Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

pavlina05
autor
5. pro 2007

tercie držím palce! Zkus zítra testnout a uvoidíš! 😀

mery.luu
5. pro 2007

tercie-taky držím palečky, pak dej vědět, jak jsi dopadla... 😉

kaciska
5. pro 2007

ahojky děvčata,jsem tu asi po druhé chtěla jsem se zeptat jakénste měli příznbaky ještě před očekávanou menstruací moc vám děkuju za odpovědi katka

apfele
5. pro 2007

Ahojky, mám dva dny opožděnou MS, test jsem si dělala dnes, ale byl negativní. Bříško mě bolelo asi týden před MS, nyní už mě nebolí, jako kdyby menstruace neměla dorazit, zvětšila se mi prsa a mám hodně zarudlé bradavky, které bolí. Poslední MS jsem měla 5. listopadu. Myslíte, že by přeci jenom mohlo jít o těhotenství?

pavlina05
autor
5. pro 2007

apfele naděje tu je!!! Ještě počkej! Třeba je hcg ještě nízké a na testíku se neprojeví.

sroubek
5. pro 2007

ahojky holky 🙂

apfele...mám úplně stejné příznaky..bříško mě bolelo asi týden před MS..teď ne...mám žííííííííííízeň a jsem trošku unavenější...v pondělí to bylon ale peklo...a mám bolavé bradavky...měškám 3 dny

čárku jsem dneska našla...tenoučkou ale našla 🙂

počkej si..vapadá to hodně podobně...a navíc já měla poslední MS taky 5.11...to by bylo fajn mít to stejně... 🙂

apfele
5. pro 2007

sroubek: Tak to jsem zvědavá, počkám zda MS nepřijde a příští týden udělám testík.

sroubek
5. pro 2007

pavliii..kdy asi tak k dokymu?

když se mu ozvu příští týden...tak asi 11.12.? myslíš že to není moc brzo? 🙂

nevím jestli si pamatuješ můj příběh, ale já jsem úplně na větvi..větvičce 🙂

veronique83
5. pro 2007

Sroubek moc gratuluji, taky teď řeším, jak teda s tím doktorem, chtěla jsem to nechat až po Novém roce, ale před vánocemi bych byla v 7.tt a to už by mělo být vidět i srdíčko, takže mám teď takový dilema 🙂
Myslíte holky, že je normální, že se mi den po očekáváné ms na testu objeví druhá čárka hned po vytažení z moči??? Není to moc brzo???

pavlina05
autor
5. pro 2007

😀 sroubek koukla jsem na výpočet data porodu a teď jsi tak ve 4+2tt(teda orientačně, nevím délku cyklu a ovu...), TP11.8.
No když půjdeš k dr. příští týden, tak budeš v 5+???tt....
Já tam byla hned po zjištění //( kvůli práci) a odebrala mi jen krev na hcg a řekla, že musíme počkat dle vzrůstu hcg. Ultrazvuk nedělala, protože tak brzo by tam stejně nic neviděla!!!! Takže týden jsem čekala.....
Myslím, že je nejlepší tam jít nejdříve tak v 6-7tt. Aby už bylo něco vidět...a třeba i srdíčko.
Nemá smysl tam běhat každý týden a stesovat se!!!

???.chápu že jsi happy!!!! A moc gratuluju!!!!

eireen
5. pro 2007

ahojky,jsem tu dnes poprvé a to s tím, že jsem úplně na začátku těhotenství.. Potvrdily to 3 testy a dnes krev.. ale v pátek mám jít znovu, chtějí jistotu.. Já jsem to měla dostat před 2ma týdny tak jsem si už jistá.. Jenže jsem fakt hodně mladá, je mi 18, nevím o tom nic a tak mocinky doufám, že tu najdu kamarádky, které mi poradí a pokecají se mnou.. Zatím se mějte krásně a ozvěte se, budu fakt moc ráda... 🙂

gajma
6. pro 2007

Ahoj eireen, gratuluju. To těhu jste s přítelem plánovali? Nebo snad náhoda 🙂 ? Mladá si to bez diskuze, záleží na tom jestli si na těhu mentálně zralá. Na tvém zázemí, okolí a tak. I když máš teď nějaké pochybnosti, že to snad nezvládneš, pročti si některé diskuze na koníkovi, kde se holky nespočet let snaží přijít do onoho požehnaného stavu a buď šťastná. Je to totiž pro ženu to nejkrásnější, ale taky nejzodpovědnější období jejího života. Početím to ale nekončí. Všechno začíná porod, výchova, radosti, starosti. Na to všechno se musí všechny budocí maminky připravit. Ale neboj ono to všechno bude přicházet postupně a uvidíš, že to půjde samo.
Přeju ti hodně štěstí a hlavně zdravíčka pro tebe i mimíska.

tercie
6. pro 2007

Dobré ránko děvčata, tak poslední MS byla 8.11. zatím další nepřišla, břicho trochu cítím, ale jinak než obvykle, a ráno jsem měla test negativní 😨 ☹ Tak snad se ještě // časem ukážou 😉

r.o.s.s.i.b
6. pro 2007

eireen:Ahojky,z toho si nic nedělej mě je 19,5 a jsem v 9tt taky jsem čekala 14dní a když MS ne a ne přijíd tak jsem zašla k doktorce,taky o péči o mimi moc nevím a trochu se toho bojím,ale tady na koníku je to moc fajn,nasbírala jsem tu už nějaké informace a moje máma mi dost pomáhá,což jsem ani nečekala 😀

evelina0007
6. pro 2007

Ahoj holky,

mě také strašně bolelo břicho a pak se jak zázrakem objevily dvě //.
Mám jít příští týden na první ULT. a docela mám strach,aby bylo vše v pořádku. 🙂

gajma
6. pro 2007

holky řeším teď takový problém,
přemýšlím zda mám odejít z práce. Jsem sekretářka, takže žádná namáhavá fyzická práce, ale za to je to na hlavičku, pozoruju, že mě rozhodí v poslední době kdejaký problém a někteří nadřízení mě opravdu dost stresují a ser... ☹ . měsíční plat mám 7500 z toho 2000 projezdim a 1200 utratim za obědy. Zbyde mi 4300 korun. A zhruba takovou čásku bych dostávala na pracáku. Měla bych svatý klid od všeho stresujícího, doma v teploučku, žádné náledí, brzké vstávání pozdní příchody. A volné neděle. Můžete mi napsat co si o tom myslíte?
Díky za reakce

gimulka
6. pro 2007

Gajmo, proč by jsi měla odejít na pracák? Běž normálně marodit, když jsi těhu, tak na to máš přeci právo...

pavlina05
autor
6. pro 2007

gajma proč na pracák? Běž prostě na neschopenku!!!!
Podle toho co píšeš, tak běž hned. Nemá cenu tam trčet, stresovat se a hroutit se. Doma budeš mít klid a pohodu. A když dostaneš vycházky neomezeňe tak super!!!!
Vykašli se tam na to! Vidím, že za ty prachy to taky nestojí!!!!

gajma
6. pro 2007

To by mě musela doktorka poslat na rizikové, ale já jsem uplně v poho, až na to že jsem unavená a příšerně lenivá.
A taky dodržovat vycházky, kdybych byla na pracáku můžu si chodit kam chci kdy chci.
Marodit mě asi pošle v březnu, kdy mi začíná pylová sezona a to sem v netěhotné stavu ko a nevim co to se mnou udělá teď.
Nevím jak to provést zvažuju všechna pro a proti, ale nic mi nevichází bezvadné. Všechno má své muchy.

gimulka
6. pro 2007

Gajmo, mě taky vůbec nic není a dr. se mě ptal, jestli chci chodit do práce nebo ne. Klidně doktorce řekni, že se třba v práci zbytečně stresueješ a jestli by tě nemohla nechat doma a poproš jí o neomezené vycházky, třeba ti vyjde vstříc. Za ty peníze co bereš, je lepší být opravdu doma a nestresovat se a taky nebudeš muset dojíždět.

gajma
6. pro 2007

Holky ale až půjdu do poradny asi to skusim, aspon na nějakou chvíli, do pylové sezony. Je mi s toho všeho tady zle. Nejhorší je ale že jsem jediný zaměstnanec a nemá to tady kdo za mě dělat. Proto se všichni vozí po mě i když jsou na vině oni. Asi jim s tim tady seknu a basta. Nejhorší bude spracovat tu doktorku. Nevím, jestli bude pro ni dostatečným argumentem stres v zaměstnání.

pavlina05
autor
6. pro 2007

gajma no já nevím, ale já na tvojim místě bych tam už nebyla. 😝 Nevidím v tom žádné výhody!!!
Já při prvním těhu taky byla v poho, pořád se usmívala a jezdila denně 9o km do práce. a v poho. Ani žádná námaha. A jednou jsem začala krvácet a ....
Ale to tě něchci strašit. Takže teď při druhém těhu, když se mi dr. zeptala zdali chci chodit do práce, tak jsem řekla že NE!!!!
Je to hrůza být doma 9 měsíců,ale bez stresu a strachu! To mi věř!!!!

Jedna holčina dělala v baru a dr. ju nechtěla nechat na neschopence. Tak si vymyslela, že lehce krvácí a už je na rizikovym.
Musíš na to fikaňe

numerenka
6. pro 2007

Ahojky gajmo, já jsem na neschopence už dva týdny. Pracuju 12-ti hodinové směny. Taky mi nic není,jen mi je občas nevolno,ale doktor se mě narovinu zeptal zda chci chodit do práce nebo ne,jelikož dojíždím,tak je to pro mě unavující a řekla jsem si o neschopenku. Navíc sice dostanu vycházky,ale u těch těhotných se to moc nedodržuje 😉 prostě nepůjdeš na vycházku,když ti není dobře...vůbec bych se nestresovala a šla na neschopenku...Je to určitě lepší,než se stresovat v práci 😉

gimulka
6. pro 2007

GAjmo souhlas s Pavlou, tak si třeba vymysli že je ti špatně ráno cestou do práce a že se to nedá...A budeš doma v klidu.

pavlina05
autor
6. pro 2007

gajma ono je to celkem hnusný si takhle vymýšlet...ale je to pro zdraví mimiska 😀

gajma
6. pro 2007

Děvčátka děkuji, asi to tak udělám. Do vánoc to zvládnu udělám nejnutnější věci a fičím. do poradny jdu až 2.1.08 tak snad mi to ta Dr. napíše.
Děkuji moooooc

misanka22
6. pro 2007

Ahoj Holky!
Pisi Vam o radu...jak jste poznaly,ze jste tehotne?Mely jste nejake jine pocity,chute,nalady...????Ja jeste nevim jestli to vyslo,ale MS se opozdila o tyden,vubec nemam chut na maso,spis jim sladke a kysele!
Diky moc!!!

many
6. pro 2007

ahoj holky 😀
- misanka - taky jsem si dělala testy po týdnu zpoždění a pozitivní 😀 jinak příznaky ty samý jako bych měla dostat měsíčky 😉 taž šup šup do lékárny pro testy 😉 jinak chutě - to příjde až pozdějí 😉

broucicanek
6. pro 2007

Ahoj holky, dnes jsem si dělala testík....mám to dostat, až o víkendu, ale nevydržela jsem TO!!! Vyšel negativní!!!! Myslíte, že je to ještě brzy...že se může za pár dní ještě druhá čárka objevit?!?! Máte někdo podobné zkušenosti?!?! Díky za každou informaci!!! 😢

pavlina05
autor
6. pro 2007

Já na sobě těhu nepoznala. Jen jsem si v den MS říkala, aha už jsi tady. Bříško začíná bolet. Jenže to nebyla MS 😀 😀 😀 Takže jako ty many!!!
miso, udělej testík!!!
broucicanek nemá cenu dělat dříve než 16 dc. Takže ještě tam ty // můžeš najít! HCG by bylo nízké, takže se na testíku prostě ještě neukázalo 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru