Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

micanek
17. dub 2008

Meleri: Klobouk dolů ... já otěhotněl asi po 3 měsících a to už jsem se bála, že do jinného stavu nepříjdu. Ale jinak vím, že kdyby to nešlo, tak kuli miminku bych to určo absolvovala taky.

Jinak co se týše porodu, tak celou dobu jsem se nebála ( říkala jsem si nějak šel dovnitř, nějak musí ven) ale teď jsem plná strachu ... zda poznám, že je to ono, že to nejsou poslíci, abych neporodila doma, bude to bolet, Kápnu na dobrýho dr ..... no ať už to mám zasebou ... ale tím si projde asi každá.

meleri
17. dub 2008

Micanku,

no každému se nepoštěstí...ale to je jedno, hlavně že je zatím vše v pořádku..
akorát nevím..leze na mě chřipka..stalo se ti to taky? Není to problém, teda nemůže to něco udělat s embryjem? Mám strach..ach jo.. ☹

micanek
17. dub 2008

Meleri: Co jsem těhu, tak jsem měla chřipku 4x. Nebrala jsem vůbec žádné léky, akorát 2x, když jsem měla 40teploty,tak jsem vzala jeden paralen. Víc jsem si neryskla. Vím, že paralen se v těhu může ( samozdřejmě v přiměřeném množství.
Ale pokuď ti nebude hodně zle, tak bych se to snažila zdolat bez léků. První 3 měsíce jsou pro vívoj miminka nejhorší. Hlavně lež a hodně tekutin ( né bylinkové čaje)

Kdyby ti bylo hodně zle, tak běž k dr. ( já tam teda nechodila, protože jsem se bála, aby mi nedala antibiotika)

meleri
17. dub 2008

dík za radu...ale miminku ta chřipka či co to je neublíží?
Jinak piju ovocné štávy a vždycky mě to postaví na nohy...🙂

micanek
17. dub 2008

Meleri: musíš doufat, že ne 😖 pokuď nebudeš mít velké teploty, tak si myslím, že je horší cpát do sebe léky. Pokuď by jsi měla velké teploty, tak běž určo k doktorce. V těch prvních 3 měsících nechcou ani nic dávat, aby miminko nepoškodily. pokus se to vyležet a hlavně klid. zalez do postýlky a ať tě manža pěkně obskakuje. ☹

ivanalysonkova
18. dub 2008

ahoj holky, chci se zeptat, jak vysoká by měla být sliznice v začátku těhotenství? Já jsem 17DPO, včera jsem byla na ultrazvuk, ale kromě vysoké sliznice (říkala 14-15mm), tam nic neviděla. Je možné, že je ještě brzo? Test byl před 2 dny negativní, nový jsem zatím nedělala.
díky 😉

imca
18. dub 2008

ahojky holčičky, chtěla jsem Vás poprosit o radu... nevíte, jak je to s bolestí bříška mezi 6tt a 7tt (ve kterém já se momentálně nacházím). Od včerejška mě jakoby píchá v boku, nebo ne přímo v boku, ale v podbříšku napravo - včera jsem to měla i trošku nateklé - nevíte, co by to mohlo být??? v anatomii se vůbec nevyznám - ale není to bolest uvnitř, spíš jak když je natažený sval .. nepotkalo to některou z vás?

micanek
18. dub 2008

ivanalysonkova: no tak abych řekla pravdu, tak vůbec nevím o čem píšeš. Jinka co se týče testu, tak jsem měla test negat. a za 3 dny už tam // byla. Počkej tejden a udělej si testík. To už budeš vědět určo.

Imca: Já jsem si v těhu jednou natáhla svala bolelo mě to asi 4 dny ..... ale u každýho to může bejt něco jiného. Nebo taky je někdy nepříjemný, když se zvětšuje děloha .... nebude to spíše ono???

meleri
18. dub 2008

Ahoj Micanku,

tak už je mi naštěstí líp! Pila jsem hodně citronové štávy, a je to na ústupu, akorát jsem pořád unavená no.🙂

Imco,

mě tak občas píchne, tedy někdy i dost, ale u mě je to proto, že jsem po IVF a mám ještě zvětšené vaječníky z hormonů, doktor mi řekl, že jsou velké jako tenisáky..
Pokud jsi otěhotněla normálně, tak fakt nevím, ale když mě píchalo v boku, tak to byly vždycky vaječníky. Ale fakt nevím, nechceš radši zajít k doktorovi, nechci blbě radit!

micanek
18. dub 2008

Meleri: to je dobře, že ti je líp ... holky ale taky pisali, že jim je blbě ... asi něco řádí, nějaká ludra. 😀

micanek
18. dub 2008

Jinak holky, pokud sháníte těhu oblečení, tak v tescu ( aspoň tedy v Kr. Polu v Brně) mají 70 procentní výprodeje. teď jsem si tam koupila halenu na poslední měsíc ze 650,-kč na 147,- to se vyplatí proti těm nehorázně drahejm těhu hadrám. .... foto mám v albíčku( dnešní pupík)

micanek
18. dub 2008

Meleri: kde vůbec existuješ, že máš napsaný zahraničí???

rolincova
18. dub 2008

meleri: No já právě taky ne. Otěhotněla jsem po IUI, ale stejně mám zvláštní pocity. Pořád se něčeho obávám. Ale když jsme měla první těhotenství, kterému se zadařilo po měsíci, tak to bylo úplně normální, dělala jsem naprosto všechno. Ale teď se hodně kontroluju, abych odpočívala a nic nezvedala.

rolincova
18. dub 2008

Imča: ahojky Imčo, teda koukám, že jsme na tom taky stejně🙂 musím se přiznat, že díky kámošce jsem sledovala tvůj předvánoční příběh. Tak ti moc gratluju, že se to vydařilo, a že jsi to tak optimisticky nesla. Mě taky čas od času píchá nalevo, pak napravo, ale hlavně mi je dost špatně. A když dělám něco delší dobu, tak mě začne bolet dole.

rolincova
18. dub 2008

micanek: Ahojky taky, ty už to máš za pár, už brzy si pomazlíš mrňouska vid? Těš se je to něco naprosto úžasnýho!! 🙂

meleri
18. dub 2008

Micanku, jo už je líp! Jsem ve Francii! Ale chystáme se za pár týdnů na návštěvu do čech..

Rolincova, já mám taky pořád strach..je to divné...třeba dneska mě začlo píchat ve vaječníku, a já mám strach..co se v tom těle děje...mám strach z potratu a z toho mimoděložního těhotenství...

holky tak jestli ten první trimestr není psychicky nejnáročnější...

imca
19. dub 2008

ahojky holčičky 🙂
meleri, já otěhotněla po 2. KETu, ale i tak máš možná pravdu, že to jsou vaječníky - to píchání, nebo možná i ta roztahující se děloha (nebo příprava na to). Asi se zbytečně pozoruju, ale ono to je asi normální po tom, co mám za sebou a taky se pořád děsím potratu, či zamlklého těhotenství ... ale tak nějak si to nepřipuštím a říkám si, že to určitě dobře dopadne 🙂
Roli, jé, ty jsi z Pardubicka? .-) Ty jsi asi taky někde v začátku těhotenství, viď? To píchání je asi normální - zase se říkám,že je to možná dobře, protože mám aspoň pocit, že se tam uvnitř něco děje - vždycky si říkám, jaká je hrozná škoda, že se nemůžeme tam dovnitř na toho našeho mimíska (či mimísky) průběžně koukat, zda je všecko v pořádku - to bychom pak asi byly klidnější, že jo 😉 😅 Takhle mi to přijde jako neustálé čekání a nervozita před každou kontrolou ... ale to je asi normální, že jo 😉

rolincova
19. dub 2008

meleri: Jé to jsi dobrá, že budeš takhle cestovat. Oni sice říkají, že těhotenství není nemoc, ale tak trošku se tak občas cítím. A kámoška ta jela v 9 měsíci z Ilinois na Floridu na dovolenou. To jsem ji fakt obdivovala. A kde tam žijete? Jak dlouho tam jsi?

rolincova
19. dub 2008

Imča: No jsem z Pardubicka a úplně přesně z CR. A na IUI jsem byla u pana doktora Provazníka v Sanusu🙂 Ale teď jdu v pondělí už ke svému doktorovi. Už mě poslal pryč. Ale docela jsem byla překvapená jeho reakcí, já měla velkou radost a on byl hrozně překvapený, že se to povedlo, že je to jen 15 procent šance. Tak jsem z něho měla pocit, jako kdyby to bylo 1 procento. Ale třeba to byl pouze můj dojem. Ty budeš ještě chodit tam nebo už jdeš taky ke svému gynekologovi? My jsme tě s kámoškou litovali, jak ti bylo před vánocemi špatně, ale nakonec to je krásné jaro 🙂 Já jsem teda přestala hned chodit do práce. Ty ještě chodíš? Teta ona je dětská doktorka, tak mi dokonce řekla, ať teď v prvním trimestu nedávám syna do školky, aby mi nějakou infekci nepřinesl. Tak si to doma budeme užívat spolu. Jo a s pejsánkem se taky teď nemám moc mazlit🙂 To je hrůza co? Jinak s těma kontrolama jak píšeš je to asi u všech stejné já když jsem byla poprvé těhotná, tak jsem si vždycky po ultrazvuku hrozně oddychla, když jsem viděla jak se mu tam v bříšku daří. V 5 měsíci jsme se dozveděla, že to bude chlapeček a od té doby jsme mu už říkali jménem🙂

micanek
19. dub 2008

No holky ... vůbec si nedokážu představit, že bych teď měla cestovat ... dovalím se k autu a to je tak všechno 😀

rolincova
19. dub 2008

micanek: No to jo to je mazec. Ty už to máš taky za pár vid? A to už se určo nemůžeš dočkat Michálka co?

imca
19. dub 2008

ahojky Roli, já jsem přímo z Pardubic, ale v Chrudimi jsem dva roky žila (se svým bývalým), takže ji docela dobře znám 🙂. Taky chodím k Provazníkovi - říkal mi ve středu, že za normálních okolností už by mě taky propustil, ale protože jsem špinila, tak si mě ještě objednal na UZ v 7tt a když bude vše v pořádku (doufám že ano), tak už mě z CARu propustí 🙂. I když popravdě jsem si tam docela zvykla chodit a musím říct, že mi vyhovuje víc, než moje gyndr.
Tomu IUI asi moc šancí nedávají, proto je to pro ně asi veliké překvápko, když se to některé sanusce povede 🙂.
Já nebyla v práci 4 týdny po KETU, ale nechala jsem si kontrolku zrušit - práci mám nenáročnou a dokonce se mi podařilo domluvit i volnou pracovní dobu, tak věřím, že snad nějakou tou prací u počítače či na telefonu piškotkovi neublížím .-). Každopádně doktor mi říkal, ať se snažím dodržovat klidový režim a hlavně ať někde nenastydnu, nebo něco nechytnu (bojím se teď lézt do MHD). S pejskem se mazlím- to se nemá proč??

rolincova
19. dub 2008

Imca: No já jsem se ptala a prý v Sanusu můžou maminy i zůstat pokud chtějí. Tak se na to zkus optat a budeš tam moc potom chodit i nadále. Já právě mám docela odborníka, který hodně operuje a má malý okruh svých pacientek, tak jsem si říkala, že by třeba pak šel i k porodu🙂 Ale to předbíhám. No od pejsků a kočiček se dá chytit tochoplazmoza. Ale samozřejmě, to není vždycky. Asi záleží na mnoha okolnostech. Jinak s tou dopravou to se ti fakt nedivím. To bych taky neriskovala. Aspoň teď v tom prvním trimestru. Já jsem docela ráda, že jsem doma, protože mě je často špatně. Hodně mi skáče žaludek a jsem teď mizerná kuchařka 😉 syn se mě ptal proč jíme pořád krupicovou kaši, ale mě je z jiných jídel špatně. Teda spíš z toho pachu. Ale občas se překonám. Tak budu držet pěstičky, až půjdeš na ten ultrazvuk. 🙂

imca
19. dub 2008

Roli, s tím pejskem mě to docela polekalo - zkusím se na to raději zeptat - ale pokud je očkovaný a má i léky proti parazitům apod., tak by snad nic hrozit nemělo, ne? Já si totiž neumím představit, že bych si s tím našim mazlíkem nehrála, nedotýkala se ho (to technicky ani dost dobře nejde) a slyším něco takového poprvé.
Mně bývá špatně taky, ale ne až tak od žaludku, ale spíš takové slabosti, začnu zívat, točí se mi hlava - nazvala bych to šoufl. Ale vždy je to jen chviličku a většinou to rozzívám a rozdýchám .-). Nicméně s tím jídlem Ti rozumím. Já mám většinou na něco docela chuť a když to jdu chystat (vařit), tak mě ta chuť úplně přejde a je pravda, že nejvíc mi teď taky šmakuje krupicová kaše, pribiňáčky, pudinky a piškoty 🙂. Klasické chutě na okurky, rybičky, zelí apod. se mě zatím vyhýbají.
Jdu pomalu do hajan. Pa a dobrou noc, těhulky 🙂

imca
19. dub 2008

Roli, nedalo mi to a našla jsem pár odkazů ohledně té toxoplazmózy a od pejska by to hrozit nemělo.
Kdyžtak jukni na tenhle odkaz : http://www.psi-kocky.cz/kocky/kocka_toxoplazmoz...
papa I.

rolincova
19. dub 2008

Imca: Jé, já tě fakt nechtěla polekat. Víš co, mám v rodině dva pediatry a neustále s nimi něco konzultuju, takže mě musíš brát s rezervou🙂 Mrkla jsem i na ten odkázek. Škoda, že jako těhulky nemůžeme být doma spolu, koukám, že chutě máme úplně stejné🙂 To bychom si pochutnávali. Ale dneska jsem zvládla i rajskou... Tak papa hezké sníky.... 🙂

meleri
20. dub 2008

Cau holky,

mi je celkem dobře, akorát se rychle unavím, bolí mě prsa a mám ted pořád výtok...:( ale sedět mi nedělá problémy, ani řídit, spíš je horší, když musím někde dlouho stát, to je úplně hrozné to stání!
Včera jsme to riskli, a byli jsme na celodenním výletě, a bylo mi dobře, vlastně když jdu tak pohoda, ale když jsme se někde zastavili tak jsem si hned hledala místo k sezení...fakt je to nepříjemné..

micanek
21. dub 2008

Ahojky Babulky.
Co se týče toxoplazmózi .... tak máme doma kocoura, teda jen na verandě ... ale chodí samozdřejmě po venku. Takže od doby, co jsem těhu, tak mu nemením písek, ani neberu za jeho misku ... to dělá všechno manža. Samozdřejmě, že je to náš mazlík, ale teď se sním ani nemazlím .... hladím ho, ale pak si jdu hned umejt ruce.

Říká se tomu taky nemoc psů a koček.

Já bohužel zažila, co je to kuli toxoplazmóze přijít o miminko ( teda u kamarádky) mám ale pocit, že kočky to přenášej víc. Netýká se to žádného očkování. Spousty lidí, co nejsou těhu, tak to ani nemusí zjistit. Těhulky bohužel přichází o miminka.

Hlavně bacha na jejich výkali. Rozhodně bych to nepodceňovala. ... ale jak říkám, já se zajímala hlavně o kočku.

Meleri: Vítok je uplňo normální celé těhu .... bez slipovky ani nevylezu. Měla jsem taky strach a doktorka mi řekla, že ať nestresuju, že to kolikrát s těhulek teče tak, že musí nosit normální vložku. Jo a ty prsa ... jak to bylo pro mě ze začátku strašná bolest, tak to taky přejde. Když jsem šla, tak mě to strašně bolelo .... a to mám velikost B. 😵

pajulda
21. dub 2008

Ahojky me bude v Červnu 17 a já sem nedávno zjistila že sem v tom. 😖
Řekla bych to mámě ale ta je naštvaná že sem znova v Prváku na další škole a teďka bych jí měla říct todle.
Tak Právě nevim komu to mam řict.
Já bych si to miminko chtěla nechat ale taky tady de o tu školu a já se Právě bojim že dyž to tý mamce řeknu takže o to Přídu.
Taxem Vás chtěla PoProsit jestli ste se už třeba setkali s někym takovym kdo už si tohle ProtrPěl tak dyby ste mi mohli Poradit, díky moc.

pajulda
21. dub 2008

Promin já sem se sPletla 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru