Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

veronique83
5. lis 2007

Anti dík, já vím 🙂 Já už si prožila dvě těhu...jedno úspěšně se šťastným dnes ročním koncem 😉 a při druhém bylo všechno špatně, takže já se teď sleduju a všechno je mi podezřelé...dokud neporodím zdravé miminko, tak už asi nebudu klidná 😀
A kdy máš další kontrolu??? .... a co Lentilka, kde se toulá???? 🙂

makinkar
5. lis 2007

Ahojky holky, omlouvam se,ale vkrocim vam do diskuse a podelim se o sve zazitky, treba vas to trosicku uklidni... 😀

Veronique a Lentilko : tak co? jak to dopadlo?

Niceho nebojte vlka nic, ja to mela podobne......jeden pan doktor mi rekl, ze tehotna jsem v 5tydnu a ze tam neni plod, nechtela jsem tomu uverit a tak sjem sla k druhemu a ten mi rekl, ze jsem v 6+2 a plodecek i s busicim srdicekm tam vidi.....takze ma rada : tehotenske testy vetsinou nekecaji a podle HCG ( ja mela odbery kazde dva dny) jeste nelze rict, ze je vse v poradku.....Holky, chce to jen fakt pevne nervy a klid!!! Ja vim,z e je to tezke - ja sama jsem se malem zhroutila a vykourila jsem asi 4o cigaret, ale ted vim, ze kdybych byla v klid bylo by to mnohem jednodussi.... 😀 😀

Kazdopadne vam mooooc drzim palecky, budu na vas myslet a dejte vedet novinky...

Marketa

veronique83
5. lis 2007

Makinkar jsi moc hodná 😉 Lentilka už se neozvala, ve dvě měla volat na výsledky a od té doby nic 😒 ..doufejme, že je tak šťastná, že momentálně nemá na nic jiného čas 😀
A co se týká mě, v 7tt ještě bylo srdíčko a v 10tt. už ne, takže já budu možná trošku klidnější až po 28.tt, kdy už se dá plod zachránit.
Zítra ráno opět testuji, tak na mě myslete 😵
Dobrou těhulinky 🙂 🙂 🙂

missull
6. lis 2007

Ahojky holky, chtěla bych se vás zeptat na jednu věc. Jsem v 6 tt podle odběrů krve.... je normální v těhotenství silnější výtok??? Moc vám děkuju, docela mě to znepokojuje...

kaciska
6. lis 2007

ahojky missul je to ucela normální vůbec nemůsíš mit strach čím budeš víc těhotná tak budeš mít silnější výtok...neboj a kdyby výtok nejak zapáchal a měl nepřirozenou barvu tak šupky k doktorovy ju?!držim palečky

missull
6. lis 2007

kaciska děkuju.. docela sem měla strach abych třeba nepotratila...

kaciska
6. lis 2007

neměj strach to bude fajn setři se a odpočívej a bud hlavně v teple... 😀

missull
6. lis 2007

jojo, šesřím se🙂 docela si mě uklidnila, ale stejně mám takovej divnej pocit z toho...

anta
6. lis 2007

Veronique-Koukám, že jsi snaživá 😉 To se ti ani nedivím, že se hlídáš, taky bych byla opatrnější. Ale toto těhu se ti určitě povede, neboj. No já jdu na kontrolu 12.11., tak jsem moc zvědavá, jak mi tam to dítě pěkně prospívá 🙂

micanek
6. lis 2007

Ten vítok může bejt taky mikóza, ale těhotné na to hodně trpí a pan doktor to hned vyléčí. 😵

veronique83
6. lis 2007

Anti, tak čárka byla, ale tak strašně slabounká, že už mě to neba 🙄 Asi to nechám pár dní odležet a testnu až o víkendu. Ani by mi nevadilo, kdyby přišla MS, ale hlavně aby přišla a my se mohli zase snažit 😉
Anti v pondělí na tě budu myslet, třeba už budu taky moudřejší 😝 😀

Missull, v mé těhu knížce píší: zvětšující se bělavý výtok s postupujícím těhu, takže nemusíš mít vůbec strach, spíš naopak...ale pokud by zapáchal nebo měl divnou barvu tak rychle k dr. 😉

veronique83
6. lis 2007

Jůůůůůůůůůůůůů holkyyyy nějak jsem začla špinit....hurááááá 😝 Asi to zní divně, že se z toho raduju, ale tento měsíc by to byla spíš náhoda, i když jsem tajně doufala 😔 ale na druhou stranu tělo funguje tak jak má a příští měsíc už mi snad dr. neutrhne hlavu a i my z toho asi budeme mít lepší pocit. Takže za měsíc se opět hlásím 😀 😀 😀
Tak zatím pa a všem těhulkám hodně zdravíčka pro mimísky 😎

anta
6. lis 2007

Veronique83 - díky díky, mysli na mě, jsem zvědavá, jak to tam roste, kolik to bude mít a zda mi to brzo nepřeroste přes hlavu 😀 😀

icek
6. lis 2007

Ahoj holky, jsem tu prvně. O miminko se s nažíme už 4 měsíc a zatím nic 😢 , teď ve středu mám dostat M, prasa mě bolí tak, že když se probudím na břiše tak je to něco děsnýho.Myslíte že je to jen mensruační příprava, opět.

anta
6. lis 2007

icek, my nevíme, jak to máš normálně před menstruací, ale pokud se pokoušíte o mimi, tak bych zatím tu naději neztrácela 😉

many
7. lis 2007

ahoj 🙂
tak už mám za sebou krev,mám fotečku miminka a 23.11 jedu do Olomouce na genetiku - Screening v 1. trimestru 😀 těhotenskou kartu mi dají až v prosinci jak půjdu zase na kontrolu 😉

many
7. lis 2007

jinak nevolnosti už mi skončili,je mi úplně super 😀

anta
7. lis 2007

Já teda nevolnostmi netrpím vůbec až je mi to podezřelý.

many
7. lis 2007

to buď ráda 😉

anta
7. lis 2007

No já někde četla, že nevolnosti pomáhají zabránit případné rakovině prsu, protože se vylučuje nějaký hormon, takže to asi znamená, že patřím mezi ohrožené druhy 🤐 Tak nevím.

amartina
7. lis 2007

Ahoj holky,
přidávám se k vám - v pondělí mi doktor potvrdil těhotenství - 2x jsem měla pozitivní test a krev vyšla také pozitivní. Dle poslední MS bych měla být teď v šestém týdnu, ale k oplození došlo někdy v druhé půlce října. Doktor říkal, že tam zatím plod tak nevidí, ale něco vidět bylo - má 6mm, snad se mi tam uhnízdí. Protože jsem užívala Duphaston, Estroferm a Clostilbegyt, chtěl mě doktor nechat doma, ale ještě zkusím do konce roku chodit do práce. Příští středu už snad bude miminku tlouct srdíčko....tak mi držte palečky. Musím užívat dál Duphaston (3xdenně), abychom trochu zabránili potratu. Máte s tím některá zkušenosti?
Díky a držte mi palečky
Martina

anta
7. lis 2007

amartino, sice nemám zkušenosti s Duphastonem, ale to mi nebrání, abych ti aspoň nepogratulovala a nedržela palečky, ať je vše o.k. 😉

pavlina05
autor
7. lis 2007

amartina moc gratuluji k těhu. S Duphastonem buhužel také zkušenosti nemám. Já beru Utrogestan 1-0-1. Asi to má stejný efekt.

pejty
7. lis 2007

amartina...duphaston předepsala i mně dr. když jsem byla na potvrzení těhu v 6tt..prý je to jistota a zabrání to případnému potratu...
a strašně moc gratuluju 😵

veronique83
7. lis 2007

Pejty, gratuluji k těhu, ale to že nějaké hormony ať už Duphaston nebo Utrogestan zabrání potratu není vůbec pravda, já prodělala zamlké těhu v 10.tt...Duphaston jsem brala od 6tt, kdy ještě byla vidět srdeční akce a přesto potrat, takže zas taková jistota to není!!!!!
Každopádně se to předepisuje z důvodu případného potratu, ale jistota to určitě není, tu totiž nemáš nikdy.

pavlina05
autor
7. lis 2007

veronique83 souhlasím. Já brala Utrogestan a v 11+2tt jsem samovolně potratila. Takže jistota tady opravdu není!

amartina
8. lis 2007

Ahoj holky,
tak jsem zvědavá a doufám, že mně DUphaston pomůže. Užíváte nebo jste užívali ještě nějaké vitamíny? Já mám ještě kyselinu listovou (Tu jsem brala už před otěhotněním), vitamín E a jód, takže do sebe denně láduju vitamínků jedna radost. Od kdy má miminku začít tlouct srdíčko? Četla jsem, že asi od 6tt, ale já nevím, jak to mám počítat - těhotenství se má počítat od prvního dne posledních měsíčků, takže bych byla právě teď v 6tt, ale pokud se počítá od početí, tak to bylo někdy od 15.-18.října, tak nevím 😉 doktor sám říkal, že příští týden bude vědět už, kdy jsme ho počali.
Holky, vy co jste potratili, co tomu třeba může zapříčinit? POřád se ulidňuji, že mi ten Duphaston pomůže, ale nemůžu na to nemyslet a to bych dost potřebovala.
Tak se mějte

veronique83
8. lis 2007

Amartina nad tím vůbec nepřemýšlej, protože většinou se tak rozhodne příroda ☹ Když jsem hledala možné důvody, tak jsem se nejvíc setkávala s názorem, že příčina je už někde v chromozomálním vývoji, špatném spojení a přežít mají přeci jen ty nej....žádný dr. ti ale neřekne PROČ se to stalo právě tobě????
Buď vděčná za to, že jsi vůbec schopná přirozeně otěhotnět a takovými věci se zabývej až nastanou...nemá smysl si tím kazit tu radost, nervovat se a navíc to ani neprospívá tvému mimískovi 😔 Mysli na tu svou fazolku, vykládej si s ní a černé myšlenky pusť z hlavy....stejně to nijak neovlivníš.
Hodně štěstíčka, pěkně papkej vitamínky a držím pěstičky....snad se brzy přidám 😵 😵

pavlina05
autor
8. lis 2007

amartina nepřemýšlej nad tím proč a věnuj se raději svojí krásné fazulce. Přesně jak píše veronique. Doktoři ti nic neřeknou. Vlastně ani nenajdou příčinu,....prostě příroda to zařídila báječně. Fazulka nebyla zdravá, proto ji příroda raději nadala šanci. A je to fajn, že to tak je. Konečně jsem to pochopila i já. Ikdyž jsem si au proč já? Co jsem udělala špatně????

Srdíčko tam bude určitě. 😀
Až ho uslyšíš, tak budeš jistě na měkko!

Bude určitě všechno v pořádku!!!!!! 😀 😀 😀

veronique83
8. lis 2007

Pavlínko, spontánní potrat ve 12.tt???...ty sis teda musela taky užít chuderko ☹

Amartina, můžu se tě zeptat jaký jód papkáš a v jakém množství??? Já zatím jedu na vit E (100) a listovce 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru