Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

kacka.va
6. říj 2007

Nic si s toho nedělej, mně taky ne 🙂. Ono to asi podle mě dost dobře nejde, protože jak by to asi tak mohlo určit, kdy ovuluju? 🙂

krista
6. říj 2007

To je fakt, ale mě to počítal taky jeden pán podle datumu narození - kdy ovuluju, ale v době kdy mi to on vypočítal, já jsem si dělala už těhu test se // 😀

micanek
6. říj 2007

nejsem žádná knížka ani nějakej chytrolín, ale když si člověk vezme, kolik je teď v životě nemocí a různejch poruch, tak mi fakt asi začíná bejt jedno co to bude.
Vždy jsem chtěla holku a kluka. První holčičku, abych si ji ´mohla pěkně čeast a oblékat do pěknejch šatiček ale..... na kluky je teď taky pěknej ohoz 😀

krista
6. říj 2007

Jo to mě je jedno co to bude, jde mi taky hlavně o zdraví, kdyby mi vyšly špatně testy, nenechali bychom to s manželem dojít až sem 😔 jen to určitě každému vrtá hlavou do doby než se to dá zjistit 🙂

micanek
6. říj 2007

Ťe´D jedeme z manželem do Brna něco nakupovat, tak doufám, že mu nepobliju auto.... musím si sebou brát trochu coca coli a sem tam si usrknout. kafe nepiju, tak doufám, že mi to neuškodí.
Doufám, že budou mít nějaké sarapatičky a já neodolám.... 😀

kacka.va
6. říj 2007

Mně je teď taky jedno, co to bude, ale jednou bych chtěla to druhé mimi opak, když by se to povedlo 😉

micanek
6. říj 2007

to já taky.... ale lepší představa pro mě je 2 holky, než 2 kluci. 😵

cibule
6. říj 2007

No, holky, mě se právě datum ovulace liší jen o den. Píše mi to, že jsem ovulovala 11.7. někdy večer a já vím, že jsem ovulaci měla už 10.kolem oběda. Šíleně mě totiž bolelo břicho a taky jsem používala ovu testy a tak vím,že už 8.byla na testu druhá slaboulinečká čárka a 9. byly dvě mega silný 😀 10.už byla ta druhá zase slabá a 11.už byla jen jedna. Takže jsem otěhotněla fakt toho 10. 😉 No jenže mě u Jonáše toho 11. vychází kluk s otazníkem, takže jako bych zase věděla houby, protože, když tu svou hodinu narození trošku uberu a místo toho, že jsem se narodila v 8 ráno napíšu, že už to bylo ráno ve 3, tak mi vyjde termín mojí ovulace, takže 10. a holka. Tak a teď aby se v tom prase vyznalo. 😀 😀 😀
Jinak mě je to taky celkem fuk co to bude. Stejně to neovlivníme 😉

danca27
8. říj 2007

Ahoj Holky jak jste si užily víkend?My vůbec nevíme kdy jsme mimíška vytvořili:_), ale teď už jsme rádi, že ho máme.Jestli to bude holčička nebo chlapeček tak je umáčknu a budu milovat stejně 🙂...snad aby tatínek nežírlil je to závislák mazlivej..jak to máte s nevolnostma už je to lepší?Micánku???Cibule ty se máš už 15 týden hmmmmmm 😉 😅

veda
8. říj 2007

Ahoj těhulky,

už jsme byla na 1.ultrazvuku a mimi mělo 0,42 cm 😉 to je drobeček. 16.10 si jdu pro průkazku, už se těším. Konečně si budu připadat jako opravdová těhulka.

luciv
8. říj 2007

Ahojky holky prosím ve kterém tydnu jde poznat pohlaví dítěte?

danca27
8. říj 2007

vedo tak gratulujuuuu. Nás zítra ta genetika a 15.10.ODBĚRY a taky průkazka moooc se těšim...já bych řekla tak kolem 20 týdne se to pozná...?No nevim asi...

anngie
8. říj 2007

ahoj, gratuluji novým těhulkám. Pohlaví se podle mě dá poznat i dřív, četla jsem v jedný knížce že na konci třetího měsíce jsou už vyvinuté a viditelné pohlavní orgány a holčičkám se tvoří vaječníky. Myslím že mít štěstí a šikovnýho doktory tak to zjistí i dřív.
dančo ty už jdeš na genetiku jo? a proč mě nikdo zatím nikam nepozval? ☹
Já si jdu zatím 19.10. pro techničák a pro další info co mě čeká a nemine. Tak jsem teda zvědavá.

blacklucka
8. říj 2007

ahoj holky, nám to zjistili v 16+4

tlap.ka
9. říj 2007

anngie - mně dělali ultrazvuk na NT v 12+2tt(tak máš ještě čas) a na krev na vývojové vady jdu až 22.10.,ale to už mě holky připravily rovnou na to,že půjdu i na plodovku, protože když se netrefí přesně to nějakýho týdne či co,tak radši posílají i na plodovku.

micanek
9. říj 2007

Tak holčičky moje , mě už je konečně líp. asi to bylo k těm horečkám... no, byla to hrůza. V neděli jsem zase začala krvácet,tak jsem včera byla zase na vnitřním sonu a naštěstí je vše v pořádku. Ležet... ležet... ležet...
Tak to máme 7+4 a Micánek je velikej 1 cm a jak mu ťukalo srdíčko... to byla nádhera ... měla jsem nerva, že s ezase něco děje.
Pokud bude vše Ok, tak jdu pro těhu knížku 25.10. Berete si sebou i moč? Prej s epak bere na každeou prohlídku moč, ale mě nic neříkala.

tlap.ka
9. říj 2007

micanku, já nosím ranní moč na každou kontrolu u svý dr., tak si jí radši vem, když tak jí někde vyleješ 😉
Je fajn,že je všechno v pořádku 😉

micanek
9. říj 2007

Vezmu.... ať nemusím čůrat do skumavky někde tam. Nemám ráda, když ji někdo po mě nečekaně chce. TO SE MI JAKO NASCHVÁL NIKDY NECHCE.
V pátek jdu k zubákovi ... po letech mám s toho hrůzu.... 😖

danca27
9. říj 2007

Micánku ostudo no ahoj holky tak máme po konzultaci na genetice vzali nám krev a na pap musíme ještě příští týden ve středu. No a jinak už máme fotéééčkůůůúúúú🙂už jsem viděla i srdíčko a brečela jsem jako želva🙂)) 🙂 😅

danca27
9. říj 2007

Jo Ann no protože jsi asi neotěhotněla přes antikoncepci🙂....no?... 😉

micanek
11. říj 2007

danca27: ty jsi otěhotněla přes prášky? Samozdřejmě, že jsem slyšela, že se to může stat, ale...
Takže jsi ještě neplánovala mimi? Ale teď už ti to asi nevadí, co?

danca27
11. říj 2007

Ahoj micánku my to vůbec neplánovali a zezačátku to byl pro nás šok...pak jsem popřemejšlela a říkala jsem si po těch 5 laparoskopiích můžu bejt vůůůbec ráda, že mimíška čekáme😀....Jinak teda musíme chodit na genetiku no☹tak se bojim, ale prej by to mělo být ok že miminko první týdny žije z toho žlutýho váčku a nic se k němu nedostane...No jenže muj manžel byl na ozařování před rokem tak taky kvůli tomu☹víš?..

anngie
16. říj 2007

ahoj holky, kde to vázne? jak se máte? jsem psala siss, už má rodit tak jsem zvědavá kdy se ozve 🙂 co u vás? Já se rozhodla že se na chvíli vrátím do práce, doma mě to fakt nebaví a v práci mi to aspoň uteče. vidím to do konce roku a pak půjdu zase marodit.

luciv
16. říj 2007

siss je na diskuzi platby v porodnici 2008 🙂

teryp
16. říj 2007

Ahoj holky asi před 30 min se mi oběvili 2 čárky. Tak jsem tochu vykolejená přála jsem si to a teď když je to tady tak jsem v šoku. Příští ut jdu na gyndu na potvrzrní bude to hrozně dlouhej týden.Jak jste to prozívaly vy?

eva.konczynova
16. říj 2007

Ahojky holky.. tak já dnes byla poprvé na gynekologii, dělala jsem si před tím 3 testy - všechny vyšly pozitivně, i když druhá čárečka byla trochu slabší, bolí mně občas prsa... doktorka říkala, že tím, že mám nakloněnou dělohu do zadu, ještě nic konkrétního nevidí, ale možná je to tím, že jsem těhotná hodně krátce (v podstatě můžu být těhotná od svatební noci 22. září 🙂 nebo pak byly ještě 3 pokusy kolem 25 září 🙂 Takže je to prý ještě brzy, ale každopádně že se jí zdá děloha prosáklá - připravuje se na těhotenství a vyfotila si malinkatý flíček, což by mohlo být ono. Mám přijít za týden. Za jak dlouho po otěhotnění to lékař na ultrazvuku poznal vám?

sisstin
16. říj 2007

angie: 😉 mi to nějak uniklo..ta IP 😔

pejty
16. říj 2007

terypno já když jsem po 2,5 letech našla na testu //,tak jsem byla jak v kómatu..Čárečka byla tak tenká,že jsem pořád chodila k oknu a dívala se jestli nezmizí..a nezmizela🙂)Chodila jsem po bytě jak pakoš a 100x se dívala na test.

evo..já jsem byla na UTZ přesně měsíc po početí a šlo už vše hezky vidět,u Tebe je to zatím fakt krátká doba,ale to prokrvení je dobrá známka🙂

pavlina05
autor
16. říj 2007

eva.konczynova gratuluji. Jsem na tom podobně. Otěhotněla jsem asi okolo 23.9. V pondělí jsem měla na ultrazvuku jen flíček a hcg 3150. To je ještě brzy vidět tam něco víc. Buď v klidu a pohodě.nespěchej!!!!

teryp 🙂 určitě to bude v pohodě. A za týden tam aspoň dr. něco uvidí. Teď by viděla max. prosáklou dělohu.

Jinak já to prožíval radostně a nedočkavě a pak to nevyško,.....
takže teď už beru vše s rezervou a radovat se začnu až v 16 tt.

eva.konczynova
16. říj 2007

Děkuji holky za povzbuzení... já mívala navíc menstruační cyklus hodně dlouhý, takže ovulace zřejmě proběhla až mezi 24-28 dnem.. ale ta tečka tam byla 😉 Takže doufám že příští týden uvidíme více!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru