Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

many
7. pro 2007

no určitě si v tom 😀 😀 😀 😀

many
7. pro 2007

já brala antikoncepci 8let a 3 měsíce po vynechání jsem otěhotněla 😀

gabrioletka
7. pro 2007

3 měsíce je není na zhroucení 🙂 ale chápu tvé pocity 😉

many
7. pro 2007

kasicka - tak to jsi mlaďounká 😉

gabrioletka
7. pro 2007

to teda jo 🙂 fakt je ti 18???? 🙂 🙂 🙂

kaciska
7. pro 2007

many jak dlouha ste se snažili vy?a jakou měli radost vase rodina a přátele,věděli že se snažíte nebo to bylo překvápko?jestli to výjde tak si nadělím pěknej dárek ke svým 20 narozeninám 😀 😉

gabrioletka
7. pro 2007

20- krásný věk 🙂 mě se v 21 narodil můj první syn 🙂

kaciska
7. pro 2007

v 18 vysadila antinu v 19(srpen) svatba a ted snad mimi!!!! 😅

mesulka
7. pro 2007

kaciska - to by byl super dárek 😉 Jinak já jsem otěhotněla ani ne měsíc po vysazení HA 😀 Šlo to nějak rychle, až mě to samotnou udivilo 🙂

many
7. pro 2007

jo tak ty jsi dva roky nebrala prášky 😉 tak my se brali,kvůli tomu,že jsem chtěli časem plánovat rodinku,mně je 27 😉 měsíc před svatbou jsem vynechala antikoncepci a řekli jsme si až to příjde tak to příjde,jinak jsme předtím plánovali,že vynechám později aby jsme první měli až ve 30ti 😀

mesulka
7. pro 2007

A já jsem malou měla taky ve 21 😉

many
7. pro 2007

tak to už jste vdané pěkně dlouho 😉 to já necelých 5 měsíců 😀

kaciska
7. pro 2007

to je taky pěkné,u nás v rodině měli děti všichni brzo,mě mamča měla v 20 a moje teta mamči sestra měla terezku už v 16 letech a má 3 holky a ted se jí koněčně narodil chlapeček honzík...nás je jak psů 😅

many
7. pro 2007

mě mamka měla v 18ti,ale teď je jiná doba 😉 a nikam se moc nespěchá 🙂 hodně holek raději studují,....ale třeba jedna v práci se teď rychle vdala v 18ti a už otěhotněla a to se mi zdá škoda,je to ještě dítě 🙂 ale každá holka se cítí jinak 😀

gabrioletka
7. pro 2007

Já když si vzpomenu jak jsem těhu ve dvaceti prožívala v klidu a v pohodě, nic jsem neřešila. a teď jsem stále polohisterická 🙂

many
7. pro 2007

mě třeba teď hrozně mrzí,že už nevydržím být na zábavě,tak bych tam byla,ale je mi zle z cigaret a jsem hned unavená 🙂 ale aspoň jsem si pořádně užila a doufám,že až se Drobeček narodí a bude moct babička hlídat,tak zase povalím 😀

kaciska
7. pro 2007

já jsem taky vdaná půl roku a doufám že se do roka a do dne od svatby narodí mimi,mě každej řikal že jsem hloupá že se vdávám v 19 a chci hned dítě ale já jsem taková jiná než ty dnešní 19tileté holky jsem doma s manžou uvařim upeču poklidím prostě mě příjde že už mám za sebou to trajdání po discotékách a potulování se po městě,ani mě to nebavilo spíš sem kamarádkám hlídala děti a jsem spíš rodinej typ prostě ve mě mateřský pudy vřou.... 😀 😉

many
7. pro 2007

gabrioletka - a je ti špatně nebo fine 😉 já do 10.t. ležela jak lazar,měla jsem nízký tlak,furt se mi motala hlava a nemohla jsem skoro nic sníst a vypít ☹ teď už mi je skvěle 😀

gabrioletka
7. pro 2007

many: nechutenství k jídlu, bolí mě záda, prsa a občas hlava. a ty nálady- no hrůza ☹

kaciska
7. pro 2007

ale jinak jsem někam zašla to jo to bych kecela kdybych řekla že ne,ale já už se nemůžu dočkat až si povezu kočárek a budu zaneprázněná mamča doma s mimčem,jen mám trochu strach aby nebylo nemocné,no prostě je to velikáááá zotpovědnost,ale za to nádherný stvoření to všecko stojí že jo holky????? 😵

many
7. pro 2007

no ve mně řvaly už v 15ti,já děcka milovala,já si je lepila i do sešitu,jsem kupovala časopisy a stříhala 😀 ale každá holka se cítí jinak ale tady u nás v okolí neznám moc mladý maminky 🙂 ale pokud seš domácí typ a nebaví tě nikam chodit,tak proč ne 😉

gabrioletka
7. pro 2007

ahoj holky, já se pro dnešek loučim, vezu synka na hory.
Tak papa a po víkendu se budu těšit 😉

kaciska
7. pro 2007

ahojky

many
7. pro 2007

jinak už se taky těším jak budu chovat 🙂 ale závidím děckám co si užívájí na zábavách,.. i když já už si užila dost a vzpomínek mám až až,ale i tak pak příjdou děti a už jenom budeme stárnout 😀 to je hnus 😀 já bych brala zase těch 18 a nebo 20 😀 😀 😀
jinak prsa mě bolí jako ďas - hlavně bradavky - ty mě až pálí,musím si koupit ten bepanten a mazat jinak mi doktorka řekla ať si koupím ty vložky do podrdy na kojení a používám je ať ty bradavky neprovokuju 😀 a na hlavu jsem taky nikdy netrpěla a teď mě sem tam chytá 😠

veronique83
7. pro 2007

Kaciska kdyby to šlo, tak bych měla několik dětí hned po škole...už po nich toužím snad od 15 let 😀 Ale napřed jsem radši šla na několik let do práce a navíc se mám po mateřské kam vrátit. Je mi 25, čekám druhý mimčo..snad už to tentokrát dobře dopadne 😔 a chtěla bych tak 4 - 5 dětí 😀 😀 😀 Já zas všude říkám, že jsem musela brzy začít abych tolik dětí aspoň do 40ti stihla porodit 😀

Jinak žádný nevolnosti ještě nedorazily, bývá mi těžko po jídle a hodně se motám a teĎ se k toma přidaly záda 😒

many
7. pro 2007

kaciska a ty budeš určitě v tom jak sis dělala tolik testů a všechny pozitivní,tak ty měsíčky nepříjdou 😀

kaciska
7. pro 2007

a ty prsa si cítila před ms nebo až po vynechání?? 😨

many
7. pro 2007

já měla týden zpoždění a měla jsem příznaky jako bych to měla dostat - bolest v podbříšku a nalitá prsa a po týdnu nic,tak jsem udělala testy a pozitivní 😀 😀

anta
7. pro 2007

Tak to mě hlava chytá neustále, obzvláště odpoledne. Tak máme doma takový gel na masírování namožených svalů, je mentolový, tak šup s ním na čelo a to mi tu bolest krásně vytáhne. Moje máma říkala, že jsem blázen, že to musí děsně pálit, pálí, ale aspoň mě to zbaví té příšerné bolesti 😀 😉

kaciska
7. pro 2007

holky vy ste tak hodný p přejícný uplně jste mě dojali že jsem začla řvát jak debil.... 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru