Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

many
8. led 2008

jo,to je kvůli té pupeční šňůře,že 😉 a taky hrozí pád z kola 😉 já budu šlapat doma v leže 😀 a možná ani to ne 😉 budu raději dělat jiné cviky a skákat na baloně 😀

zoffka
8. led 2008

ja som zase pocula, ze nie je dobre cvicit na lopte a poznam jednu zensku, ktora este dva dni pred porodom chodila na bicykli... neverila by som tomu, ale sama som je videla 😕

rezetka
9. led 2008

Proč ne, vždyť přeci balóny jsou všude v porodnicích a když maminky cvičí k porodu 😲

many
9. led 2008

tak to jsem taky neslyšela,a jak mám 3dvd na cvičení pro těhotné,tak je tam i balon 😉

mirtur
9. led 2008

Ahojky těhulky přidám i svoji zkušenost , cvičila jsem na balóně a posilovala skoro celé těhotenství mírně a střídně pro ten pocit a v poho ,dokonce než se mi otevřela branka k porodu tak jsem na balonu odhopsala až do finále, plánujeme druhé tak bych se ráda k vám přidala , přeji klidné a spokojené těhotenství a ještě lepší průběh porodu pak už záleží na vás a mimnku tak mnoho sil a držte se své intuice jen maminka ví co je pro mimi nejlepší 🙂 🙂 🙂 🙂

honzulka
9. led 2008

Ahoj těhulinky,tak já vám taky něco info přidám...Jednak v jedné knize jsem četla.."můžeš-li,sedni si,můžeš-li lehni si..."Tak že těhulinky,jak můžete sedět,jak můžete,ležet...A s tím balonem...Já díky němu porodila.celý můj porod jsem neměla normální kontrakce,ale křeče do nohou,takže jsem nemohla stát a celou dobu před samotným porodem jsem trávila na něm...Takže doporučuji pořídit a snad i cvičení pro budoucí maminky je taky zaměřené na míč..... 😉

rezetka
10. led 2008

A míč ce může i v ranném stádiu používat? Mě totiž hodně bolí záda.

beruska2x
10. led 2008

ahoj holky dobre rano 😉

many
10. led 2008

dobré ráno holky 🙂

beruska2x
10. led 2008

jak je?? me za posledni 3 dny nebylo ani jednou spatne.. no a jeste 14 dni nez jdu k DR...
nejak se to tahne 😉

many
10. led 2008

mně už je pořád fine 😀 akorát,už tak dlouho nespávám,jak jsem spávala 😉 a bříško bolívá víc jak předtím 😀 Drobeček roste 😀 já jdu na kontrolu 17. už se taky těším,budou mi dělat ten velký ultrazvuk 😀

beruska2x
10. led 2008

no tak to ja bych mohla spat skoro porad : ))
nejvic se to libi manzovi, ochotne si jde lehnout se mnou 😀 , no ja dostanu prukajdu a
budu videt ze je vse o.k. 😉

many
10. led 2008

já ji dostala až v 15.t. 😉 to jsem si dlouho počkala 🙂 oni ji dávají u nás později,protože do 12.t. hrozí samovolný potrat ☹ ale na to je lepší vůbec nemyslet

many
10. led 2008

máš vybraný pěkný jména 😉 Vojtíšek je taky po tatínkovi nebo ne 😉 já chci Ladíka po taťkovi,oni už to mají v rodě a líbí se mi to,pokud teda vůbec nějakýho kluka budeme mít 😉

many
10. led 2008

manžel si vždycky dělá srandu,já jsem Laďa,tata byl,děda taky,praděda taky 😀 a líbí se mi to dát po taťkovi,jinak jsou i pěknější jména 🙂

beruska2x
10. led 2008

nene tatinek je Radek ale hrozne si preje Vojtiska, me se libil vic Vitek ale manza to rozdelil - on pojmenuje kluka
a necha mi volnou ruku na holcicku 🙂
ale stejne by jsme radsi kluka : )
no me rekla ze mi ji uz da ale jdu tam po mesici tak se mi to zda dlouho... vi s jak takovy ty zacatecni pochbnosti

many
10. led 2008

jo,jo,taky jsem byla pořád taková vystrašená 😉 teď už jsem klidná a zatím taky pořád chodím na kontroly po měsíci,je to nekonečný 😀 tak to máte s taťkou dobře domluvený 😉 my jsme se oba hned na jménách shodli,tak máme taky klid,prvně chtěl ale Míšu po mně a pak mě napadla Eliška a tak jsem se rozhodli pro ni a kdyby jsme měli jednou druhou holku,tak by to byla Míša,pokud bych nedala Monču 😀 jinak bych taky moc chtěla prvně klučinu 😉

beruska2x
10. led 2008

no Elisku ted dali nasi nejlepsi kamaradi, ta je hodne oblibeny 😉

many
10. led 2008

tak kolem nás je zatím jen jednou ale v rodině žádná 😀 segra jí chtěla dát taky,ale byla jsem rychlejší,teď jde o to,abych neměla kluka a ona holku,to by mě předběhla a nebo by mi to jméno ponechala na příště 😀 uvidíme,já bych nejraději prvně toho kluka - ať má tatinek malýho kytaristu 😀 no přinejhorším to bude kytaristka 😀 holky to taky zvládaj,když hrnou 😀

beruska2x
10. led 2008

no uz bych chtela taky takovy brisko 😉 tak jdu neco delat, at to utika..pa

many
10. led 2008

neboj,poroste,mně už se pěkně zvětšuje 😀 já jdu taky pojest a budu chvíli čučet na bednu ať nejsem furt u netu 😀 tak zatím pa pa

rezetka
10. led 2008

Hój!

kacm
10. led 2008

Ahoj Holky, tak vás jdu pozdrvit a poprosit o radu, nemůžu se stále zbavit rými a měla jem trochu zvýšenou teplotu, léky bohužel žádné nesmím, tak ležím a potím se, holky nemám rýma a teplota tak trochu negativní vliv na plod, když jste na začátku.....bojím, bojím....... ☹

many
10. led 2008

ahoj Káťo - neboj to je dobrý,hlavně neber žádné prášky 😉 v lékárně mi prodali Vincentku do nosu - ta je super a rýma mě brzo přešla,nakup si nějaké větrové bonbony,taky jsem to tak udělala,paralen doporučují až kdybys měla 38,ale teď neriskuj a snaž se vypotit

kacm
10. led 2008

Many moc děkuju, paralen jsem si zatím nevzala měla jsem nad 37, ale dneska ráno už ne, takže se to snažím vyležet, ale ta rýma je děsná, vincentku mi doporučila lékarnice, takže jí užívám, ale moc to nezabírá....lepší jsou kapky, ale když ty nesmím.....no ty nevolnosti a tedˇ chřipajna, pěkně si to těhu užívám.........

many
10. led 2008

mně za pár dní zabrala 😉 taky jsem naní trochu nadávala,že ten ucpaný nos furt nepovoluje,že to není jak kapky,ale musíš to vydržet,je dobrý že to můžeš aspoň šplichat furt a né 3x denně,ale brzo mi ta rýma skončila 😉 netrvala tak jak jindy 😉

many
10. led 2008

a jak ti je jinak 😉 je ti hodně špatně ☹ zvracíš

kacm
10. led 2008

No už 14 dní mi je zle, jako hodně na zvaracení, že nemůžu nic pozřít, byla jsem i několikrát zvracet, nejhorší je večerní čištění zubů, to mě fakt nakopává....jinak mě vadí pachy, vůně, vydýchaný vzduch, lednice a vaření jídla, takže ted´ nevařím, snad to brzy přejde, ale ted´ se musíme vyležet z té rými, jinak když mi je blivno, tak si vždy do mražáku dojcu pro lednáčka a to mi pomůže, jakoby mi ten žaludek nebo ty žaludeční šťávy zmrazil, tak mi je pak docela dobře, je to zvláštní, ale mě to poradila kolegyně z práce a u mě to také docela zabralo......

many
10. led 2008

chudáčku ☹ mně poradila kamarádka coca colu a fakt pomáhala 😉 jak jsem cítila zle,napila jsem se a dobrý 😉 a ty lízátka na nevolnost máš 😉 to čištění zubů jsem měla taky 😝 fuj 😝 pastu jsem nemohla cítít,navalovalo se mi,tak jsem si koupila dětskou perličku a to byl taky hnus,tak jsem si čitila raději normální pastou,ale naštěstí to už mě přešlo,jinak mám taky nos jak pes a vůně v drogérii mi nedělá dobře 😉 no ty nevolnosti mě přešli v 10.t. tak snad tě to taky brzo přejde

rezetka
10. led 2008

kacm,no, rýmu mám taky, ale teplota není dobrá, to chce doktora a ležet 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru