Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

micanek
26. zář 2007

tak njsem dneska volal, zda se HCG zvětšuje a naštěstí jo a super rychlostí....Minulé pondělí jsem měla HCG nad 300 teď mám nad 4000. To je změna co.... Prej až to bude na 5000 tak už je to v poho...
Mám si přijít pro technyčák až 25.10.2007 asi to nyvydržím.... to bude doba...
Ale hlavně že je Mican v poho a cgce se mu u mě bejt... 😵

sisstin
26. zář 2007

micanek: supéééér 🙂 🙂 🙂 🙂

micanek
26. zář 2007

fakt jsem si oddechla.... i v sobotu na svatbu bráchovi mě dovolila jít.... holt musím, ale seďet na prdely...ale to mě vůbec neva.... hlavně aby si Mican vedl dobře.... fakt jsem moc šťastná....

tlap.ka
26. zář 2007

micanek - tak to je super, já říkala, že to dobře dopadne 😉

já jsem to dneska oznámila v práci, je hrozný, jak rychle se to všechno šíří a největší slepičí prdelky jsou chlapi 😉

micanek
26. zář 2007

Se mnou sem tam bydlí babička..... takže tady ty veškeré důchodkyně si už to roztroubyli a manželova maminka ta to ještě neví.... fakt mě nasraly... nechtěla jsem aby to šlo z domu pryč´... abych ještě něco nepřivolala....Bác .... A už tady jsou řeči jako ona si jezdí Jeepem do lesa ... to dělá aby o to přišla... fakt mě SEROU... To jsem jela na hříbky abych nemusela šlapat velkej kopec... jenomže pro ně je to auto které hodně skáče... no hrůza...

tlap.ka
26. zář 2007

jo jo lidská závist a klepy jsou nejhorší, to znám, máme takovýho souseda, neuvěřitelný stěžovatel a my jsme samozřejmě ti nejhorší, protože jsme v baráku nejmladší, celkem mě to deptá,ale musím si zvyknout, když tady chci bydlet 😉

micanek
26. zář 2007

Bábi bydlí totiž v Brně, ale sama se tam nudí, tak je většinou u nás....jsk ji znám, tak přijedu z porodnice a budu ji mít nasáčkovanou doma .... už teď si třo nedokážu představit ... budu se potřebovat sama naučit z Micánkem žít a ona mi do toho bude určitě kyndat... ni hrůůůzná představa...

tlap.ka
26. zář 2007

no to není lákavá představa 😉 tohlhle jsem se bála u tchýně - naštěstí jsem se stihla v klidu a pohodě rozvést a najít si svého milého s bezva rodiči, kteří chápou,že dnešní mladí už nepotřebují všechno poradit, že už spoustu věcí znají a vědí 😉

micanek
26. zář 2007

nejhorší je to, že vůbec nejsem klíďas... a ona je stará škola jako vrata... moje rodiče ty jsou proti ní zlatí.... těm je vše jedno vždycky mě hodily do vody ať si plavu.. a vždycky jsem to zvládla...

Ty jsi rozvedená?

danca27
26. zář 2007

Tla,pi gratuluji k ibříkovi🙂 hlavně že je vše ok.....

danca27
26. zář 2007

Teda k obříkovi jo a na starý lidi a drby se vykalšlete to pro změnu já bya v květnu na laparce a o mně zase říkaj že jsme to plánovali, že to tak mělo bejt ale to že jsem jedla prášky a plánovali jsme to na příští rok až bude větší byteček to už neřešej do pekla s nima 🙂)))Tlap.ko a jsi s ním štastná?.....Anngie beru ty dorty 4.10.jd na kontrolu a jdeme na ty dorty!!!HOLKY přidá se nějaká??????😀🙂))))

micanek
26. zář 2007

śla bychhned... ale mám to trochu z ruky... 😵

tlap.ka
26. zář 2007

jo holky, jsem rozvedená po 6ůetech vztahu jsme se asi pokoušeli slepit něco, co už nešlo a tak jsem se po 1,5roce manželství rozvedli - naštěstí - dneska vím, že to bylo dobře 🙂 no a díky bohu se hned objevil tenhle můj Míša, znali jsem se už dlouho a tak se to tak nějak seběhlo a jsem moc ráda, že ho mám, je to úplně něco jinýho a jsem moc šťastná a teď s obříkem v bříšku ještě víc 😉

anngie
26. zář 2007

ahoj holky, tak já si jdu pro techničák až 19.10. ☹ taky jsem chtěla hned ale prej to davaji až takhle, asi kvůli tomu až maji ženský za sebou tu nejkritičtější dobu. Jinak se nám vede fajn. Od 1.10. jdu marodit - bohužel to jinak nešlo a dneska když jsem zase viděla co k nám chodilo za debily tak vím že jsem udělala dobře. Budeme se k králíčkem válet doma 🙂 Zítra se pokusím dát sem fotku z UZV.
danča: na dorty se domluvíme, neboj 😀
micanek: no vidíš, je to super, ale chápu že jsi měla strach, taky jsem nebyla extra v pohodě před první prohlídkou

Jinak musím říct že jsem taková divná, dneska jsem si tak po sobě uklízela v práci, a je to divný po čtyřech letech prostě vypadnout. Mám tam holky co mám moc ráda, uvidíme se a budu za nima chodit, ale je to takový rychlý všechno. Teď přede mnou naprosto nový život, břicho, těhotenství, zdravotní změny, porod, prcek. Těším se, ale už teď se sama sobě nelíbím, protože předtím jsem furt měla cíle, jako třeba ted budu chodit plavat abych zhubla, chodila jsem na jogu a ted vlastně nechodím nikam a budu sedět doma a "čeka" 😀 Psychicky zatím pohoda ale hormony se bouří a kolikrát v práci mám chuť poslat ty zákazníky do prdele...já nevím, máte to taky?

anngie
26. zář 2007

dančo už sis vybrala kde budeš rodit a kdy se jdeš zaregistrovat?

danca27
27. zář 2007

Ahoj Holky no Ann tak to se tií ani nedivím s těma zákazníkama jsem na tom stejně akorát že já už jsem doma ýden...☹no ale cítí se dobře tak mě třeba pustí do práce až překlenu ty první tři měsíce?.NEVIM JE TAM DOST STRESS...kord ted když je sezona...🙂a cizinců tři prd.......no nejhorší asi je že je tam furt někdo nemocnej anikdo nemá prachy takže nemůžou marodit, ale není to fér!!!! a taky tím je to fakt na houby....to abych fakt radši byla doma než tam no nevim..dneska jedu na Chodov pro lístek na peníze a zastavím se na rýžový nudle s kuř masem a dám si pak DOLCE LATTE dortíček u Hájkůůů🙂nam nam ..no včera jsem si kupila kalhoty v Cáčku nádherný rovnou dvoje a vypadá to už ted srandovně-) co vy a nákupy? Prý se nesmí nakupovat věcičky do 3 měsíce???
Ann registrovat kam?..jako k DR? Tam už jsem ale prukazku dostaneme až 15.10.:-((((

anngie
27. zář 2007

dani: no musíš se zaregistrovat do porodnice kde budeš chtít rodit, včera jsem mluvila s kamarádkou a řikala že klidně mám jít tak v 15.týdnu a možná bude pozdě.

kacka.va
27. zář 2007

záleží na tom, od kdy v porodnici zaregistrují. Teď jak je plno, tak mají porodnice často omezení, že registrace probíhají třeba jen od 16. do. 20 tt nebo např. od 15 tt a dřív vás stejně nezaregistrují, takže je lepší se zeptat v té dané porodnici

anngie
27. zář 2007

No jasně ono záleží na porodnici. U Apolináře prej ta kámoška volala v 15.týdnu a už se moc netvářili takže opravdu záleží na porodnici.
dani: s těma věcičkama....já jsem po té první prohlídce a potvrzení koupila na mimi v sekáči naše první lacláče ale teď nic kupovat nebudu a začnu pomalu až po novém roce. Co se týče oblečení, tak jsem taky včera byla v CA a mají krásný věci na těhule, ale zatím mi to přijde brzy něco kupovat.

kacka.va
27. zář 2007

na třeba právě Apolinář teď striktně zavedl registrace právě v období 16-20 tt

micanek
27. zář 2007

No... tak já jsem neodolala chrastítkám a o sekáču ani nemluvím. To už jsem měla úchylku asi 2 rokyy kupovat malušké oblečení.
No, to já si těhu kalhoty musím sehnat hned.. protože nosím jen ryfle a v těch se mi zrovna Micana trápit nechce.
Nechám si je ale ušít. Nějaké černé, aby se dala k tomu vzít velká škála věcí. Hlavně se mě líběj ty tuniky.

anngie
27. zář 2007

i já nosím rifle, dnes jsem tedy vytáhla trochu volnější, už nenosím upnuté bokovky. Za prvé mi to začíná lézt ven - břicho 😀 a když sedím tak ho mačkám:o))

dzej
27. zář 2007

ahoj holky 😀 Anngie tak gratuluji. Já jsem si už koupila těhu kalhoty, ale jsou tak super šitý, že to není poznat, jen mají ten úplet kolem břicha.

micanek
27. zář 2007

Holky nevíte zda v CaA mají těhu oblečení i větší?

dzej
27. zář 2007

mají, ale výběr nic moc. Aspoň v Brně ne. Jestli jezdíš do Brna zajdi si na Svobodák, tak je super prodejna v OD OMEGA s těhu oblečením 😀

micanek
27. zář 2007

jsem v Brně každou chvilku. Kde to tam je?? Je to přesně na svoboďáku?

atreides
27. zář 2007

ahoj holky
micanek: je to ve Špalíčkovi nebo ve Vańkovce 😉

dzej
27. zář 2007

jo, jak je ten novej obchodák OMEGA vedle kapucínů. jsou tam 9-18 a v so 9-14h a velkej výběr, já si koupila hned dvoje kalhoty...ale ty ceny jsou trochu vyšší tak s tím počítej, ale zas ty kalhoty pokud rapidně nepřibereš vydrží celý těhu 😀

anngie
27. zář 2007

dzej: děkuju, UZV byl krásnej 😀
já byla v CA v Praze - Černý Most a padli mi tam do oka džíny a takový khaki kalhoty. Musí být totiž rovný nebo do zvonu - mrkváče nenosím, vypadám v tom jak idiot. Jenže u těhu kalhot je to problém. Velikosti jsem nekoukala ale přepokládám že na těhule budou mít i větší velikosti. Už teď potřebuji v CA 44 velikost kalhot tak snad to bude v poho. S koupí chci počkat aspoň do 15tt jako dzej. Dokud to půjde budu nosit svoje oblečení.
Jinak tuniky se mi líbí taky, už teď je nosím takže využiji i jako těhotná a rozhodně si nějakou krásnou přikoupím.

dzej
27. zář 2007

anngie, tak máš fotečku?? Prima 😀 No já jsem s tím oblečeních chtěla ještě počkat, ale už mi tlačil knoflík od riflí a nechtěla jsem chodit jak blbec z rozeplým ☹ A taky teď je to mimi ještě dole tak jihudáčka nechci utlačovat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru