Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

hrozinka
29. srp 2008

to je tam jediná laborantka která to umí? 😠 my taky když máme dovolenou tak se práce bez nás nezhroutí ne... je do bord..

jankapavol
29. srp 2008

hrozinka:je to zvlastni.Je to celkem velka instituce:centrum prenatalni diagnostiky v Brne,ale asi je tam fakt jedina.jinak brisko uz neboli?

Vcera jsem vecer normalne snedla polivku,takova zelna-rajcatova s masem a az potom jsem si uvedomila,ze je asi tyden stara.No normalne se snazim byt opatrna a pak udelam takovou blbost.No v noci mi bylo zle,ikdyz teda nevim,jestli z toho.Tak ale snad to bude v pohode.

jankapavol
29. srp 2008

hrozinka:hele a koukam,ze brisko uz ti jde pekne videt!I v tom 14tt uz bylo.No me uz taky pomalu.A cim ho mazes?Staci asi jakykoliv krem,ze...

jankapavol
29. srp 2008

hrozinka:a jak ti vlastne dopadly ty tripply?Nebo jak jsi psala,ze jdes taky na nejaky test.

hrozinka
29. srp 2008

jéjej mě ty testy taky dělaj v brně 😅 ale mám tam volat až příští středu. ty jo s tou polívkou si myslím, že ti hlavně bylo zle když si na to zašla myslet, já si zase včera na večeři dala dovezenou pizzu a jak mi z ní bylo těžko ☹ musela jsem si vařit čají na žaludek.

s tím bříškem já jsem bývalej pivař takže já už ho trošku měla, ale ted se zvedá čím dál více.

hrozinka
29. srp 2008

do ted jsem nemazala ničím bo jsem si pořád říkala, že jsem měla špekaté bříško tak bude trvat než se kůže začne natahovat a dopadla jsem tak, že už mam 2 strie ☹ tak jsem letěla do lékárny pro nějaký olej a paní že olej nemají a doporučila mi elasti Q, jsou 2 jeden na prevenci druhy na prevenci a když už nějaká strie vznikla, tak jsem radějc vzala ten dražší, mažu 4x denně protože mě to i sem tam zasvědí.

testy budou az příští týden, je to hrzozný tak dlouho čekat. 😒

lestep
29. srp 2008

micanek- jo vypadá to na klučíka. Však jsme si ho s manželem od začátku přáli. Ani jméno pro holku nemáme..

ahojky roli- Dáši, šetři se, ať tě pak natálka v bříšku nezlobí..Kolik tak budeš mít bodýček a dupaček. Kolik tak zhruba od jedné velikosti? Nechcit oho mít zbytečně moc, ale taky málo.. Nemám odhad kolik toho je potřeba na ty zimní měsíce.. Včera jsem koukala po sekáčcích a zjistila jsem, že mají mnohem hezčí a kvalitnější oblečky, než v normálních obchodech. Je to docela mazec..

hrozinko, tak snad tě to přestane. Těžko říct, takhle na dálku to nikdo nepozná..

jankapavol- to mě mrzí, že jste se strachovaly a pořád nevíte výsledek. Holt ve zdravotnictví je bordel...

lestep
29. srp 2008

ahojky roli- Dáši ten pokojíček je opravdu nádherný. ty barvičky jsou úžasný..Tobě to tam také moc sluší. Máš už pěkné bříško. za 5 týdnů je budu mít také takové. Moc ti to tam sluší..Míša mě moc hezký dáreček k narozeninkám..Kdy je vlastně má? 🙂

tetadolly
29. srp 2008

Ahojik holky, tedy dočíst vás je fuška 😀 jo jo ve zdravotnictví je fakt bordel....někdy mi všichni připadají jako kdyby byly z marsu.. 😀 když jsem byla naposled v poradně, tak jenom proto, že jsem nepřibrala od začátku těhu ani deko, tak prostě držim dietua normálně mi sestra řekla, že když do příští poradny nepřiberu, tak to napíše do těhotenský průkazky, no neni to dilča? 😀 dr. se jenom vyjádřil, že je to divný, ale ne neobvyklé, tak já jsem z toho fakt jelen 😝

petis
29. srp 2008

Ahoj holky,
zase vás po nějaké době zdravím.
Měla jsem teď 2 dny volna, dnes opět "bouchám" v práci. Doma máme teď nádherný bugr, ale musím se vám pochlubit, že máme od středy střechu na naší přístavbě a od včerejška vyměněné okna na našem patře. Ještě dnes firma dodělává parapety a jemnou omítku kolem oken a manžel mi před chvílí volal, že už se s mou mamčou pustil do úklidu a máme zprovozněnou kuchyň, hurá, nebudu muset vařit u tchánů 😖 (kteří mimochodem před výměnou oken odjeli na dovolenou, no comment. Mí rodiče si vzali volno, aby nám mohli pomáhat a tcháni si užívají. Až mám z toho občas slzy v očích, že se našim ani nijak neodvděčím...)

Taky jsem zvědavá, k jakému číslu u bodýnek a overálků se dostaneme. Já mám zatím nakoupeno hlavně z Tesca z různých akcí, vyjde to tam super a jejich styl se mi líbí. Pak mám něco od sestřenky, akorát že nás pěkně natáhla,i když ví, jak teď vrážíme penízky do stavby.Dali jsme jí za 2 igelitky věcí 1000,-, neměla jsem předtím odhad, kolik to stojí a ona se teď nechala slyšet, že to byly stejně věci ze sekáčů a že zbytek, co jsem nechtěla, dá do sekáče za 10-20,-/ks. Tak když jsem si to spočítala, tak by mě to v seku vyšlo cca na 500,- Kč. No příště budu chytřejší.

Jankapavol, držím palce, aby byly výsledky v pořádku, i když to čekání musí být hrozné.

hupcza
29. srp 2008

ahoj
můžu se přidat
sice jak tak kouká na ty vaše "tt", tak diskuse tady už jed ýla někeré z vás už zdaleka nejsou začátečnice 🙂

tetadolly
29. srp 2008

lestep: s věcičkama si hlavu nedělej, já jsem v jednom krámku na kladně dostala letáček kde je doporučená výbavička pro mimi a zdá se mi docela rozumná, já si myslím, že je dobrý mít nakoupené to nejdůležitější pro prcka v tom 6ti nedělí, stejně v zimě budeš doma, takže si myslím, že jeden zímní zateplenej overálek ve vel.62 by stačil a pak bych dokoupila to co budu potřebovat navíc až jak po porodu poroste, chceš poslat ten seznam, je tam toho oproti internetu mnohem méně.

jankapavol
29. srp 2008

Leni,kdyby jsi chtela,ja mam nekolik takovych chytrych stranek s vecma co do porodnice,co nakoupit a podobne.Mam to stahle od jinych holek na MK,tak si to nechci davat do galerie,ale bud ti to poslu,nebo si to tam chvili dam

jankapavol
29. srp 2008

hupcza:hura,konecne nekdo,kdo jeste taky neni "tak moc tehotny" 🙂

hupcza
29. srp 2008

🙂
už řešíte výbavičku ...no fíí ... to já se zatím modlím, abychom přečkali první trimestr 🙂

jankapavol
29. srp 2008

tetadolly:a jaktoze nepribiras?nemas chut?Nebo zvracis?

tetadolly
29. srp 2008

jankapavol: to bych taky ráda věděla proč nepřibírám 😀 jim jak dobrman, nezvracim, špatně mi neni, a chuť k jídlu mám furt, to až mi muž nadává že jsem nenažraná 😀 fakt nevím proč, ale vysvětluj to v poradně 😝

jankapavol
29. srp 2008

To vazne?No aby to pak neprislo naraz.

tetadolly
29. srp 2008

no právě 😠 abych pak nevipadala jak mišelinka 😀

hupcza
29. srp 2008

teta: káoška je ve 24tt a přibrala až teď za poslední 2 týdny 3 kg ..jinak ani ťuka a to ještě startovala z totální hubenosti 47 kg

tetadolly
29. srp 2008

😀 tak třeba přiberu 😀 😀 😀 😀

hupcza
29. srp 2008

he hé ...to je první server, kdy se ženské byví o touze přibrat 😀

tetadolly
29. srp 2008

to jo 😀 ty jo moje známá bude rodit za měsíc a přibrala 6kg,ale vůbec to neni na ní vidět, dokonce má děsně malé bříško, kdyby jsem nevěděla, že má kousek do porodu, tak bych řekla, že je tak v 5,6měs. to já mám jen o trochu menší bříško než ona, a docela mě pobavila no spíš překvapila, když mi řekla, že si připadá hnusná a tlustá a že ten její na ní nesmí koukat, když se nahá, no mazec 😝 to já jsem teda hrdá na to, že čekm mimi a mám bříško a to mrně zas kope, asi chce zas jíst 😀

hupcza
29. srp 2008

no když jsem se potkala zase pro změnu s jinou kamarádkou po skoro orce, vůbec jsem na ní nepoznala, že je v 7 měsíci
ne že bych byla takový tupec 😀
prostě to nešlo ani náznakem vidět

jaja257
29. srp 2008

Ahojte babulky,
ja sa momentalne neviem dostat k pc, pretoze ho okupuje manzel ale teraz som si vybojovala, ze aspon odpisem 😀
Inac dakujem za gratulacie
lestep: aj ja ti gratulujem k splnenemu snu, ze mate chlapceka 😀 Mame uzasne zazitky, akurat nemam video a ani fotky, lebo mala sa nechcela ukazat a dat odfotit a teda az na buduce, hadam potom nam daju nieco na pamiatku... 😉 Kupila som si nove pohodlne topanky, ale o dve cisla vacsie ako nosim, lebo mam take opuchnute nohy, ze svoju velkost neobujem a este mam slubene nieco pekne na seba, ale musim to najskor najst, pretoze v jedinom obchode ktory som zatial objavila sa mi nic nepacilo ☹
micanek, jankapavol: oni v tej praci su divni, hlavne vedenie a momentalne mi mozu akurat tak mavat, pretoze ich uvidim uz len raz a to v utorok a potom dufam, ze uz nikdy v zivote 🙂 ale niektore kolegyne su velmi zlate, akurat ze tie mi nemozu pomoct, pretoze su na rovnakej pozicii ako ja, tak za nimi bude trochu smutno, ale mozu prist na kavu..... 😀 inac prajem pekny zvysok dnicka, predpokladam ze dnes sa sem asi uz nedostanem. ☹

hupcza
29. srp 2008

tak jsem dnes poslední den v práci ....pak už pro ně dodělám jen externě jeden projektík a nějaké poradenství ...
a dostala jsem na odchodné krásný stroeček s manadrinkama ....tož snad mi to nechcípne 🙂

tetadolly
29. srp 2008

stejně je to zvláštní co, jak některy holky mají bříško jak medunu 😀 a na jiných to ani neni poznat, muže kamarádka byla těhotná a nikdo nic nepoznal a všichni koukali, že jede s kočárkem 😀
no upřímně nebýt mého viditelného bříška již od počátku, tak že jsem těhu zjistím později 😀 . Je mi se teď s prckem pochutnali, spořádali jsme dva obrovské zavináče, mužík nám je přivezl,když přijel z práce, jů to byla bašta 😀 😀 😵 a co ty jak se těšíš na mimíska?

hupcza
29. srp 2008

teta: jako já?
no já se těším 🙂 ..se ví ...hlavně po těch peripetiích 😅

tetadolly
29. srp 2008

hupza: tos mi s tou mandarinkou něco připomněla, já si před loni na podzim koupila pokojovou papričku a moje milovaná kočička se do ní tak rychle pustila, že tam zbyly jen ty papričky 😀 nechápu jak to dokázala v květináči takhle ohlodat 😀

jé holky vy chodíte do práce já vám závidím, já mám poslední rok školy, ale do práce nemůžu, tak budu chodit jen do školy ☹ , kdybyste věděli jak se tam těšim 😕

hupcza
29. srp 2008

teta: no ...kdybys jezdila 40 km tam a 40 zpět a při tom ti blo zle v autě, asi bys tak nejuchala 🙂
proto jsem si domluvila to externo ...bo mam jen jeden žaludek 🙂)))
ale sedět ještě 7 měsíců doma a kývat nohama - no to by ze mě byla pěkně neurotická čekatelka

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru