Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

tlap.ka
20. srp 2007

no máte se obě, já musím počkat do příští středy - to se teprve dostanu k dr. - doufám, že testík nelhal a všechno jsem si jen nevsugerovala 😉 ale je fakt, že i já už mám celkem obavy, aby bylo všechno tak, jak má být ☹ ale určitě bude 🙂 holky a odkud jste vy? a už jste to oznámily rodinám ? 😉

kacka.va
20. srp 2007

tlap.ko, já ještě těhotenství nemám potvrzené, doktor nemá dřív volný termín než toho 4.9. 🙂
já jsem z Prahy a hodláme to oznámit až ve 3. měsíci, zatím to ví jen manžel 😉 a tuší mamča

dzej
20. srp 2007

tlap.ko ja jsem z Brna. Rodičům jsme to řekli, abysme se nemuseli skrývat, když mi je zle atd...pak to ví nej kámoška a to je vše. Ostatním až po NT plus jestli bude vše v pořádku....

tlap.ka
20. srp 2007

no u nás to taky ví jen přítel, zatím si snad nikdo nevšiml ani toho, že mám konečně prsa 😉teď se chceme konečně přestěhovat do svého a pak to oznámit až v tom třetím měsíci, to je vlastně za chvíli, když se to vezme kolem a kolem 🙂

dzej
20. srp 2007

já myslím,že dřív to ani nemá smysl říkat, pro jistotu...ale vím, jak je to těžký, mít takový krásný tajemství a mlčet ☹ 😉

kacka.va
20. srp 2007

je to hodně těžký, ale kdyby se něco stalo, tak je to zase lepší, než pak někomu vysvětlovat, že už těhu nejsme a hlavně by se pak na to všichni ptali.

kacka.va
22. srp 2007

to je dobrá tabulka 🙂. už jsem na ní jukla.

pavlina05
autor
22. srp 2007

Čau holky!!!!
Jak se zde máte začínající????
Mám jeden dotázek..........
kdy jste měli pocit, že by jste mohly být těhule? Vím, po vynechání mršky, po testu //
ale dnes mi je nějak divně, pobolívá bříško a jsem malátná...., je to asi jen nějaká vsugerovaná myšlenka, ale co, zeptat se můžu....
Je možný mít takové příznaky asi 5 dnů od ovu ????? 😝

kacka.va
22. srp 2007

Já měla jen takový pocit jednou v noci. Ale když pak vynechala MS, ale pořád mě bolelo břicho, jako bych jí měla poznat, tak jsem uznala, že asi budu těhu. Jinak někdy mám stavy, že se mi chce děsně spát. 5 dnů po Ovu jsem neměla příznaky vůbec žádný.

pavlina05
autor
22. srp 2007

hm, tak to bude asi vsugerovanej těhu pud 😀 taky se mi to zdá něja brzo 😀 díky

ervina
23. srp 2007

ahoj holky, testík mi vyšel // a i doktorka to již potvrdila. v pondělí jdu na kontrolu,snad už bude více vidět a bude to o.k.
jinak já byla po ovu už taková unavená a pak postupem času měla nafouklý bříško,no bolesti jsem měla až tak po měsíci.
pavlino: držím palečky,aby jsi byla v tom!!! 🙂

pavlina05
autor
24. srp 2007

😀

mikulenka
28. srp 2007

Ahoj holky, gratuluji všem, které už máte potvrzené těhu a držím palečky všem, které mají zatím jen ty dvě // jako já. Polsední MS jsem měla 15.7. Test jsem si dlala 3 dny po vynechání a byly tam (i když ta testovací byla slabá). Pak jsem 23.8. byla u doktora, který se mrknul na UZV, ale zatím viděl jen zvětšenou sliznici ☹ Dle doktora bych měla být v 6tt. Další prohlídku budu mít 31.8. (je to ráno, takže mi asi vezme i krev). Mimochodem 1.9. se vdávám, tak by to byl nádhernej svatební dar 😀 No a příznaky - bolení v podbřišku, prsa už jsem měla a teď jsou z nich balóny a stráááášně citlivý, utrpení je sejít schody. Nevolnosti zatím spíš jen při jízdě v autě.

iivusja
28. srp 2007

Ahoj holky! Tak mě včera potvrdila doktorka na sonu, že jsem na začátku 8 týdne. Testy mi těhotenství "potvrdily" už před 3 týdny, ale doktorka tam ještě nic neviděla... 🙂 Takže si dovedete představit, jak jsem ty 3 týdny čekala, jestli to těhotenství bude, nebude mimoděložní.. a tak...

No a příznaky - hlavně ty prsa - véééééliký, bolí jako čert... hodně chodím čůrat a bývám lehce podrážděná.... 😀 Nevolnosti zatím žádné.
Nejste tu některá na tom stejně? (myslím ten cca 8 týden?..) 😀 😀

meriva
28. srp 2007

Cau holky! Ja jsem tady nova, snazit jsme se zacali teprve pred necelymi 2 tydny, ale uz tak ctvrty den me poboliva bricho...je mozny abych byla tehu? nebo si jen neco namlouvam jako pavli? 😅 Mam trosicku strach, protoze dnes rano me v podbrisku i sem tam pichlo....mate s tim nejake zkusenosti?

avara
28. srp 2007

Ahoj holky já jsem 9+2tt a nic mne nebolí.Ninulý týden jsem začala o něco víc cítět bradavky ale jinak nic. Žádné nevolnosti, zvracení a tak. Na začátku cca 4-7tt mě sem tam píchlo na pravém vaječníku. Teď ale ani to. Nesnesu ale jakoukoli námahu a začnu se zadýchávat i do schodů.
Testovala jsem den před MS a čárka byla slabounká.6dní po MS byla ale už tučná 🙂

Všem přeji pohodové a krásné těhotenství 🙂

mmar
28. srp 2007

už jsem si myslela, že jsem vyjímka, že mi nic není.Avara, fakt jsi mě potěšila, já od začátku těhu nemám také žádné příznaky, žádné nevolnosti a ta prsa mě taky nebolí a ani se moc nezvětšila, tak mě to docela uklidnilo 🙂 Doufám, že je vše v pohodě 😅

akah
28. srp 2007

ahoj holky já jsem tu taky nová jsem v 5týdnu,ale doktorka si mě objednala až na 19.9.tak jsem z toho trochu nervozní jinak je to mé druhé dítě a snažili jsme se asi tak 3měsíce 🙂

cibule
29. srp 2007

Ahoj holky! Tak já to mám zase trochu jinak, než Vy. Špatně mi bylo už asi týden po početí, takže od 3tt a hodně zle, sice bez zvracení, zato celodenně, že jsem jedla málo a převážně ovoce mi bylo až do půlky 8tt. Teďka už je mi několik dnů zle jen občas (většinou ráno, ale někdy i v jinou dobu), každopádně je to mnohem lepší a už bylo i pár dnů, kdy mi celý den nebylo zle vůbec 😉 Jsem teda zvědavá, jak to bude dál. Jinak prsa mě bolely ještě před Očekávanou MS a mám to tak, že sem tam mě bolí dost a pak o nich ani nevím. To samý je to s podbřiškem. A holky, nebojte se. Já se sice taky pořád bojím, ale co takhle čtu, tak to má každá holky jinak 😀

akah
29. srp 2007

dobré ranko holky,já kromě toho že mi vynechala tak jsem začala být hodně citlivá na prsa,ale špatně mi za tím není 😅 😵

iivusja
29. srp 2007

Ahoj holky, neporadíte mi, kdy je asi nejlepší o těhotenství říct v práci? (dělám v kanceláři, fyzicky nenáročnou práci) Aby to nebylo moc brzo, ne moc pozdě, aby měli čas najít si náhradu... a tak... 🙂 Nechci jim to říct až na poslední chvíli, ale teď jsem teprve na konci 2. měsíce... přece jenom je to ještě brzo.... Předem díky za radu nebo zkušenost. 😀 😀

kachnicka01
29. srp 2007

ahojky holky 🙂 tak ja mela do 7tt jenom porad hlad a kdyz sem se nenajedla, bylo mi slabo a snad presne od zacatku 7tt mi zacalo byt spatne - vecna kocovina - motani hlavy a pocity na zvraceni... no ale zvracela sem jenom jednou nastesti zatim..vetsinou to zazenu tim, ze se najim... prsa mam normalne malicky a ted je mam fakt velky - na moje pomery - a prijde mi to takovy divny 😅 ...bolej me snad od prvniho dne,ale ted uz je to trosku lepsi... jsem zvedava, jestli ty nevolnosti zmizej za 2tydny, az budu 12tt... jo jinak v podbrisku me bolelo tak do 6tt, ted uz vubec (jenom zarazeny prdy 😒 ) no a poprve sem byla v 7tt na kontrole a ted pujdu az 7.9., tzn.12tt tak sem zvedava a trochu mam i strach, protoze sem mela zanet mocaku a ted sem pekne nachcipana (takze sem uz 3 tydny doma...ale ma to tu vyhodu, ze sem pekne v klidecku kdyz je mi spatne od zaludku..)

Drzim vsem palecky at je vam co nejlepe, ty nevolnosti jsou fakt hnus 😒 drzte se, holky!!! 😉

danae
29. srp 2007

Já jsem včera odpoledne udělala testík. Druhá čárka byla slaboučká, ale v limitu. Dneska ráno je čárka silnější. Bohužel pořád docela dost špiním 😨 S dcerou jsem špinila taky, ale ne tak dlouho, tak se modlím, aby bylo všechno v pořádku. 😖

akah
29. srp 2007

ta druhá čárka bude určitě silnější když počkáš tak dva tři dny ještě ,kachničko já za tím nemám a snad měto mine tak jako u Lucinky a zvracet nebudu vůbec což by bylo pro mě ideální těho

danae
29. srp 2007

iivusja, já jsem bych to neříkala dříve, než to na tobě bude vidět - cca 15.-18.tt Já vím, že tě bude svrbět jazyk 😀, ale oni budou mít i tak dost času si najít náhradu. Přeju pohodový těhu!

iivusja
29. srp 2007

Danae, díky za radu. Já jsem zapomněla napsat, proč to tak řeším... 😀 JDe mi hlavně o to, že dosud jsem chodila k doktorovi tak jednou za 1/4 roku a nejednou to v těhotenství vypadá týden co týden, takže jim to v práci bude určitě podezřelé... 😅 Jsem navíc tak trochu pitomá, protože pokaždé, když jdu k doktorovi mám pocit, že si nadřízení musí myslet, že si to vymýšlím nebo simuluju.... 😒 Máme tu samý chapy a ty nějak k doktorům vůbec nechodí... 😖 Ach jo! 😨

cibule
29. srp 2007

Kachnicka: Já jsem taky na PN, takže možná i proto ke zvracení nikdy nedošlo. Když mi bylo zle, tak jsem si lehla s kýblem u hlavy a hotovo 😀 Dneska mám sice od rána zase slabou nevolnost, ale dá se 😉 A koukám, že máš stejný termín jako já, akorát, že mě to píše 9tt a tobě už 11tt. Jak je to možný? Můžu se zeptat, kdy jsi měla poslední MS? Já 28.6.
Danae: Držím palec, ať je to ono 😀 a v pořádku 😉
Akah: Já se taky pořád říkám, že třeba na zvracení nedojde 😉 I když ty nevolnosti co mám jsou občas jen tak, tak 🙂 A u prvního Ti bylo špatně a jen jsi nezvracela, nebo Ti nebylo zle vůbec?

akah
29. srp 2007

já jsem snad u Lucinky měla sem tam nutkání zvacet ale ani jednou k tomu nedošlo,pomohl mi vždycky čersvý vzduch tak zkus tohle místo toho kýblu 😉 😀

cibule
29. srp 2007

Akah: Díky, vyzkouším 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru