Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

meni
28. led 2008

A jinak máš menzes pravidelně? UTZ říkávají, že bývá vidět až tak kolem 6týdne, a já jsem v 6tt na UTZ byla, a doktor by byl nejraděi, abych přišla ještě dýl...

petka21
28. led 2008

MS nemyvam pravidelne pul roku sem ted brala Agolutin ale v prosinci jsem to dostala bez injekce a ted zase nic tak cekam,min.tyden mi pichla dalsi a cekam jestli to dostanu a nebo jsem tehu 😅 Ale testy sem mela pred tydnem negativni 😒 Takze UTZ se moc spolehat ze zacatku neda. Musim pockat jeste tak dva dny jestli to dostanu a kdyz ne musim zase k doktorce. A nevis jak sem se ptala vyse na moji sestru jak to doktori pocitaji ze ji rekly zvysena sliznice ale HCG 1,2 jestli to neni treba 120??Kdyz 4 testy mela pozitivni to je divny ne?

pajca
28. led 2008

Ahoj holky, vám všem nabírali HCG? Mě ho nikdo nenabíral! Jen mi dělají ultrazvul. Jak dloho čekáte na výsledek?

g.johnson
28. led 2008

Pajca

Ahojky.Mně brali krev v úterý a ve středu jdu na kontrolu a dozvím se výsledky.

petka21
28. led 2008

Pokud vim tak kdyz se bere HCG napr.rano tak odpoledne uz si muzes sama zavolat na vysledky ale mozna jak ktera laborka,ale urcite to netrva vic jak den dva 😉

leryl
28. led 2008

petka21:ahoj, jsem zdrav.laborantka a děláme i HCG, jetli vyšlo sestře 1,2 tak je opravsu negativní a nemůže to být 120,to je dost velký rozdíl.Pozitivní test může být z nějakých léků.Jinak u nás se dělá každý den,na statim je hotový do 2 hodin.

honzulka
28. led 2008

Petka-je taky možné,že to v nejbližších dnech může sestra dostat.Já měla taky prokrvenou dělohu a řekl mi doktor,že to do tří dnů dostanu,ale do 14 dní jsem měla pozitivní testy.Někde jsem tady na MK četla,že se třeba pozit.test může ukázat před menstruací.A k tobě..Já měla poslední MS v září a v listopadu jsem otěhotněla...Takže pokud máš ovulaci,tak můžeš asi otěhotnět i bez MS. 😉

ada80
28. led 2008

Ahojky je tady někdo?

honzulka
28. led 2008

Vypadá to,že jen já.. 😢

ada80
28. led 2008

To je dobře aspon můžu s někým pokecat.Necháš si říct co to bude?

honzulka
28. led 2008

No váhám,ale asi jo... 😒 Nevydržela bych to...A ty?? 😉

ada80
28. led 2008

Já jo manžel to sice vědět nechce,ale já už se na to moc těším. Koukám,že máme stejný termín.Já mám od doktora vypočítaný 10.srpen.jen aby nebylo moc horko. 😝

honzulka
28. led 2008

No já ten termín mám jen podle UZ,protože podle MS se to nedá počítat,jelikož jsem jí měla v září....Jinak já bychprávě ráda tu holčičku,i když z finanačních důvodů by byl lepší kluk,jelikož na něj už bych nic nemusela kupovat.Ale podle nějakýho snad čínskýho kalendáře by to mohla být holčička,tak jsem dosti zvědavá a proto si to snad nechám říct...Jen mě pořád štve,že si to člověk musí zaplatit...Je to nic nestojí,jen ti řeknou,co vidí a pak to ještě třeba není 100% 😲

ada80
28. led 2008

Já mám ten termín taky dle UZ, protože doktor říkal, že mimčo má větší hlavičku, tak doufám že až ted půjdem v pátek na UZ¨,že už bude všechno v pohodě.Jinak já bych chtěla kluka.

honzulka
28. led 2008

Já ho chtěla taky a nějak jsem byla přesvědčená,že to kluk bude.Teď jsem tak na 49% přesvědčená,že to bude holčička.. 🙂 Ale je mi to jedno,hlavně aby byl prcek zdravý... 😉 A ta větší hlavička je nějak divná???Já myslela,že je to normální,že mají všichni velké halvičky.. 😒

ada80
28. led 2008

Máš pravdu, hlavní je aby mimčo bylo zdravé a v pohodě.Já už jednou těhotná byla, ale mimčo mělo vrozenou vadu neslučitelnou se životem tak doufám,že ted bude všechno v pohodě.byla to holčička.26.2jdu na plodovku.Byla jsi taky?velká hlavička snad není divná, doktor říkal,že mimčo roste tak jak má tak to je snad v pohodě.

honzulka
28. led 2008

Já jdu teprve 20.2.na TRIPL test a pak podle toho se uvidí...U prvního to bylo v pořádku a na plodovku jsem nemusela,tak doufám,že nebudu muset ani teď.Tak to je mi líto,že máš takovou zkušenost az sebou,ale teď to bude určitě zdravé krásné miminečko!!!!!! 😉 Já se právě lekla,jak jsi psala o té hlavičce,protože jsem někde četla,že snad tvoří 1/3 tělíčka či tak nějak...Ale on ti asi ten doktor podle velikosti prcka určil ten termín,co? 😉

ada80
28. led 2008

Podle velikosti určil termín, ale nejdřív říkal,že podle hlavičky to nesouhlasí,tak jsem se lekla jestli zase není něco špatně a pak měřil znovu a řekl, že to odpovídá tak jsem zvědavá na ten pátek.už Ti roste bříško?

honzulka
28. led 2008

Ti doktoři nás dokáží vyplašit,co???Určitě to bude v pohodě!!!Já už taky chci mít za sebou další prohlídku a vědět,že jsme v pořádku,hlavně ty testy.. ☹ Já ti ani nevím,zda mi roste..Jsem poněkud silnější,váhu mám stejnou,ale okolí mi říká,že mi roste...Mně to zatím nepřijde.Má si ještě pořád z čeho brát... 😀

ada80
28. led 2008

Kdy jdeš na další prohlídku?Já v pátek na ten UZ a tam se dozvím kdy mám další poradnu.mě po mé první zkušenosti stačí málo a hned jsem vyplašená jestli je vše tak jak má být.když jsi čekala prvního chlapečka měla jsi nějaký zvláštní chutě?

honzulka
28. led 2008

Já jdu rávě až toho 20.2. a byla jsem nějak 16.1.takže po měsíci...Myslím,že jsem měla jít ještě na UZ v tom 13-tý,ale nevím,jestli se nepočítá ten,co mi on dělal v tom 11-tym.Já ti věřím,že máš strach.Já ho mám teď hlavně po našem ne moc pohodovým začátku a hlavně asi vůbec mám teď větší strach.U Jeníka jsem žádný chutě na okurku se šlehačkou či podobně neměla a ani teď ne.Teď spíš nemám chuť ani na jídlo,možná tak na žemlovku.. 😀

ada80
28. led 2008

Já jsem měla zezačátku pořád chut na maso a vůbec jsem nemohla dladký.ted už je to lepší jím oboje,ale to maso má pořád malou převahu 😀 Já jsem v 8 týdnu začala špinit tak jsem byla 4 dny v nemocnici dávali mi Utrogestan ten beru pořád,ale jen ráno a mám dodržovat klidový režim.Co jsi měla ty na začátku,teda jestli se můžu zeptat?

honzulka
28. led 2008

Tak já nemohla maso ani cítit,ani na něj pomyslet..Fuj!!!Hned se mi zvedal žaludek a to jsem musela malýmu a manželovi vařit...Bylo to náročný,ale už je to dobrý.. 😉 No a můj začátek...jak to zkrátit????Prostě mi nesedělo stáří těhu podle poslední MS a na UZ nebylo nic vidět.Takže mi oznámili,že plod odplaval a mám se připravit na výkon...No a vlastně jen díky HCG,které mi vylezlo hodně zjistili,že jsem míň těhotná,než pořád hledali a nikam jsem nešla.Bylo to hodně nepříjemný a až teď,když mi řekl,že má prcek nožičky a ručičiky a slyšela jsem srdíčko,jsem se trošku uklidnila,ale bojím se teď zase těch testů...

honzulka
28. led 2008

Ado-je mi líto,ale padají mi očka,tak si půjdu lehnout.Děkuji moc za pokec a třeba tu na sebe zase narazíme.. 😉 Tak odpočívej a užívej si klidu..Až začnou prckové kopat,bude veselo!!!!A až budou brečet,tak bude ještě veseleji a my budeme klidnější... 🙂 Tak dobrou noc a někdy zase ahoj.. 😉

petka21
28. led 2008

Leryl prave ze segra vysadila v prosinci HA tak je mozne ze to ty testy nejak ovlivnilo,no musi pockat jestli mrcha prijde nebo ne.Dik za odpoved 😉

Honzulka ja prave nevim kdy mam ovu ja si to nemerim,ted me zacaly desne bolet zuby od min.tydne ale dneska teda fest 😠 a zacina me bolet mocovy mechyr asi zase zanet nebo mozna tehu,mamka semnou taky jak otehotnela tak mela hned zanet,no nevim taky pockam jestli to po te injekci dostanu nebo ne,kez by neee 🙂

Preji pohodove tehu a zdrava miminka 😉

honzulka
28. led 2008

Petka-já když čekala Jeníka,tak jsem si taky celou dobu myslela,že mám zánět močáku... 🙂 A kdys měla dostat MS?

ada80
28. led 2008

Honzulko-tak díky za pokec doufám,že se tady ještě sejdem.přejuTi at Ti vše dobře dopadne a dobrou

petka21
28. led 2008

Honzulko MS sem mela mit cca kolem 17.1. minuly mesic 21.12. takze fakt nevim proc to moje telo dela takovy zmatky jak se pak ma clovek snazit o mimi kdyz mu telo nefunguje tak jak ma 😖

honzulka
28. led 2008

Ada-já si tě najdu.. 😀 Přeci když máme takový pěkný společný termín.... 😅 Hlavně musíme pozitivně myslet a ošklivé myšlenky..papapa..Dej taky vědět,co je nového a já si počkám do 20.2. 😢 a pak dám taky vědět.. 😉

honzulka
28. led 2008

A dělala sis test?Já měla taky testy negativní před návštěvou doktora,on mi řekl,že do tří dnů to dostanu a vlastně 14 dní poté mi test vyšel pozitivní...Jinak já mám MS taky hodně nepravidelnou,řekl mi,že mám mikrocysty na vaječnících a proto mi nechodí MS pravidelně a dal mi Proveru...Nezačala jsem ji ani brát...A ovulaci jsem si taky nikdy nesnažila sledovat,jen ke konci se mi objevoval takový cosi,o čem jsem se tady v jedné doskusi dočetla,že je asi plodný hlen a ten je při ovulaci....Tak bych fakt ten testík zkusila.. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru