Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

akras
18. led 2008

Tak jsem ještě taky tu, ale jen na skok. Koukám na Apollo, ale asi nedokoukám, už se mi zavírají oči.
Mysojc, já určitě o cvičení uvažuju, taky nejsem zrovna věchýtek - nějaké cvčení na míčích by se mi líbilo. Kdybys chtěla, koukám, že jsi z Prahy, tak jestli nám to v úterý dobře dopadne, můžem na něco mrknout a třeba se domluvit na společné návště ě nějakého těhucvičení. Radši bych chodila s někým a v mém okolí se zrovna nikdo těhu nevyskytuje. I když nevím, jak by to bylo s neschopenkou, ale četla jsem tady, že někdo měl vycházky třeba od 10 do 18h, což je pohoda a cvíčo by se stihlo.
Hezký večer Vám všem i prckům 🙂

mysojc
18. led 2008

akras: To by bylo fakt fajn...tak hlavně, aby to v úterý klaplo 🙂 Já jsem magor a zase jsem si koupila další test...páč mi jinak fakt nic není. Jen mě bolej prsa a chodím o trochu častějc na záchod....tak jsem se chtěla uklidnit a jela večer do Tesca do lékárny...no jo, byly tam🙂

akras
19. led 2008

Dobré ráno, já jsem si taky dělala tet znovu, ale už někdy ve středu....byly tam taky 🙂 . Vyděsila mě tady nějaká diskuze o tom, že čárky mohou zmizet....Mě jen občas píchá v podbřišku, prsa bolej jen trochu, občas se mi točí hlava a není mi úplně dobře od žaludku, ale vzhledem k tou, že jsem na nemocenský s virózou, tak nevím, čemu to přičítat. Už aby bylo úterý. Dnes se mi vrací manžel z cest, tak s ním musím probrat možnost té neschopenky...ono taky záleží na tom, jestli bychom jen z jeho platu a mé nemocenské nějak přežili (on je taky ve školství, takže platy....znáš to 😖 ).

akras
19. led 2008

Kdy se to chystáte říct rodičům? Nebo už se tak stalo? My původně chtěli až po 1. trimestru...kdyby to nevyšlo, ale zas na druhou stranu, stejně by se to dozvěděli (že to nevyšlo) a jestli bych šla na neschopenku, tak je to jasný. Tak uvažuji, že jestli to v úterý bude OK, mohli bychom to na nejbližší rodinu vybalit 🙂

many
19. led 2008

u mě to věděli hned ten den,kdy byl test pozitivní 😀 😀 😀

akras
19. led 2008

Mysojc, ty ses vdávala v Kostelci??????? To není možné, já taky 😀 a kdy????

mysojc
19. led 2008

22.9.07 a ty?

akras
19. led 2008

28.9.O6, tak to je skoro presně o rok 🙂 To je teda veselý 😀

sylvka
19. led 2008

Ahoj holky,chci se jen zeptat zda je na začátku těhotenství normální mírná bolest břicha,taková jako tahavá....??

mysojc
19. led 2008

No to je...třeba osud😀 A jak ti je? vše Ok? Já jsem teď vtipně trošku rozhejbala tělo, musela jsem už fakt převléct peřiny...a teď funím a lelaxuju 🙂 koukám, že náš muže taky ve školství...já též a ten můj navíc nemá dostudováno. A tak taky váhám s tou neschopenkou. Jinak teda taky nevím, jestli ještě počkat nebo to na rodiče vybalit. U našich to bude Ok, ale u mužových rodičů se trochu bojím, aby nebyli kyslí, že nemá hotovou školu. 😒

akras
19. led 2008

Sylvka, myslím, že jo. Pokud to není nějaké nesnesitelné a intenzivní, tak to se roztahují vazy (děloha). Psala to tady spousta holek, že to má a já také. Někdy je to takové píchání, někdy bolest jako na MS, ael během minuty to přejde. Pokud to není k nevydržení a třba nekrvácíš, tak si nedělej staroti. Já se nejdřív taky lekla, ale když jsem pak přečetla diskuzi na toto téma, tak jsem se uklidnila. Když se koukneš, taky tu diskuzi najdeš 😉

mysojc
19. led 2008

sylvka: Tahavá? Mě bolí břicho jako při MS...nebo teda spíš před ní.A vždycky jen chvíli.

sylvka
19. led 2008

akras,moc díky,u mě je to složitější,jsem asi úplně na začátku těhu a mimi v děloze není vidět,navíc mi doktor včera našel tekutinu za dělohou. ☹ no ale nekrvácim a tahání je opravdu minimální,tak snad se tam to mimi v pondělí objeví 😉

mysojc
19. led 2008

sylvka: Tak držím moc palce 🙂

akras
19. led 2008

U nás nemám hotovou školu já - státnice v květnu 😝 , manža má, ale už studuje dálkově druhou...je to můj věčný student. Já doufám, že to obě strany rodičů přijmou dobře. Pro naše to už bude rutina, od sestry mají 3 vnučata(nejmladší letos v srpnu) a ze strany mažela si myslím, že to bude překvapení, ale radost...aspoň doufám 😉
Je vidět, že pro učitelky jsou nejlepší zase učitelé, ono vydržet to věčné povídání, co se stalo ve škole může asi přežít zase jen někdo z oboru 😀

mysojc
19. led 2008

akras: No jo, ale někdy je to síla....je mi občas líto, jak to na něj sypu 🙂 U nás čeká ségra první vnouče a bude v květnu...a pak snad po chvilce my 🙂 Doufám. A u muže - tam se ještě pár let asi nic neoředpokládalo, ale snad s tím trochu počítaj,když jsme se vzali. Mám mladšího bráchu..takže to jsem fakt zvědavá.

akras
19. led 2008

sylvka, snad to bude dobrý, já taky doufám, protože bych měla příští týden být 8TT, tak jestli nic vidět nebude nebo nebude srdíčko, tak je to v pytli....bojim,bojim...ale pevně věřím 🙂
Ať ti to dobře dopadne!Ozvi se.

akras
19. led 2008

Já mám taky někdy špatný svědomí...myslím, že ti naši manželé musí mít svatozář. Zvlášť, když přidu úplně vycuclá, znervená, že nevím, co mám zítra s dětma dělat, tak to je pak síla.
Já myslím že to bude u vás i ze strany manžela v pohodě. I kdyby z toho byli nejdřív vykulení, tak si myslím, že až si na to zvyknout, budou se těšit.

akras
19. led 2008

Musím jít něco dělat, v pátek mě čeká poslední zkouška před státnicema, tak se musím učit a taky napsat hodnocení na pololetní vysvědčení. Tak zatím pa

sylvka
19. led 2008

Akras,já podle toho,že jsem ve čtvrtek mela HCG 463,tak jsem si na koníku našla,že malému jsou asi tři týdny 😅 Jinak Ti taky držim palečky,ale ty nervy jsou hrozný. ☹

mysojc
19. led 2008

akras: jasně, tak se hezky uč, nepřeju ti to 😝

pipinka
19. led 2008

ahojky, dělala jsem si test, na každém byli dvě čárky-sice slabší ale byly 🙂 . Doktor na ultrazvuku nic neviděl, poslal mě do nemocnice. Šla jsem do nemocnice s hcg 165 a v nemocnici jsem měla hcg 111. když mi dělala lékařka ultrazvuk, neviděla nic,ale když ho hodně přiblížila, bylo to veliké 3mm, po dvou dnech, nebylo stále ještě nic vidět. Lékař mi řekl, že plod samovolně zanikl, nebo je hodně malý tak ve 2 nebo 3 týdnu. Pokud by ale zanikl,dostala bych menstruaci, ne? nemám žádný náznak příchodu menstuace, občas mě píchne na vaječníku. V pondělí mám přijet na nové odběry -mám strach, že to dopadsne špatně. ☹ myslíte ale že kdybych samovolně potratila, že je mi ráno a večer na zvracení?

mysojc
20. led 2008

pipinka: No to nevím, ale podle mě by se dostavila menstruace...nějak by to přece muselo jít ven 🙂
Já bych ještě počkala. A dělala sis ty testy znovu, jestli jsou tam zase //? Neboj, snad to bude ok 🙂

pipinka
20. led 2008

mysojc: jo jo dělala jsem si pak asi 3a na každém vyšli 2 čárky a pořád silnější, tak uvidíme jak dopadnu zítra

sylvka
20. led 2008

pipi,myslim že doktoři plaší....

meni
20. led 2008

pipi, většina doktorů objednává v případě pozitivních testů až za měsíc, právě proto, aby na UTZ bylo něco vidět, a aby hned mohli vyloučit mimoděložní těhotenství. Já jsem k mému doktorovi šla až v pátém týdnu, dřív mě vzít právě kvůli tomu nechtěl 😉

sylvka
20. led 2008

meni,fakt?tak ten můj doktor byl do toho ňákej žhavej,pozval sám od sebe již 4.den od vynechání MS 🙄 A já se třeba zbytečně nervuju 😲

mysojc
20. led 2008

meni: Já byla podle výpočtů 6 týdnů od poslení MS -a to na UTZ byla jen černá tečka, taky mi řekl, že mi nic pořádně nepoví, že pokud ty čárky na testu byly slabý, že i v krvi toho moc nebude a že mám dorazit za 14 dní....testovycí čárky zesílily a jdu v úterý, tak uvidíme, jak na tom budu, ale doufám....

pipi: Pokud zesilujou, tak je to třeba stejně jako u mě. Fakt nemohl dlouho nic najíta pak zaměřil černou tečku a že to je MOŽNÁ zárodečnej váček... ☹ Nebuď smutná a neplaš. Určitě to bude lepší 🙂

mysojc
21. led 2008

Přeju nám všem, holky, hlavně úspěšný týden 🙂 🙂

gabi78
21. led 2008

Ahoj holky, držím vám palečky, ať už ty své fazolky vidíte a určitě je uvidíte. Já se taky bála, ale bylo to v pořádku, mně si pozvali na UZV v 7 tt a embryjko měřilo 4mm a dr. viděl i srdíčko. Taky mně tento týden čeká první poradna pro těhotné, sem pozvaná na tuto středu, tak sem zvědavá, jak to dopadne.
Taky mně čekají v květnu státnice ☹ ale nevím, nevím, navalili nám tam před nima ještě 5 zkoušek, blázni, původně sem chtěla dělat státnice na podzim, ale teď bych chtěla stihnout dokončit studium před porodem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru