Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

zanettt
9. črc 2008

jo snad ale pry je dnes divnej tlak... no jeste jsem se chtela zeptat jdu pristi tyden na ten screening a tak nevim jestli mi budou delat ten utz normalni nebo vnitrni??? ja zatim totiz jiny nez vnitrni nemela.. tak abych byla pripravena...
😉

flufla
9. črc 2008

Ahoj, mě dělal vnitřní, i přes břicho, ale přes vnitřek je to prý lépe vidět.

jaja257
10. črc 2008

Mne robila doktorka vzdy vnutorny, ale naposledy sa mimi vzoprelo a musela robit vonkajsi, lebo pri vnutornom sa male snazilo skryt za placentu 😀

smolinek
10. črc 2008

ahoj holky, tak včrejšek jsem strávila v nemocnici v Motole. Naštěstí mě nepřijali na kapačky a s opíchaným zadkem mě pustili domu. Měla jsem nízké hladiny pvků v biochemii. Tak teď čekám co z toho bude. Jestli mi dá Dr, neschopenku a nebo jestli budu zatim chodit do práce.

jaja257
10. črc 2008

Neboj sa, dobre to dopadne. A ak ti da PN tak si aspon doma oddychnes.

smolinek
10. črc 2008

jaja: hm, uvidíme. Já se spíš bojim, když budu na PN a budu mít tu svatbu, že mě někdo udá

jaja257
10. črc 2008

Hmm,tak to nikomu zatial nehovor, ze ides na PN alebo tam budes mat aj nejakych kolegov? Kedy budes mat svadbu?Myslim, ze sa da nejako dohodnut aj s lekarkou alebo si teraz vezmi dovolenku a potom sup na PN, nikto nemusi vediet, ze si na nej mala byt uz pred svadbou.

smolinek
10. črc 2008

právě, že v práci to vědí. Doktorka mi řekla, že ona nemá nejmenší zájem mě udávat, ale bojim se, když půjdu na PN tak v práci se třeba nakrknou a pošlou mi kontrolu na svatbu.

jaja257
10. črc 2008

A nemohla by si to riesit pn na dva pokusy, ja viem ze stratis nejake peniaze ale budes aspon kludne spat a nebudes sa stresovat viac ako do teraz. Myslim to tak, nech ta lekarka vypise na pn, a potom zasa spat do prace a po svadbe znova na pn.Asi to znie sialene ale skusila by som to aj takto. Pretoze v case svadby budes prace schopna a po svadbe znova praceneschpna, ale aspon ta nemozu udat, ked mas z nich pocit ze by nieco take dokazali. 😝

smolinek
10. črc 2008

jaja: tu svatbu mám za chvíli, tak když to nebudu nějak akutní tak to vydržim a pak bych šla na neschopenku. Svatbu mám 9.8. a do toho mám ještě volno, tak snad bych to takhle mohla zvládnout. Taky jsem přemejšlela jak to nějak zkombinovat, ale zas nebudu využívat dobroty Dr. aby se pak nesekla a nechtěla mi nic napsat

jaja257
10. črc 2008

Tak vyuzi tu dovolenku alebo ak bude treba aj neplatene volno, alebo tych sedem dni na navstevu lekara a hlavne davaj pozor aby si sa zbytocne v praci neprepinala a nerobila zle sebe aj mimimu. Inac ak mas dobru vseobecnu lekarku, tak aj ona by ti mohla pomoct a pokryt prvu cast pn, lebo mas pravdu, netreba vyuzivat dobrotu doktorky.

Inac aj ja mam dohodu s lekarkou, ze pojdem od septembra na PN, to kvoli tej telesnej..... 😉

smolinek
10. črc 2008

jaja: tak já se tady tak nepřřepínám, spíš tu jen sedim a spim,jsem po tom těch vyšetřeních unavená a hlavně jsem dostala po těch tabletkách slabší průjem. Chtěla bych dneska jít dřív, tak snad mě pustí.

micanek
10. črc 2008

Ahojky Babule....
včera jsem prožila první brečení z malím. Byli jsme nakupovat a jak jsme přijely domů, tak dávám malího k prsu a na tváři měl přisátýho velkýho klíšťáka...... neparkovali jsme ani nikde pod stromem ..... hned jsem volala dědovi ... ten hned přilítl .... začal ho vytahovat ... trvalo to 10 minut ... nechtěl se vůbec pustit ... já řvala, Michálek řval ... děda nervozní jak pes, aby ho vytáhl celího ... manža taky na nervy .... už jsme přemíšlely kam pojedeme na pohotovost na vytáhnutí. Nikdy mě nenapadlo, že budu mít s klíštat takové nervy.
Teď jen doufám, že bude vše ok.
Letos jsou uplně brutálně ty svině přemnožený.

micanek
10. črc 2008

Jinak první ultrazvuk přes pupík jsem měla ve 20tt před tím jsem měla vnitřní sono.

Smolinek ... držím ti palečky, at je vše ok. 😅

smolinek
10. črc 2008

micanek: moc děkuji 😉

smolinek
10. črc 2008

micanek: to bude dobrý, hlavně aby se tam neobjevil flíček. Jo ty sviňky jsou všude, a nejhorší jsou ty malý, fakt nejsou vidět, je to jak malá pigmentová tečka.
PAk jste ho aspoň za to pořádně upálili, hajzlíka klíšťovýho. 🙄

lestep
10. črc 2008

ahojky- smolinek- tak držím pěsti, ať nemusíš na neschopenku a do té svatby to nějak uválíš. Už to máš za pár. Snad i ty minerály se upraví a budeš na tom líp..Ještě, že si tě tam nenechaly.

micanek- to je něco, pořád aby se člověk nervoval. Tak je dobře, že se vám podařil ten klíšťák celej odstarnit. Jen to sledovat a kdyby něco, tak radši k dr. a všude to říkat dvakrát,že měl malej klíště..Někdy jsou ti doktoři natvrdlí..Neboj, bude to dobrý..

Já jsem většinou měla vnitřní sono a když jsem byla na tom genetickém ultrazvuku v brně, tak mě dělaly sono přes břicho..

dneska jsem měla kontrolu. Vše v pořádku. Zatím jsem nic nepřibrala, zato bříško se pěkně zvětšuje..Triple testy mám příští týden a kontrolu opět za měsíc..Takže snad vše ok. Pak bude ten velký ultrazvuk, asi pojedeme do Brna.. 🙂

zuzannes
10. črc 2008

ahoj těhulky, podle názvu tématu mi snad pomůžete...vycházejí mi pozitivní těhu testíky (docela dost viditelně) a měla bych být 14 DPO (cca kolem 4tt). A všude čtu, jak to těhulky poznaly bez testu podle příznaků. Já nemám vůbec žádný, kromě těch pozitivních testů. Prsa nebolí, nezvětšují se, netmavnou, nejsem unavená, mám stejné chutě, není mi špatně, nesliním, žádná pachuť prostě vůůůůůbec nic a dost mě to děsí. Přečetla jsem, že falešně pozitivní může být test i při cystě ☹ Snažíme se skoro rok, tak snad moje obavy pochopíte. Máte zkušenosti, že některá neměla také žádné příznaky a těhu se vyvíjelo jak má?? Děkuju předem za reakce a omlouvám se za trochu "histerický" příspěvek 😅

anaconda
10. črc 2008

Zuzannes, neplaš!
My jsme se snažili rok a každý měsíc jsem měla těhotenské příznaky, které doslovně popisuješ. V Dubnu jsem otěhotněla a poznala až podle zpožděné manstruace a následného testu - ovšem ty příznaky nikde. Teď jsem v 16tt, tedy 4. měsíc a z příznaků mám jen bolavá prsa a bolavé břicho z rostoucí dělohy, a to asi poslední 2 měsíce. Jinak nic. Žádné chutě, žádné nevolnosti, nic takového jsem po začátku neměla. Cosi přichází až teď. Smrdí mi česnek a pálí žáha. Nic jiného.
Skoč na gyndu, tam Ti to potvrdí a nemusíš se stresovat, že nemáš příznaky. 😉

zuzannes
10. črc 2008

anaconda díky za reakci, furt si opakuju, že stresovat se mi nepomůže, ale nějak si to nemůžu vsugerovat 😅 . Ke gyndr. jsem si dneska volala a objednali mě až za 14 dní 😒 Požádala jsem alespon o odběr HCG a prý to nedělají 😕 . Tak zkusím zítra polikliniku, jestli mi tam neudělají krevní test. A Tobě přeju pohodový zbytek těhulkování a krásné zdravé miminko!

anaconda
10. črc 2008

Zuzannes, děkuji a Tobě přeju pevné nervy! Já bych třeba ještě zkusila jiný druh mamatestů a pořádně se vyptala alespoň lékárnic. Ty vědí kolikrát víc, než sám doktor 😉
O tom, že by test vyšel pozitivně i v přípdě cysty jsem ještě neslyšela a myslím, že Tě v lékárně vyvedou z omylu a bude to vytoužené těhotenství, uvidíš! Držím palečky 🙂

lestep
10. črc 2008

ahojky.
zuizanes- víje mezi náma..každá jsme jiná a příznaky jsou různé. Někdo má úplně všechny, někdo zase žádné. Mě akorát bolely prsa,ale ty jsem cítila vždycky před menses. Únava ta mě začala až později tak 6tt.Takže uvidíš, zbytečně se nestreduj. když to má vyjít, tak to vyhjde. držím pěsti. Chápu, že si to po ročním snažení přeješ..Pokud tě obejdnaly za 14 dní, ta ví, proč to dělají. mě třeba HCG také nebraly. Byla jsem u dr. říkal, ať příjdu za 3 týdny a že mě pošle na ultrazvuk a pak se uvidí, co dál..Také jsem čekala, bála se co bude, nemohla se dočakt a dočkala jsem se.. teď jsem 15tt. S tím, že může být falešně pozitivní test díky cystě je pravda..\Spousta okolností, nemocí i léků mohou způsobit falešně pozitivní testy,ale netrap se tím. musela by ses z toho zbláznit..držím pěsti.. 🙂

rolincova
10. črc 2008

ahojky holčiny....
smolinek: A co kdyby si to řešila kontrolkou a poprosila by si doktorku, aby ti dala neomezené vycházky? Já je mám už skoro od 2-3 měsíce. Aby si se nemusela nervovat. ¨
micanek: Teda to je mazec s tím pijákem. Prosímtě, kde k němu chudinečka přišel? No to je úplně neskutečný, takhle v kočárku. Oni i říkají, že na stromech pijáci nejsou, jen snad do 1 metru. Vydesinfikovala jsi mu to?
lestep: Chtěla jsem se zeptat, ty máš vycházky taky neomezené? Tak to je super, že ti nakonec v práci vyšli vstříc. Akorát je strašný, jak za sebe člověk pořád musí bojovat. Dělají, jako by ti dávali ze svého vid? Teda mě roste bříško každým dnem. Fakt ho mám veliký. Ale když si lehnu, tak je placatý.

Musela jsem se smát, dala jsem si včera Mišovu ručičku dole na bříško a hned ho miminko asi 6x koplo. Tak jsem se ho vždycky ptala jestli to cejtil a on, že ne... Ale jak miminko na jeho ručičku reagovalo. Pak přišel manžel koplo ho jednou a cítil to hned. Tak nevím, že to Miška necítil. Fakt je to už takové spojení s tím miminkem když kope.

zuzannes
10. črc 2008

děkuju těhulinky za reakce 🙂 Snad dr. těhu potvrdí, to čekání je dlooouhé, ale pokusim se nemyslet na špatný věci. Užívejte si těhulkování a přeju jen samé štěstí

pavlina05
autor
10. črc 2008

Ahoj holky!!!
Jsem to tady kdysi založila.... 😀 😀 😀
Všechny nové a začínající těhulky zdravím a přeji krásné těhotenství! 😉

micanek
11. črc 2008

zuzannes: spousty těhulí ani neví, že je těhotnejch ... takže bejt tebou, tak na nějaké příznaky taky nekoukám.

Rolincova: Já s ním ani kočárkem nikde nejela ... byl v autosedačce. Jinak okusil poprvé v životě slivovici ... holt jiná dezinfekce nebyla 😀

jaja257
11. črc 2008

zuzanes: ja som teda nemala ziadne priznaky, akurat mi meskal menzes a mala som krce v podbrusku ako pred menzes. A ze som tehotna som zistila az z testu 😉 a potom mi zacala byt zle asi tak v 7 tt., ale len zle, nevracala som 😉

lestep: ja ti tak zavidim, ze nepriberas, ja uz mam 3,2 kg navyse od zaciatku tehu ☹ vcera som bola kuoit este najeku suknu a nohavice a pripadala som si v tom ako slonik........ ak to pojde takto dalej tak mi mazel bude musiet zohnat zeriav.....

ismail
11. črc 2008

ahoj holky, preji vsem krasny den. Omlouvam se, ze Vam sem zase lezu, ale potrebovala bych poradit. Jsem teprve na zacatku 5. tydne (tyden zmeskana ms) a vcera jsem byla na ultrazvuku a doktor me vydesil, pry v deloze nic neni, na to ze je snad brzy,ale mam dve cysty na jednom vajecniku, jedna je bezvyznamna,ale druha ne, nevi co to je, mozna cysta zluteho teliska mozna mimodelozni, nabral mi krev na hcg (pred tydnem byla jeho hodnota 44) a v utery na kontrolu, ze pry by v deloze uz neco mohlo byt videt. Jsem z toho strasne nervozni a to cekani me zabiji, vcera jsem si koupila testik a je pozitivni, ale ted jsem tady cetla, ze to muze zpusobit cysta, muze zpusobit i falesne hcg v krvi? Mirne me obcas poboliva bricho,spis na druhe strane, nez mam ty cysty. Jestli to je mimodelozni, nevite kdy se to tak asi muze projevit?A jeste jedna vec, vetsina mimodeloznich je ve vejcovodu a ten se odstranuje taky, kdyz bych ho mela ve vajecniku, to by mi vzali cely vajecnik? Jeste dodam, ze jsem cetla o rizikovych skupinach, kterym hlavne hrozi mimodelizni (zanety, operace bricha, nitrodelozni telisko) a nic z toho jsem nikdy nemela. Predem dekuju za rady.

lalli
11. črc 2008

Ahoj holky, precetla jsem si vase posledni prispevky ohledne toho jestli cysty mohou ovlivnit tehotenske testy. Opravdu s tim mate nektera zkusenost? Me dr nasel cystu v dubnu, ale to jsem pozitivni test nemela. OD 29.6. mam pozitivni testy a dokonce i carky jsou sytejsi a sytejsi, myslite ze to muze zpusobit cysta? Mam pred dr prohlidkou. Bohuzel uz cekam 14 dni ale v pondeli se konecne dozvim stanovisko.
Predem diky za nazory. AHOJ!

smolinek
11. črc 2008

ahoj těhulky a miminy,
zdravím nové těhu 😉
Tak sand to vypadá zas na lepší časy. Dneska jsem byla na UZ, parametry byly v pořádku, nijak se nevychylovaly z normálu, ale neměla bohužel u sebe krední testy aby to mohla dát do nějakého programu a vyhodnotit. Tak prej kdyby něco, že se ozve. Tak snad už to bude dobrý, jinak zešedivim, zestárnu a přítel si mě nevezme 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru