Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

ajajanku
10. říj 2008

ema já mám cyklus dost nepravidelny ten posledni byl 31 ale myslim si že jsem otehotnela 17,9 takže 12 den

ajajanku
10. říj 2008

ja jsem to taky nevydržela neřikat,panimame jsem to řikala hned jak jsem začala mit příznaky, já to pokaždy poznam hned už 4 dny po snažení mě bolelo břicho a prsa a jsem pořad hrozně unavena a takovou blbou chut a vubec nemam chut k jidlu,pořad se mi mota hlava

ambret
10. říj 2008

Micanek dozvím se to 31.10 to jdu na UTZ. Jsem zvědavá, jestli se bude chtít ukázat

ema7
10. říj 2008

ajajanku a kedy ideš k lekárovi?

ajajanku
10. říj 2008

já už u nej byl v pondeli protože jsem trochu špinila a ve středu jdu na ultazvuk tak jsem zvedava jestli už tam bude neco videt

andreahrbacova
10. říj 2008

holky chci se zeptat,ajk je to s nákupem,jak těžkou taškku můžu z obchodu nést,abych neublížila nějak mimi.taková otázka tady ještě nepadla,mě to zajímá,dokáže mi někdo poradit.A jak je to vůbec s nošením těžkých věcí?Co se považuje za těžkou věc?

lestep
10. říj 2008

ema 7- to ti věřím...Nejhorší je to ¨čekání. Mě nepřišla menses, tak jsem si udělala test. Vyšel pozitivní. K dr. jsem šla až za týden, protože jsem měla dovolenou. Řekl mě, že to na těhu vypadá. Odběry mě neudělal, jen mě vyšetřil a řekl, ať přijdu za měsíc..Také jsem z toho byla špatná..Do práce jsem zavolala, že jsem na neschopence, důvod jsem udala, že jsem asi těhu..Staniční to vzala v pohodě...Po 14 dnesch jsem ale šla k dr. protože mě asi 3 dny dost bolelo břicho, chytaly mě křeče, ale nešpinila jsem. měla jsem hrozný strach tam jít.. Udělal mě ultrazvuk. Bylo už vidět srdíčko..Ty bolesti způsobila zakloněná děloha. Cvičila jsem až do 12 tt kočíčí hřbet a pak se to upravilo..Takže ti věřím, že bys to ráda měla potvrzené..Ale neboj uteče to..

lestep
10. říj 2008

andrea- tak kolik se může tahat to teda nevím, jako přesně na kila..Ale ze začátku jsem fakticky nenosila skoro nic..Měla jsem strach kvůli tomu předchozímu potratu, protože to jsem byla v práci na noční a měli jsme dost děsnou jipku..

ajajanku
10. říj 2008

to já taky radši nezvedam a nenosim vubec nic

andreahrbacova
10. říj 2008

no ajka si poradíte s nákupem?přece nejdete koupit jen rohlíky,nebo posíláte manžela?

ajajanku
10. říj 2008

my bydlime na vesnici a nakup jedeme vždy odpoledne s manželem

ema7
10. říj 2008

lestep ten cvik kočičí chrbát Ti odporučil doktor?
Mne napísal včera doktor, že fyzické šetrenie, vravel, že teraz mám byť taká komótna 😉 , žiadne prudké, rýchle pohyby, tiež nič ťažké nenosiť. Lenže to sa nedá, to by som musela byť doma PN a nič nevariť, nerobiť, proste nič. A dnes som po neviem koľkých rokoch zakopla na schode a spadla, ale zachytila som sa rukami ☹ Proste zákon schválnosti.... čím sa človek viac snaží, tak to ide horšie.
Keď varím dvíham plný hrniec, zemiaky, ja neviem ako si to mám tiež vysvetliť. Lekár ešte vravel, že jemné milovanie, najlepšie poloha zboku a v období keď by som mala mať akože menzes, tak žiadne milovanie. Len horšie je, keď nemá niekto pravidelný menzes....

ajajanku
10. říj 2008

ma byla vždy v tehu bez sexu vzhledem k tomu že jsem u obou ze začatku vylehavala tak jsem mela takovy strach že nic, až tak v 7 měsíci ale dřív ne

andreahrbacova
10. říj 2008

to je to,právě by mě zajímalo,co je to to těžké.Když jdu z obchodu a mám plnou tašku,tak to bych neměla,to mám jako čekat až s e přítel vrátí z práce a jde se mnou nakoupit?

ema7
10. říj 2008

aďka,
radšej počkaj na priateľa, nech tašku odnesie. Keď ideš kúpiť pečivo, mlieko, maslo - len taký malý nákup, to odnesieš, ale keď toho kupuješ viac, tak to radšej nenos. Moja teta potratila, keď dvihla ťažkú bedničku....

andreahrbacova
10. říj 2008

no ale já právě nevím co je těžké,mě se to nezdálo,že bych to měla nějak extra těžké,ale nevím kde už se to nemá nosit

andreahrbacova
10. říj 2008

no ale když třeba ženská neví,že je těhulka,a dozví se to tak dva měsíce potom,co otěhotněla,taky zvedá tašky s nákupem,a tak ne?

ema7
10. říj 2008

To máš pravdu. Keď o tom žena nevie tak si pozor nedáva. Ale potom možno aj bábätká odídu menzesom a ani nemuseli vedieť, že sú tehotné. Vieš niektorá žena má šťastie a môže dennodenné dvíhať ťažké a problém nemá. Ale keď je žena riziková, tak sa jej to môže stať hocikedy. Ja dúfam, že my sme tie silné a nejaká ťažká vec nás nezloží 😉, no nie?

ambret
10. říj 2008

tAK JÁ PODLE MOJÍ dR TAKY NESMÍM NIC TAHAT, MÁM JEN LEŽET A ODPOČÍVAT. cOPAK TO JDE se 3 dětma, nosím si i dřevo ze zahrady, nákupy taky tahám sama a to jsem na rizikovém těhu a do konce měsíce nás čeká ještě stěhování

jankapavol
10. říj 2008

holky,ja jsem cetla,ze do 9kg se muze nosit.ale nevim,jaky je to stadium tehotenstvi,nemuzu zarucit,ze je to pravda,cetla jsem to jen na diskuzi.ale tak nejak se tim ridim.
rikam si,ze tehotny mamky taky nosi treba svoje dvoulete ditko

andreahrbacova
10. říj 2008

no právě,když už žena dítě má a čeká druhé,tak přece se musí starat o to svoje bejbátko,nosit ho,tahat nákupy,uklízet a tak.Já si myslím,že nic extra těžkého nenosím,ale člověk nikdy neví.A ještě když je to jeho první mimčo,tak má pořád strach,aby neudělal něco špatně,něco nezanedbal.

nika7
10. říj 2008

Ahojte. Mozem sa pripojit? Som tu nova a asi budem mat vela otazok. Som 1.krat tehotna a bez skusenosti. Ma niekto skusenosti ohladne tohto: podla lekarskych zaznamov som nemala ziadne detske choroby a citala som, ze rubeola a ovcie kiahne v prvych troch mesiacoch su nebezpecne na nas, hlavne na plod. Samozrejme chcem sa na to opytat svojho gynekologa, ale dostala som u neho termin az skoro o 2 tyzdne. Vie my niekto poradit, ci je nejake ockovanie na tieto choroby?

gag
10. říj 2008
micanek
10. říj 2008

Andry .. tak já bych pojal aslovo težké vše co .. když neseš, tak cítíš nápor na břišní svali .. u nás nakupoval jen manžel a zůstalo mu to .. to stejný s podlahama .. dobrá rada .. taky to tak udělejte 😀

lestep
10. říj 2008

andrea- my to také řešíme stejně. jezdím většinou s tchýní na nákup jednou týdne pro obě rodiny. Netahám ani těžký tašky. Když jednu třeba sama so města, tak koupím třeba jen půl chleba a 5 rohlíků.. vždycky to jde nějak udělat. pet láhve ani mléka bych netahala..

ema7- ten kočičí hřbet jsem cvičila kvůli té zakloněné děloze. Cvičila jsem to 3x denně, vždycky 5-10 minut, zůstat v té poloze.S tím milováním v době menses, to jsem také slyšela. ze začátku jsme to fakticky nepokoušely..

andreahrbacova
10. říj 2008

takže musím tomu svému chlapovi říct,že ode dneška obstarává nákupy.A já budu chodit jen pro rohlíčky 😀

lestep
10. říj 2008

andrea- manžílek ti s tím určitě rád pomůže.. 🙂

brygit81
11. říj 2008

ahoj holky,tak jsem v ctvrtek vecer dostala mrchu,mam ji o hodně slabši než ovykle,nevim co si mam myslet,už jsem myslela že jsem v tom,v patek rano jsem šla na krev,ale asi zbytečné,vysledky budou v ponděli dopoledne,ale stejně je to na prd,těhotna určitě nejsem,musel by byt zazrak....

gag
11. říj 2008

Ahoj holky, pěknou slunečnopu sobotu...závidím Vám, že máte manžely u sebe...můj je na služebce už třetí týden ☹(

brygi: Uvidíš...nechce se to moc stresovat...

brygit81
11. říj 2008

muj manžel taky v praci,tak jsem sama a děti

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru