Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

micanek
9. kvě 2008

já jsem dostala průkajdu v 10 týdnu.

lestep: jo jo už se mi to krátí ... ale nějak mi to doktoři natahujou ... pupík pořád navrchu, žádný otvírání ... malinkej chce holt semnou zůstat do vánoc. 😀

berunka
10. kvě 2008

ahojky maminky🙂 k doktorovi jdu ve stredu 14.5. tak jsem zvedava co se dozvime🙂))
jinak jsem posledni dobou vic unavena, nevonosti nastesti jen v podobe zaludku na vode,ale zatim nezvracim. Tukam na drevo 😉 a jak se citite vy v prvnich mesicich? co vam doktor delal na prvi prohlidce?uz se tesime az to budeme mit opravdu potvrzene cerne na bilem. 😀

petis
12. kvě 2008

Ahojky 🙂
Lestep, já jse dostala průkazku při prvních odběrech, mohla jsem být cca 7-8 týden (nevím to přesně, protože ři první kontrole mi Dr. říkal, že jsem asi v 6-7 týdnu, ale že příště budeme chytřejší - a to bylo týden před odběry)
Zítra jdu na druhou kontrolu, tak doufám, že už mi poví přesně, jak daleko jsem 😉
Hlavně ale doufám, aby bylo vše v pořádku, zítra tam jdu až na 17 hodinu, tak budu celý den nervozní.

Berunko, při první kontrole mi Dr. dělal UTZ zevnitř a taky mě jakoby "prohmatával", jestli mě něco nebolí. Unavená jsem pořád, stále bych spala. Hold se v těle dějou změny, se kterými se takto vypořádává.

Micanku, držím palečky k porodu a ať už malého držíš brzy v náručí !! 🙂

lucka2601
12. kvě 2008

ahoj bianca nemam na teba mail ale bola som u lekara a som mesiac v tom teda cakame malinkate baby povedal mi ze to vyzera na zdrave tehotenstvo len to prislo neskor ako malo a tomu nechapem ty tomu rozumies?ak si najdes moj odkaz moj mail je lucka2601@azet.sk 🙂 🙂 😀

lucka2601
12. kvě 2008

teda nie azet.sk ale pokec.sk prepac zmilila som sa

micanek
12. kvě 2008

Berunka: neboj i ta únava přejde ... teď už si nechodím lehnou přes den vůbec ... ze začátku bych spala pořád.
Teď už spíš radši chodím a stojím, než ležím. 😀
No ... už mám toho plné zuby 😠 😢 ... jak celé těhu proletělo obr rychlostí, tak teď se to nějak táááááhne.

aureliaaa
12. kvě 2008

Ahoj holky. Může se přidat? Já jsem chodila na začínající těhulky z Brna. Pár dnů jsem měla plnou hlavu svatby a nezastavila jsem se na konikovi ani na chvilku. Dneska jsem propátrala témata a toto jsem nenašla.
Micánku ty jsi tam taky chodla, nevíš kam se téma podělo? Chtěla jsem ukázat fotky ze svatby. Pár děvčat zajímalo jak vypadala svatba v jeskyni a teď nevím komu se pochlubit. Sem tam jsem zahlédla pár známých jmen na jiných tématech,, ale to "moje domovské" nenalézám. Poradíš?

micanek
13. kvě 2008

aureliaaa. včera jsem ho taky hledala a nic ... no tak tedy nevím. Jinak mooooc gratuluji k svatbě. ... no a kde máš fotky, ať se máme na co podívat??? 😉

lestep
13. kvě 2008

ahojky. tak jak se mají všechny těhulky??
Petis: jdu na první kontrolu 2.6. Když jsem měla několik pozitivních testů za sebou, tak jsem došla k dr..tak mě vyšetřil..jak dopadla včerejší kontrola? Je vše v pořádku?držím pěsti..kdyžtak písni..
berunko: také se těším,až to budu mít černé na bílém..zatím jen v podobě pozitivních testů, velké únavy, bolavých prsou a trošičku žaludek nic moc...tak uvidíme..také jsem se občas koukla na začínající těhulky z brna nemohla jsem to najít, tak jsem nakoukla sem..mějte se..papa

maryinka
13. kvě 2008

Ahoj,potřebovala bych poradit,moc zkušeností v tomhle ještě nemám tak prosím kdo bude vědět ať poradí.Předem díky🙂
Chtěla bych se zeptat kolik dní po početí může test zaznamenat začínající těhotenství ?? jsem teď 13 dní po dni početí ale test mi ukázal negativní,tak nevím jestli to mám brát jako opravdu negativní,nebo ještě počkat a udělat si test déle,předem díky,. ahooj 😉

mabe
13. kvě 2008

AHojte holky, dneska jsem zjistila, ze jsem asi tehu. Jsem 14DPO a test negativni. Minulej rok 10tt- zamlkle tehotenstvi. Tak snad to tedka vyjde. 🙂

Maryinko, nejdriv v den vynechani MS, ale pokud bude test negativni tak jeste neni nic ztraceno. Nekterym se ukazal pozitivni i 14 od ocekavane MS.

micanek
14. kvě 2008

Maryinka: já jsem měla poslední měsíčky 17.8. ..... 15.9. jsem si dělal test a nic .. o den později už tam byli //.

Mabe: jinak moooc držím palečky, a't ti to vyjde,

mabe
14. kvě 2008

Mici, dekuju. Testik je pozitivni. Je pekne videt druha carka, zitra jdu k dr. snad to potvrdi. Jsem moc stastna. 😉

rolincova
14. kvě 2008

Ahojky zdarvím všechny nové těhulky.
Micanek: Tak jak se Vám s Michálkem daří? Já jsem tu teď déle nebyla. Nebo spíše nepsala, nějak jsem nestíhala.

micanek
14. kvě 2008

rolincova: no už je to tíha ... moc se už těším, až ho budu mít v náručí ... dost se bojím porodu.
no a hlavně jsem strašně zvědavá, jak bude vypadat a po kom bude ... no to asi každá z nás.

No hlavně už to chci mít za sebou.

berunka
14. kvě 2008

zdravim vsechny tehullky.jak se vam dnes dari?ja jsem si vzala do konce tydne dovolenou.Vcera mi bylo v praci tak zle,ze jsem musela po dvou hodinach jet domu ☹ jak holky zvladate "ranni nevolnosti"? u me se tedy neda mluvit o rannich nevonostech protoze je mi spatne v prubehu celeho dne,ale nejhorsi je to po ranu a pak tak kolem seste,sedme vecer.mate nejak osvedcene typy?

micanek
14. kvě 2008

Berunka. mě bylo jen zle ze začátku a pak už dobrý ... je pravda, že celé těhu když sním něco špatnýho, tak to hned vybleju ... ale vyhodím to a je dobře. takže žádný velký trápení. Jinak mě vždycky pomohla coca cola ... ze začátku jsem bez coca coly nemohla ani jezdit autem... ale jedině pravá a né LIght ... jo a po douškách. Taky mě zabíral na začátku meloun ... jenže pak už nebyl ... máš dobrý, že se můžeš klidně zmelounovat ... bbudeš ho mít dostatek. Nejvíc ale doporučuji tu coca colu.

mabe
14. kvě 2008

Ahoj holky, ja teda pri prvnim tehu nevolnosti nemela. A ted zatim taky nic. Mam zaludek na vode, ale ze by me bylo uplne zle. To ne. Mozna to prijde. 🙂

pavlina05
autor
14. kvě 2008

mabe 😀 ...ahoooj!!!! Víš kdo tady byl jako první???? 😀 😀 😀

mabe
14. kvě 2008

Ahoj Pavli, ja vim ty. 😉 Vis, rikala jsem si, ze bych se mohla mrknout i jinam. Za nekym kdo bude ve stejne situaci. To neznamena, ze vam chci byt neverna. 😉

pavlina05
autor
14. kvě 2008

mabe 😉 jasňačka 😉 , proto je trady toto téma, no ne??? 😀
To jsem zakládala při svém prbvním těhu

pavlina05
autor
14. kvě 2008

jééé, koukám že přesně před rokem!
Takže krásné narozeniny a ať se všem začínajícím daří!!!
MAbe, hlavně tobě!!!! 😉

rolincova
14. kvě 2008

micanek: měla jsem úplně stejné pocity, když jsem čekala Michálka. Celé těhu v poho a ke konci jsem se bála. No nakonec mi dělali sekci. Ale dá se to vydržet 😉 vydržela to každá. Dáš si epidural?
berunka: já jsem ve 12 týdnu a teď se mi teda udělalo trošku lépe. Ale jinak od úplného začátku mi bylo hrozně zle. Vůbec jsem nezvracela, ale nemohla jsem jíst. Ať jsem viděla cokoli zvedal se mi žaludek. A hlavně jím úplně jiné věci, které jsem třeba moc nemusela. Milovala jsem masa na všechny způsoby a z toho se mi dělalo zle. A kontrolku mám od úplného začátku. Takže jsem doma a v klidu. Občas se sice musím přemoci abych chlapům uvařila, ale fakt je to už lepší.
pavlína05: Pavli a ty už jsi zase těhotná? Tea píšeš, že si to zakládala při prvním těhu.

petis
14. kvě 2008

AHOJKY holky,
včera jsem byla na druhé kontrole u Dr. , mimi roste, je v pořádku, dnes jsme 8+3tt. Na další kontrolu jdu za měsíc. Máme i první fotečku našeho mimiška, mám ji v albu 🙂
Holky, u mě je ráno taky krizové, hodně se mi motá hlava, je mi slabo, mám nízký tlak, tak se to projevuje. Žaludek mám jako na vodě, ale naštěstí se snažím jíst vše, i Dr. říkal, že se nemám mučit hlady, že to není dobré, že jíst se musí a kolikrát je ženám špatně i z hladu a ne z těhu.
Tak vám všem přeji, ať je vám jen a jen lépe.
Mě ta únava a slabost celkem drtí, ale snad se to zlepší !!!
Maryinka : popravdě nevím, kdy po oplodnění můžeš mít //, ale pokud nejsi moc nedočkavá, počkej na nedostavní se MS a testuj 🙂 Držím palečky !!!
Mabe : zítra ti určo Dr. potvrdí těhu, těš se, taky držím palušky 🙂
Micanku : ještě se u tebe malému líbí? Máš ještě nějakou kontrolu u Dr. nebo už nee?

pavlina05
autor
14. kvě 2008

rolincova ☹ to moje první těhu nevyšlo. V červnu jsem o miminko přišla a v září opět otěhotněla.

berunka
15. kvě 2008

ahojky,ja jsemmela pozitivni test v den kdy mela dorazit MS a to uz byl test hodne silny,obe carky byly stejne viditelne.Takze tak den dva pred MS by to uz mohlo byt videt.A jak se vam jinak dari?co ranni nevolnosti? me je dneska celkem dobre,ale je to toim,ze jsem si vzala do konce tydne dovcu a jsem v klidu doma 😉

micanek
15. kvě 2008

rolincova: no určitě jdu do epi .... sice už se tak nebojím, ale možná proto, že si za epi prostě stojím a bez něho jim tam prostě Michálka nevyklopím 😀 No už aby to bylo.

Petis: malej se u mě zahnízdila a teď se mu u mě nějak moc líbí. Zítra se manža vrátí ze služebky, takže bych už klidně jela. Jenže malinkej je pořád dost navrchu.

na kontrolu jdu 22.5. ... no doufám, že pokud nebudu mít do té doby odrozený, tak mi řekne že už budu ... ach jo.

na to, že mám po konyzaci čípku, tak jsem se bála, abych malího vůbec donosila ... no a teď ho budu snad prosit, nebo co.

mabe
15. kvě 2008

AHoj holky, tak na kontrole jeste nebylo nic videt. 😒 Dr. rikala, ze je jeste brzo. Nicmene me dala Utros - kvuli minulemu tehu. V krku me boli od vcera, tak jsem byla u obvodacky dala me neschopenku a pry to na antibiotika neni, tak mam lezet a pit caj, ovoce, zeleninu. Teplotu nemam. Tak snad vsechno bude OK. 😒 Na dalsi kontrolu jdu 26.5. Snad uz bude neco videt. Dneska jsem teprve 4 den od vynechani MS.

micanek
15. kvě 2008

mabe: první 3 měsíce skus všchny léky vysadit. Já za celé těhu měl a 5 chřipajznu i ze 40horečkama .. a jen 2x jsem použila paralen ... jink čajíky ... a na horečky stud. zábal na nohy.
Držím pěsti, ať jsi zdravá a hlavně těhotná. 😵

mabe
15. kvě 2008

Micanku, diky. Teplotku nemam, boli me 'jenom' v krku. Zadnej prasek si nechci brat. To v zadnym pripade.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru