Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

jaja257
21. črc 2008

smolinek: tak to su fakt same krasne veci 😀 uz sa tesim ako si nedociahnem na topanky 😀

slunicko: skus pockat nejaky tyzden po datume menzes a zopakuje si test.

smolinek
21. črc 2008

jaja: viď, to už pak bude k pláči, až se budeš kutálet po zemi a mordovat botky, asi budu nosit až do konce těhu nazouvací 😀 😀

lestep
21. črc 2008

smoli- dneska jsem tam volala na výsledek. Měla jsem takový strach a říkala si po té zkušenosti s tím genetickým ultrazvukem, že to nebude dobrý a ONO JE VŠE V POŘÁDKU!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Máme s manželem takovou radost.
Jinak triple testy jsou vyšetření hladiny hormonů alfafetoproteinu a myslím hladiny hcg a ještě jednoho hormonu, nakterý si teď nemůžu vzpomenout. Tyto hodnoty se zvyšují při výskytu vrozených vad a projeví se to v krvi matky. Víc nevím.. Něco takovýho jsme se učily ve škole..myslím, že je to to samý, co píšeš,.

slunickoseznam.cz
21. črc 2008

no menzes by mel byt kazdym dnem ale pred zdnou menstruaci mi nebylo tak divne a spatne jako ted a mam strasne divny pocit

lestep
21. črc 2008

smoli- toto jsem našla na netu- www. babyonline.cz- tak můžeš kouknout.
Biochemický screening
Další možné zjištění rizika vývojové vady plodu umožňuje biochemický screening.

Dnes se standardně provádí odběrem krve mezi 16. - 17. týdnem těhotenství, při kterém zjišťujeme hladiny tří hormonů (alfafetoprotein, hCG a estriol - proto název triple test) a přepočítáváme na věk ženy.

Toto vyšetření nám při pozitivním výsledku odhalí riziko genetické (chromozomální) vady plodu se 64% pravděpodobností. Při pozitivním výsledku je doporučeno těhotné ženě podrobnější vyšetření - odběr plodové vody (amniocentéza), které je v tomto případě plně hrazené pojišťovnou a slouží ke genetickému vyšetření plodu. Na některých pracovištích je již dnes možné provést biochemické vyšetření od 10. do 12. týdne, které současně s podrobným ultrazvukovým vyšetřením ve stejném období stanoví riziko chromozomální vady plodu s pravděpodobností až 84 %. Invazivní vyšetření (amniocentézu nebo odběr vzorků choria placenty) je tak možno provést dříve.

autor: as. MUDr. Romana Gerychová

petis
21. črc 2008

Ahoj Sluníčko, tak už se potkáváme i tady 😉
Ono záleží, jak dlouhé cykly jsi měla, kdy byla ovulka amohlo dojít k oplodnění a tak. Já měla slabou druhou čárku asi 28 den cyklu (normálně jsem mívala cyklus 30-35 dní), ten 35 den už byly čárky pěkně silné.
Zpočátku jsem se jakoby nafoukla, hned rostla a bolela prsa a byla jsem hodně unavená.
Ono je to hodně individuální u každé z nás... ale držím palce, aby to vyšlo 😉

Lestep, gratuluju !!! Oni ti říkali, ať se ozveš nebo ti říkali, že se dozvíš výsledky na další kontrole? Mi při odběrech říkali, že budou volat, kdyby bylo něco v nepořádku, jinak že se to dozvím příště. Já mám do kontroly 14 dní, to se ještě načekám ...

slunickoseznam.cz
21. črc 2008

no taky doufam Petis ale mam fakt takovy divny pocit a a nikdy jsem pred menstruaci nemela takove pocite jako ted bricho mam jak balon a na WC jsem co 5 minut a v noci nemmuzu usnout a pres den bych porad spala tak uvidim doufam ze budu prítel je strasne nadseny no dalsi test skusim asi v patek

slunickoseznam.cz
21. črc 2008

koukala sem na ty tvoje testy tak jsem si rano delala dva prvni hned rano tam byl prouzek uplne malicko videt tak jsem delala dopoledne jeste jeden a tam nebylo videt nic

smolinek
21. črc 2008

lastep: GRATULUJI 😀 ani to nebolelo, ale ten stres, uff 😝
mrknu na to jen co si dám ještě jeden pytlíček Lipa 😀 😀

petis
21. črc 2008

V ranní moči máš víc toho hormonu, proto to bylo víc vidět !! Zkus testík zase tak za 2 dny ráno a uvidíš. Ale jestli tam čárka byla, tak "slabá čárka, taky čárka" 😉
To bys určitě brzy skončila v práci, co?
Však svatbu máte za rohem, tak není nic hezčího než se těšit z mimi 🙂

jaja257
21. črc 2008

lestep: gratulujem, to jednoducj´ho uzasne, ked ti povedia, ze je to v poriadku 😀 a velky ultrazvuk mas kedy?

smolinek: no ja sa asi fakt budem kotulat, normalne sa hnabim povedat, kolko som pribrala....... 🙂

smolinek
21. črc 2008

jaja: ale já tě k tomu nenavedla 😀 😀 😀 😀

tetadolly
21. črc 2008

Ahoj smolínek, taj jsem si tak klikla na tvojí fotku a zjistila jsem že máš stejný termín, jak já 😀 já asi pravděpodobně budu rodit v motole, protože mám roštěp páteře a doktor mi to doporučil, že by se u mě mohlo jednat o rizikový porod a tam prý jsou na to vybavený. Co ty, kde budeš rodit?

smolinek
21. črc 2008

teta: taky jsem chtěla rodit v Motole, jelikož to mám skoro za barákem 😀 , ale dost mě to tam zklamalo a když jsem tam byla teď na tom vyšetření, tak mi sestra řekla jestli se hned nezaregistruju do porodnice tak mě pak nevezmou. Tím tě nechci odradit, plno holek si to tam zas chválilo. Je to asi na názoru 😉 Jinak budu rodit v Benešovský nemocnici, mám tam tátu a pár známých, tak to budu trošku protekční a hlavně tam chci rodit kvůli rodičům aby nemuseli jezdit do Prahy.

petua
21. črc 2008

Ahojte holky - Slunickoseznam, Petis 😉 :
Slabá čárka nemusí bohužel znamenat nic, to už jsem zjistila dle vlastní zkušenosti - nějakou minimální hladinu HCG totiž v těle máš, i když těhotenství neprobíhá - nabírala jsem si ho tenkrát po tom testu (taky jsem tam měla slaboulinkou druhou čárečku) hned i v práci, a měla jsem HCG 1,0 --> do 2,0 to znamená, že těhu nejsi...

tetadolly
21. črc 2008

smolinek: tak to jo, kdybych tam měla protekci, tak tam rodim taky 😀 , já dělám v Kladenskym špitále a tam fakt rodit nechci 😝 chtěla jsem ve slanym, ale poslechnu doktora, v pátek jedu do genetu, tak hned zajedu do motola se zaregistrovat.

smolinek
21. črc 2008

teta: jestli budeš mít nějaké doporučení, tak tím líp 😉 v Praze jsou ty nemocnice naštíru, je konec července a všude mají už skoro plné stavy. Jo pamatuju se, že je tam jsou nějaké registrační dny,ale nepamatuju se jaké, tak radši si to zajisti co nejdřív 😉
jojo, právě i kvůli té protekci i když kde je psáno, že se musejí chovat mile 😀

tetadolly
21. črc 2008

smolinek: zrovna v pátek je registračka, takže hned po vyšetření v genetu, tam zajdu. To si představ, že na kladně už maj teď plno, maj stopstav, mazec co? a ve slanym je to to samý, já snad radši budu rodit doma 😀 ne já si myslím, že to motole klapne 😀

smolinek
21. črc 2008

teta: 😲 už i tam? poslední roky je to nějaký plný. Jsem si řikala v zimě nikdo nebude chtít rodit bude to prázdný a ono prd 😀 😀 😀

tetadolly
21. črc 2008

no právě, že největšín nápor se čeká od listopadu letošního roku do března příštího roku, to víš začali rodit silný ročníky 70-80 a sem tam i mladší ročníky, hold jsme silná generace 😀

smolinek
21. črc 2008

no tak já budu slepě doufat, že mě přijmou, jelikož v Bene je to bez registrace a jestli ne tak jim porodim ve vestibulu, prostě se nehnu 😀 😀 😀

fedra
21. črc 2008

Ahojte baby, chcem vas poprosit o pomoc.
07/07 mi doktor potvrdil tehu z krvneho testu. Minuly pondelok sme boli na utz, no este bolo vidiet iba dutinku. Na dalsi utz ideme vo stvrtok, to uz by sme mali mat srdiecka /teda aspon dufam /.
Len vcera som po utreti videla na papieriku na wc svetlohnedu zrazeninku. Bolo to len raz a potom to ustalo. Dnes rano sa to zopakovalo, opat spinenie ako biela kava ... velmi sa zacinam bat.

smolinek
21. črc 2008

fedra: já teda špinila taky, ale radši bych si tam zavolala a optala se na to 😉

tetadolly
21. črc 2008

fedra: vůbec se neboj, některé maminy špiní, kdyby si měla potratit, tak bys to 100% cítila a hlavně bys dostala menzes, bolestivou(nemusí být, ale bývá) a odlučovala by se ti děložní sliznice. Nedělal ti doktor cytologii? ono někdy to bývá že až 14 po vyšetření můžeš jako těhu mírně špinit.

slunickoseznam.cz
21. črc 2008

:petua-a byvalo ti taky tak spatne a ty priznaky co jsem uz psala ze mam?

fedra
21. črc 2008

dik, dufam ze mate pravdu.
Opytam sa na to vo stvrtok, ak sa to zhorsi, pojdem ku svojmu gynekologovi skor

jaja257
21. črc 2008

smolinek: 😀 😀 😀

fedra
21. črc 2008

ja vam baby tak zavidim tie vase tt ... ach jaj.
Dufam,ze vo stvrtok uvidime srdiecka a vsetko bude v poriadku a ja sa trosku ukludnim

jaja257
21. črc 2008

ferda:urcite sa aj ty dockas 🙂 a stvrtok je tu co nevidiet 🙂 takze hlavu hore

fedra
21. črc 2008

cakali sme veeeelmi dlho, tak dufam,ze uz to bude OK a oba nasi drobcekovia budu v poriadku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru