Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

tichackova
22. zář 2011

@iknella Jj, to znám. U nás to tedy pár lidí ví, ale taky to zatím moc nešíříme a moc o tom nemluvíme. Také jsem v 6 tt, i když zatím tedy ani pořádně nevím, jestli jsem fakt těhotná☹ Byla jsem na UTZ, ale zatím byl vidět jen prázdný váček a další kontrola až za tři týdny, jsem z toho na nervy... Ty už aspoň dvě děti máš, víš, jaký to je a co tě čeká, pro mě je to nové...🙂

iknella
23. zář 2011

@tichackova veľmi ti to želám aby si bola maminou-je to neopísateľný pocit a aj teraz keď sú moji chalani už veľký sú úžasný. Teraz keď čakám 3 bábo som celá zmätená a cítim sa ako keby to po toľkých rokoch malo byť 1x. 😕

tichackova
23. zář 2011

@iknella A kolik je klukům?

tichackova
23. zář 2011

Už to vidim🙂 Teda, tak to je opravdu jak poprvé...🙂

iknella
23. zář 2011

@tichackova Chalanom je 22 a 19r. Sú to už samostatné jednotky, preto mi to malé tak chýba. Pomaličky majú svoj život a rozutekali sa do sveta.

tichackova
23. zář 2011

@iknella Jj, už jsou to dospělí chlapi... A třetí miminko bylo plánované? 😉 A už jsi byla na UTZ? Bylo něco vidět?

iknella
23. zář 2011

@tichackova a koľko máš ty rokov?

iknella
23. zář 2011

@tichackova bolo plánované...trápili sme sa po MA rok a pól. Už som prestala aj veriť.

iknella
23. zář 2011

@tichackova ešte som na UTZ nebola, objednaná som o 3 týždne na 13.10. tak to sa neviem dočkať a tiež sa aj bojím???? Naposledy to nedopadlo pre mňa a bábo dobre. 😢

tichackova
23. zář 2011

Mě bude 30. Miminko bylo plánováné, jen jsme nečekali, že to vyjde tak brzo - napotřetí🙂 Ale moc se bojím. Vždycky jsem si říkala, že až budu těhotná, že nebudu hysterická a teď mě jen někde píchne a hned za tím hledám kdo ví co...🙂 Hlavně mě vyděsilo to, že ten váček byl zatím prázdný☹ No snad další kontrola bude v pořádku...

tichackova
23. zář 2011

@iknella Máme kontrolu pár dní po sobě😉 Tak budu držet palce, teď vám to už určitě vyjde😉 Hlavně se nestresovat!!!

iknella
23. zář 2011

@tichackova zvládneš to ...budeš super mama!

tichackova
23. zář 2011

@iknella Ty jsi hodná, děkuju...🙂

iknella
23. zář 2011

@tichackova Ešte by ma zaujímalo kedy v máji máš termín?

tichackova
23. zář 2011

@iknella A co byste si přáli? Že by holčičku, když už doma dva chlapi máš...? 😉

tichackova
23. zář 2011

@iknella Podle mých výpočtů 20. května, přesně na první výročí svatby...🙂

iknella
23. zář 2011

@tichackova tak s tým sebapozorovaním a stresom sme na tom rovnako, všetko cítim neskutočne, sledujem sa, analyzujem každú odchýlku od normálu...som sama zo seba niekedy na nervy. V práci to nevedia, tak sa snažím to v sebe dusiť. Chcela by som dievča -to je jasné, ale budem šťastná aj z chlapca. Najdôležitejšie je pre mňa to zdravie obidvoch. Je neskutočné, že aj mne termín vyšiel na 20 mája!!!! 😝 My sme sa brali 8.mája. 🙂
JE TO NESKUTOČNÉ. A ty si praješ dievčatko, alebo chlapčeka?

tichackova
23. zář 2011

Jééé, máme termín stejně!🙂
U mě v práci to tedy pár lidí ví, už kvůli tomu, že potřebuju nějaké úlevy (dělám servírku, tahám těžké bedny, lítám po place...), takže se svěřit můžu, ale nikdo miminko nemá, tak poradit nemůžou☹ Teď mě třeba přestaly bolet prsa, tak si říkám, jestli je to normální nebo se něco děje... 😒
Jinak my bysme si taky přáli holčičku - Elišku, ale jak říkáš, hlavně aby miminko bylo zdravé a v pořádku jsme donosily!!!!

herbik3
23. zář 2011

@tichackova no mna tiez prestali boliet prsia asi pred tyzdnom a to nam uz zacina 10 tyzden sono mame 7 oktobra den pred mojho ocka narodeninami takze mam paradny plan a aj prilezitost ako rodicom oznamit ze sa stanu babickou a deduskom uz sa neviem dockat a dokonca aj dodrzim ten terimin 12 tyzdnov xxi aj ked sa musim priznat ze som to uz nevydrzala a par ludom prezradila ale tak ani rodina ani priatelia to netusia 🙂 a taktiez sa kontrolujem kazdy zvlastny pocit uz hladam na nete ze co to znamena. Akurat dnes mi povedali ze mam malo zeleza v krvi tak paaaana na strankach uz mam natukane co mam jest a co to moze sposobit babatku a podobne niekedy si pripadam ako sialena ale co uz ked my mami sme uz take starostlive uz od pocatia 🙂

tichackova
23. zář 2011

@herbik3 Jj, holt už jsme tak naprogramované...🙂 Taky už bych chtěla být alespoň v 10 tt, ty první týdny jsou fakt strašný, pořád se bojim, aby se něco nestalo a děkuju za každý den, který proběhl v pořádku...
To budou mít mamka s taťkou krásný překvapení😉 Já bych to mamče strašně ráda řekla už teď, umřela jí maminka, tak je jí pořád smutno a vím, že tohle by jí náladu zvedlo🙂 Ale kdyby se pak nedejbože něco stalo, byla by na tom nakonec ještě hůř...☹

babsiegirl
23. zář 2011

@tichackova
@iknella
@herbik3 ahoj devcata, tak jsem vahala, jestli napsat nebo ne.. Taky nechceme nic zakriknout.. my jsme tedy uz v 9. tydnu, kazdym tydnem se mi zda, ze to vse nejako utika rychleji a rychleji.. No musim rict, ze prsa mam teda nality jak konve na mliko, snad se to zbrzdi.. ranni nevolnosti zatim prezivam, nikdy jsem nastesti nezvracela, ale kolikrat mi je ouzko. Ted uz jsem si myslela, ze od minuleho ctvrtka ty nevolnosti prestali, ale vcera se vratily, tak nevim.Taky me vse poboliva, popichuje, ale doktorka me ujistila, ze to je normalni, plus vecne vsechno hledam na netu, takze jsem trochu klidnejsi.Ale ten 6-7 tyden jsem taky byla balik nervu 😀 Jeste k tomu ziju v Anglii a tady jsou ultrazvuky jen dva, prvni ve 12tt pak druhy ve 20tt. Takze jsme jeste nic nevideli ☹.. Snad se dockame 🙂

iknella
23. zář 2011

@tichackova nechápek ako máme toľko spoločných vecí, ale aj mňa tento týždeň prestali bolieť prsia??? Tak to to nezávidím takú makačku v práci a tehotenstvo, ale hádam máš dobrých kolegov a pomôžu. 🙂

iknella
23. zář 2011

@babsiegirl my sme iba v 6týždni a nevie to nikto...radšej dopredu nebudem nikomu nič hovoriť, lebo ak by sa to nemalo podariť, tak okrem mňa bude sklamaných veľa ľudí a nechcem to sklamanie potom vidieť v ich očiach. Teším sa z každého nového dňa a až keď budem počuť jeho srdiečko tak sa pochválim!!! 🙂

tichackova
23. zář 2011

@iknella Jj, to mám🙂 Nejradši bych zůstala na nemocenské, alespoň ty první týdny, ale můj doktor mi řekl, že to, že tahám těžké věci a běhám po place je jen můj problém, že já si to povolání vybrala, tak si to mám nějak zařídit... Tak už jsem objednaná jinam, jeho chování se mi opravdu nelíbilo...

iknella
23. zář 2011

@babsiegirl inak gratulujem z celého srdca!!!! 🙂

iknella
23. zář 2011

@tichackova tak to je iný kus.... 😠

tichackova
23. zář 2011

@babsiegirl UTZ až ve 12 tt? No to bych se asi zbláznila...😀 Ale už to máš za pár😉 Ty nevolnosti ti vůbec nezávidím, to já vůbec neznám.Celkově nemám skoro žádné příznaky...🙂

tichackova
23. zář 2011

@iknella No blbec. Vyšla jsem z ordinace a chtělo se mi brečet, úplně mě rozhodil.

babsiegirl
23. zář 2011

@iknella jj, to naprosto chapu... my jsme to rekli jen tchanovcum a me rodine, pak manzel se neudrzel a rekl to jeste dvema lidem, tak jsem mu to musela hned zatrhnout 😉 3 lidi to vi v praci (sefova a me dve dobre kamaradky). Moje mamina vsechno hrozne proziva a kdybych ji nic nerekla, tak na me bude nastvana mesic :D Ale hned jsem vsem rekla, ze nic neni jiste, jeste jsme nemeli ani UTZ, ten bude za par tydnu. Mama uz by to nejradsi vyhlasila verejnym rozhlasem, tak jsem ji taky dala prisny zakaz 🙂 Muzu byt tak trosku drza a zeptat se, kolik je ti roku? Pises tu, ze uz mas dva dospele kluky 🙂 Pani, fandim na plne care 😀

babsiegirl
23. zář 2011

@tichackova no prosim te, co to bylo za magora? Nektere doktory fakt nechapu.. jj UTZ az ve 12tt. a to kdyz jsem poprve objevila // a objednala se k doktorce,tak mi ani nic nepotrvrdila. Zadna moc, krev, nic.. jen mi dala spoustu papiru a vice mene me odbyla. Tak jsem tam zustala sedet a zeptala se ji naschval snad na 100 otazek 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru