Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

lucy125
2. říj 2011

@lenkalela Juj ja 18 teho aj ja ti držím palčeky, Aj tvoje to bude prvé sono? Už by malo byť srdiečko alebo srdiečka. Koľký týždeń si tehu? 😉 A Koľko embryjok máš? ja zatiaľ dbe ale koľko sa ich uhniezdilo to ešte nevieme. 🙂

lenkalela
2. říj 2011

ahojka ,ja uz som bola na sone v 7 tt ,lebo som mala zase bolesti a uz som pred rokom potratila...a uz bilo srdiecko🙂 a teraz som 9 tt ..a je tam iba jedno🙂)))a ty si kolky tt?

lajcikova
2. říj 2011

@lucy125 v utery budu 7tt 🙂

zvalentova
3. říj 2011

krásné pondělí všem 🙂

snu
3. říj 2011

bre ranko,,pridavam sa k vam 🙂 zacali sme 7tt..🙂 len bohuzial od piatku uzivam utrogestan a ascorutin..vobec to na mna dobre nevplyva..uspava ma to a mota sa mi hlava. v stredu idem na kontrolu,tak dufam,ze bude vsetko ok. 🙂 takze aj vam drzim vsetky palce,nech ste v poriadku 🙂

cecil36
3. říj 2011

@snu tak ten utrogestan vkladaj a nepapaj, nic ti z neho nebude a je to ucinnejsie 🙂

snu
3. říj 2011

@cecil36 skusala som,,lenze chodim casto cikat a mam pocit ze ho mam potom viac na papieriku ako v sebe..a trochu ma to aj palilo..ja nai neviem do kedy ho mam brat..uz vobec nekrvacam ani nespinim..,,to mi dali len v piatok v nemocnici,ked som dosla s krvacanim..dali mi 3x2 utrogestan a 3x2 ascorutin..ja tak nerada valim do seba tie lieky,, pri prvom som mala duphaston a bolo nam dobre 🙂

cecil36
3. říj 2011

@snu ja som ho brala aj tak aj papala a z vlastnej skusenosti ked som ho jedla, nebola som schopna robit nic lebo som 24 hodin prespala 😀 Ak ta to pali nevkladaj, ale ak nie neva, ze nieco vytecie 😉 No ak ak si z neho malatna, kludne ho mozes vymenit za dufik, je to to iste, ale niekto ho lepsie toleruje. Ja som mala pri prvom tehu dufik a myslim, ze ten na mna posobil lepsie 😉

nemo1985
3. říj 2011

Dobre ránko holky.
Tak dnes 32DC a ms stále nikde 😀 . Testovat ještě nechci, zkusím počkat do středy.
4den zpoždění, bolí jen prsa a žáha pálí

lajcikova
3. říj 2011

hezkej den
@snu ja ho taky beru,a sem jak sfetovana 😀 jen spím a spím,asi budu taky vkladat.stejně nesmim sexovat,tak je to jedno 😉

zvalentova
3. říj 2011

@snu @lajcikova já ho mám už od srpna, komplet na zavádění. Jednak je to lepší pro zárodek a zároveň nejsou obtíže s kolísáním tlaku a tak. 😉

elisabet
3. říj 2011

Ahoj maminky 😀 , jsem taky na samém začátku, jen jsem se vás chtěla zeptat, v pátek jsem byla na první kontrole, byla jsem objednaná už delší dobu na preventivku a z ničeho nci jsem zjistila po více jak dvou letech snažení, po dvou IVFkách a jednom KETu(vše negativní) že mám poprvé v životě na testu // které co dva dny sílí. no a v pátek jsem byla u svého gyn. podle ms jsem byla 42dc, takež jestli jsem to dobře spočítala tak 5+6tt, na soně neviděl nic ☹ , nakonec objevil gestační váček, ale to bylo vše, nic v něm.řekl jen že to vypadá na těhu ale na samém počátku... přitom jse četla že většina holek už v tomto období má i srdíčko,?? Taky mi dal utrogestan, já ho ale zavádím, jsem tak zvyklá od KETu, a po tom vyšetření jsem zašpinila.. jenže jsem trochu zašpinila v sobotu a v neděli, malinko, a dnes ale už trochu více že mám i intimku, nemáte s tím některá zkušenosti?? četla jsem že i utroš způsobuje špinění, a já špiním do doby co jsem ho začala zavádět... a není to krev, je to jen malinko nahnědlé... tak nevím jestli mám začít panikařit.. na kontrolu jdu až za 14dní...

lucifereeek
3. říj 2011

@elisabet pokud to není jasná krev nebo kousky krve, tak by to mělo být ok. No ale záleží, jak dlouhé máš cykly? srdíčko může jít vidět od 35DPO, tzn. že bys musela otěhotnět 7DC, což je nepravděpodobné, ne? 🙂

beta.m
3. říj 2011

@elisabet já byla na první kontrole dneska, jsem 6+2 tt a mám tam jen váček, srdíčko zatím nebije, takže ty v 5+6 tt ho určitě nemůžeš mít taky 😉

elisabet
3. říj 2011

@lucifereeek nene cykly jsem mívávala pravidelné 28dní, do KETu.KET jsem měla přelom duben květen, od té doby ms přišla 30 nebo 31dc, většinou se přihlásila o týden dříve s malinkým špiněním, a pak přišla až ten 30-31dc. Ovulku mívám 12-14dc. Krev ani kousky tam nejsou, ale že se mi zdá že každým dnes je to o něco málo silnější, ale třeba za to může ten utroš. A děkuji za informaci o tom srdíčku 😉

elisabet
3. říj 2011

@beta.m děkuji, je to tím že tady člověk pročítá maminky co se pochlubí svým mrňouskem a srdíčkem v pátém týdnu a já už se škatulkuju, i když vím že každé těhu je jiné.... jenže jsem panikář 😉

aadulik2110
3. říj 2011

@snu a dokedy si užívala duphaston? ja ho užívam len týždeň a som na začiatku tehu, do kedy sa berie, prípadne kedy ho môže lekár vysadiť? Ďakujem

lucifereeek
3. říj 2011

@elisabet někdo má srdíčko až v 8tt, tak uvidíš, ještě máš čas 🙂

lucifereeek
3. říj 2011

@beta.m jéé, tak to jsme na tom podobně, já dnes 6+1, ale k dr. se chystám až tak za 7-14dní 🙂

elisabet
3. říj 2011

@lucifereeek děkuji 😎

paulinka13
3. říj 2011

Ahojky jsem tu nová a mám prozbu,poradíte mi? Před měsícem jsem prodělala infekci močovách cest 14 dní mám po a to je v pořádku až na to že mi našli cisty a to 7a 5 na druhém vaj.Poslední menzes byla 26 srpna a měla jsem to dostat 22 září ale doted nic.Jen mám bolest v podbříšku jako bych to měla dostat a mám něco s tlakem motá se mi už od čtvrtka hlava,je mi občas nevolno ale není to tak hrozný ,s prsu mi vytýká po hmatu bílá tekutina poprsí bolí jen na zmáčknutí jako modřina a občas jako píchnutí.U gin,jsem byla minulé pondělí a nic mi neřek tak nevím zda se nesoustředil jen na ty cisty nebo zda by to bylo ještě tak malé že by to neviděl?

elisabet
3. říj 2011

@paulinka13 a test jsi nezkoušela??

paulinka13
3. říj 2011

To ještě né :( chtěla bych jít ve čt.k jinému gin. chtěla jsem jen poradit zda by mohlo jít o těhotenství?

pazibarb
3. říj 2011

@beta.m to teda nechápu, všude píšou, že v 6. týdnu už bývá vidět. a 6+2 je už sedmý týden!
@lucifereeek JAK TO VYDŽÍŠ??? já budu zítra 6+0, a k dr pujdu v 6+6 tedy za týden. Doufám, že tam něco najdeme 😕
Nechcete jít do diskuse květen 2012?

zvalentova
3. říj 2011

@elisabet buď v kliku, já ho měla až 7+1 😉

lucifereeek
3. říj 2011

@pazibarb letos jsme už o jedno mimi přišli, takže až tam půjdu, chci vidět, jestli tam opravdu něco je nebo ne 🙂 a právě bych ráda, aby tam šlo vidět už ♥ 🙂 do diskuze se kdyžtak přidám asi až po kontrole 😉

snu
4. říj 2011

@aadulik2110 ahoj..no uz si to dobre nepamatam. to som brala pred 3 rokmi, ale neak sa mi zda,ze som ho brala dllllho.. ja som teda nemala ziadne komplikacie,ale dr mi ho naordinoval pretoze predtym som potratila asi tak v 9tt,tak mi dal duphaston pri dalsom tehotenstve okamzite..tak som ho pekne papkala a vstko dopadlo super 🙂 tak len pekne papkaj a drz sa 🙂

aadulik2110
4. říj 2011

@snu ďakujem

nemo1985
5. říj 2011

Ahojky holky zdravím
Tak dnes jsem 33DC a ms nikde, bolí jen prsa a pálí žáha,jinak nic.
Odpoledne jsem testla................. a krásné silné // , jsem moc šťastná.

Byla jsem si odpoledne koupit ještě dig.test, co ukáže i týdny,tak pak testnu.
A vitamínky MAMAVIT, berou se v celém těhu i při kojení

Vložím foto testu.

zvalentova
5. říj 2011

ahoj holky, tak jsem právě vrátila a oficiální číslo zní 9+2 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru