Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

pavlina05
autor
25. říj 2007

luciakubista díky bohu ano. Jinak bych se asi zbláznila. Teď to snad už vyjde!!!! Díky moc holky§ 😉

gabcus
25. říj 2007

Ahojky holky, mám takovou otázku a přijde mi zbytečné zakládat kvůli tomu nové téma, tak to zkusím třeba u Vás. Nevíte náhodou jak je to s tetanovkou v těhotenství? Já jsem totiž zjistila, že jsem se nějak zapomněla dát přeočkovat, tak by mě zajímalo, jestli se může píchnout i v těhotenství nebo jestli je to nějaký problém. Nevíte některá prosím?

lucenek
25. říj 2007

přeočkovat by ses měla nechat po porodu, já se na to ptala u svého obvoďáka

lucenek
25. říj 2007

během těhotenství máš nastartovaný imunitní systém na 200%, proto tvé tělo přistupuje k plodu jako k "vetřelci", což po 14. týdnu pomine, očkování zvyšuje imunitu, tak bys neměla riskovat a ani lékař by tě během těhotenství neměl očkovat

gabcus
25. říj 2007

Díky moc za rychlou odpověď 😉 Já teda ještě těhotná nejsem asi, ale jsme ve fázi snažení, přemýšlela jsem, že bych tam zašla jenže nevím kdy, co kdybych už těhotná byla... Jedině snad v průběhu mrchy. Co myslíš?

lucenek
25. říj 2007

určitě, jsi stejný případ jako já, i když sestřička říkala, že naočkovali kočenu co byla a nevěděla to, a v poho, ale tohle bych vážně neriskovala....předpokládám, je ti 24 let?

gabcus
25. říj 2007

No mě už bude v dubnu 26. Takže to budu mít v dubnu dva roky propadlo tetanovku, když vezmu, že by se měla dávat po 10ti letech, ale prý to prodloužili, že 2 - 3 roky navíc je ještě v poho, tak ani nedávají ty 3 najednou.

lucenek
25. říj 2007

no, pkud bys utrpěla nějaké poranění v souvislosti s hlínou, nebo zvířectvem(jakože kousnutá hafanem, nebo při vrtání v zahrádce), tak musíš jít na hladinu protilátek, podle toho to pak řeší, já mám taky 2 roky propadlé....vzhledem k tomu že je 21. století, nepředpokládám výsyt tetanu a masivní záhubu obyvatelstva, i když co není, může být, že?Proti moru se taky neočkuje, a semotamo se objeví, potvora jedna

gabcus
25. říj 2007

No právě, proto to taky neberu nijak tragicky, že to přeočkování nemám. No a co ty, takže je ti taky jako mě, když to máš dva roky propadlé? A taky teprve ve fázi snažení?

lucenek
25. říj 2007

tak tak, ve fázi snažení, ale na nemocenské, v pondělí jdu na kontrolu, tak se poptám, i když...nejjistější je to v době MS

gabcus
25. říj 2007

No taky mě napadá jedině ta MS, jestli v tom ovšem není nějaký fígl, že v době MS se taky neočkuje 🙂 Aha a copak že marodíš? A jak dlouho se snažítě, když už tě tady mám?

lucenek
25. říj 2007

to nee, to jsem ještě neslyšela, že by neočkovali pokud menstruuješ....já jsem byla jen unafená prací, vyflusnutá totálně, ale už sem OK....ale poležela bych si doma

berenicka
25. říj 2007

Ahoj holky, k té tetanovce, před otěhotněním rozhodně nevadí, já byla asi před dvěma týdny a normálně se pořád snažíme a očkování v průběhu těhotenství se dle názorů dr. různí. Někteří říkají, že by se v těhu nemělo a jiní, např. online poradna porodnice.cz jsou toho názoru, že se může přinejhorším i v těhu. Ale teď jsem snad někde i četla, že by mělo působit ještě pět let po té desetileté základní době, takže asi tak. Právě jsem si to zjiš'tovala kvůli tomu, že jsem byla ve stejné situaci jako vy 🙂

lucenek
25. říj 2007

nevadí před otěhotněním očkovat, ale pro tu jistotu je to opravdu nejjistější v době MS..i když, můžet mít MS a být těhotná

gabcus
25. říj 2007

Copak před otěhotněním, to mě ani nenapadlo, že by to vadilo, ale jak mám vědět, jestli už třeba těhotná nejsem 🙂 No já vím od doktorky, že ty 2 - 3 roky jsou v poho no a jestli je to 5 jak říkaáš, tak super. To je ještě času...

lucenek
25. říj 2007

je to fakt indivindi, co doktor to jiný názor a pak si vyber, že? 😉

gabcus
25. říj 2007

jo jo, to je asi jako se vším 🙂 No doufám, že se nám mímo podaří do toho roku a nechám se přeočkovat pak.

lucielucie
26. říj 2007

ahoj holky, jdu se poradit ke zkusenym 🙂 Pred tydnem jsem objevila na testech //. Priznaky byly citlive bradavky a pichani v podbrisku. K doktorovi jdu az v utery, ale posledni dva dny uz nemam priznaky zadne. Nezmenily se chute, unava, bolesti - nic. Je mozne, ze se mimco ubytovalo a me nic neni? Nebo je to divny - neco bych mela pocitovat?

kacka.va
26. říj 2007

luci: já ze svého okolí neznám nikoho, komu by se změnili chutě hned po otěhotnění. Určitě je možné, že nic nemusíš pociťovat. 😉

lucielucie
26. říj 2007

kacko dik, to jsem potrebovala slyset 🙂 Vsude ctu jak kazda hned neco citi, vedela to uz po akci 😀 a ja, kdyby neprisla mrcha tak nic nepoznam...

misakulicka
26. říj 2007

lucielucie:mě zpočátku taky nic nebylo (a není)-žádné příznaky nebyly a pak to bylo taky dost v pohodě....takže nech to na miminkovi a přírodě-někdy ty příznaky nejsou tak patrné jak se někdy někde píše-já čekám na nevolnosti celou tu dobu a nic-asi už ani nedorazí...takže holka vydrž a nebo si udělej znova test a hlavně buď v pohodě...dá se říct, že celé mé dosavadní těhulkování je super! Klubíčko se mi hejbá už týden v bříšku a je to super pocit....a jinak si nepřipadám těhotná-je mi dobře a tak si to užívám.každá ženská to prožívá jinak....

berenicka: k tetanovce: já ji měla prošlou 16 let tak jsem šla na první dávku 25.6.2007 a to už bylo nějak před ovulací-a vypadá to-že se miminkovi nijak neublížilo....neměli by se prý hlavně dávat nějaký ty proti zarděnkám apod...tetanovka jsem někde četla že nevadí-nekde jsem slyšela že to naopak ochrání trochu i to miminko....

lucielucie
26. říj 2007

miso diky, o testu jsem premyslela, ale bojim se, takze to radsi vydrzim do utery k doktorovi, stejne bych tam musela jit 😒 Tak budu statecna holka a uz nebudu mit negativni myslenky. Fazolka tam proste je, moc se ji tam libi a tak ani neduta 😀 Holky dik 😉

misakulicka
26. říj 2007

lucie: a čehopak se bojíš? test přece nebolí....Pokud tam fazolka chce být tak tam bude a hotovo 😀 u mě první fazolka být nechtěla, prostě to tak příroda asi chtěla už jsem to moc oplakala, ale když mám v bříšku už Tulíka tak už to tak nebolí...člověk musí koukat dopředu.A jak píšeš-třeba se fazolce u tebe líbí a ani nedutá....tak hezké těhulkování!!!!

lucielucie
26. říj 2007

bojim se vysledku a asi to v hlavne jeste nemam takhle krasne srovnany jako ty. Ja vim, dulezity je, ze vime, ze to jde a kdyz nevyjde tahle fazolka, vyjde jina 🙂 Dekuju miso 🙂

misakulicka
26. říj 2007

lucinko. no nemáš zač....předcházející osud mě naučil...ale nebyla jsem ne to, že to nemusí vyjít připravená....ale člověk-natož ženská-je někdy silnější, než si myslí...kdyby pak miminko nebylo třeba v pořádku, tak by to bylo horší-příroda ví co dělá - je tu miliony let a my jen tak krátce....a musíme se od ní stále učit.

lucielucie
26. říj 2007

jeee, budu nekdy taky takhle moudra 😀 ? Muzu ti rict, ze jsem mnohem klidnejsi. Proste uvidime 🙂

liduli
26. říj 2007

Ahoj Lucie, bud v poho..moje kamarádka až do prvních pohybů neměla vubec pocit, že je těhotná 🙂 U mne to tedy tak nebylo od momentu,kdy jsem si udělala testík mi bylo špatně až do 17,týdne a pak jak mávnutím proutkem to ze dne na den zmizelo a je mi zase zle až ted v 9.měsíci. Veř, že každá to máme nastavené jinak. Držím pěstičky,at se mimisek na ULT v úterý ukáže 🙂

misakulicka
26. říj 2007

lucielucie:no jasně že uvidíme! asi je to tím těhotenstvím, ale člověk už nezodpovídá jen za sebe, ale i za mrńouska...a to pak člověk začne uvažovat trochu jinak než doposud....nebo že by to bylo věkem? 😀 mě už táhne na 31 rok a nemůžu si dovolit riskovat....kdyby mi bylo 20 tak to beru možná zase jinak...nevím...

lucielucie
26. říj 2007

jeee lidu ty uz to mas za par 🙂 Tak drzim palecky at je vsechno ok. I kdyz vy uz jste zkuseny a niceho se nebojite 😉

miso vekem to nebude, me je za mesic 32 😖

tlap.ka
26. říj 2007

lucko, mně do dneška není vůbec nic - jen mi povyrostlo bříško a zvětšila se prsa. Kdybych neměla průkazku a ultrazvuky, taky ani nevím, že jsem těhotná 🙂 a s chutěma je to stejně, nemám žádný extra chutě, jediný, v čem je změna, že mi nechutnají slazený minerálky, tak jsem prostě na čajíkách 😉 tak si to v klidu všechno užívej 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru