Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

micanek
24. zář 2007

Mě na tom vnitřním sonu hned ukázal, kde je ta bublina, kde bude micánek bydlet...

sisstin
24. zář 2007

micanek: NT je šířka zátylku či co..podle toho se pozná případné podezření na Downův syndrom..do 2mm je to oka..pak už bys třeba musela jít na plodovku 😉

tlap.ka
24. zář 2007

tak nám na tom vnitřním ultrazvuku už krásně bilo srdíčko a mimísek měl 33,5mm 😉 prostě malý obr,takže i obrázek je moc pěkný 😉 no uvidíme zítra, o kolik jsme vyrostli 😉

sisstin
24. zář 2007

tla.pka: uvidíš, třeba narazíš na dobrýho Dr., já si pamatuju, že jsem to ořvala 😅 páč jsem se těšila na nevím co..Dr. něco mlel sestřice..neotočil na mě ani monitor..a kdybych neměla v ruce zprávu, tak nevím vůbec nic 😔

micanek
24. zář 2007

siss: to se dělá v kolikátým měsíci? Já jsem myslela, že nějak ze začátku...

sisstin
24. zář 2007

micanek: v tom 12-14tt 😉

sisstin
24. zář 2007

micanek: ale dělá se to spíš ve větších městech..někoho posílají až na tripple testy 😕

tlap.ka
24. zář 2007

posledně tam byl moc sympatickej pan doktor, monitor natočil, všechno ukázal, vysvětlil, no prostě pohoda, tak jsem zvědavá, jaký tam bude zítra - třeba bude mít službu ten samý 😉 já v podstatě čekám jen na větu - všechno je v pořádku 😉

micanek
24. zář 2007

Připadám si jak debyl, že se tě pořád ptám, ale najednou člověk zjistí, kolik věcí neví...vždy jsem s ezajímala akorát jak probíhá porod a nikdy mě nic jiného nezajímalo. Teď si připadám jak v jedličkárně...

sisstin
24. zář 2007

micanek: to je v poho 😉 já taky nic nevěděla, páč jsem se o to nikdy předtím nezajímala 😉

tlap.ka: třeba budeš spokojená..já měla bohužel spíš celý těhu smůlu na děsný doktory..akorát až ted ke konci jsem spokojená vcelku 😉 🙂

markytkaaa
24. zář 2007

Taky jsem jak spadlá z jahody 🙂 Zítra jdu na kontrolu, mělo by být v 6tt+4 už vidět srdíčko? 😕

sisstin
24. zář 2007

holky..jsem docela ráda, že jsem šla poprvý k Dr. až v 9tt..a na UZV až ve 14tt..nemusela jsem se furt stresovat, jestli bije srdíčko..páč mě ani nenapadlo, že by nebilo..a nikdo mě tím nestrašil 😎

tlap.ka
24. zář 2007

micanek - no já si myslím, že tak si připadá každá z nás, která je těhotná poprvé 😉 ale neboj,taky nabereme zkušenost, jen to potrvá trochu dýl 😉

sis - no mě zarazilo, že moje dr. nemá v ordinaci ultrazvuk, musím jezdit do nemocnice, ale jinak je to fajn ženská, jen se bojím, aby nešla do důchodu, už taky přesluhuje 😉

sisstin
24. zář 2007

tlap.ka: moje taky neměla..takže jsem byla jednou v genetickém centru, jednou v nemocnici..a ta moje stará kráva..fakt to byla kráva..šla do důchodu..tak teď mám novou..a ta UZV má..takže po třetí mi ho dělala ona..na víc UZV nemám nárok dle pojištovny..o UZV na každé poradně jsem si mohla leda tak nechat zdát 😎

tlap.ka
24. zář 2007

no takhle moje už si asi pořizovat ultrazvuk nebude 🙂 no od pojišťovny jsou hrazený 3 nebo 4 ultrazvuky, jestli se nepletu, tak to už mám nárok už jen na 1 nebo 2 😒 stejně je to divný, že takovýhle věci pojišťovna nehradí, i když ultrazvuk je to nejmenší, co nehradí, když vidím některý postižený nebo nemocný děti a jeich rodiče, kteří shání peníze, kde se dá,tak mi to přijde smutný

sisstin
24. zář 2007

tlap.ka. no..mně ted dělala 4., protože jsem ve 30tt měla malýho koncem pánevním..ale tohle byla jen rychlovka na ujištění polohy..to si asi ani do výkazu pro pojištovnu nedala..je příjemný, když ho ten Dr. v ordinaci má 😉

danca27
24. zář 2007

Ahoj holky dneska mi bylo poprvně zle☹ byla jsem v Lidlu a nějaká paní staršně smrděla těžku voňavkou a tak jsem odtamtud vyletěla jako střela a ty kyselý štávy já jsem to jenn tak tak vydržela🙂))a venku fuj fuj..jinak jsem si dnes koupila váhu a to jsem neměla dělat protože jsem jako to prase vyžraný😀 Už ted mám 66,5 uff jak já budu vypadat???Siss tyjo ty máš postavičku...jak ty ti zvládla?🙂 Micánku gratuluji🙂 a už tky mezi náma😀...to je dobře hlavně že nás přibývá...to buzde mimíšánečků příští rok😀
Cibule kolik vážíš?....
Tlap.ko kolik vážíš?...
Anngie kolik vážíš?....
Holky mně je ze sebe blbě☹(((

tlap.ka
24. zář 2007

markytko, já jsem byla na vyšetření až po nějakém 8tt a poslouchaly jsme srdíčko skrz jen nějakej přístroj přiloženej k břichu a krásně bouchalo,ale jestli je slyšet už po 6tt, tak to fakt nevím 🙂

sis - já jsem byla na prvním ultrazvuku v 10tt, dr. myslela podle poslední menstruace, že už jsem ve 12tt,ale vzhledem k "pravidelnosti"menstruace jsem byla teprve v 10 😉 teď jdu na druhý ultrazvuk a podle prvního ultrazvuku jsem dneska 12+2tt

sisstin
24. zář 2007

danci: co jak jsem zvládla? Takovej meloun obří? 😅 😅 😅

tlap.ka
24. zář 2007

danco, no já mám nahoře asi 1kg, počáteční váhu mám 51kg a podle posledního vážení 12.9. mám 51,8 - na další kontrolu jdu 3.10. a to si myslím,že už bude nahoře daleko víc 😉 a váhu doma ani nemáme - možná je to lepší 😉 mně je teda dneska po hodně dlouhý době zvláštně od žaludku,ale nic tragickýho, doufám, že je to dobrý zanmení, že je mimís v pořádku 😉

danca27
24. zář 2007

Siss no prostě hubený hubený hubený 🙂 já budu teda vypadat holky já vám závidim☹a ted jsi Tlap-ko v kolikátým ?

sisstin
24. zář 2007

danca: no ted teda moc hubená nejsem..něco jsem si i vypapala..takže mám celulitýdku ne stehýnkách 😔 😅 😅 😅

danca27
24. zář 2007

ale jaktio že už mám břicho už teďdd???Je to možný?....

sisstin
24. zář 2007

danca: jsi koukala na moje album ne..břicho už v 9tt 😉 😅 😅 😅

danca27
24. zář 2007

jo no?Jo fáááaakt počkej to jdu kouknout teda...já furt tomu nevěřim a ty kalhoty dneska jsem si musela v HM? koupit tepláky🙂 ....a hlavně na Chodově jsem se nacpala v cukrárně u Hájků dorta☹ Jsem to čuně já vim......☹ 😒

tlap.ka
24. zář 2007

danco, no dneska jsem 12+2, teda podle ultrazvuku a to si myslím, že je přesnější než podle poslední menstruace, teda aspoň u mě 😉

danca27
24. zář 2007

TLAp:KO jééé tak už jsi po rizikovým termínu viď🙂?No prý se má do tří měsíců přibrat tak cca 4,5kg?....to já zvládnu uplně v pohodě😀DDDDD... 😅 😅

sisstin
24. zář 2007

danca: no 4,5 kg do tří měsíců je teda dost.. 😅 ale záleží 😉

tlap.ka
24. zář 2007

danco - no doufám, že už bude všechno v pořádku, říkám ještě ten zítřejší ultrazvuk a když to dopadne¨dobře, začnu to šířít i dál než jen do rodinu - tý jsem to řekla a zároveń ještě zakázala šířit až do zítřka 😉 až se divím, jak to někteří členové vydrželi dlouho 😉 a s tím přibíráním, to nevím, ale moje mamina přibrala za celý těhotenství jen 6kg,tak snad na tom budem stejně 😉

danca27
24. zář 2007

jé tak to je jako naše babička ta taky to nechápu..ale přeci to neznamená že když jsme dva že ,,žeru,, za dva no-ne?😀...tak se musim trochu krotit a jak je to as těma kilama v normálu..sedí to na 4,5 prvních 12 týdnů?...jo Siss je to hodně?☹ ježiš tak já už mám ehm nooo při tom cpaní na dovče co teda nepočítám...😀 tak 2 kilečka?....no no 2,5 at nekecám🙂chjooo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru