉

evca.rk
13. lis 2007

Ahoj holky, tak se hlásím mezi vás 🙂 Těhu mám potvrzené, ale zatím nevím kolikátý to je týden. Byla jsem na ultrazvuku zatím jednou před 14ti dny a byla tam vidět dutinka. Ve čtvrtek jdu znova a to už by tam snad měl být mimísek, tak jsem natešená a nervozní zároveň. Je to moje první. Koukám, že tady vedete zajímavý debaty, tak doufám, že se něco nového dozvím 🙂 Teda pro mě je nové úplně všechno 😀

anta
13. lis 2007

evca.rk - pro mě je to taky vše nové, čekám taky své první a neboj, do toho se vžiješ, za chvíli ti ty jiné stavy ani nepřijdou 😀 🙂 A jinak, gratulace veliká samozřejmě 🙂

evca.rk
13. lis 2007

anta-díky za podporu 🙂 Samozřejmě také gratuluji. Zatím tedy nic moc, už týden mi je soustavně špatně, neustále mám žaludek na vodě a občas zvracím. U mě ty "ranní" nevolnosti trvají celý den. Nemáte na to někdo nějaký recept?

1980mat
13. lis 2007

modesty: Taky gratuluji. Nám se taky zadařilo na poprvé a ještě 35 DC jsem měla negativní těhu test. Pak ale MS stále nepřicházela, tak už mi to přišlo divné. Tak jsem si řekla, že 42 DC otestuji ještě jednou a jestli tam nebudou dvě čárky, tak půjdu za doktorkou na vyvolávačku. No a ony tam ty dvě čárky nakonec 6 týdnů od začátku poslední MS byly. Takže jsem k doktorce na vyvolávačku nemusela a rovnou jsem se objednala na ultrazvuk. Na první ultrazvuk jsem šla 48 DC, ale kromě zvětšené děložní sliznice a malého váčku tam ještě nebylo nic vidět. Tak jsem šla za osm dní na další ultrazvuk a to už jsem viděla mimčo i se srdeční akcí. No a teď už se těším na další prohlídku. Jdu na ní sice až za 14 dní, ale to uteče jako voda.

evca.rk
13. lis 2007

1980mat a modesty - koukám, že jsme na tom podobně 🙂 já jsem neměla // ještě ani 50.den od poslední MS, vypadá to na posunutou ovulaci a to nejméně o 14 dní. Ve čtvrtek se snad koněčně dozvím něco přesnějšího. V popisu mi vyjíždí, že jsem v 9 tt ale skutečnost bude tak tak 6-7 tt. Jsem na to sama zvědavá 🙂

anta
13. lis 2007

evca.rk - Díky za gratulaci. No a co se týče těch nevolností, já jsem někde četla, že je dobré na ty nevolnosti, že než vstaneš z postele, tak si večer připravit na noční stolek třeba nějakou sušenku nebo tak něco, hned po probuzení do toho kousnout, ať ti není nevolno. Ale jestli to není ta pravá rada, tak se nezlob, neboť já žádné problémy nemám, tak nevím, co zakoušíš 😕 😅

evca.rk
13. lis 2007

anta - to už jsem taky zkoušela, možná to funguje na toho, komu je špatně hned po ránu, ale když to trvá celý den tak na to nepomáhá asi nic. Za 14 dní letíme na dovču, tak doufám, že mi v letadle nebude moc špatně. Snad to nějak přežiju 🙂

veronique83
13. lis 2007

Evca.rk moc gratuluji k mimísku, na nevolnosti teď v lékárně prodávají zázvorový lízátka, těhulky si to moc pochvalují 😉 Já žádný nevolnosti neměla, takže odzkoušený to nemám, ale ohlasy jsou výborný 😉

Anta, chytááááááááááááááááám těhubacilky...ááááááá mám je 😀 ...tak snad se brzy přidám 😀 😀 😀

anta
14. lis 2007

Veronique83 - správně děláš a tady jsou další a další a další 😀 😀
Evca.rk - Teda to jsi odvaha někam letět a mít nevolnosti, ale je možné, že tě do té doby přejdou, nevolnosti by neměly trvat celé těhu.

anta
14. lis 2007

Haló holky nespěteeee 😀 To jsem vzhůru sama jo? 😉

veronique83
14. lis 2007

Ahoj Anta, my jsme taky vzhůru, už od sedmi...já a můj malý raubířek 😀
Takže zase chytááááááááááááááááám a to by bylo aby nic nebylo 😀 😵
Jak se dnes cítíš maminko??? 😵

amartina
14. lis 2007

Dobré ráno holky !
Byla jsem dnes v poradně - mimi vyrostlo, mám jiný termín porodu 9.7., doktor ho dnes stanovil už podle UTZ, mimi je zatím v pořádku, tak uvidíme. Na další kontrolu jdu až 12.12., snad to do té doby vydržím.
Holky, mějte se hezky a musíme to zvládnout !

anta
14. lis 2007

No dneska se cítím jako když mám v břiše 10 čertů, od rána mi tam bublinka hraje volejbal a tak je mi nějak těžko, ale to zvládneme. 😀

veronique83
14. lis 2007

Holky 😵 ...závidím!!!!! Už si ani nepamatuju bříško z prvního těhu ☹ Tak to strašně rychle uteklo, i když jsem si to tehdy nemyslela a čekání z kontroly na kontrolu bylo nekonečné 😀

anta
14. lis 2007

To teda máš pravdu, že je to nekonečné, na další kontrolu jdu 4.12., to se asi nedočkám 😉 Člověk má pořád obavy, aby bylo vše v pořádku, obzvlášť když si tam nevidí 😀 😀

ezop
14. lis 2007

Ahojky holky,zdravím vás.Můžu mezi vás?? 😉 8.11. jsem našla své//.Po skoro dvou letém snažení a docházení do CARu a před podstoupením IUI se zadařilo a já tomu stále nemůžu uvěřit. 🙂 Dnes jdu na první UTZ,tak jsem zvědavá,zda mi Dr.mé positivní testíky potvrdí.Vám všem moc gratuluji a přeji,aby bylo vše v nejlepším pořádku na té naí jetě dlouhé cestě 🙂

anta
14. lis 2007

ezop - přivítáme tady každou novou adeptku na mateřství i samotnou mateřinku, takže gratulace o to větší, po té námaze, co jste přestáli Vám držím moc palečky, ať je vše v pořádku 😉

amartina
14. lis 2007

Ahoj ezop, vítej.....a přeji štěstíčko

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru