Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

berunka
20. čer 2008

ahojky petis: s vybavickou jsme na tom podobne,takovych krasnych veci vsude kolem ciha 😀 kocarek uz mame vyhlidnuty,mam ho v albicku a jiny uz ani nahodou 😉

hormony nastesti jeste tak moc neblazni,takze plet je zatim v pohode,zato vlasy:( bojuju s nima pres hodinu nez je dostanu do nejakeho tvaru.jsou strasne vysusene.

lucie.safrankova
20. čer 2008

Ahoj holky, chtěla jsem se jen optat, jestli je možné aby mi bylo blbě už ze začátku těhotenství, jsem těhotná asi 4 týdny. Ještě jsem nebyla ani u doktora. Ale podívám se na jídlo a je mi zle, přitom cítím že mám hlad. A když už něco sním, tak jsem zase nějaká nafouklá nebo co. Rady jak to zvládnout uvítám 🙂

berunka
20. čer 2008

ahoj Luci🙂 vitam te tu v drbarne 😀 klidne ti muze byt spatne uz ted. ja jsem byla poprve u doktora take v 6tt a uz tyden pred tim jsem nemohla citit smazene,mela jsem hroznou zizen a po kontrole u doktora v tom 6tt mi bylo spatne skoro po vsem.
co me pomahalo - rano nez vstanes dej si suchy rohlik nebo kousek chleba. jaho mam dotedna policce,nebo jeste jsou dobry suchy Be Be susenky,ale ty muzu az poslednich 14 dni.
potom je taky dobra hodne ledova cola po malinkych douscich,muze se vypit max. 6 sklenicek denne. ja jsem si dala tak max. jednu pres ten den kdyz mi bylo spatne.
urcite vychytas,ktere jidlo ti nedela dobre a co muzes jist na kila.ja jsem mohla a porad muzu jist rajcata a zeleninu. jo a hodne mi taky pomahalo kysele, snidala jsem nakladane zeli s krenem 😀

efi
20. čer 2008

Ahoj Luci, já sem na tom přesně jak popisuješ, taky si říkám, že to je ještě snad brzy 🙂 no ale jak to zatím zvládám já: ráno velmi pomalu vstávám, u postele mám pití a piškoty nebo třeba bebe sušenky a než vstanu, tak jich pár spapám, aby nebylo bříško prázdný, jinak celej den mám piškotky při sobě, jakmile začnu mít hlad, pár jich slupnu, jinak jím samozřejmě i normální jídlo, ale snažim se spíš jíst po malých dávkách, pomalu a nic těžkýho, a pořád mám při sobě těhu lízátka, takže když mi začne být fakt zle, tak mi zatím pomáhají, jo a ještě piju zázvorový čaj s citronem, ten je supr - nevim, jestli Ti to nějak pomůže, mě se to takhle zatím daří přežívat.
Přeju fajn den 😉

berunka
20. čer 2008

efi ja jsem od 7tt byla doma protoze mi bylo tak zle,ze jsem ani nebyla schopna chodit do prace. sice jsem za celou dobu tehuzatim zvracela asi 5x,ale takovy ten pocit zaludku na vode me tak nejak zacinal prechazet az v polovine 10tt.
ale holky rada bych vas uklidnila, do toho konce 8tt to bylo nejhorsi a pak uz to bylo o poznani lepsi. ted uz zvladam vstat bez toho,abych se musela v posteli najist 🙂

takze nebojte,bude lip. Ja jsem tomu taky neverila,ale je to tak 😀 😀

micanek
20. čer 2008

Lestep: kočárek jsem pořizovala 2 měsíce před porodem .. a ještě že tak .. objednala jsem ho na BVV a přišel o 3 týdny pozdějc a ještě vadnej .. ,myslela jsem, že mě mrskne .. takž e14 před porodem jsem měla až kočárek doma, kterej byl dobrej.

Jinak věci do postýlky jsem objednala přes www.jolis.cz ... příjdou mi nejlevnější.

Oblečení hodně přes www.mimibazar.cz ... fakt se tam dá hodně nakoupit skoro nové za poloviční cenu. Ty malincí broučci to fakt neutahaj a člověk nepozná nové staré od nového.

berunka
20. čer 2008

micanek: ja mam termin v lednu a taky bych ho rada koupila tak koncem rijna. nikdy clovek nevi co se muze stat a kdyz uz mam i vybranyho favorita,nejradsi bych ho objednala uz ted 😀 😀

taky se bojim toho ze ho dodaji poskozeny nebo na neco zapomenou tak radsi driv nez pozdeji 😉

rolincova
20. čer 2008

ahojky holky, včera jsem se nějak na koníka nedostalo, nešlo to...

lestep: No já mám chlapečka, Míšu.

smolinek: No já si taky myslím, že je ještě brzy. Říkám si, že začnu až tak kolem toho 7.měs. I když základ mám po Miškovi.

efi: Ahojky taky gratuluji k mimískovi.... a vítám tě mezi námi 🙂

zanettt
20. čer 2008

ahojik holky tak to mi povidejte snazim se sem prihlasit uz asi tri dny a nejde mi to.... ☹ az konecne dnes....chtela jsem se zeptat jestli jste nektera nebyla v prvnim trimestru na screeningu??? jsem obednana na 16.7. a nevim do ceho jdu....tak jestli mi nektera neporadi 😉

berunka
20. čer 2008

cauky zanett, na screening teprve jdu ale co jsem se bavila s holkama tak je to normalni ulrazvuk,takze se nemusis niceho bat 😉

lestep
20. čer 2008

ahojky.
zanet- já jsem byla na genetickém ultrazvuku.Psala jsem to o pár stránek zpátky..
petis- já favorita ještě nemám. Manžílek se v tom docela vyžívá v těch technických věcech, tak on tomu určitě bude hodně rozumět..Ještě tomu necháme volný průběh.Velký ultrazvuk je v 20 tt?

micanek- díky za kontakty..určitě tam kouknu..
rolincova- a kolik je malýmu?

micanek
20. čer 2008

lestep: jo jo ve 20 týdnu je velkej ultr. nezapoměň si vzít foto .... pak v tom 32 už nic neuvidíš. Já zapoměla a dost mě to štvalo ... a v tom 32 jsem nemohla na ultrazvuku poznat co je co.
Jinak když vždycky najedeš myškou na fotku .. tak ti to vše ukáže ... i to, že rolincova má syna Michálka a že má 6 let. 😀

micanek
20. čer 2008

lestep: doufám, že to nevyznělo nějak špatně ... né .. to vůbec nechci .. jen ti chci poradit, aby jsi se lépe oryentovala. 😅

zanettt
20. čer 2008

je lestep ty jsi byla na tom UTZ take v brne??? ja jsem tam take obednana.... jsou tam hodni??to vis v repromede si me rozmazlili 😉 🙂 😀

ludenka
20. čer 2008

ahoj, holky, poradíte prosím??Myslela jsem, že už patřík k vám, mám nevolnosti, jsem slabá jak kotě, jsem citlivá na vůně..jenže MS dorazila jen s jednodenním spožděním a testy negativní..Tak jsem to nechala být, ale je mi stále špatně a navíc se přidaly bolesti v podbřišku. Tak nevím, co??Nechci být u Dr za blázna..Co myslíte??Je možný, že by to přece jen bylo těhu?Bylo by to tak 5. 6. týden od oplodnění, to jsme si se skoro manželem nedávali pozor.Děkuju

rolincova
20. čer 2008

lestep: Míšovi bude v září 7 a jde do školy.

smolinek
21. čer 2008

Ahoj maminy,
jsem tady nebyla den a nějak se zas neorientuju. No oblečeníčko jsem už tak ze zvědavosti okoukávala, ale mají teď hodně letních věcí a já bych spíš potřebovala věci na zimu. Koupit něco na léto si fakt nerisknu. Mimča rostou tak rychle, že by to bylo asi zbytečný.

Mno předevčírem jsem si chválila, jak mi je už líp a nějak jsem to zakřikla. Sice jsem něco zblajzla, ale pak to funění a courání na toaletu bylo fakt šílený 😝

ludenka: dojdi si k Dr., s tímhle ti asi težko poradíme. Můžeš to mít ze stresu a nebo je taky pravděpodobnost těhotenství. Ale taky si pamatuju, když jsem vysadila HA, tak než se to srovnalo, tak jsem několikrát před menzes zvracela a celkově jsem byla unavená.

Luci.safrankova: no jejej že je to možný 😀 tady máš hned pár živoucích důkazů 😉

lestep
22. čer 2008

micanek- díky za info. mě to vůbec nevadí a jsem ráda, že jsi to tak napsala. Já jsem to nevěděla, že to tak jde.Tak jsem si to aspoň ozkoušela. S tím ultrazvukem taky díky. Určitě si nechám fotečku..
zanet- byla jsem ve veveří v centru prenatální diagnostiky. Jsou tam celkme v pohodě. Měla jsem takový strach, že vše nebude v pořádku, že jsem to ani nevnímala.. A ty tam jdeš taky s nějakým problémem nebo tě tam tvůj dr. poslal preventivně?
ludenka- zajdi si k dr. a uvidíš. případy, že ženská je ¨těhu a má menses není tak neobvyklý..Mě dr. nikdy nevynadal, když jsem přišla s nějakým problémem. Zajdi si tam a budeš vědět víc. Držím palce,aby si těhu byla..
rolincova- tak to je už velký chlap viď?
smolinek- snad ti bude líp. Teď ty hice, to je docela síla..

micanek
22. čer 2008

V tom 20 týdnu jsemm na velkým ultrazvuky byla taky na Veveří a tam mě to zapoměly tu fotečku dát ... a já s toho veškerýho rozčarování ... zjidtily jsme pohlaví, jsem na to uplně zapoměla.

zanettt
22. čer 2008

posilaji me tam preventivne bo jsem po IVF... a jak pak jste si uzili vikend??!!ja teda uplne otresne!!a jen doufam ze budeme s mimiskama v poradku po tech nervech..vcera byli o vesnicku dal rybyrske zavody a tak jsme si s kamoskama udelali vychazku lesikem pekne si pomlsali rybicku a spizek a taky jsme se suprove pobavili .... ale zaver stal za to... byl tam i tchan a diky tomu ze se rad napije tak se doslova ozral a v jedenact v noci tu zvonili policajti dovezli jeho kolo a oznamili ze lezi na ARU to bylo vse ... dnes tam tchyne volala a a pry mel tri promile a zastavu srdce.. mimojine je od vcerejska v komatu... nikdo nevi jak dlouho lezel v prikope nez ho tam nejake auto naslo a zavolalo policii..je to opravdu zle!!nejhorsi je ze to davaji jeho kamaradi(mistni dalsi opilci) za vinu me...ale ja si prece nemohla dovolit v mem stavu ho tahnout takovou dalku... no a kdyz jsem poprosila svaru at tam pro nej zajede tak mi rekl ze je mu u p.... ze at si ho odnese ten kdo ho opil. mel na jednu stranu pravdu ale jak jsme vsichni meli tusit ze to dopadne takhle katastrofalne!??!!! 😢
a dalsi vec je ze si to davam za vinu.... 😖 a uplne na samy zaver tchyne si klidne odjizdi zitra na tydeni vylet mozna bych brala kdyby to byla draha dovolena... ze kterou by dala spoustu penez za storno poplatky ale je to blbej prives kterej vlastni jeji rodinka....ja ji opravdu nechapu
tak jsem si trosku vylila srdicko a trosku to i pomohlo, nemela jsem to komu rict
☹ ☹

smolinek
23. čer 2008

zanettt: ahoj tak to je mi líto, ale za tohle nemůžeš. Mohlo se to stát jak s tebou tak i bez tebe. A sama vidíš jak se zachoval švára a tchyně. Trošku to nepobírám, ale jim je to volný a ty se budeš stresovat?! Jako ženská ho nemůžeš tahat, zvlášť když si na začátku. Bude ti to šťiurat v hlavě, ale neobviňuj se. Tohle bych opravdu neřešila. Jestli si rád připije, tak je to jeho problém, je už dospělej a když nemá rozum, tak se nedá nic dělat. Jsi sice člen rodiny, ale ne jeho ošetřovatelka.

Jinak ty vedra mě fakt vysušej. To se nedá vůbec udejchat. V sobotu jsem celou prospinkala a v neděli jsme byli na náštěvě a fakt to byla síla v tom autě.

Ještě maličkost, pojedete někdo k moři? jako na dovču? My jsme chtěli pak udělat nějakou svatební cestu, ale až někdy koncem září a já vůbec nevim jestli můžu třeba do letedla.

dolda
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
achy
23. čer 2008

Zanett: já jdu na 1. screeninig 15.7.
je mi líto co musíš prožívat s tchánovcema, rozhodně si nic za vinu nedávaj, však jsi to švárovi řekla,ne?
Vedra jsou opravdu úmorny, přežíváme většinu dne v bazéňe, nebo v chládku pod třšňou.
Smolinek: taky se chystáme v září,ale někdy na začátku.Jinak s letadlem by snad až do 34 týdne neměl být problém, ale horší je to s cestovním pojištěním to je snad jen do 26.týdne?? ( abych nekecala)

micanek
23. čer 2008

zanettt: to je mi líto ... hlavně se starej sama o sebe a nedej na to, co říkaj ostatní. teď se musíš starat o miminko.

dolda
23. čer 2008

zanerr: jo je hnus.

berunka
23. čer 2008

ahojky holky,pridavam se k utlumovemu stavu z vedra ☹

micanek
23. čer 2008

lestep: ještě k tomu kde a nebo co koupit.
Malinkej má teď rýmečku ... koupily jsme odsávačku na vysavač ... holky to je fááákt bomba ... normální odsávačka je taková, že malej u ní řve, mě dá zabrat, abych ji utáhla ... u té na vysavač ... vytáhne se všechno a ani nepláče ... Fákt doporučuji, uplně skvělá věc ... normálně se kupuje v lékárně ... obyš odsávačka mě stála 29,-kč a ta na vysavač necelé 400,- ale fakt super.

smolinek
23. čer 2008

achy: tak s tim pojištěním nic neuděláš, ale chtěla jsem se ještě někam mrknout 😀

Holky jdu si pro nějakou vodovou zmrzku nebo zhebnu, vůbec nechci vidět tu cestu domů tim mhd,mi jebne 😝

berunka
23. čer 2008

smoli to verim,cestovani mhd je fakt sila. v tomhle jsem rada, ze jsem na neschopence.to vedro je fakt narez a to jsem doma.

smolinek
23. čer 2008

začinam přemejšlet, že se fakt hodim taky na neschopenku, ale Dr. říkala, že by mě musela odeslat do nemocnice?
Berunka: tě nechal doktor doma sám od sebe nebo sisi o to požádala?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru