Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

smolinek
3. črc 2008

zanett: jste šikulky, držim palec aby to už bylo vše o.k. 😉

micanek
3. črc 2008

Rolincova: Proč nemáš albíko ... nakoukla bych ... 😀

jaja257
3. črc 2008

Caute kocky,
vie mi niektora z vas poradit, rano som sa zobudila s herpesom na pere a normalne som sa az zlakla. Ja sice mavam herpesy raz za cas, ale citala som vselijake nazory a vela bolo takych, ze herpes moze sposobit potrat ☹ mate niektora skusenosti s herpesom?

zanettt
3. črc 2008

holky kde pak se toulate?? 😉

rolincova
4. črc 2008

micanek: Ještě jsem neměla čas ho vytvořit. A jak se to vkládá, přes to nastavení?

jaja257: Ahojky, já jsem měla první 2měsíce alergii a herpes jsem měla skoro pořád. Takže buď v klidu. Mám v rodině dva doktory, takže mě uklidnili, taky jsem se bála.

smolinek
4. črc 2008

ahoj holky zdravím,
to je úleva po tom deštíku 😀

jankapavol
4. črc 2008

Ahoj holky,taky jsem rada,ze se konecne ochladilo a zaprselo.. 😉

jankapavol
4. črc 2008

Jo,holky a kdy jste to teda oznamili,ze jste tehotny?Myslim rodicum treba..

smolinek
4. črc 2008

janka: naši to na mě poznali kolem druhého měsíce, teda mamka, blinkala jsem a nemohla jsem se pohybovat v kuchyni 😀 a známý to poznali, že jsem už tolik nejedla a přestala pít alkohol a taky jsem byla dost unavená, ale jestli nemáš žádnej problém, tak se to prej oznamuje kolem 3 měsíce, kdy máš ofiko průkazku, ale je to na tobě, kdy to oznámíš, ale je fajn, když už od začátku s někým sdílíš tu radost 😉

jaja257
4. črc 2008

rolincova: dakujem za ukludnenie 🙂 velmi som sa zlakla ☹
janka: svokrovcom hned, lebo byvaju blizko nas a svokra je aj moja kolegina a vedeli ze vo velkom fajcim a ked som prestala chodit fajcit cez prestavku k nim domov(byva oproti praci) tak jej to bolo jasne 😀
rodicom az po dvoch mesiacoch, lebo som bola zelena a nie biela ako zvycajne 😀
a v praci este som to ani nevedela, ale mala som termin k lekarke a ony ma tam nechceli pustit, lebo si akurat v ten den vymysleli poradu, hoci nemala byt a zacali na mna utocit, aby som to zrusila alebo prelozila a tak som im to pekne krasne vysvetlila vetou,ze asi som tehotna a pojdem aj keby mi mali dat vypoved 😉

jankapavol
4. črc 2008

Me teda pekne pali zaha a nadymam se.A praveze taky moc nejim,spis jsem i malinko shodila!My sice bydlime sami,ale jsem na neschopence a tezko se to oznamuje.Mam dalsi kontrolu 21.7.,tak treba dostanu prukazku,tak to bych uz mohla,ale stejne to asi nevydrzim do te doby.Ono uz to sice dost lidi vi,ale rodice ne.Ale je pekne,ze je prave pekne to s nekym sdilet a tesit se...

jankapavol
4. črc 2008

Teda myslela jsem,ze se to tezko vysvetluje-ta neschopenka.Ne oznamuje🙂

jankapavol
4. črc 2008

Teda co ja to tam psala:je pravda,ze je pekne to s nekym sdilet.

jaja257
4. črc 2008

janka: tie pocity som mala na zaciatku aj ja, len ja som vyzerala na taky piaty mesic, mala som 😀 predtym tenky pas a vtedy som nemohla zapnut gate 😀 takze sa zdalo ze priberam 😉 a jej to mame rovnaky datum kontroly, akurat ja si idem po vysledky z prveho screeningu a tehu knizku som dostala len teraz v utorok, teda v 13 tt 😉 inac aj my byyvame sami, len v blizkosti svokrovcov, ale oni bez pozvania nechodia alebo pekne vopred zavolaju ze ci mozu prist, aby nahodou nerusili 😀

rolincova: prosim ta a nevies mi poradit co si mozem na ten herpes natierat? tusim, ze tie klasicke masticky sa v tehu nemozu a ja si davam tea tree olejcek len ten zabera akosi pomaly alebo sa mi zda, ze vobec ☹

smolinek
4. črc 2008

janka: já si myslim, že je lepší to říct co nejdřív, než se to dozví od někoho jiného.Sice to na mě poznali, ale sestra se pak prořekla. že jdu k Dr. Takže to zas tak ový překvápko nebylo, ale třeba přítelovi rodiče, byli trošku v šoku než jim to došlo a měli radost 😀 😀

micanek
4. črc 2008

Rolincova: tak šup, šup .... nevkládá se to přes nastavení, ale přes fotoalba ... moje alba. 😵

jaja257
4. črc 2008

Tak baby a je to tu, uz sa vleziem len tehuu gati, pretoze ostatne dlhe gate nezapnem ............... 😉

smolinek
4. črc 2008

jaja: 😀 já mám dneska jeansy a musim pod stolem mít rozepnutej knoflíček 😀

jaja257
4. črc 2008

smolinek: ja by som si aj rozopla ten gombik, ale pod tym trickom by to vyzeralo strasne 😀

smolinek
4. črc 2008

jaja 😀 tak jestli sedíš za stolem, tak je to jedno, horší by bylo kdyby si takhle chodila mezi lidma 😀

jaja257
4. črc 2008

smolinek:ja som sa akurat chystala do mesta, do obchodu a na obed 😀 a bolo mi zima, tak som bola nakoniec rada, ze sme tie gate pred mesiacom kupili 😀

smolinek
4. črc 2008

jaja: aha, tak to jo 😀 no já o nich začínám přemýšlet taky, sice zas tak velký bříško nemám, ale v pase už to začíná být nějaké těsné

lestep
4. črc 2008

jankapavol- my jsme to rodičům říct musely brzy, protože bydlíme společně a já jsem šla na neschopenku, takže bych jim zbytečně zalhávala, že mám chřipku, když jsem byla v pohodě..Jak píšou holky, někdy se to nevyplatí to říkat moc brzy..Sama jsem si to vyzkoušela, když jsem byla těhu poprvé a potratila. Měli jsme takovou chuť to někomu říct, že jsem těhu,ale čekaly jsme až budu po pondělní kontrole a já o víkendu potratila. proto jsem si z toho vzala ponaučení pro příště. Rodině jsme to v květnu řekly. Ostatním, až jsem měla průkazku.Ale je to na každým, jak si to zařídí..Je lepší si ten začátek užívat společně a pak to všem říct, než se zbytečně unáhlit..

jaja 257- tak na tom jsme podobně.Já obleču jen širší kalhoty, volný sukně atd.Těhu rifle jsem si už také koupila. Teď to bylo fajn. Nosila jsem pořád šaty..Horší bude, až se ochladí. budu muset ještě něco koupit.. 🙂A jaký sis koupila, nějaký letní?

smolinek- tak s riflema jsem se už rozloučila. Ty mám pěkně pověšený ve skříni. neobleču ani jedny.Musely bych taky chodit s rozepnutým knoflíkem..Ono to fakticky vypadá blbě.. 🙂

jak se máte při pátku. Krásně se nám ochladilo..

jaja257
4. črc 2008

smolinek: ja tiez kvoli pasu, nabrala som v pase asi 12 cm a to uz moje novahice nezvladli 😀 a brusko mam dost velke, aj sa mi stalo ze mi jedna pani povedal, ze jej dcera je v 7 mesiaci a ma rovnake ako ja 😉 a ked som sa pytala doktorky, tak mi povedal, ze jej mam povedat, ze dcere m dat sem tam aj najest 😀 ja mam perfektnu lekarku a hlavne vtipnu 😀 😀 😀

lestep:no ja sa este vleziem do bokovych gati, sukien a siat, ale niektore co su do pasa uz lezia v skrini a cakaju ci este niekedy pojdu von 😀 kupila som si zatial jedny trojstvrtove riflove a jedny kremove, tiez take tenke ale dlhe, kupovala som ich v obchode Maderna, povodne som chcela len pozriet. ale manzel zasiahol (on nerad nakupuje) ze ani sa nenazdamm a budem ich potrebovat 😉 a su take v pase s jemnou gumou, ktora zakryva brusko, takze ked aj trosku fuka, nie je brusku a mimimu chladno 😀

ja mam dnes prvy den dovolenky a este m cakaju 2 mesiace a potom sa uvidi, ci sa este dokotulam do prace.....

smolinek
4. črc 2008

lastep: 😀 to jo knoflíček je neřád. Já je dopnu zatim v pohodě, ale když sedim, tak si je povolim. Já se těšila na tu změnu jak malý dítě, ale bohužel se změnou počasí se mi zas udělalo blbě, takže žaludek je na vodě 😒

Jak se máme doma?

ambret
4. črc 2008

Ahojky, můžu se k vám přidat?

jaja257
4. črc 2008

Ahoj,
samozrejme, ze mozes 🙂 vitam ta 🙂

ambret
4. črc 2008

jaja děkuji 😉

smolinek
4. črc 2008

ambret: ahoj a vítej 🙂

jankapavol
4. črc 2008

ahoj ambret🙂Koukam,ze uz jsi vdana,ze?
A co,vy holky,uz jste vsechny vdane?My jeste nemame po svatbe...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru