Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

micanek
16. říj 2007

Ahojky holky. Pár dnů jsem tady nebyla, tak se hned hlasím. U nás je vše v poho a už odpočívám dny, kdy pujdeme pro knížku.
Siss: ty máš dneska termín,co jak je?
eva.konzynova: gratuluji a vítám tě mezi náma ... to je radosti co.. 😀
Holky koukali jsete se na to dvd co bylo v MF z názvem lidské tělo 1. No to bylo dobrý dvd. Vcelku se divím, že jsem těhotná, když tam popisují, jak je vůbec složité otěhotnět... no a jak to miminko roste .... no paráda... 😵

anngie
16. říj 2007

ahoj,
siss: já ti psala do IP jak se cítíš, jestli jsi celá atd. Nic ti nepřišlo? to je divný, ale musím říct že se mi to už jednou stalo, tak nevím proč to blbne...no každopádne koukám že jsi celá, tak nám koukej napsat až se to bude blížit a až porodíš 😀
Jinak vítám nové těhulky 🙂

anngie
16. říj 2007

teryp: tak to jsi na tom stejně jako já, já byla v šoku. My tomu nechávali volný průběh, já vysadila HA v červnu před svatbou a řekla jsem si že jestli do roka neotěhotním tak je něco špatně. A šup, v srpnu jsem do toho vlítla. Musím říct že šok byl velikej a asi 14 dní jsem to "chroupala". Nějak jsem se s tím nemohla smířit. Je to strašná změna, zjistíš že vlastně budeš dřepět doma, žádný lidi, najednou máš před sebou tu vizi jak stloustneš 🙂 jak budeš rodit svoje dítě a pak už to máš na celej život 😀 Já budu za chvíli na konci prvního trimestru a musím říct že se už těším, už toho prcka miluju teď a to čekání mi přijde strašně dlouhýýý 😀

anngie
16. říj 2007

mic: to bylo do dvd co bylo dnes v Mladé frontě? Je to dobrý?

teryp
17. říj 2007

Ahoj holky tak pro jistotu jsem si dnes test zopakovala a ta druhá čárka je hodně zřetelná. Přemýšlím jak to mám říci příteli. Poraď te jak to probíhalo u vás.Díky pa

many
17. říj 2007

u nás to bylo tak,že furt nešla M a měli jsme víkend plný chlastačky 😀 tak jsem řekla manželovi,že nevím,ale raději si koupím testy,když to pořád nepřišlo,udělala jsem si jeden a ta druhá čárka začala být vidět,ale málo,šla jsem za ním,že nevím,že je to divný a že tomu nemůžu věřit,popsala jsem mu co to znamená jedna a dvě,a on říkal no to je jasný čekáme mimi a já tomu nevěřila,tak jsem rychle namočila i ten druhý test a to samý 😀

eva.konczynova
17. říj 2007

Holky píšete tady že pojišťovna hradí jen několik ultrazvuků za rok. Když se to vyčerpá, kolik pak se za ultrazvuk platí???

many
17. říj 2007

jé,o tom já nic nevím,ale jedna holky byla na ultrazvuku ve 12. týdnu a platila 1400,-

many
17. říj 2007

a prý je to lepší jak později,že teď prý můžou zjistit o 10% víc jak z dalšího,říkala mi to v čekárně,ale jinak ji neznám,seděla vedle mě a chvíli jsme se bavily

pejty
17. říj 2007

teryp..no my jsme čekali na mimi víc než 2,5 roku,taky jsme měli velké zdravotní problémy,tak když jsem objevila //,tak to byl šok.Ale partner byl zrovna na služebce,tak jsem měla čas něco nachystat..koupila jsem bonbonieru,kterou má nejradši,vydělala jsem z ní bonbóny a místo toho tam dala malinkaté botičky a přáníčko,kde byly nalepené testy a říkání(něco v tom smyslu,že "už jsem k vám po dlouhé době trefil(a),moc se na vás těším atd...).Pak jsem mu ráno uvařila kafé do postýlky a dala "sladké překvapení"..No jak to otevřel,tak byl moooc dojatý,i slzičky měl v očích a když mě dostatečně vyobjímal,tak jsem musela jít pro ty vydělané bonbóny ke kávě,mlsoun to nevydržel 😀

kamca.mazda
17. říj 2007

Ahoj holky jsem tu poprvé, dnes jsem se dozvěděla že jsem v pátem týdnu, takže jsem hrozně šťastná a potřebuji se s někým o to podělit, úzký kruh rodinný to samo ví, ale jinak to ještě nechci roztrubovat.... Mám doma čtyřletého syna a teď jsme chtěli druhé a hned se to povedlo.

valeriem
18. říj 2007

Ahoj Kamčo,
tak nejspíš mám termín v červnu, tak zkus to tady u holek z června třeba, tam jsou holky na tom asi podobně jako ty 😉

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

pavlina05
autor
18. říj 2007

kamca.mazda gratuluji. Jsme na tom stejně! JJ na červnovkách už se to řeší. Klidně se tam běž poradit, ale nenech se zdeptat. Třeba tím, že už n´ěkdo má srdíčko a průkazku a ty ještě NE! Bacha na to!!! 🙂

luciv
18. říj 2007

kamca.mazda: gratuluju jsem taky v červen 2008 tak přijd mezi nás. Ja jsem v 7tt a nemám ani průkaz ani nic neni kam spěchat jak píšou i jiné holky držím palečky

anngie
18. říj 2007

ahoj holky, já dostala průkazku až včera a jsem v 11.týdnu takže klid 😀 jinak vítám nové těhule, doufám že budete chodit i mezi nás. Já byla včera na prohlídce tak říkal dr. že je to super. Vracím se do práce, doma je nuda a neutíká to. Za měsíc jdu na UZV, přesně na moje třicetiny, tak ve skrytu duše doufám že by mohl vidět pohlaví. Byl by to krásný dárek ne? Dneska jsem si výřidila i odběry krve, vzali asi tak 3litry 😀 😀 😀 tak doufám že bude vše v pořádku. Docela mě překvapilo, že musím na plicní, zubní a k praktickýmu lékaři. To plicní nechápu, prej to je kvůli miminku 😒 uvidíme. Tak ať se daří.

kacka.va
18. říj 2007

anngie, já jsem někde četla, že na plicní se musí kvůli tuberkulóze.

luciv
18. říj 2007

tak to s tím plícním jsem četla v knize a docela mě to zarazilo,a jak uvidí ty moje prokouřené plíce tak se zleknou

anngie
18. říj 2007

no jsem fakt zvědavá, taky jsem kouřila x let, ale rentgenovat mě nemůžou tak jsem fakt zvědavá teda

luciv
18. říj 2007

anngie:ja si zas ale říkam že muj otec byl loni na ěnkolika bajpásech a byl předtím na plícním a tam mu řekli na to že kouřil 40let a to kdysi bylo větší svinstvo cigara tak má na 100% dobré plíce a to je fakt divné

micanek
18. říj 2007

Anngie: te´d už vyšel 2 díl v MF a taky je zajímavej..ale ten první je jak mimís v pupíku roste a tak. Mě už se ta průkazka taky blíží...přesně z atejden. Taky jsem před 2 lety buchla z cigárama, ale kouřila jsem 10 let. Tak jsem taky zvědavá, co mi tam najdou. Holky, jsem tak ráda, že už mi je dobře.. klep,klep, klep... to jen radši zaklepávám.
Samozdřejmě, že nechci nic nakupovat, ale vůbec se mi to nedaří. S takovoudle to za chvilku nebudu mít kam dávat. Jenže do práce nemůžu a když je mi dobře, tak razím nakupovat a prostě neodolám... ach jo!!!!

kacka.va
19. říj 2007

já mám taky obě DVD, ale ještě jsem se nepodívala ani na to první.
My zatím nemáme nakoupené nic a zatím mě to ani nijak netrápí, ale když tu čtu, jak už nakupujete, tak asi budu muset taky vyrazit 😉 😀

anngie
19. říj 2007

luciv: můj otec je taky po by-passu, ale myslím že proto mě tam neposílají
holky taky trochu nakupuju, předevčírem jsem koupila chrastíko do kočárku se zvířátkama a takovýho toho hracího pejska co mu zatáhnete za šňůrku a on hraje ukolébavku. Máme něco malinko oblečení, už jsem dostala od kolegyně dupačky se zajíčkama - náš prdís totiž vypadá na UZV jak zajíček a od jedný známý jsme dostali dudlík - díky bohu bílej 🙂 My s taťkou pomalu kupujeme aspoň plínky, ty se neztratí a pak to bude jak když je najdu. Jsou dost mastný a kupovat to pak najednou to by byl vopruz. Jinak to zatím nepřeháním, na pořádný nákup se chystám tak v prosinci 😀

micanek
19. říj 2007

Nejradši bych taky nenakupovala, jenomže když nemůžu odolata za druhé se bojím,že když to budu muset kupovat na jednou, tak to bude finanční pecka. Když budu mluvit o plenkách, a nemyslím tím pemprsky. Jen obyč hadrové na nožičky a na žgryndání, tak jich prej taky má bejt kolem 80ks. Jedna bílá bez potisku u nás stojí 21,-kč. A to jsou jen obyčejné hadrové pleny.
ale taky jsem si říkala, že začnu pořádně nakupovat po novém roce.

sisstin
19. říj 2007

micanek: 80 ks, když nebudeš látkovat? 😲 Blázníš, co bys s nima dělala 😅 😅 😅 😅

micanek
19. říj 2007

No to nevím 😀 , ale prej na den tak 6 kuli nožičkám po 2 ks na jednou když se pročůrá pak prej na blinkání, na žgryndání a aby se to stačilo prát, tak mi holky říkaly až kolem 100ks... to už jsem si jich 20 odečetla 😀
No tak teda nevím.....
Co ty jak se cítíš,3 dny myslím přenášíš co 😒

sisstin
19. říj 2007

micanek: já chci látkovat..a rozhodně jich 80 nemám teda 😅 😅 😅

micanek
19. říj 2007

siss: tak to kdybych chtěla látkovat, tak to bych si jich asi tu 100 pořídila, abych nemusela stát každej den u žehličky. 😖

kacka.va
19. říj 2007

já obdivuju všechny, které budou na látkových plenách, asi bych na to neměla nervy, raději se budu věnovat mimču, než abych stála u žehličky 🙂. I když většinou, kdo to plánoval, tak u toho dlouho nevydržel. Mně teda 80 přijde taky dost, když bych je nepoužívala jako pleny, ale jen na to ublinkávání a tak. Já bych jich koupila tak 30.

micanek
20. říj 2007

Je pravda, že dokoupit se to dá vždycky. Zůstanu asi na 40ks.

helca76
20. říj 2007

Holky a můžou se pemprsky používat hned od narození? Dřív se dopručovaly ze začátku látkové 😨

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru