Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

jankapavol
30. zář 2008

andreahrbacova:ja chodim a ptala jsem se odkdy jakoze se chodi a pani rikala,ze to je jedno.Pac ted uz treba aerobik nebo takovy veci bys nemela,tak aspon nejaky pohyb,takove posilovani to je

andreahrbacova
30. zář 2008

a můžu se zeptat kolik ti blueberry let?
jestli to není tajné 😉

andreahrbacova
30. zář 2008

kamarádka chodila na cvičení,tak s ejí musím poptat.Doktorka mi nabízela v Bílovci,ale to je pro mě trošku z ruky

andreahrbacova
30. zář 2008

a chci se ještě zeptat,mám doma eliptical-orbitrack,můžu na něm lehkým pohodovým tempem cvičit?

micanek
30. zář 2008

Holky .. já bejt váma, kromě těhulkovského cvičení, bych se na ostatní cvičení vyprdla .. vždať teď jste v období, kdy se musíte právě šetřit.

jinak já mám za sebou konizaci čípku a celé těhu jsem se bála, jak Michálka nedonosím .. no a ve finále jsem ho prosila na kolenách aby šel ..přenášela jsem 9 dní. 😅

blueberry
30. zář 2008

Andrejko, je mi 25 ...a manželovi 27

andreahrbacova
30. zář 2008

tak to jsme stejně staré bluberry,akorát přítelovi je 24let
my nejsme ještě svoji

andreahrbacova
30. zář 2008

takže micanku nedoporučuješ ani ze začátku vůbec cvičit?
a co plavání v bazénu,to se dá,ne?
ale zase nesmí být studená voda,že?
a co domácí cvičení na velkém míči?

blueberry
30. zář 2008

tak to máme ze začátku hodně společného 🙂

andreahrbacova
30. zář 2008

to jo
tak doufám,že se nám oběma bude dařit
😉

sirinka
30. zář 2008

lestep z tych najmensich velkosti fakt vela netreba, ale tazko radit, zalezi, ako casto peries, v zime aj horsie schne pradlo. ja som malej nechala body aj dva dni ak bolo ciste, ale ona prve mesiace vela grckala, tak niekedy aj dve tri za den... najlepsie je kupit par krajsich-lepsich k doktorke, na navstevu a doplnit to bud zdedenymi alebo napr. v tescu sa daju kupit dobre a lacne...a my sme mali okolo 10 kusov body asi 5 dupaciek a troje polodupacky, dvoje troje puncosky budes potrebovat...a istotne par triciek z dlhym rukavom, pripadne svetriky, ja som rada davala malej v prechodnom obdobi aj pletenu vestu.

micanek
30. zář 2008

Andry .. od 12týdne je všude cviení pro těhulky ...já třeba chodila na cvičení a plavání zároveň. Bylo to super .. a hlavně u toho byla sestra, která věděla co a jak. inak něco je asi na tom, když říkaji, že těhu cvíčo až od 12 týdne a to je jen takové protahování, než cvičení. ... ale zase jsou maminky, které na všechno prdí .. cvičí aktivně celé těhu Viz. Hanka Kynychová a je všechno v poho ... porodila sice v 7měsíci, ale zase čekala dvojčátka.

Andry .- blubery -- dejte něco do pasiu ..ať na vás nekoukáme jak na faloví hlavi 😀

jankapavol
1. říj 2008

micanek:a plavala jsi s tamponem,nebo normalka bez niceho?Ja mam trochu strach z te vody v bazenu,ale taky obcas chodim plavat.juuu,o vikendu bych mohla jit

Devcatka,jedu do Brnecka,zatim papa a pekne vstavani

lestep
1. říj 2008

andreahrbacova - to je krásný, když svým těhu někomu uděláš radost. 🙂 na cvičení jsem začala chodit od 12 týdne. U nás je cvičení od 12 týdne. Dříve to ani dr,. nedoporučují. Byla jsem párkrát. Teď nechodím. Budu zase chodit až před porodem. 🙂

blueberry -to ti věřím, že bys to nejraději vykřičela do celého světa. Je to normální.. 🙂

lestep
1. říj 2008

sirinka- díky za dobré rady. je to super, když získáváme info vždy od těch zkušenějších.. 🙂 Je pravda, že v zimě vše schne hůře..

andreahrbacova- na to cvičení bych se zeptala u dr. Ten ti řekne, jestli cvičit může s jak. Také ti třeba doporučí kurzy, které jsou ve tvém okolí. nebo teda aspoň u nás to tak chodí.

andreahrbacova
1. říj 2008

No lestep,setra mi doporučila a dala mi jeden kurz ale ten je ode mne trochu z ruky,protože teď jsem s přítelem v podnájmu,ale podívám se na net,a zkusím se pozeptat

lestep
1. říj 2008

andreahrbacova - určitě něco najdeš i v okolí bydliště. 🙂

micanek
1. říj 2008

Jankapavol: bez tamponu .. ale v lékátně se prej dají koupit nějaké speciální tampony .. jsou myslím nasáklé tee tree. Zeptejte se na to ... jelikož jsem silnej alergik a ekzematik, tak jsem musela přesta, jelikož se mi zhorčil ekzem .. ale bylo to fáákt super. Dost mě to mrzelo. 😢

sirinka
1. říj 2008

ja som bola tiez plavat bez tamponu, pokial vam dr. povie, ze vsetko je ok a krcok drzi, je zbytocne drazdit ho cudzim predmetom v posve....ale vyhybat sa termalnym vodam a kupaliskam....

jankapavol
1. říj 2008

Holky tak jsem zpatky,koukala jsem v Brne na kocarky a je to dost bida.Byla jsem sice jen ve dvou obchodech zatim,ale jaksi se mi nic moc nelibi,navic vsude napisy:vybirejte jen ocima.Jak mam kurna kocarek vybirat ocima,kdyz si ho chci osahat? 😠

sirinka
1. říj 2008

jankapavol no to je fakt blbe...ale v brne istotne existuje vela obchodov s kociarikmy

micanek
1. říj 2008

Jankapavol. V babystaru tě nechaj drndat o sto šest .. to je kousek od makra.

rolincova
2. říj 2008

Ahojky holčičky, tak jsem se zase na Vás přišla podívat, všechny vás moc zdravím. Nějak nestíhám, protože ještě doděláváme úklid obýváku po malování a práce je pořád hodně🙂 Holčičky tak už pro tu naši berušku mám nádhernou medvídkovskou kombinézku od MC newborn, takže v ní pojede z nemocnice. Potom jsem ji koupila takovou růžovou z CaA s rukavičkama i botičkama a má tam tučňáčka. K tomu flaušovou čepičku nahoře se střapečkem a ta je ke kombinézce růžovo bílá. No krása. Já už mám úplně plnou skříňku, už se musím ovládat. Dost jsem pokoupila i na mma. Až bude práce za mnou, tak Vám to zkusím nafotit a přidat do albíka. A i ten obývák... Dneska jde manža na noční, tak se docela těším. Už mi při té práci leze na nervy. Já bych všechno přikrývala, on zase, že ne... Jo holky nám včera otevřeli nový sekáč a mají tam jen dětské a jen Next, Mather Care, George... Ale samý supr hadříky.... Tam budu moc ráda chodit🙂
micanek: Ahojky Zuzinko, jinak jsem si vzpomněla, že kámoška loni dostavěli barák z cihel a nemají žádnou místnost bílou a barvu jim to nevyžralo. Ono se asi musí dát více penetrace. Tak neboj, určo si barviček užiješ. Já mám v obýváku jednu stěnu zářivě rudou🙂 to bude mlíka🙂 A co Miška už Vás opustila ta rýma?
lestep: Ahojky Leničko, tak vidíš jak to se mnou je, ráda bych ti napsala něco delšího, ale teď jsem skoro ani nechodila na internet. Jak se Vám s broučkem daří? Kopánkuje? Já jsem byla v po v poradně a pan doktor mě šahal jestli se neotvírám. Tak jsem ho upozornila, že mě to bolí. A on mi na to řekl, ale to jsou jen ě prsty, tamtudy musí projít celá hlavička 😒 No bude to mazec. Docela se pěkně začínám bát. Budu pít ten malíníkový čajíček. Jo a Natálka už má 1,800kg. To už je pane holčička. A já mám 61. Tak doufám, že už se mi to nějak razantně nerozeběhne to přibírání. A už máš připravenou výbavičku? A jaký kočárek teda budete kupovat ten X-lander? Papa

lestep
2. říj 2008

jankapavol- to je teda blbé, že sis kočárky nemohla pořádně osahat. Je to fakt důležitý si s ním zajezdit, porovnat, kolik váží, jak se obsluhuje atd. Když jsme s manželem vybíraly kočárek, tak jsme naštěstí vždycky narazily na ochotné prodavačky. Zrovna dneska jsme ho objednaly. Měly jsme ho už delší dobu vybraný- X- lander XA v zelenkavé barvě s veškerým příslušenstvím.. 🙂 Ta máme radost, že jsme tak dobře pořídily. 🙂
ahojky dáši- Moc tě zdravím. jsem ráda, že se ozveš takto. Je toho pořád nějak hodně. Snažím se odpočívat, ale také to často poruším. Ale cítím se dobře. Do poradny jdeme příští čvrtek. Tak snad bude vše ok. To tvrdnutí už je málo, tak jsem ráda. Bylo to docela nepříjemný. Dělá ti to taky? Kočárek jsme objednaly dneska. Bude koncem listopadu. byla tam fakticky moc příjemná paní. Vše nám ještě jednou ukázala. My jsme ho už měly vybraný. Dneska měl Radek volno, tak jsme zajely do Třebíče, vyřídily ten kočárek, objednaly nový sporák gorenje nerez- kombinovaný, koupila jsem si nový podzimní boty u batě a nakonec i zimní. Vzaly jsme to vše naráz. Radek si vybral první obleček pro bobíška. Pořád vybírám a nakupuju sama, tak si dneska vybral- Takové žluté dupačky s tričkem ve stejné barvě. Moc krásné..Jsem ráda, že se tak těší. Pořád říká, že je to nespravedlivý, že já jsem s bobanem pořád a on si ho může jen pohladit.. Kolik jsi vlastně přibrala? Přišly ti fotečky? Jaký budeš mít ten maliník. Sypaný nebo se dá koupit porcovaný v sáčcích? Jak často se pije? Četa jsem, že nějak od 35 tt? Říkám to dobře? 🙂 To jste teda pěkně vyrostly? Dělá ti dr. při každé kontrole ultrazvuk? Těším se na otečky oblečení a taky nového obýváku. Výbavičku ještě zdaleka nemáme. Nakoupila jsem pár bodyček, nějaká dupajdy, ale není toho asi ještě dost. Ten kočárek hlavně máme vyřešený. 🙂

micanek
2. říj 2008

Lestep: Leníí .. ten maliník se prej má od 36t a je i v sáčcích .. mám ho doma, ale odvahu dát si ho jsem něměla .. ble -- bylinky 😝 ... jo a co se týče ultrazvuku , tak jsem měla třetí .. poslední v 32 týdnu apak už žádnej...

Roli: Dáji .. bobeš pořád kašle a rýmuje, ale už je to lepší. .. ty jo holky .. vám už se to blíží .. zachvilku budete mít svoje srdíčka u sebe .. mám pocit, že michálek už je velkej chlap .. že už není takoví to miminko ... strááášně to letí

Valím.. jdu se čachtat..
zatím pa páá

micanek
2. říj 2008

Holky .. musím se pochválit (sebechvála kapku teda smrdí) Michálek v jedné z mnha nových mikyn https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... ... no není úžesnej 😀

jankapavol
3. říj 2008

micanek:no muzes byt pysna,je uzasnej🙂

blueberry
3. říj 2008

Ahoj holky ...tak jsem dneska byla na kontrolním ultrazvuku ...gestační váček je tam, kde má být ....jen srdíčko zatím nic...jsme teprve v 5tt ...za 14 dní jdu na kontrolu srdeční akce ...tak mě teď čekají další dva týdny strachu ....odpoledne jdu do lékárny, koupit nějaké vitamíny pro mě a miminko ....a večer tu radostnou zprávu řeknu manželovi ...na to se těším ze všeho nejvíce 🙂

micanek
3. říj 2008

bluberry .. klobouk dolů, že jsi to takhle vydržela .. pak musíš hned napsat reakce manžílka 😀
Já si vždycky plánovala jak koupím botičky a dím mu je jako dárek .. no a ve finále jsem našla // a šla jsem i s tím testem za ním a země vypadlo jen koukej .... a on říká na co ... a já na ty dvě čárky .... 😀 ... já jsem asi těhotná ... 😀

andula1000
3. říj 2008

ahojte🙂 vsetky vas zdravim .pred par dnami som si nasla na teste // uzasna vec 🙂 neviem kedy je spravny cas ist ku gin.
blueberry hovoris ze v 5tt to aj ja asi moyem byt tak nejak

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru