Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

micanek
8. lis 2008

wsmolulinka .. to já, když zjistila těhulkování .. tak jsem hned frčela druhej den 😀

katulen
8. lis 2008

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Jsem na úúúplném začátku těhu. Poslední ms jsem měla 10.10. a mám 26denní
cyklus. Mrška nedorazila a dnes ráno jsem si udělala test..................a byly tam...............// 😵 , mám radost, vůbec jsem nečekala, že se nám zadaří tak brzy. Co myslíte, mám volat manžílkovi (je dnes v práci) nebo mám vydržet s překvápkem do večera 😉? Jinak píšete o pobolívání podbřišku, to mám také, takové píchání, snad bude vše OK, hned v pondělí budu volat dokorce a objednám se k ní.

martina227
8. lis 2008

Ahojky, hlásím se k vám, zkoušela jsem čtyři testy, všechny měly //, takže v úterý mažu k doktorovi a jsem zvědavá, co mi řekne. Snad ještě víc se těší manžel, už by to rád všude rozhlásil,ale má ode mě zákaz, pro jistotu.

martina227
8. lis 2008

A teď koukám, že mi to tady ukázalo 7tt, poslední ms jsem měla 22.9., je to vůbec možný? Já se v tom počítání nevyznám, ani nevím, kdy se nám mohlo zadařit, nějak přehnaně jsme se nesnažili 🙂 !Krásný štěstí!

sisaha
8. lis 2008

katulen, ja som tiez mala PM 10.10. a rovnako ako ty mam // na teste. Velmi sa tesim, ale zaroven mam obrovsky strach, pretoze 30.10. som bola na rtg hlavy a este som aj uzivala penicilinove ATB. Mam z toho obavy, aby to dopadlo dobre..

katulen
8. lis 2008

sisaha: jsme na tom opravdu stejně...i já jsem bohužel brala antibiotika a to od 15.-22.10. (nevím jestli to byl přímo penicilin) OVU byla nejspíše těsně kolem toho data, kdy jsem ATB dobírala, ale mě moje praktická doktorka uklidnila, že to nevadí. Prý je horší neléčená viróza....tak nevím. Budeme doufat, že to bude v pohodě.
Kdy jdeš k doktorovi?

wsmoulinkaa
8. lis 2008

holky mám něco co zabíráá fááákt na zácpu!! Babička mi poradila skleničku teplé vody...tak vždycky když to na mě přijde a nejde to, vypiju sklenici teplé vody a šup je to!!Třeba to znáte ale mě to pokaždé pomohlo!!!! 🙂

wsmoulinkaa
8. lis 2008

micánek kam jsi frčela??na wc nebo k doktorovi?? asi wc máš na mysli co!!jej to nezávidím...... 😝

katulen
8. lis 2008

to s tou vodou vyzkouším, taky s tím mám problém. Nemůže to být vitamínama co beru - Femibion, obsahuje i železo a si myslím, že způsobuje taky zácpu... ☹

wsmoulinkaa
8. lis 2008

ty jo holky blahopřeju, to se to rozrůstá co a pak že je malá porodnost. Já přesně vím kdy jsme počali,páč nám to přes dva roky nešlo a posílal nás doktor už i do Prahy na inseminaci atd....manželovi se tam moc nechtělo, tak jsem si poprvé koupila ovulační test a hned napoprvé se to povedlo...asi zázrak!!!

wsmoulinkaa
8. lis 2008

no to nevím vitamínama....je to možné ale to bývá v tehotenství,prý uvolnuje hormon progesteron střevní svalovinu a proto se zvyšuje možnost zácpy...teda tak to píšou. No ženský musej skousnout všechno!!!

micanek
8. lis 2008

wsmolinka.. k doktorce...

Jinak vám babulky všem přeji náádherné těhulkování

Na zácpu prej zabíraj švestky ... ale já pila aktivii, tak to bylo super ... 😅

sisaha
8. lis 2008

katulen, k lekarovi pojdem asi az v piatok (vtedy mame z prace zaplatenu velku preventivnu prehliadku) -tam absolvujem sono - mozno uz nieco bude vidiet. A na krv sa objednam v pondelok, aby som vedela ci hcg stupa, resp. je dostatocne vysoke.. Dufam, aj ja ze to bude v pohode a babatka sa nam narodia zdrave. Drzim palec 😉

wsmoulinkaa
8. lis 2008

ahoj micanek no já doktorce jen volala, protože by mě bez objednání nevzala a tak mě pozvali až 19 tého, že už bude něco vidět. Tak asi proto. Jinak jsem se taky divila, ale zdá se že je vše ok.papapapa 😉 🙂

anuska83
8. lis 2008

babulky..poradte...posledny menzes som mala 11.10 a teraz cakam..robila som si testik..modru spravu a vysiel tak neurcito..kontrolna ciarocka normalne a ta druha len taka belasa...neviem..citim sa cudne..pobolieva ma podbrusko..menzes mal prist vcera a zatial nic...ale neviem lebo s mojim sme boli spolu 19. 10 a neviem ci to uz boli plodne dni....

lulu19
8. lis 2008

ahojte anuska83 ja mam prestne to co ty ja som kramy mala 14.10 a mam dostat v pondelok a test mi vysiel ako tebe citim sa cudne s drahym sme boli spolu 22 23 24 28 a neviem co ci som thu alebo nie

anuska83
8. lis 2008

a chcela by si??? ako dlho ti uz trvaju take priznaky??odkedy??

lulu19
8. lis 2008

no ja ich ma uz tyzden a schela by som velmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a yt by si chcela

lulu19
8. lis 2008

ja som si merala aj baz tel. a mamju 37,2

anuska83
8. lis 2008

Ja mam taku uz asi 10- 12 dni..stale okolo 37 stupnov..ja mam priznaky uz dost dlho asi tyzden od milovania...aj ja chcem jasne....ak tam je uz teraz ho milujem... 🙂

lulu19
8. lis 2008

no aj ja s drahym by sme strastne hceli uz sa ho neviem dockat ale bojim sa tesit aby som bola sklamana uz raz sa mi to stalo a potom som plakala a plakala

andreasek82
9. lis 2008

ahoj holky, chci se vas na neco zeptat, mam docela strach..
asi tak treti den me po cely den boli bricho jako pred ms, ale pomerne slabe a take jsem si vcera jen tak na zkousku udelala tehu testik a carka byla slabsi nez nektere drivejsi.. muze to neco negativniho znamenat? jako ze uz se treba mimisek nevyviji? mam strach..

lenule76
9. lis 2008

Zdravím všechny těhulky, lestep a micanek 😀
koukám jak se krásné rozrůstáte ... mám velikou radost, že se mnoha maminkám splnil sen ... čas utíká jako blázen ... končíme 22 tt, vše je v pořádku, AMC vyšla v pořádu, kluci jsou potvrzení 😀 taťka je v sedmém nebi. nechali jsme si udělat 3D UTZ, je to super, jen toho moc nevidím ... 29.10. měli kluci 380/379 g, teď již ,mají určo více ... bříško se začíná klubat ... potvora jedna. Přede mnou je poslední týden v práci, pak budeme s klukama už doma. a co u vás holky nového? vložím do alba fotečky (konečně, vím, že to dlouho slibuji 🙂 ) mějte se moc hezky a napiště co je nového. Budu se moc těšit.
pa pa a všem miminkám zdravíčko a maminkám příjemné těhulkování.
Lenule

katulen
9. lis 2008

Adreasek82, už jsi byla u doktora? Určitě mu zavolej a domluv se s ním. A používáš pořád stejný typ testu (kvůli
citlivosti)? Já jsem si dělala první test včera, tak kontrolovat budu asi zase až zítra a hlavně se objednám k doktorce,
na krev atd. Doufám, že to budeme mít všechny OK 🙂

andreasek82
9. lis 2008

katulen, ja uz mam tehu potvrzene, jen ted cekam na srdicko vis.. pouzivam stale mamatest, jak jsou ty dva v baleni.. take doufam, ze to budeme mit vsechny ok.. 🙂

mmarcelinka
9. lis 2008

Ahojky všem těhulkám... 🙂
Pročítla jsem tady vše,co píšete a musím říct,že mám obrovskou radost.Jsem tady dnes poprvé a jsem také těhu 🙂 😉 😀 Poslední MS jsem měla 9.10.2008 a 2.11. jsem poprvé viděla na testíku 2 // .Už sílí,dělám si také Mamatest.Jinak co se týče doktorky,tak jsem jí také volala a objednala mě na 21.11. také kvúli tomu,aby tam bylo neco vidět.Takže jseme na tom stejně jako některé z Vás 🙂 .Jsem hrozně šťastná 🙂

anuska83
9. lis 2008

Ahojte kočky. Stale mi meska MS..uz druhy den..BT mam dnes 37,4 o 0,2 vyssiu ako vcera..mam taky vytok trosku do biela a sem tam ma pobolieva podbrusko..a dost ma boli hlava...robila som si test este pred meskanim MS minuly tyzden a vysli mi 2 ciarky aj ked jedna bola o dost slabsie sfarbena..mozem byt v tom??

mmarcelinka
9. lis 2008

Anusko83 podle mě jsi těhu 🙂 .Táké si měřím BT a asi týden před tím,než mi vyšel tastík,vyskočila teplota na 37 a pak už byla stále jen takto vysoká,nebo ještě vyšší.

anuska83
9. lis 2008

je to zle ked je BT vyssia tak okolo 37,3 stale?

evka
9. lis 2008

ahoj mozem sa pridat k debate?anuska to vsetko je uplne noirmalne,aj ked si mala slabu tu ciarku to znamena ze mozez byt tehotna,ale si este uplne na zaciatku,potvrdi ti to doktor ked ti zoberie krv,to je
najpresnejsi tehotensky test

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru