Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

meni
1. led 2008

nemyslíš na to, máš jiné starosti, nejsi naštvaná, když máš zrovna ovulaci a tvoje drahá polovička zrovna nemá náladu... 😀 Fakt jsem na ty // koukala, hned jsem běžela za manžou, jestli je vidí taky, nebo si to jenom tak přeju a namlouvám si to 🙂

gabi78
1. led 2008

přesně, je to na psychiku, jak mi začala bt klesat, už sem měla depky a brečela jsem a pak přišla ta červená 😠 jo, a my ji říkali, že k nám už nesmí a že ji tu nepustíme a nepřišla 😀 😀 😀

many
1. led 2008

taky jsem tomu nevěřila,ta druhá byla trošku vidět a já šla za manžílkem úplně hotová,že to nechápu,že jsem z toho jelen,protože jsem tomu nemohla uvěřit 😉 a on se mě ptal a kolik tam má být čárek a já že 2 😀 a on - no to je jasný čekáme mimi 😀 a já tomu furt nevěřila,byla taková slabší,tak jsem tam šoupla i druhý test a to samý a později úplně ztmavly ty čárky 😀

gabi78
1. led 2008

a taky sem se psychicky změnila, sem si říkala pořád, že je mi to už jedno, i kolegyním v práci, které mně už otrovavovaly svými dotazy ohledně těhu, jestli to už vyšlo

meni
1. led 2008

jinak co se týče té teploty, tak jsme raději začali měřit, ptž doktor by to chtěl po roce snažení vidět, jestli dochází k ovulaci... takže jsem pár měsíců měřila 🙂

meni
1. led 2008

jo, kamarádky taky otravovaly, tak jsem jim řekla, že až to bude, tak jim to řeknu, ale ať mě dotazy nestresují, a až na jednu to pochopily. V práci jsem nic neřekla, protože se vyhazovalo, no bohužel jsem šla taky, tak jsem zvědavá, jak se to vyřeší, zítra se jdu poradit na sociálku co je pro mě teď nejlepší a pak na úřad práce 😠

many
1. led 2008

meni - možná budeš mít na něco nárok,nevím,ale když tě propustili teď,slyšela jsem,že je vždycky nějaká dvouměsíční ochranná lhůta,tak ty bys vlastně nastoupila jako na nemocenskou ale nevím jestli těhotenství do toho taky berou a brala by si od nich zatím pořád peníze 😒 poptej se asi u doktora nevím 😒

labut
1. led 2008

meni: však když si těhu, tak tě nemůžou vyhodit.

rezetka
1. led 2008

Já jsem měřila a nedělalo mi to potíže. 😉

many
1. led 2008

meni - jo,poptej se než půjdeš na pracák a nebo i tam 😉 ale doktor možná sám ti poradí 😉
holky já se s váma loučím,už jdu za manžílkem,tak zítra pa pa a dobrou noc a sladké sny 😀

evitkamalicka
1. led 2008

bru noc many

meni
1. led 2008

labut - ona mi doběhla smlouva na dobu určitou a další už neobnovili - tady neradi dávají na dobu určitou, takže všechny, kterým by tu smlouvu na dobu určitou museli teď v průběhu příštích pár měsíců dát, propustili. O té ochranné lhůtě jsem slyšela, právě se na to chci podrobně zeptat, jak by to pak bylo s mateřskou a další věci. Co by bylo v mé situaci nejvýhodnější.

labut
1. led 2008

meni: jo aha, tak to chápu, to je pech, ale myslím, že jako těhu, bys měla mít 6 měsíců ochranou lhůtu. Určitě je to 6 měsíců, nedávno jsem to někde četla. Já mám taky na dobu určitou-jako záskok za mateřskou, ale má mi to skončit až za rok a půl a to opravdu dřív odejdu já. má se nám to narodit v srpnu 😀

meni
1. led 2008

bohužel, mám na to smůlu, ale zas jsem štastná, že se nám to mimi povedlo, takže mě ta práce až tak netrápí, zítra poreferuji, jak to v těhotenství je. My budem mít asi taky srpňátko 🙂

petka21
1. led 2008

Ahoj snad pisu do dobreho tematu?Chci se zeptat za jak asi dlouho od mozneho oplodneni to muzu na sobe tak nejak poznat?Nemyslim treba test,ale jako treba nejaky zmeny,pobolivani a kdyz sem slaba kuracka 😖 tak jestli me prejde i chut si zapalit a kdy asi?A i jiny priznaky kdy ste je vy sami zacaly na sobe pozorovat?? Diky za jakekoliv odpovedi 😉

meni
1. led 2008

no, tak to fakt zatím nemůžu říct, zatím jsem na sobě nic nezpozorovala, jen se mi trochu nafouklo břicho, a podbřišek mě tak trochu pobolívá, tak nevím 😉

effi
1. led 2008

kacisko:taky mam par dnu trapeni s osmickou (zanet), nevim jestli k vam za nejaky cas taky nebudu patrit(jakoze mezi tehule), takze jsem radeji taky zadne leky nechtela - ale slabsi nevadi - paralen. no ja si vzala ataralgin - je slabsi nez paralen a zabira mi (vzala jsem si pro jistotu dva - pomohly), segra v tehu prodelala silnejsi chripajznu a taky jen na paralenech. vadi antibiotika a analgetika (brufik a spol.), jinak samo poradit se v lekarne bo u dr. to jen at muses spat .., at te to brzy prejde 😉

meni
2. led 2008

ach jo, tak mě k doktorovi objednali až na příští pátek, aby tam pan doktor prý něco už zaručeně viděl. To nevydržím 😅

rezetka
2. led 2008

Ahoj holky, můžou se pít bylinkové a zelené čaje?

kaciska
2. led 2008

ahoj holky tak jsem byla u doktorky a na utz a bylo u vidět mimčo,i srdíčko pěkně tlouklo ale fotečku mi ještě nedala až za 3 týdny mi ji dá to uý bude vidět pekne celej cloviček podrobněji tolik jsem si odychla že to není mimoděložní... 😅 22 ledna jdu znovu na kontrolu a to mi už napíše průkazku to budu nakej 11 týden takže je to snad akorát jsem moc štastná a doufám že bude vše i nadále v pořádku jak u mě tak u vás holky moje... 😵 😵

rezetka:bylinkový moc nepij,snad jen kontrihelový ale lepší máš ovocné čaje,ale co vým tak bylinky nejsou vhodné 😕

meni:držím palce uvidíš že to pak bude už vidět,ted je ještě brzo mě viděla mimčo až na 8 týdnu a to i se srdíčkem....

gabi78
2. led 2008

Ahoj holky, zdravím 😉
Kaci: tak to jsem moc ráda, že je vše v pořádku 😉
Já jdu zítra odpoledne na UZV, tak mi holky, prosím, držte palečky, trochu se bojím a moc si přeji, aby bylo vše v pořádku, jako u Kacisky 🙂
Meni: taky Ti budu držet palečky, zažívám to samé co Ty 😉 akorát mám tu výhodu, že už sem se dočkala, už zítra, ale taky sem musela čekat 2 týdny ☹

kacm
2. led 2008

Ahoj těhulky........ 😀 😀 😀
Kačíííííí tak to jsou krásné zprávičky, to je paráda, tak u tebe bylo už vidět srdíčko? No super, tak jsis alespoň oddychla vidˇ? Já už jeden obrázek mimi mám, ale to mám z nemocnice, jen takovou kuličku není tam skoro nic vidět, ale byla jsem ráda, že mi ho pan doktor dal, alespoň jsem byla i moje drahá polovička rada, že se na to můžem podívat..... 😀
Já jdu k Mudr. za 14 dní, tak jsem zvědavá, zda mi dá už těhu průkazku a nebo zda ještě počká do toho 12 tt., Mudr. v nemocnici mi říkal, že by mi můj doktor při další návštěvě měl dát už průkazku, tak se necháme překvapit.

petka21:Já na sobě ze začátku těhu vůbec nepoznala, jen podle testu, nic mi nebylo až tedˇkdy jsem v 8tt, tak mi začíná být dost špatně, trpím nechutenctím a také občas se mi zamotá hlava, ale u každého je to jiné, někomu prostě špatně není vůbec...... 😀 Ze začátku mě pobolíval podbřišek jako bych to měla dostat, ale to už jsem věděla, že jsem těhu z testu.

Rezetka: bylinkové čaje se v těhotenství moc nedoporučují, ale koupila jsem si v lékárně čaj pro těhotné a tam más zastoupené všechny vitamínky co tvé tělo a mimi potřebuju, tak zkus spíše tento, já ho mám v granulích a jmenuje se Natural...... 😀 je moc dobrej......

meni: kdybys šla na nemocenskou, tak pořád jsi 2 měsíce v ochranné lhůtě i když jsi už propuštěná, takže bys pobírala 80% z platu jako normálně marodná, nevím jak je to tedˇ ale dřívě to tak v zákoníku bylo, je to už dlouho co jsem opustila účtařinu, takže se na to zkus zeptat.....ale myslím, že nějaká ochranná lhůta stále je.... 😀 Držím palce.........

gabi78: neboj určitě to dobře dopadne, držím palečky, pak napiš............. 😀

Tak se zatím těhulenky mějte hezky............pa pa 😀

majucha
2. led 2008

kacisko moc gratuluju 🙂 , mám přesně takové myšlenky jako jsi měla ty, ale k dr jdu až 10.1, když jsem byla před silvestrem nic neviděl ☹ snad bude vše ok, počítám dny do kontroly a pak si říkám, že už nebudu nic hrotit 🤐

many
2. led 2008

dobré ráno těhulky 🙂
rezetko - ty bylinkové čaje se prý nemají moc často a zelený vůbec 😉 taky je mám ráda 😉 tak až po těhu 😉

mery.luu
2. led 2008

ahojky těhulky,
no já taky slyšela, že se bylinkové čaje v těhu nemaj pít....některé bylinky prej můžou být až nebezpečny, ale nevím jaké......

rezetka
2. led 2008

Holky a jak je to s kávou?

many
2. led 2008

tak v kávě je kofein - to se taky nemá 😉
jinak mně ten koník dnes pěkně blbne,je pomalý jako ďas a každou chvíli mi vypadává 😠

xbimbobl
2. led 2008

Ahoj holky, všechny vás moc zdravím a přeju jen to nejlepší v roce 2008.

many
2. led 2008

ahoj xbimbobl 🙂 my tobě taky i miminku 🙂

meni
2. led 2008

Tak jsem byla na sociálce, a od ledna je zas vše úplně jinak. Ochranná lhůta, ať už jsem těhotná nebo ne, je sedm dní, do sedmého ledna když se hodím marod, tak to bude platit zaměstnavatel, když to nestihnu, tak pak můžu požádat o náhradu za mateřskou, ale nevím to přesně, jestli se to tak jmenuje, musím dokázat, že jsem otěhotněla už v prosinci ještě v pracovním poměru, a v tom případě by mi zaměstnavatel něco přispíval k penězům od pracáku. A jenom půl roku.
Takže jsem byla hned u doktora, a sestřička mě teda objednala na pátek na ráno, jen s tím, že nezaručuje, že bude něco vidět, a dokud doktor něco neuvidí na UZV, tak mi prý nemocenskou nedá. Tak se budu modlit, aby tam něco vidět bylo, a já to všechno stihla. 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru