Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

mmarcelinka
12. lis 2008

Ahoj Lulu19,tak to je podle mě skoro jisté,že jsi těhu 😀
Příznaky máš uplě jasné a bylo mi řečeno,že je klidně i možné,že to ten první měsíc budeš ještě mít.A testík sis ještě nedělala?A ta teplota je státe vysoká i přes to,že jsi to dostala?Jestli Ti neklesla ani před,či pri MS tak je to podle mě úplně jasné 😉

moniiik
12. lis 2008

ahojky, mám dotázek, MS mám dostat v pátek 14.11 a dnes jsem zaznamenala takové menší světle narůžovělé skvrnky, skoro stále mám výtok, prsa mě před MS vždy boleli ale ted je to ještě víc a je mi nevolno. Mimi bych chtěla je možné že to jsou příznaky? 😕

martina05
12. lis 2008

Ahojte baby, potrebujem radu....resp. som zvedavá na Váš názor....MS som mala dostať 03.11. Dodnes som ju nedostala. Už som si robila 2 testy ale vyšli negatívne ☹ ☹ , z príznakov môžem povedať, že mám taký pocit nafúknutého brucha, hustý výtok a stále chodím cikať...Väčšinou som mala cyklus 29-30 dní. takéto meškanie som ešte nemala. Ale tie testy sú predsa len negatívne...., takže by to mohlo znamenať aj príchod MS , resp. prechladnutie ...... Ako je to s tou BT - je na meranie potrebný nejaký špeciálny teplomer, kedy sa to má merať aký je postup... Ja som to ešte nikdy nemerala a nič o tom bližšie neviem. Ďakujem za radu...

mmarcelinka
12. lis 2008

Ahojky,
monnik možná to mohou být příznaky 🙂 ,ale těžko říct,ještě vydrž,ale bohužel víc ti moc neporadím ☹

martina05 testík ještě nemusí vypovídat vše,takže vyzkoušej tu teplotu.Měří se klasickým taploměrek,nejlépe digitalním,protože to je nejrychlejší 🙂 .Měřit musíš vždy ráno a to vždy ve stejnou hodinu,to je důležité.Teplotu si změř,než cokoliv uděláš-než vstaneš a naž ji dojdeš na WC,prostě v naprostém klidu 🙂 .Teploty zapisuješ,pokud se teplota zvyší jen na jeden den,jedná se většinou o ovulaci a bývá to tak v půlce ciklu,ale né u každého.Naopak těsně před MS začne klesat a pak to dostaneš 😠 ,ale pokud jsi těhotná,tak se teplota pohybuje průmerně okolo 37 stupnů (i víš) a už neklesne.Je takhle stále.
Mě stoupla na 37 a držela se tak asi 4 dny,tak jsem si udělala tast a byla tam na druhá čáračka-tenká,ale byla 😀 a teď to bude týden a půl od testu,teplota je 37,2 a čárky už jsou obě stejně silné 😀
Taže držím palce a zkus to 😉

hadi4
12. lis 2008

Ahojte. marcelinka, ak sa môžem opýtať, ktorý deň cyklu si si robila test. bolo to az potom ako ti zacala meskat MS, alebo este skôr?

katulen
12. lis 2008

hadi4, já jsem si test dělala 1 den po vynechání MS, a byla ta druhá čárka slabší, 2 dny potom zase a zase byla o
něco silnější. Budu testovat ještě tento týden......pro jistotu 😉

micanek
12. lis 2008

martina0:... já poslední měsíčky měla 17.8. ... 15.9. jsem si dělala test a nic .. 16.9. už tam //byli.

mmarcelinka
13. lis 2008

Ahojky holčiny 😀
hadi4: Ne,ne,tastík jsem si dělala asi 3 den po zvýšené teplotě a byla tam úplně tenoučká čárka.Ale bylo to týden před očekávanou MS.

cilka2
13. lis 2008

ahojta baby , neviete náhodou koľko má byť minimálna hodnota HCG , aby sa to mohlo brať už za dobrú správu? dík 😝

micanek
13. lis 2008

cilka2 .. já kdyř jsem zjistila, že jsem těhu, tak jsem měla hcg kolem 350 .. ale že se plodeček pořádně drží, tak dr. čekají nad 5000 ... ale roste to rychle.

cilka2
13. lis 2008

dnes som si urobila test a nič. . .
tak neviem je to zvláštne , ale menzes nikde...

micanek
14. lis 2008

Cilka ... pokuď těhulka nebudeš, tak nezoufej .. třeba to výjde příště .. ale mě se taky čárky ukázali až dost pozdě ... takže si myslím, ža šance ještě je.

babullka1
14. lis 2008

ahojte kocky,mozem sa k vam pridat 🙂 Dnes mi doktor potvrdil ze som tehulka:Dsom taka stastna:D 🙂 🙂 🙂

micanek
14. lis 2008

babullka .. jasný ...vítej a gratuluji 😀

babullka1
14. lis 2008

dukujem Micanek:Dsom stastna,len cely rok niesom chora a teraz musim zrovna byt ☹

micanek
14. lis 2008

babulik: Chudáku .. ale vydrž a neber žádný léky .... teda pokud budeš hyn , tak si radši lzupni paralen. .. ale v prvním tr. by se nic nemělo .. takže čají a do postele.

babullka1
15. lis 2008

micanek,snazim sa lezat a pit vela cajov,inak mozem sa spytat?som v 6tt a v podbrusku citim taky zvlastny tlak ...nieco podobne ako pri mrche ale o mnoc slabsie a nieje to stale,len sem tam...myslite ze to neni nic zle?dakujem

andreahrbacova
15. lis 2008

babulko ten tlak má každá těhulka,nemusíš se obávat,to je tím,jaks e ti rozatahuje a zvětšuje děloha.Pokud to není bolest nesnesitelná a nejsou to křeče,tak je to v pořádku.

wsmoulinkaa
15. lis 2008

ahoj babullko...já mám ten tlak také a také bolesti v podbřišku...to bývá. Očas sem tam nějaká křeč a dá se to snést...takže bud v poho!!!!! 😉

micanek
15. lis 2008

babulko .. jo jo .. jak píšou holky .. to roztahování dělohy může bejt někdy fakt nepříjemný.

adka12
15. lis 2008

Babulka tie bolesti v podbrušku mávam aj ja, takže buď kludná. Ja sa akurát lakám, lebo ja mám zvýšený výtok. Ale to je vraj v tehu normálka. Mna akurát laká to, že keď som bola dnes na WC výtok nebol priehladný ale taký slabunkoružový. Nič ma nebolí ani nepáli, ale bojím sa, čo to je. K doktorke idem až vo štvrtok 😒

lulu19
15. lis 2008

mmarcelinka mne ta teplota trosku klesla mam ju 36,8 co si teraz mam myslit baby oradte aj vy kora viete

lulu19
15. lis 2008

hojte baby potebujem radu.citim sa ako keby som bola tehotna mam bolesti v podburusku sem tam ma pichne na prsiach sa mi vytvorili tak zilky co som nikdy nemala a brusko am stale take ako nafuknute .dostala som ms ale bt mam stale nad 37 mozem byt tehotna dakujem za rady tak toto som myslela a teraz mi o nieco kleska teda na 36,8
poradte co si mam mylsiet ale inak mi j e satale tak ani tie zilky nezmyzli

andreahrbacova
15. lis 2008

já si myslím,že je 36.8je pořád dobré,jak já s eměřila tak jsem měla neustále okolo 36.8,36.9,takže bych byla v pohodě,to by ti teplota musela radikálně klesnout abys nebyla těhu

vendy05
15. lis 2008

lulu tak si zkus testík a uvidíš na čem jsi, já si myslím že těhu nejsi, ale naděje umírá poslední....

andreahrbacova
15. lis 2008

taky radím udělat si testík,ale já si myslím,že v těhu jsi,ono když teplota klesne na 36.8 to nic neznamená,já to měla tak pořád,až do testíku,co jsem si dělala

lulu19
15. lis 2008

andreahrbacova asi ako radikalne klesnut asi na koko test mozem skusit až v utorok nemam ho kde kupit

andreahrbacova
15. lis 2008

nevím přesně ale zkus se mrknout na net,já jen vím,že jsem s etaky obávala,když to bylo jen 36.8 a ne 37

andreahrbacova
15. lis 2008

testík si přece můžeš koupit i někde v supermarketech,tam je taky lékarna,teda pokud máš nějaký blízko.Já měla testíky za 18kč,takže nic drahého,a dělala jsem si ho dvakrát,nejdříve byla slabounká čárečka a pak silnější,hold dělala jsem si to velmi brzo,tak proto byla slabší

lulu19
15. lis 2008

musim cakat do utorku nic take tu mememe

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru