Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

many
9. lis 2007

tak já teď kefír nemůžu ani vidět ani jogurty 🤐 ale prý je dobrý ráno na lačno vypít 2 dc vody 🙂 ale to do sebe ráno nedám,já musím mít kakao 😀

dibdonka
9. lis 2007

moje doktorka mi doporučila kyselinu listovou jíst 3x týdně a před otěhotněním jsem jí jedla 2x týdně.... jinak mam taky tehu vitamíny... 😉

anta
9. lis 2007

amartino - já mám to samé, zezačátku jen takové ty bolesti břicha jako před mrchou, pak test, zjištění těhu, a najednou jako když utne, jen velikánský hlad mi zůstal 🙂 🙂
Many - 2dc vody proti zácpě a to jako studené vody nebo vlažné? To bych asi pak neměla vylézat z baráku, neeeee? 😀

many
9. lis 2007

já jím 2 denně,jak je to tam napsaný i doktorka mi to tak řekla,že je to lepší 😉 ale co mám brat je hořčík 3 tablety za den,a neberu ani jednu,je mi z toho zle,stačí že polikám tu listovku a baby plan 🤐

many
9. lis 2007

asi může být vlažná 🙂 já to ale nezkoušela,ale raději buď doma 😀

dibdonka
9. lis 2007

amartina, zatim si užívej že ti nic neni, ono to přijde určitě aspon trošinku ti bude blbě........... a budeš vzpomínat jak ti nic nebylo 😀

Vodu taky piju už i teplou!!!!! ☹ fuj fuj fuj

anta
9. lis 2007

Tak holky, loučím se pro dnešek s vámi a jdu užívat víkendu, tak papa a klidný průběh těhu přes víkend vám přeju (to se to rýmuje, co?) 😀 😀

many
9. lis 2007

taky přeju všem pěkný víkend 😀 a opatrujte se maminky 😉

nadad
9. lis 2007

dibdonka, poslední ms jsem měla 5.10., dnes je to 5 týdnů. Testy mi od soboty vycházejí pozitivní, dneska ráno jsem měla tu čárku pěkně vybarvenou. Asi je na ten utz ještě moc brzy, aby tam bylo něco vidět. Hlavně jsem zvědavá, jak mi dopadne hcg v krvi- dozvím se kolem 15 hod.

To aloe jsem koupila na www.lekarna.cz a fakt to funguje. Ale na mě dobře zabírá i ta activia. Dříve jsem nešla i 4 dny a teď chodím každý den 1x. Což je úspěch 😉

many
9. lis 2007

tak to já naštěstí chodím každý den,četla jsem,že jak tě to v těhotenství chytne,tak hned musíš jít,jinak to pak nejde ☹ tak jak něco cítím tak hned jdu 😉 holky to jsou témata,že 😀 ale je to lidský 😉

dibdonka
9. lis 2007

rozloučim se mějte pěkný víkend a držte mi palečky at se povede!!!!Pa 🙂 😉

nadad
9. lis 2007

ahoj holky, tak už vím výsledky krve- je to pozitivní, zatím hodnota hcg 685. takže v po nebo út mám přijít ještě jednou na krev a pak by mě teprve objednali na utz. Myslíte si, že to bude ok?

hasimaa
9. lis 2007

nadad: Ahoj, cetla jsem si cely tvuj pribeh a nemela bych strach. Kdyz ti krev vysla pozitivni, tak to tak bude. Ja jsem na tom uplne stejne jako ty, jen jsem mela MS o 3dny dele nez ty. Krev mi potvrdili uz v utery a nikterak doktorka nepochybovala. jdu znovu v utery, ale asi jeste nic videt nebude. Evidentne nema svuj vlastni UZ,tak proto te tam chce poslat, az budes mit vyssi Hcg a bude skutecne neco videt. Moje doktorka vlastni UZ a tak dalsi krev delat nebude, rovnou me zkoukne. 🙂 tak se raduj!! 🙂 ps:treba pocitujes unavu a vyssi potrebu pit?takove pocinajici priznaky.

nadad
9. lis 2007

Hasimaa- děkuji za uklidnění 🙂
chodím na soukromou gyndu, kde se dělají i malé operační zákroky a utz má doktorka v ordinaci. Ale četla jsem, že je něco vidět až při hodnotě hcg 1000 a výše.. v pondělí tam zajdu a doufám, že už to tu hranici překročí 🙂
blahopřeji ti k těhu 🙂 a držím palečky, ať je vše v pořádku.
ps: moc příznaky nepociťuji, unavená si taky nepřijdu, akoirát mě bolí prsa a břicho jako před mrchou 🙂

veronique83
9. lis 2007

Nadad neboj, uvidíš, že to bude v poho, mě tehdy dr. řekla v tom 5.tt. že asi ještě nic neuvidí, takže je to úplně normální...vem si jak je to ještě malinký a navíc dobře uhnízděný, což je teď důležitý 😉

Holky proti té zácpě bych klidně doporučila koupit klistýr, takový ten šetrný, co se dá koupit v lékárně, nastávající maminky si ho hodně kupují k porodu...a z mé osobní zkušenosti při porodu můžu říct, že mi klistýr nevadil...a to byla ta stolet stará klasika 😵

many
9. lis 2007

a může se to v těhotenství,četla jsem,že se nemají používat ani projímadla 😒

veronique83
9. lis 2007

Takže jmenuje se to YAL gel, nevím zda je normálně dostupný nebo na předpis, ale každopádně se v příbalovém letáčku píše: Ačkoli škodlivé účinky Yalu při používání v době těhotenství a kojení nejsou známy, musí o podávání přípravku Yal sol. rozhodnout lékař.

martys1988
10. lis 2007

🙂 🙂 ahojiky vsichni,prave jsem se zaregistrovala a tak by me jenom zajimalo,jak to tady chodi,,jsem tehotna nejake 4 mesice a pomoci vas a techto stranek,,vas chci poprosit o nejake spestreni,,dekuju

many
12. lis 2007

ahoj martys1988 🙂 vítej mezi náma 😀
holky taky je u vás tak suprově 😉 tady je bílo a svítí sluníčko 😀

amartina
12. lis 2007

Holky, dobré ranko, tak jak bylo o víkendu?
Já nevím, jestli jsem se moc nepřetížila, ale dodělali nám topení, tak jsem celý víkend uklízeli, ale dobrý.
Holky, poraďte, když dojde k poptratu, jak silné je krvácení? Já jsem totiž v sobotu večer malinko špinila - a to jen na toaletní papír po té, co jsem byla na malé, ale fakt jen trošinku. Nic mě nebolelo. Mám úplně normáolní bolesti, jako od začátku těhu, ale tohle mě trochu postrašilo. Ale bylo to fakt malinko.
Díky a krásný den
Martina

helca76
12. lis 2007

many: u nás je celkem hnusně - zataženo a vypadá to, že bude každou chvíli pršet ☹
amartina:mě se taky občas stává, že když to přeženu, tak trochu špiním, doktor říkal pokud to není jasně červená krev, mělo by být vše vpořádku. Ale jestli chceš jistotu, skoč si k dr. Lepší běžet stokrát zbytečně, než to jednou nějak zanedbat. Ale myslím že to špinění nic nebude 😉

amartina
12. lis 2007

Helco, děkuju. Jak mám poznat jasně červenou ? ☹ Tahle krev byla jemně červená, ale určitě ne tmavá jako při MS a kdybych potratila, asi bych krvácela mnohem víc, nebo ne? Díky M.

anta
13. lis 2007

Ahoj holky, tak jsem zase tady, včera jsem byla u dr. na ultrazvuku, už mi jej dělal jen přes bříško, bylo to tam pěkně vidět, akorát jsem se zapomněla zeptat, jak je to díťátko veliký, obrázek jsem také žádný nedostala, já budu plakat, jsem zvyklá od mala dostávat od doktorů obrázky a teď nic 😀 Ve čtvrtek jdu na genetickou konzultaci. A 4.12.2007 bych měla dostat těhu průkazku. Tak zdravím "staré" a "nové" těhulice 😉

many
13. lis 2007

ahoj holky 🙂
Anta - tak mně ještě pořád dělají vnitřní ultrazvuk 😉 já byla v 10+3 a děťátko nešlo moc změřit,protože mělo skrčený nožky,ale od zadečku k hlavičce 43 mm,jinak fotečku už jsem si nechala vytisknout,prní je zadarmo a další už se prý platí 😠 příští pátek jdu na ten screening a tam už jde vidět co to je,pokud to prý není nějak blbě otočený 😉 a průkazku dostanu jak ty 4.12 😀

anta
13. lis 2007

Many - to je super, ale nebudu mít tu průkazku nějak brzo?
A ještě mě zaráží, že jsem dle doktora v 7tt+2 a tady mám na registraci, že jsem již v osmém týdnu, tak já tomu teda asi nějak nehovím či co.
Ale já jsem vždycky z toho UZV tak vyjukaná, že pomalu ani nevím čí jsem, to je tak ojedinělý a krásný pohled na toho mimíska 🙂 A ty chceš vědět, co to bude?

many
13. lis 2007

já jsem taky 11+3 ale tady už to ukazuje vlastně 12. týden 😉 to je dobře neboj. Tu průkazku nebudeš mít brzo,spíš já pozdě 😉 jiný holky už ji mají a já si ještě počkám 😠 jinak pohlaví si nechám zjistit,nechtěla jsem,ale manžel chce,tak kvůli jeho radosti si to nechám zjistit,jinak já bych raději vydržela do porodu 😉 to překvapení co z tebe vyleze 😀

anta
13. lis 2007

No právě, to si myslím, že je to taky o psychologii, že se na ten porod člověk těší také z toho důvodu, že to bude překvapení, cože se to narodí, no co, nic jiného než kluk nebo holka to být stejně nemůže 😀 😀 Něco jiného je říct:"tak hele manžo, už to na mě jde, tak já jdu tu naší holku vyprdnout a za dva dny jsem zpátky" 😀 😀

kedyna
13. lis 2007

Ahojky všechny 😉 Jsem tu poprvé a chtěla bych se zeptat, co myslíte tím špiněním? Jsem 16 DPO, test byl //(ve čtvrtek i dnes),v pátek na krvi 145 hcg.BT je stále kolem 37st.V sobotu měla přijít mrcha-zatim nedorazila,ale už 5 dní mě bolí břicho, jako kdyby měla přijít a dnes jsem zjistila žlutavý výtok.
Je to normální nebo si mám začít dělat starosti?
Díky všem za názor.

anta
13. lis 2007

Tak holky, raďte, já s tím nemám zkušenosti 😉

amartina
13. lis 2007

Ahoj holky,
Kedyno - mě bolelo břicho v době počátku těhu také, stejně tak, jako když to mám dostat, pokud jsi měla těhu test pozitivní a krev taky, tak čeho se obáváš? Špiněním rozumíme to, když nekrvácíš hodně, ale jen špiníš, ta krev z Tebe prostě neteče, jako při MS.
Anto - já zatím chodím jen na vnitřní ultrazvuk, minulé pondělí měl prcek 6mm, a zítra jdu zase, tak se už teď těším.
Tak se zatím mějte.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru