Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

smolinek
29. črc 2008

micanek: mně se na to ptala při zapsání do prenetální poradny. Hned jsem si je namočila tady do kyblíku a je to labůžo 😀
lu007: ahoj držim palečky
lenule: no s tim žaludkem na vodě to bude chvíli trvat, mě to pustilo až koncem 3 měsíce a to za pomoci nějakejch tablet, jinak bych se snad prozvracela až do konce, teď dlabu už všechno a dokonce už začínáme nabírat což je fajn, jelikož se mi netočí tolik hlava a už se aspoň donesu do práce a zpět domu 😀 😀

jankapavol
29. črc 2008

micanek:no kdyz otevres to svoje prostredni album,tak tam hraje pisnicka 1234 od Feist🙂

micanek
29. črc 2008

lu007: vítej mezi náma a moc ti přeji pěkné těhulkování. 😀

micanek
29. črc 2008

jankapavoL. aha ... no nejsu kus vola? 😀

lestep
29. črc 2008

ahojky.
micanek- tak jste si užily pěknou sobotu..Tombola taky super.. 🙂

šmoli- to ti uteče, ani nevíš jak a budeš vdaná paní..Pojedete někam na tu dovču? To je super, že máš plno hadříků.. Napiš, jak jsi byla s těma věcičkama z mimibazaru spokojená..koukala jsem tam a mají tam moc pěkný věcičky.. 🙂

jankapavol- s tím bydelním je to těžký..Někdo na bydlení s tchýní nebo rodiči nadává, jiný si to nemůže vynachválit..Má to své pro a proti, jako vše jiné..Já jsem zatím ráda, že budu mít tchýni na jednom dvorku..

lu007- tak si k nám přidej..Vítej mezi náma..

lestep
29. črc 2008

Tak jsme si včera s manželem udělaly výlet do Prahy.. vezly jsme táty na rehabilitaci do Paraple, tak jsme se stavily v jednom obchodě s kočárkama a různýma věcičkama..Okoukla jsem to na netu na www. malvik.cz..byla tam fakticky milá obsuha, mohli jsme si yzkoušet kočárky, ukázala nám, co vše mají, dala spoustu letáků a kontaktů..Tak jsme zase o něco chytřejší..dala nám i papír, na kterém je rozepsaná výbavička, co si zhruba koupit..Takže super den..jen to vedro..Myslela jsem, že zkolabuju.. ☹

katav
29. črc 2008

Dobrý a krásný den, chtěla bych se zde zeptat na Váš názor, chtěla bych otěhotnět, mám za sebou kyretáž- zamlklé těhu, cca před třemi měsíci, s manželem jsem dodrželi šstinedělí, poté dál měli nechráněný styk, menstruace se mi dostavila 18.6. a trvala dlouho, jen jako slabé špinění, 16.7. jsem byla na gynekologii a doktor mi píchl Agolutin, menstruacve přesto nepřišla jen slabé zašpinění 1-2 dny, v minulém týdnu, jsem pocítila v prsou štipkání, jako při začátku těhu atd....navíc je možné, že jsem mohla otěhotnět maximálně před 10 a méně dny, dnes jsem byla opět na gynekologii, na poševním utz doktor nic neviděl, těhotná prý nejsem, napsal mi hormonální léky pro vyvolání menzes, nicméně kdybych náhodou byla těhu, jejich užívání není žádoucí.Cestou domů jsem si koupila citlivý těh.test, udělala jsem si ho před chvílí, tedy Ne z ranní moči, zdá se mi, že tam ta druhá čárečka je, ale je úplně slaboulinká, tak teď nevím....myslíte, že je možné ýže jsem těhotná a na utz to ještě nebylo vidět?

smolinek
29. črc 2008

katav: no nejsem Dr. ale zdá se mi to takový divoký. Krev ti nebral a na uz nic neviděl, stejně by bylo asi brzo, ale pro jistotu si za dva tři dny zkus udělat ještě jeden a uvidíš, jestli se čárky zviditelnila 😉

lastep: no to mi povídej, v práci mi to neběží, ale sotva se probudim, už je zas další den 🙂 s Věcma z MMB jsem moc spokojená. Tak jak to tam popisujou, tak je to i ve skutečnosti. Oblečeníčko je paradní, přišel mi ten méďa, ale asi ho oblíknem tak za rok a půl 😀

smolinek
29. črc 2008

jo a tou dovčou, pořád přemejšlíme. Chtěli jsme na Krétu, ale jak je to tam teď takový divoký v tom Řecku, tak to vypadá na Chorvatsko a nebo pojedem někam po Čechách, třeba někam do jižních Čech

lestep
29. črc 2008

katav- uvidíš za pár dní.. Üdělej si test, třeba ty čárečky budou sílit a seš těhu a nebo těhu nejseš..Těžko říct.. Každá jsme jiná..Nevím, co jiného poradit..

smolinek- to je dobře, že seš s těma věcma spokojená..Taky se na něco kouknu..Ty dny hrozně letí..Jsem sice doma,ale utíká to jako blázen..Dovču si určitě někde užijte..My vyrazíme jen na výlet,abysme do večera byly doma..Kvůli vycházkám.Mám je od 10-20 h.Aspoň, že tak.. 🙂

jankapavol
29. črc 2008

Katav:ja si myslim,ze to asi je mozne,ze jsi tehotna.

jankapavol
29. črc 2008

lestep:to mas pravdu,vse ma sve pro a sve proti,to joooo...
teda,holky,vy uz tak nakupujete,to je super.A vite,co budete mit?Ja zatim jeste radsi nic moc nekupuju,no neco malo na mimiaukci,ale to jsem nakupovalo,ikdyz jsem jeste nebyla tehotna 😀
Ja to mozna neumim prat ty mimiveci,ale mam je takove tvrde,ty oblecky.Mate asi specialni prasky,nebo gely?Perete jen v ruce?S avivazi?

micanek
29. črc 2008

Jankapavoů: peru v persilu SENSITIVE je jemnej k malímu, ale silnej na špínu ....lovela třeba kakání nevypere. jo a používán prášek ... né gel.

lestep
29. črc 2008

jankapavol- ak nad tím jsem ještě nepřemýšlela, jak prát. zatím enmám nic nakoupenýho..No holt musím doplnit mezery ve vědomostech..Myslím, že se může prát normálně v automatický pračce? představa, že všechno přepírám v ruce mě docela děsí..Doma už sesnsitive persil máme. Tchýně ho totiž nechtě¨ně koupila aniž by věděla, že jsem těhu..Já jsem pomale začínala tušit, že asi budu těhu.. Když jsem viděla, jak vybalovala nákup, tak jsem byla z toho vyvalená.. jenže pak jsem zjistila, že ona ani netušila, že sensitive znamená citlivý a že je pro děti..Pak jsme se tomu zasmály, až jsem jí to řekla..

micanek
30. črc 2008

lestep: nic neperu v ruce .... jem když jsme těch 6 neděl látkovali, tak s toh nejhoršího jsem přemáchla plenu ... no a pak stejně dala vyvařit. Ze začátku jsem plánovala, jak Mikyho věci budu prát zvlášť ... jenž stačí když si ublinkne a druhej den už to oblečení smrdí ... takže kdybych čekal, než se naplní pračka, nebo prala po 2 bodíčkách ... tak to ne. Samozdřejmě, že neperu jeho věci třeba z manžovejma monterkama ze stavby ... ale jinak peu normálně.

lestep
30. črc 2008

ahojte. kde jste všichni? Něja¨k je tady dneska mrtvo.. Byla jsem v Brně. Stavila jsem se v práci. Takže náročný den na cestování..Vedro naštěstí nebylo takové jako včera..Jsem z toho úplně zmožená..Od odpoledne mě dost pobolívá břicho..Měla jsem strach, jestli radši nejet k dr. ,ale nakonec jsme nejeli..Nekrvácím, ani nešpiním..Byl to takový ten pocit opravdu hodně přejedeného žaludku, ale jídlem to nebylo..Myslím, že se tam chudák boban nemůže v bříšku vejít..Je to podobný, jak když jsem v tom 8 tt měla ty bolesti, to bylo tou zakloněnou dělohou..Tak doufejme, že je vše v pořádku..Nehci nic zanedbat,ale zárověň hned zase letět k dr..

micanek- taky to tak budu prát nebo aspoň to tak plánuju..Čekat, než se naplní pračka těhle malých věciček, tak to bych jich musela mít hodně..

lenule76
31. črc 2008

Ahojky všem,
nad tím praním jsem tedy nepřemýšlela, je ještě dost času 😀 ale kdybych měla vše prát v ruce tak si to půjdu asi hodit. Myslela jsem, že koupím prášek popř gel sensitiv, právě mě napadl Persil, ale plánovala jsem, že vše budu prát v pračce.

lestep: Leni, to vedro je strašný vid? Mě se už konečně trochu ulevilo, připadám si jako dříve, jen o trochu více unavená. I nevolnosti ustoupili, jsou jen minimálně. Tak jsem ráda, jen nevím na jak dlouho to vydržím. Jen mě zarazila jedna věc, změnšilo se mi bříško, ne radikálně, není ploché, ale o trochu ano. lekla jsem se jestli se třeba těhu nějak prostě neztratilo, zmenšení bříška bylo současně s odezněním nevolností. Dělala jsem si TT včera a byl pozitivní. Tak snad je vše o.K. Měla jsem docela strach. Ale pořád si to ještě nějak neuvědomuji, pořád mi to ještě nedošlo co se děje ... 😒

lestep
31. črc 2008

lenule 76- myslím, že ten persil bude dobrý..I to lovela je prý dobrý..Každý s tím má holt jinou zkušenost..
S těma nevolnostma je dobře, že ti ustoupily.Já jsem před otěhotněním měla dost ploché, skoro až vyhublé bříško, tak se mě pak docela rychle začalo zvětšovat.. Hlavně jsem byla pořád taková nafouklá, tak to bylo i tím..Někdy mě taky připadá, že mám malý bříško, ale manžel říká, že se zvětšuje, i když to tak nevnímám..Neboj, vše bude v pořádku..Také mě občas někdy napadají takový myšlenky, že není něco v pořádku..Do poradny jdu příší týden ve čtvrtek, tak doufám, že bude všechno dobrý a aspoň se trošku uklidním..

micanek
31. črc 2008

lenle76: mě to došlo, až se Miky narodil 😀 V těhu jsem to brala, že bud mít panenku na hraní a na převlíkání. ... no a když se narodil ... holky je to fakt nááádhernej pocit bejt maminkou. Teď mi bobeš zrovna spí na klíně ... no a je to kouzelý. No a že večer pláče ... člověk se to naučí neposlouchat.

lestep: doufám, že budš v poho ... ... ale v těch hycech je hrozně všem.

Jinak já mám oblečení habakuk ... ale jde fakt o to, že to mlíko na oblečení druhej den strašně smrdí ... a proto rozhodn nečekám, než se naplní pračka. 😅

micanek
31. črc 2008

Kam se poděla Dája (rolincova) ... doufám, že je v poho a někde dovolenkuje.

lestep
31. črc 2008

micanek- taky si to říkám, že je vše v pořádku..Pořád na to myslím..Už to nebolí jako včera,ale pořád to tak nějak cítím..Ven radši moc nechodím..Jsem doma v chládku..Uvařila jsem dobrý oběd a teď odpočívám u počítače..věřím, že je to krásný pocit..Užívej si to..

lenule76
31. črc 2008

Ahojky všem,
Leni: já nejsem vůbec žádná vychrtlinka 😀 neměla jsem ploché bříško, jak jsem plnější tak to nebylo 🙂 Jinak to i vidím, že se zmenšilo, to víš pořád se pozoruji v zrcadle 😒 od té doby co jsem těhu tak nejím vůbec sladké, někdy si dám jogurt, tuhle jsem měla kousek tiramisu, nikdy mi to nechutnalo 😀 zajímavé hmm... 😀
možná, že tělo zaregistrovalo menší přísun jídla a reaguje, a já mám pak takovéhle divné myšlenky. No uvidíme. Dr. jsem se ještě pořád nedovolala, asi ma dovcu do konce cervence.

micanek: moc ti to preji, a věřím, že je to náádhera 🙂 Neznám to ... bojím se toho co mě čeká, nemám ráda všeobecně změny, trvá mi déle než si zvyknu, mám obavy jak to vše bude jak to budu zvládat, když budu doma s miminkem ... je toho hodně co se mi honí hlavou. vím, že spousta snažilek by dala nevím co za to , kdyby měli miminko. Holky mám strach, že to nezvládnu ... i když na druhou stranu si říkám, spousta maminek to zvladla tak proc bych nemela já? To mám ale myšlenky ....

Jinak u nás je zataženo, pod mrakem, asi bude večer možná pršet a budou bouřky z tepla. Venku povívá větřík tak je tam příjemně.

micanek
31. črc 2008

lenule76: pokud jsi normální ... což mi příjde, že ano ... tak mateřskej cit se k tobě hnd dostaví. Nej´horší je přežít porodnici ... doma už to byla paráda.
Neumím skoro vůbec vařit ... takže taky strach jak se postarám o pr´dolíka , ale teď už ví, že to zvlaádnu ... ze začátku je spousty strachů ... třeba jak ostříhat\nechty ... uděkáš to jednou a pak už ti to vůbec nepříjde.
Včera se malej začal ve spaní dusit ( asi mu zaskočilo mlíčko) manža seděl na posteli .. vstával do práce a já spala .... v momentě jsem byla vzhůru držela otočenýho malího, aby to vykašlala. ... manža na mě čučel jak péro z divnu a říká .. to byla taková rychlost, že než jsem siuvědomil, co seděje ... tak bylo už vše v pořádku. Holt maminky to vicítí. Takže se určo ničeho neboj ... 😀

lestep
31. črc 2008

lenule 76- třeba je to fakt tím, že nejíš to sladké..Já jsem předtím sladké milovala a teď si je taky občas dám..Mám ráda spíš ovoce a to je sladký taky dost, ale přece jen trošku jinak..Tiramisu máme s manželem oba rádi..Takže je doma dělám na ten český způsob bez mascarpone..
Micanek- taky občas mívám takový stavy, že si říkám, že se o něj nezvládnu postarat, ale říkám si zvládli to jiní a mám zdravotnické vzdělání, tak snad to nějak skoulím dohromady..Přece jen jsem se starala o horší stavy u pacientů a taky jsem to zvládla..To musel manžel docela koukat, když jsi akhle zareagovala.. 🙂

romusak
31. črc 2008

hezký večer holky, jsem tu také nová. Mně se stalo také, že mi nejdříve nic nezjistili, ani z krve. Potom po měsíci mi paní doktorka oznámila, že už je to vidět na ultrazvuku a prý je tam dutinka. Takže už mám i průkazku a jásám. Teda ráno moc ne, nebývá mi dobře. Hezký večer Romča a dutinka v bříšku

micanek
1. srp 2008

Romi, tak tě tady i dutinku 😀 vítám a blahopřeji. dej si do pasu v kolikátém jsi týdnu, ať máme přehled:o)) 😀

jaja257
1. srp 2008

Caute kocky,
Vas docitat da pekne zabrat 😀 vidim, ze tu pribudlo zopar novych tehuliek 😀
lenule, lestep: aj ja mavam obcas velmi divoke myslienky a obavy ze to nezvladnem a uz teraz sa bojim ako to cele dopadne ☹ ale hadam materinsky instinkt mi trosku pomoze 🙂

Ja mam momentalne obrovsku nadchu, co sa vsetci cuduju ze z coho, som doma, nechodim velmi medzi ludi a je leto, ked ma vcera zbadala lekarnicka, tak sa zacala smiat, este ze je to znama, lebo by som sa asi aj urazila ☹

Co sa tyka svokier, ta moja je kapitola sama o sebe ☹ predvcerom ma tak vytocila kvoli praci, ze som ju mala chut zaskrtit. Som totiz ucitelka a od septembra mi pridelila riaditelka telesnu a tak som to vyriesila po svojom a ostavam doma na PN. Lenze podla nej som najvacsi lenivec na svete ktoremu sa nechce pracovat a len vymysla a proste podla nej mam ist do prace, ved sa mi nic vraj nemoze stat. Maminke som to radsej ani nehovorila, lebo oni dve sa velmi nemusia kvoli tomu, ze svokra ja stale proti mne, ale manzel si to odskakal poriadne a slubil, ze to vyriesi v style bud mi da pokoj alebo tam nebudeme chodit. ☹ tak som zvedava ako to dopadne...

lestep
1. srp 2008

romusak- také tě víám mezi náma..Určitě bude vše v pořádku..To si myslíme a každá přejeme..

jaja 257- to jsem ráda, že ses za náma po dlouhé době přišla podívat..Je to fajn..S tou zácpou je to blbý..Ze začátu jsem měla hodně problémy, pak to bylo dobrý a teď se to zase začíná nějak ozývat..Dobře jsi to vyřešila..Přece nebudeš tělocvikářka, když seš těhu.Ještě by sisi nějak ublížila..To za to přece nestojí..

micanek
1. srp 2008

Holky .... to je pařák .. malej je chudák protivnej .. nemůže chrnět ... ach jo ... vůbec nic s ním neudělám ..l. je mi ho tak bobeša líto.

lestep
1. srp 2008

micanek- to máš pravdu..Taky jsem z toho nějaká divná.. Sice mě schne prádlo dobře, ale je to fakt mazec..To věřím, že je ti ho líto..co se stalo, že tady poslední 3 dny pomale nikdo není?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru