Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

andreahrbacova
11. říj 2008

ahojky holky,tak procházka v tom nádherném počasí byla úžasná.Úžasná antolik že po hodině a něco co jsme přišli,jsem se jen tak nataáhla na postel v těch hadrech,a celá pokrčená vstala teď.Jen si pamatuji,jak přítel říkal,že jede na florbal,a že mám odpočívat,a bylo to spala jsem jak mimino 😀 Pěkně mě to zmohlo.Jinak zákusek byl-nedokázala jsem si v tom velkém výběru vybrat nakonec to vyhrál ovocný dortík.Pak sjem zalitovala protože mě nadchnul jogurtový dortík,tak snad příště.Takže jak jsem dneska psala,prkno mi přítel vytáhl,ale vyžehleno zatím není nic,no a tu buchctu jsem taky ještě neudělala. 🙂
micanku,tvoji kamarádky je mi strašně moc líto.Jak s eto mohlo stát?že by předčasný porod?Je mi z toho annic ☹

andreahrbacova
11. říj 2008

holky tak těsto na buchtu už je nachystané,jdu to dát do trouby.

micanek
11. říj 2008

andreahrbacova: předčasný porod ... měla jen 9 dní do termínu ...což je uplně v poho .... vůbec nevím, co se stalo .. a jí volat se mi nechce .. nevěděla bych co říct.

andreahrbacova
11. říj 2008

je to opravdu hrozné,žena to nosí devět měsíců pod srdíčkem,a pak je konec ☹ musí jí být hrozně,člověk opravdu k tomu nemá slov

zanda81
11. říj 2008

Ahojda,tak jsem tu zase.Mám takový malý dotaz a kde jinde se zeptat než u těhotných 😉 .Mens.ještě nedorazila,je to sice teprve3 po jejím očekávání.Jenže dneska jsem zpozorovala bílí výtok a je jako kdybych měla plodné dny takový táhlí a celkem hustý.Jsem docela unavená,dneska jsem uklízela a musela jsem dělat pořád pauzy protože jsem byla hned zadýcháná a pak mě bolí 3dny břicho jak když men.příde a nich.Myslíte že to může být těhu?Test nemám to musím koupit až v pondělí.Prsa mě ale nebolí 😒 ,tak nevím máte nějaké zkušenosti s mýma příznakama,děkuji moc 🙂

lestep
11. říj 2008

micanek- uz jsem se nemohla dívat na tu svou fotku. Vždyť tak ani nevypadám už hodně dlouho. To je teda strašný. Takový škaredý zprávy se oprvadu špatně čtou.. Je mě z toho úplně špatně.

micanek
11. říj 2008

Lestep: .. Leni .. no že jdeš tady hodně vidět teda jako .... 😠

No o té Katce ani nemluv .. nemůžu myslet na nic jiného .. dnes jsem pořád pusinkovala Michálka .. jo člověk si ani neuvědomuje, jaký má strašný štěstí .. až se takovího něco stane.

unka7
12. říj 2008

Ahojky Zando,

tak to jsme na tom stejně, menstruaci jsem měla dostat v pátek a nic. A to mě celou dobu bolí břicho, jako že už, dělala jsem si testík a je tam slabá čárka, tak uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet. Tak snad Vám to taky vyjde.

remeli
12. říj 2008

prepacte ze vas tu takto otravujem, ale chcela by som sa vas opytat ci ste si niektora robila teh. test este pred cakanou mrchou. dakujem a samozrejme aky bol vysledok. Ja mam dostat v utorok a mam takeho divneho tucha

bianus
12. říj 2008

remeli: pockaj aspon tyzden po pripadnej vynechanej menstr. teraz by ti vysiel negativny a to by si bola sklamana.....jedna kocka si robila test hned po menzese a vysiel jej pozitivny...o par dni nato dostala menzes... 😒 takze potratila. radsej vyckaj ten tyzden...drzim palce

micanek
12. říj 2008

Holky .. zase jedna rada ze zkušenosti .. až budete kupovat peřinky do postýlky, tak jsou 2 velikosti .. já mám tu větší 100x135 a nemůžu na ní sehnat žádné povlečení. Takže lepš je ta menší.

gag
12. říj 2008

Ahoj, pěknou neděli...konečně jsem vše přelouskala...to co se stalo kamarádce je hrozné...něco podobného se stalo kamarádce od sestřenice...druhý týden po porodu dítě umřelo, prý asi syndrom náhlého úmrtí... ☹

Včera byl opravdu nádherný den, po bramborách sem jela s mamčou do lesa na houby...super procházka i se psem...takže sem se vyřádila a i něco nafotila 😉

lestep
12. říj 2008

micanek- a ta maneší je jaká velikost? Už brzy to budu taky řešit. Člověk,aby se v tom vyznal.. Tak sory za tu fotku. musím najít nějakou lepší..Na tuhletu jsem se už nemohla dívat. Když jsem jí tam chtěla dát nakonec zpátky, tak jsem jí nemohla ve fotkách najít.. Je to hrozný, co se stane, jaká je to pak pohroma..

remeli- vydrž, do té doby, než má přijít menses, pak si udělej test, byla bys zbytečně zklamaná..

micanek
12. říj 2008

Lestep: Leni .. myslím že 90x120, ale jistá si nejsem .. prostě menší, než ta moje ... ach jo .. přece nebudu kupovat jiný ... už jsem chtěla objednat z půánkem za pěťo .. no a samozdřejmě v těchto rozměrech nemají 😠 aach joo..

czoko
12. říj 2008

Ahojte baby, mešká mi už 10 dní, robila som si test a v stredu a bol pozitívny sice bola čiarka slabučká ale viditelná. Išla som na krv do Brna dke som bola v lete na umelom. Tam tie testy krvy povedia hned ten deň a potvrdili mi, že som tehotná. Mala som HCG 140, neviem čo to znamená. šla som teda k svojmu lekárovi a ten na ultrazvuku nič nevidel a tak mi zobral krv a posiela ma zajtra na sono a krv znovu. Ešte mi povedal, že sa nemám predčasne tešit lebo to može byt mimomaternicové alebo samovolný potrat. Robila som si test včera znovu a čiarka teda mola výrazne silnejšia. Tak by som nehovorila o potrate ale mám strach z toho čo povedal doktor, že to može byt mimomaternicové. Viete niekorá niečo bližšie kedy vlasten je niečo na UTZ vidiet? Posldný menzes som mala 6.9. a mám to nepravidelne takže nikdy presne neviem kedy ovulujem ale myslím si, že to bolo niekedy okolo 18.9. Čo myslíte? Je to ešte skoro na UTZ ?

gag
12. říj 2008

Ahoj Czoko...koukám, že termínově jsme nato podobně...já jdu na první kontrolu i ultrazvuk až 22.10. a Andrea (sestřička) mi říkala, že je to lepší až kolem 7 týdne, že na ultrazvuku bude už vidět...pokud jsi byla na ultrazvuku cca 4 týden, tak to je prý vidět jen tečka a kolikrát ani to ne...
Holky Ti určitě napíšou víc, jsou zkušenější.

czoko
12. říj 2008

gag, dík moc a ozvi se jak to probíha s tebou. A prosím ta ako pčítaš tie dni tt? Od poslednej M alebo od PO? Daj mi prosím vedieť. Neviznám sa v tom.Pa

lestep
12. říj 2008

czoko- já jsem byla na ultrzavuku v 7tt a už nám krásně bušilo srdíčko.. riziko potratu je do toho 12 tt vysoké, ale na to nesmíš myslet..šetři se..

micanek- to teda naštve, když si něco takhle koupíš a pak je ti to nanic. Sama vždycky v těch rozměrech tápu..

micanek
12. říj 2008

Lestep: ... jedno povlečení mám .. ale vždy ho vyperu a pak ho suším žehličkou, aby do večera uschlo.

Czoko: hcg 140 je ještě moc malé, tak se nedivíjm, že nic nevyděl .. těhulka jsi .. ale teď se musíš k sobě chovat slušně, aby to tak i zůstalo.... až budeš mít acg nad 5000 tak už se mimisek pěkně drží .. ale jak už jsem tady psala .. neboj roste to rychle. .. já jsem zjistila že jsem těhu myslím ve 3 nebo 4 týdnu a měla jsem hcg 360. Takže tvůj plůdeček musí bejt uplně čerstvoučkej. Držím mooc palečky.

Kdepak se nám toulá rolincová .. doufám, že je v pořádku .. po tom včerejšku mám hrůzu, aby se nikomu nic nestalo .. strašný .. pořád na to myslím ☹

zanda81
12. říj 2008

unka:děkuji moc za podporu.Já zatím pořád nic,tak uvidíme až si koupím ten test.Raději se moc netěším abych nebylaq sklamaná.Tobě moc gratuluju. 🙂

Tak pak napíšu jak jsem dopadla 🙂 přeji hezkou neděli

rolincova
12. říj 2008

micanek: Ahojky Zuzi, no copak nám to tady píšeš... Piš jen něco hezkého, manža jezdí s árem, takže takovýchto věcí slyším hodně... Moc mě potěšila ta sms... sem si říkala, musím Zuzance zase něco pěkného napsat... Koupila jsem si teď monitor dechu, tak čekám, příští týden mi přijde. A představ si, že už mám úplně narvanou skříňku pro Natálku. Tento týden rodili dvě známé a obě se neotvírali a obě skončili na sekci.... Se maj... Já zítra jdu do poradny a začínám 34tt, takže začnu bumbat maliník...

lestep: Ahojky Leničko, zase jsem pěkně v prodlení, vůbec nestíhám číst, co si tu píšete... Teď jsem si ještě vymyslela, když už mám tu myčku, že nechám předělat na kuchyni dvířka a pracovní desku... Já si neustále ještě něco vymýšlím, co chci stihnout do porodu. Včera jsme pracovali venku, už jsem to tam uklízeli, naposledy posekali no a já najednou večer začala mít tak šílený bolesti v kříži, že mi začaly úplně téct slzy. Sotva jsem dolezla do postele. Tak mi taťka masíroval zádička, no hrůza. Ty Leni ty sis dala novou fotku, a já tě hledala podle ní🙂

gag: Ahojky, koukám okres Chrudim🙂)) zdravím... Ke komu pak chodíš, k jakému Dr?

Jinak zdravím nové tvářičky🙂)) A přeji hodně štěstíčka v těhu...

gag
12. říj 2008

Ahojky...
rolincova: Chodím ke Grygarovi...ale terve od března, stáel sem uvažovala zda k němu přejít, protože je to soused 🙂))...ale dřív sem chodila k Dostálovi do Hrošárny, nemůžu si na něj stěžovat, vše super,...jenom práce sestřiček...a hlavně, když sem několikrát byla objednaná třeba n a8 a čekala sem do 10 či 11, pak než sem dojela do práce zpět do Chrudimi tak dalších 15 min a kolikrát mi práci naznačili, abych si vrzala 1/2 denní dovolenou...když sem měla na jaře urgentní problém, tak mě sestřička v telefonu odbyla, že to nic nebude, ať si koupím tablety v lékárně...že mě může objednat až za dva měsíce...tak sem to nevydržela, zavola Andere ke Grygarovi, mohla sem přijít klidně ten den...jinak z toho, že to nic nebude dle sestřičky od Dostála, že si mám koupit tabletky se nakonec u Grygara ukázal pěkný zánět...jejku sem se nějak rozepsala...

lestep
12. říj 2008

roli- ahojky dáši. já vím, chtěla jsem tam dát nějakou hezčí aktuálnější fotku a tahle je taková nevýrazná, divná. No sama jsem z toho taková špatná. Musím nějakou lepší pohledat.¨Tu starou nemůžu na počítači najít. To je super, že máš už objednaný monitor dechu. jaký sis objednala? Nám se líbí s manželem ten nannny. Musíš na sebe více dávat pozor. taky si to vždycky říkám..Psala jsem ti, že už vážíme 1.400 g? Pěkný cvalík že? Byla jsem ve čvrtek na ultrazvuku. Zdálo se mu, že je bobíšek moc nízko..Naštěsrí vše ok. nebo si to tak myslím. Ta dr. toho taky moc nenapovídala a můj doktor bych taky nějaký přešlý..

micanek- tak to je blbý, že je musíš sušit žehličkou.. Jedině si je ¨někde nechat ušít..

kacurienka15
12. říj 2008

Ahojte baby. prosim moze ist o uhniezdovanie vajicka ak som 5 dni mala BT 36,9 a dnes rano bola 36,6 a pobolieva ma podbrusko. menzes ma prist az za tyzden. A od rana mi je hrozne horuco do tvare, take navaly tepla. Dakujem

ambret
12. říj 2008

Ahojík holky. Dneska jsem si udělala radost a objednala mimískovi kombinézku a overálek, hodila jsem to do albíčka. Nafotila jsem spoustu věcí co už pro mimí máme, ale foťák mi nechce spolupracovat s PC 😠

lestep
12. říj 2008

micanek- tak už jsem tam dala nové foto. Je to lepší než ta minulá?

ambret- tak snad ti bude pc spolupracovat s foťákem,abysme se mohli pokochat.. 🙂

rolincova
12. říj 2008

lestep: Leni koupila jsem ten Nanny. Taky se mi docela líbí. Ještě si koupím chůvičky. Už musím dobalit taky tu tašku🙂 Teda Leni, to je mimisek hrozně veliký ne? Ten teda roste, na to, že ty skoro nepřibíráš vid? Víš co pozor na sebe se snažím dávat, ale jsem takový aktivní človíček, že ležet pro mě je hrob. Už se docela těším až se budu motat kolem dětí a nebudu se muset hlídat, že dlouho stojím...A proč byl ten doktor přešlý? Zítra ráno povezu Mišku do školy, pak naberu kámošku k nám, a pak v 11 jdu do poradny, tak ti písnu, co řekl pan doktor mě. Jinak Leni co noci? Pro mě už to začíná být hrůza, na zádech už nemůžu ležet vůbec, když se mi chce čůrat, tak mě hrozně rozbolí břicho a to chodím tak 4x... A hůř se mi dýchá. Teda si říkám, že je to se mnou docela mazec....
gag: A kde v Chrudi pracuješ? No to asi ten Grygar je lepší, přece jen dělá v nemocnici a má více zkušeností. Já chodík k Pavlíčkovi a jsem nadmíru spokojená. A ty chodíš do práce? Já jsem od začátku doma.

lestep
12. říj 2008

roli- dáši, akorát jsem tě vyhmátla. jsem tady stejně jako ty.. To je super, že je to ten nanny, asi ho taky koupíme.. taky si říkám, že už pomale začnu chystat tašku. Už jsem si koupila kosmetiku pro sebe do porodnice..Taky si říkám, že je nějakej macek, ale k¨ámoška měla taky klučíka v 29 tt a měl 1500g.. Tak uvidíme. No přibrala jsem tak 8 kg.. To si taky říkám, že to bude fajn, když na sebe nemusíš dávat takový pozor a můžeš dělat cokoliv, ale zase na tom těhu je přece něco kouzelnýho.. nevím, ten doktor nějak nemluvil, vždycky je takový rozvážný a odpověď si promyslí, o všem mě informuje a tentokrát neříkal nic. jen mě vyšetřil, hned něco psal do karty. Takový málomluvný a říkal jen ať si zajdu na ten ultrazvuk. Tak jsem se ptala jestli to je jako pravidelný ultrazvuk v tom 30 tt a on že ne, že půjdu pak znova. Tak jsem z toho měla takový divný pocit.. V noci spím jak kdy. Docela přemýšlím, pak se převaluju, ale ráno se cítím odpočatá. Odpoledne se mě ani nechce spát jako dříve.. Na záchod hodím tak 2x.. Tak písni, co zítra.. ¨držíme pěstičky, aby bylo vše v pořádku..ahojky

micanek
12. říj 2008

Lestep: .. no koněčně pořádná fotka 😀

Roli: Dáji ... byla jsem nějak rozhozená s té kamarádky, tak jsem i musela napsat, když se tady nehlásíš.
Minitor dechu jsem taky měla ... naštěstí půjčenej .. a jsem za to ráda ...jelikož malej spal v postýlce 2 dny, tak by nám byl na hovňajs ... tak jsem ráda, že jsme ho nekupovali 😅
Jinak s tou sekcí .. já si myslím, že je to uplně jedno .. po sekci tě bolí břicho, ale aqspoŇ SI MŮŽEŠ SEDNOUT ... po porodu si zase němůžeš sednout.

rolincova
12. říj 2008

lestep: Leni a co sis koupila za kosmetiku? Já šampon🙂 Já taky přes den nejdu spát. Někdy si ani na chvíli nelehnu. V pátek jsme začali slabiky spojovat, tak jsme to pilovali přes víkend a on už umí přečíst i nějaká slova...
micanek: No můžu si sednou a hlavně nevíš nic, a pak máš miminko. Já se teda poprvé hrozně těšila až mi mimíska dají na bříško a nakonec mi ho přinesli až na kojení. Když jsem se probudila. Míša taky spinkal od začátku u nás, ale jak jsem psala, Kája jezdí na áru a byl i u miminka a měl špatnou zkušenost, tak jsme se proto rozhodli.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru