Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

lestep
4. srp 2008

micanek- tento týden jdu do poradny. Minule mě dr. sliboval, že se domluvíme na velkém ultrazvuku, tak jsem zvědavá. Sama jsem zvědavá, kdo mě bydlí v bříšku. Neboj, prozradím. Tu listovku jsi brala celé těhu nebo jsi je nebrala a teď jsi jí začala brát, jak kojíš? 🙂

rolincova
4. srp 2008

micanek: Zuzi díky 😉 A co jste na těch balonech cvičili? Já že bych si to doma zkoušela. Hopsaly jste na něm, nebo to se nesmí? Jinak mě se taky hrozně moc líbí Nela. Až tak moc, že jsem ji před 2 lety dala našemu pejskovi a teď je blbý to dát mimiskovi 🙂 Holky zavařuju okurky, ale absolutně na etapy. Manžel mi umyl skleničky, přišel chudák v 7 KO... Dala jsem si je vyprat a zítra to dodělám. Už jsem tak unavená, jako miminko...Zuzi, užívej si to, chovej ho, je to krásný a to období rychle uteče. Míša spinkal od mala s náma a fakt byl pořád se mnou. Je to šmudlínek a plně na tobě závislý...

lestep: Leni nemáš už takové stavy, že se bojíš porodu? Mě to občas přepadne, když třeba někdo přidá k dobru nějakou historku. No a ten dr. mi včera i říkal, že 1:1 budu mít zase sekci. Ten můj dneska říkal, že to tak nevidí... Chjo, fakt z toho mám strášek. Když řeknu manželovi, že se bojím porodu, tak mi řekne, že on taky 😉 Takže vyloženě podpora. Já jsem byla zase u prvního miminka přesvědčená, že to bude holčička, než mi řekli, že to má ocásek🙂 Ale ono to je fakt vcelku jedno, hlavně to zdravíčko. Akorát mi vždycky přišlo, že na chlapečky toho tolik neměli. Ale to už je 6 let, takže teď se to změnilo. S tím wc se teda máš, já jdu za noc i 3x. Naštěstí aspoň pak rychle usnu. Jen si lehnu, tak začnu běhat ještě před spaním. Je to mazec. O víkendu jsem snad poprvé za těhu nebyla ani jednou a byla jsem z toho tak děsně šťasná 🙂 Já jsem tak ráda vždycky spala na břiše, ale ono to prý není zdravé na páteř, tak budeme asi zdravější🙂 No přesně to mangnesium mi napsal na stahy. Četla jsem si v tom kalendáři, že teď už nepatrně začnou, ale, že to ničemu nevadí. Jinak to je jako normální kalendář stojací, ale jmenuje se těhotenský. A máš to tam týden po týdnu a hlavně i spoustu rad. A hodně to opravdu sedí. Koupila jsem si ho na doporučení, a jsem z něho unešená. Fakt se na něj mrkni. Díky moc za radu ohledně pekárny. Fakt si ji koupim... A jakou máš, nebo jakou mi doporučuješ, ty máš i s tím,že si nastavíš čas a ona sama to třeba ráno upeče? Na tom mimibazaru je spoustu receptů do té pekárny. Ale uplně si mě udělala chutě. Ten kmínový chlebík s česnekovou pomazánkou.... 🙂 Jinak jak píšeš, že ti jsou tríča krátká, tak to máme stejný problém. Ale teď jsem na mmb viděla za 300 těhotenský pás. Je černý se stříbrnýma nožičkama a hlavně účelný. Známá doktorka ho nosila od začátku do konce. Fakt to bříško jakoby zvedne. Tak do něj taky půjdu. Mám pocit, že mi táhne dolů....

petis
5. srp 2008

Ahojinky povídalky 🙂

Už jsem sem dlouho mazi vás nepřišla, jsem ostuda, vím. V práci teď konečně zaučuju nástupkyni, tak na Netu vůbec nebývám. Když jsem doma, tak ani nemám chuť zapínat PC po 8 hodinách, co do něj koukám v práci. Dnes nástupkyně nedošla, má celkem hodně laxní přístup, až mě to štve, protože je na zaučení málo času. Pořád se vše odkládalo, když se měla přijít zaučit, tak si šla "odpočinout" na nemocenskou (ano, přesně toto mi řekla) a teď tu dochází asi 2 týdny, ze kterých tu už 3 dny nebyla. A aby toho nebylo málo, tak odjíždí na 2 týdny na dovolenou. No, ale já jsem se zařekla, že ještě udělám uzávěrku za srpen, tzn. první týden v září budu dělat, pak doberu dovolenou a na práci prdím. Tak hlavně ať to vyjde !!!

Holčinky, dnes jdu k Dr. Jsem nedočkavá, už jsem u něj nebyla přes měsíc, chci vědět, že je miminko OK a zdravé a taky bychom se měli domlouvat na velkém UTZ. Držte mi palečky, ano? Jdu tam na 16:30.
Občas mě trápí bolesti bříška, podbřišku, tak snad je to normální. Od neděle už miminko cítím "pořádně", už to nejsou bublinky a šimrání, ale takové znatelné dloubance 🙂 Zvláští pocit 🙂

Jinak já na cvičeníčko stále chodím, minulý týden nám skončila ta základní lekce s povídáním a dnes začíná už jen cvíčo a plavání. Dnes tady nejdu kvůli prohlídce u Dr., ale příště naklušu 😉 my tam sice na balonech necvičíme, ale balon má doma tchyně. Myslíte, že si ho mám půjčit, že je to dobrá věc? Opravdu s tím nemám zkušenosti.

Jaká máte bříška? Máte fotečky v albumech? U mě už je znatelné, i když podle některých holek ještě není moc veliké. Já mám poslední fotku z 19+0, musím to aktualizovat. Jinak svá trička ještě nosím, ale jedině k těhu věcem, které mají ten náplet na bříško. Už jsem si koupila i rifle, mé mě tlačily, musela jsem nosit rozeplý knoflík a dávala jsem si tam gumičku, no bylo to úsměvné 😀
Jinak jsem s hrůzou zjistila, že jsem přibrala v bocích a zadku 😠 Své klasické tříčtvrťáky, co jsem ještě minulý měsíc oblíkla, jsem včera jen tak tak protáhla přes boky. Z toho mám hrůzu, my máme už tak velké boky v naší rodině, tak bych se nechtěla "rozjet" ještě víc. Za to může určitě to sladké, na které nám pořád chuť 😕

Micanku, měla jsi opravdu obr bříško, ale moc krásné 🙂 A Mišulka je sladké mimi na fotečkách, už se těším, až naší prďolku budeme mít u sebe, i když se samozřejmě i bojím, jestli to vše zvládnu. Ale jak jste psaly, obavy jsou normální ...

Pro teď budu končit, jdu se nasnídat, už máme hlad 😀 Mějte se krásně a hezký den vám všem 😉

lenule76
5. srp 2008

Ahoj těhulky,
omlouvám se, že jsem pak nedopsala moje psaní 😀 Mě to normálně vypadlo. Říkám si holky navnadím .... a pak písnu a už jsem nepísla. Včera byl den D, to vám povím. Dr mi řekla, že jsem v 7+0 a že tam jsou dvě 😀 Můžu vám říci, že jsem měla pořádný šok. Do teď se z toho nemůžu vzpamatovat. Když jsem se srovnala s tím, že jsem těhule tak bum a hned dvakrát. Holky ... mě vážně picne. Nikdo v rodině nemá dvojčata.
Jinak k těm vitamínům, Dr mi schválila mamavit a kyselinu listvou mám brát 2x denně. Jinak prý zatím nemám cvičit, ptala jsem se jí ... byla sjem tak mimo, že jsem se ani nezeptala na pár dalších věcí co mě zajímali. Takže naše plány se teď úplně mění. Stavbu přerušujeme a pak, až svišti budou větší tak to rozjedeme. Tchýni jsme vše řekli, včetně toho, že máme parcelu a žechceme stavět. Klobouk dolů, přijala to s úplným klidem, na mimisky se těší a pomůže co bude třeba. Tak jsem za to ráda. Nemám představu jak to vůbec bude. Manžel je nadšený, prý byl včera jeho nejhezčí den v životě, po tom co si mě bral. No na to nemám co říci. Mám strach, ale on mi pořád dokola opakuje, že to zvládneme a že je se mnou. Snad to s pomocí rodiny zvládneme. Vím, že je x párů co jsou na tom hůře, nemají takové zázemí a jde to. Ale pro mě to je stále ještě šok.
Jinak jsem pečlivě pročetla vaše příspěvky, jste úplné spisovatelky. Na mimibazar také chodím, jsem tam zaregistrovaná, spíše jsem čerpala recepty, které tam jsou opravdu super. A teď se budu muset kouknout na věci pro mimi, neteř mi slíbila půjčit, že má toho haldy. Je na mě moc hodná, sama má 2,5 letou holčičku. Je o 7 let mladší moje neteř (je to mé mamky vnučka) a neteři malá je mojí mamky (neteři babičky) pravnučka. Máme to trochu v rodině zamotané 😀
Dnes vyrážíme na dovču, tak tu děvčata nebudu. Ale budu na Vás všechny ymslet, na Vaše mimísky, aby jste všichni byli zdraví a v pohodě. Mějte se moc hezky a pokud mi to dnes ještě vyjde tak sem mrknu a písnu. zatím pa pa Lenka

lestep
5. srp 2008

ahojky. zdravím vás všechny.
Roli- Dáši- zatím si to s porodem nějak neovědomuju. Však je zatím čas. Spíš ty chmury mě drží a není to příjemný. Okurky jsme naštěstí zavařily s tchýňkou najednou 20 kg a už je klid. Jen jsme minulý týden dělaly marmeládu z červeného rybízu. je fakticky moc dobrá. Já naštěstí chodím na wc v noci jen jednou, pak vstává manžel ak jdu podruhý. Dneska jsem vydržela do půl sedmy. Byla jsem úplně tuhá. Spalo se mě tak dobře.. Spaní na břiše se prý moc nedoporučuje, není to dobrý na páteř. já naštěstí na bříše nikdy nespávala ráda,, tak je obře, aspoň mě to nechybí. 🙂 Pekárnu mám Moulinex tu nejnovější, kde se dají péct i bagetky.Kdybys chtěla, tak ti přesně zjistím to číslo výrobní. Už si je nepamatuju. Mám s ní fakticky dobrý zkušenosti. Nastavím to večer a ráno je chlebíček hotový. 🙂 O tom těhu pásu jsem moc neslyšela. Písneš mě nějký info nebo odkaz? S tričkama je to problém. Ze všeho mě pak lezou záda a já to nemám noc ráda. Pak mě bolí a není to dobrý. Teď když se trošku ochladilo, tak to moc příjemný na ty záda není když lezou. Na kalendář se kouknu, až pojedu do města. V jakém knihkupectví jsi to koupila? Zítra pojedu do Brna, tak kouknu tam.

ahojky Petis- moc tě vítám a jsem moc ráda, že ses mezi nás přišla ukázat a popovídat si s náma..To je teda blbý sotu náhradou. Holt to není jednoduchý. Musí se snažit. Věřím ti, že se ti pak už nechce zapínat PC,až přijdeš domů. Takže od září už budeš pěkně doma od¨počívat a chystat výbavičku. Už máš něco nakoupeného?Jéé, ty už cítíš pohyby, to je krásný. Já už chci taky. Určitě to musí být zvláštní pocit. 🙂 Ať ti to dobře dopadne u dr. Také se těším, že bude vše v pořádku.Já s balónem taky nemám moc zkušenosti, jak by na něm měli cvičit těhulky. Doma ho sice má,ale spíš na sezení na chvíli ho vyměním za židli.

lestep
5. srp 2008

tak ještě pokračuji dál. radši jsem to odeslala, protože se mě minule stalo, že jsem napsala dlouhý příspěvěk a zmizel, neodeslal se, tak jsem byla naštvaná. Petis- bříško pěkně přibývá. Já jsem huběňour, takže se mě valí břicho dopředu, v bocích a nohách zůstáám úplně stejná. Kdo se na mě dívá zezadu, tak nepozná, že jsem těhu, ale až koukne z profilu, tak vidí ty atypický prsa k mojí hubený postavě a bříško. Mám je spíš takový špičatý a hodně dopředu.

lenule 76- to je super, že jsou tam dvě, máš určitě radost. Uvidíš, vše zvládneš. Však jsme ženský šikovný ne?Užijte si s manželem a s dvěma mimískama dovolenou. Kam vlastně razíte? Taky bych někam jela. Pořád doma mě to už nebaví. Příští týden má manžel dovolenou, tak slíbil, že se někam pojedeme podívat na výlet. Tak jsem zvědavá, kam vyrazíme. Některý dny bude u bráchy na stavbě, tak opravdu dovolená, ale co e dá dělat. Už aby to měly pod střechou.
Nic, jdu něco dělat, apoň umýt nádobí, ustlat a něco uvařit. Odpoledne jdeme s tchýňkou někam na předvádečku nádobí top moravia. Máme je koupené, ale jsem zvědavá, co nám ukážou nového.
Mějte se krásně. 🙂

jana.jaro
5. srp 2008

ahoj holky 😀 ,mám po dvou zamlk.těhu. 😔 a už 14 dní zkoušíme 😀 .Ale začalo mě pobolívat břicho jako před mrchou,na testování je ještě moc brzo,měla jste něco podobného?

petis
5. srp 2008

Lenulko, graatuluju k dvojčátkům!!! Hlavně se moc opatruj, a uvidíš, vše bude v pořádku a budete mít dvojnásobnou radost 😉

Ahojky Lestep,
opravdu v práci moc nestíhám, i dnes má zástup nakonec kolem 10 dorazit, tak toho ještě využívám.
Je to někdy hrůza to zaučování, ale myslím tím jako ne tu p ráci, ale přístup té kolegyně. je to mladá baby, ale věčně nespokojená, do toho hypochondr, no škoda mluvit.
Nakoupeno ještě nemám nic, tedy kromě toho, co mám v albíčku 😉 Pořád si říkám, že je ještě čas. teda já mám občas chutě vlézt do mini oblečků v tescu, ale manža mě "táhne" pryč, že teď jsou třeba penízky na cement 😀 Ale ne, čekáme, až budeme znát pohlaví, vidím to tak po prázdninách, že už začneme něco kupovat. Nebo pokud uvidíme něco hezkého a neodoláme 😉
někdy závidím hubeňourkám to, že mají pouze bříška. Na mě asi zezadu nejde těhu poznat, tam já si nevidím 😅 , ale asi se mi pomaličku začala roztahovat pánev či co. Někde jsem četla, že to začíná cca od 5. měsíce. Ale o kolik se může roztáhnout, to jsem se nedočetla nikde 😕

Zase končím, pá pá a kdyby mi to už z práce nevyšlo, tak vám sem písnu večer, jak jsme dopadli u lékaře.
Mějte se 😵

lestep
5. srp 2008

jana. jaro- to mě mrzí, že se nedaří. Jsem po spont. potratu. Jinou zkušenost naštěstí nemám.

petis-s tím oblečením mě to také láká. Už mám občas i něco košíku a nakonec to vrátím. I na netu jem už měla spoustu věcí vybraných, ale nakonec jsem si to neobjednala. Jaký máte vyhlídnutý kočár? Tak pánev se roztahovat musí, ale o kolim to taky nevím. Tak držím pěsti, aby vše u doktora dopadlo dobře. myslím na tebe i na mimíska. držte se všichni.. 🙂 ať se daří mimískům i těhulkám a samozdřejmě i maminkám- micánek a roli atd.

lenule76
5. srp 2008

Ahoj těhulky, všem moc díky za blahopřáníčka, snad se přes tu naší dovolenou z toho nějak vzpamatuji 😀 jinak jedeme do Českého Švýcarska a vracíme se příští sobotu. Tak pak se zase ozvu. Mějte se všichni moc fajn, i mimísci 😀 a budu se těšit naviděnou. pa pa lenka

micanek
5. srp 2008

lenule76: jé tak to moooc gratuluji a rovnou 2x, aby to nebyla ani jednomu mimískovi líto 😀
nebooj, to zvládmeš ... podle mě každá mamina se to rychle naučí ... musí. ve finále ještě budeš za tchýňku ráda, co? 😀 😀 😀

Holky, co se týče pordu, tak se bojte ... já se taky strašně bála a ve finále byl porod uplně v poho. Myslím si, že mi v tom ten strach pomohl ... představovala jsem si, jaká to bude hrůza ... a ve finále bych večer rodila klidně znovu. (kdyby mě teda nebolelo to šití) 😀

micanek
5. srp 2008

Roli: Dáji, na těch balonech jsme i skaákali, samozdřejmě málo, přehupovali se do stran, dopředu, do zadu, pak jakoby zadkem osmičku ... fakt nezáživný , ale doma skoušet, proč né 😀

holky uplě brutálně mi teď začaly bolet kolena ( trošku pozdě) nevíte, když kojím, zda můžu na rentgen? Provozovala jsem nordick walking a dodělala jsem si češky ... brala jsem léky a dobrý ... teď jsem chtěla zahájit birky bruslení ( inline brusle + nordic walkingové hole) a začaly mě bolet teď kolena 2x tak víc. Takže si myslím, že mám po bruslení. ... ach jo. 😖

Jinak jsem dnes začala trošku krvácet, i když kojím ... a to jsem si říkala, jaká to bude pohoda ještě chvilku bez měsíčků. 😅

jankapavol
5. srp 2008

Ahoj holky,

vy jste teda spisovatelky.Malokdy prispivam,ale dnes me to nejak nakoplo.
Lestep:ja koukam jak blazen,ze uz jsi v 15tt mela takove brisko,to by mi uz pomalu take mohlo rust,ze?Teda ja spis cekam,ze se mi spis zacne menit to,ktere jsem mela uz pred tehotenstvim.A kolik jsi pribrala?A jake ze to mas chmury?

O tom balonu:ja mam i velky balon,ktery jsem jeste sice nenafoukla(mame to tu ale velmi male),ale driv jsem chodila na cviceni na balonech a to bylo fajn-bud zdravotni cviceni,nebo i aerobik.No a ted jsem si koupila takovou knizecku cviceni na balonu pro tehotne,tak si ju kdyztak vyfotim a pridam do alba.Koupila jsem si i maly balon,tzv.overball-s tim se taky fajn cvici.Na to jsou cviky v te brozurce take.
A s temi kratkymi tricky-zkusim dat do alba casem moje delsi halenky🙂Jednu jsem koupila v sekaci,to jsem jeste nebyla tehotna a ted se hodi.Druhou mam od mamky.

Ja jdu pristi pondeli na nejaky vetsi UZ a na NT plus test-placeny.Byly jste na tom?Ja zacinam mit trochu pochyby,protoze kdyz mi vyjde vysledek spatny,tak...co?Stejne si ho nechci nechat vzit.Ale pry je potom ve druhem trimestru dalsi takovy test povinny.
Vm

jankapavol
5. srp 2008

Lenule:tak to je bobma,ze mas dve.A takovyho milyho chlapa.

micanek
5. srp 2008

jankapavol: já vím, že kolem toho 12,13 týdne je normální ultrazvuk .... a 16týdnu ti dělají tripl testy. 😅

jankapavol
5. srp 2008

Micanek:kdyz kojis,tak muzes na rtg

jankapavol
5. srp 2008

Tak ja nevim,proc mi muj doktor nedela normalni UZ a poslal me jinam.Pak mi ale udela testyktery nejsou hrazeny pojistovnou a jsou na vrozeny vyvojovy vady

jankapavol
5. srp 2008

Holky:kyselina listova je dulezita pro syntezu nukleovych kyselin-z tech sjou geny.je dulezita pro metabolismus bilkovin,tvorbu cervenych krvinek...v tehotenstvi se uziva jako prevence proti vrozenym vyvojovym vadam(VVV).Jinak co ja vim,tak se to ji spis prvni tro mesice,pak se ji nejaky ten mamavit ci co.Je lepsi jist vitaminy a kyselinu listovou v prirodni forme-ovoce,zelenina,vnitrnosti...No ale tak vite jak,pro jistotku...
Ja mam tzv.kyselinu listovou super,jsou tam i B vitaminy.

jankapavol
5. srp 2008

Jo,holky a co se tyce te pekarny-jste normalne zdrave a delate si tam pecivo?A proc?Ja vim,ze treba lidi,co maji bezlepkovou dietu,tak si v tom pecou z bezlepkove mouky.
teda prominte,ze vas tady tak bombarduju.

jankapavol
5. srp 2008

tak si tu nejak sama vykladam:(

jankapavol
5. srp 2008

micanek:a zvladas vsechno sama s manzou?Nebo ti babicka pomaha?Nebo u tebe byla ze zacatku mamka?Nevim,jak to budu sama zvladat,jestli si mam prizvat tchyni na pomoc,nebo jestli to zvladnu sama s manzou,kdyz si treba vezme par dni volna...
už radsi mizim

micanek
5. srp 2008

jankapavol: mamka u mě nebyla a asi bych ji ani nesnesla..... jsem taková, že mi nikdo nesmí do ničeho kecat. Když jsem přišla s porodky, tak si manža ani v práci nemohl vzít volno ... ale zvládla jsem to myslím uplně perfektně. .... dá se říct, že i nechápu ty maminy, co se na první měsíce odstěhují spátky k matce.
Rozhodně se ničeho nikdo nebojte .... sice nestíhám nic kolem dománosti, ale svoje ítě stíhám uplně perfektně ... nebo spíš nedovolí, aby jsi nestíhala. 😀

petis
5. srp 2008

Ahoj holky,
tak jak jsem slíbila, tak i činím a píšu vám, zítra budu od rána zaučovat, pak mě čeká porada, tak možná nakouknu, ale na psaní to moc nebude.

Byli jsme u pana doktora a jsme v pořádku, uf 🙂
Screening je negativní, triply prý dopadly v pořádku, ty poměry mi neříkal, ale já jsem i tak nakoukla do karty a byla tam vysoká čísla, takže věřím, že je vše v pořádku.
Pak mi dělal UTZ, měřil hlavičku, bříško, nožky. Máme správné počty všeho, mimi se mu jeví v pořádku, váží asi 415 gr a měří do 25 cm. To bude čahounek po tatínkovi, který má skoro 2 metry 😉
Zítra se budu objednávat na velký UTZ, musím tam zavolat a oni mi řeknou, kdy mám dojít... Jinak za 3 týdny jdu na krev - zjišťují se prý nějaké protilátky a za 3-4 týdny se mám objednat na test na cukrovku. Na další kontrolu k mému Dr. jdu za 5 týdnů, kdyby cokoli, mám naklusat dříve
A holky, pindíka pan doktor při hledání nenašel, takže asi čekáme holčinku Ale máme se ještě poptat nezávisle na tom velkém UTZ, jestli nám ji potvrdí nebo vyvrátí, že ten bývá přesnější 😉

Ptala jsem se ho na bolesti bříška, prý je to normální. Děloha se roztahuje, mimi si dělá místečko. Kdyby se mi to ale nezdálo, tak mám přijít - kdyby to byly trvalé křeče nebo bolest.

A taky jsem se ho ptala na nemocenskou. Řekla jsem mu to popravdě, že už je toho v práci moc, jsem unavená, spavá, bolí mě záda ze sezení u PC, vstávám brzy ... jestli by mi mohl napsat marodku dříve než je oficiální mateřská. Tak říkal, že není problém, že má maminka pracovat do té míry, jak to sama cítí, že mi ji klidně vypíše hned. Tak jsem mu říkala, že nee, že ještě cca měsíc oddělám, pak vyberu dovolenou a přijdu. Tak se smál, že to jsem se ho ani nemusela ptát, když chci nemocenskou "jen" na měsíc...

Holky, jsem moc ráda, že dnešní kontrola dopadla dobře, díky za držení palečků 🙂

lestep
5. srp 2008

ahjky. tak jsem vás dočetla. byla to fuška. byly jsme na té předváděčce. Docela jsme byly zklamaní. přišlo málo lidí.

jankapavol- to je pěkný, že ses k nám přišla podívat. Jsme rádi. Mě to bříško přijde taky velký,ale ono to zkresluje. Před otěhotněním jsem m¨ěla s bídou 51 kg, když jsem se teda dobře najedla. Bylo hodně zařizování a starostí kolem svatby.Když jsem otěhotněla tak jsem měla tak 52kg a teď mám tak 53 a více někdy 54. Takže přírůstek zatím žádný.Ono to tak vypadá, že je to více. Přijde ti velký? Chmury mám jako každá těhulka. Spíš bych už chtěla mít za sebou poradnu a pak se domluvit na ten velký ultrazvuk a už bych tak nějak chtěla mít jasno, že je všechno s mimískem v pořádku. Ty testy placenty, to jsem nikdy neslyšela? Na tom ultrazvuku, který je jako genetický jsem taky byla.Dr. u nás na ultrazvuku se něco nezdálo, tak nás poslal do Brna na genetiku. Byla jsem na ultrazvuku a vše vyměřoval a říkal, co by bylo u genetických vad a co by nebylo.- různý zanky atd. Pekárna je super. Dají se tam dát jakékoliv směsi, klidně i bezlepkové.

ahojky petis- peti, to mám radost, že je všechno v pořádku a že už aspoň víte, co to bude. Seš ráda, že to nemá pindíka nebo bys raději pindíka? Skoro půl kila, to je docela dobrý že? Je fajn, že jste v pořádku. S tou nemocenskou uvidíš, jak se budeš cítit. není o co stát, to vstávání a ježdění do práce. Hrbit se u PC taky není dobrý. Já jsem u něj vždycky chvilku a pak zase jdu chvilku něco dělat nebo ven..Ale ráda si vás počtu.

jaja257
6. srp 2008

Ahojte. Precitala som si takmer vsetko, proste ste sa rozpisali 😀
Ospravedlnujem sa , ze som dlho nebola, ale nejak sa mi nedalo, bolela ma hlava z nadchy, takze som nezzvladala ani televizor ani knihu, len tak som pozerala do blba ☹
Ono, ja som silny alergik a kedze sa takmer nic nemoze, tak fungujem len na kvapkach a aj tie si davam len na noc aby som babu velmi neublizila, (som v strese ci mu skodim viac tym, ze nemozem dychat cez den alebo ze si dam kvapky v noci ☹ )
Ale vidim ze vy nezahalate 😀 a ked som videla co uz mate nakupene, tak aj zavidim, mne to manzel nedovolil, ze az po 3D/4D ultrazvuku, lebo keby nieco nebolo v poriadku, tak by sme sa asi pri tych vecickach zblaznili (neviem kto by to znasal horsie).
Ale to znamena ze na konci mesiaca uz budeme vediet na com sme a teda v septembri hura do obchodov 😀 uz sa tesim 😀 😀

jankapavol
6. srp 2008

Ahoj holky,byla jsem dnes v Brne a v CA maji na miminka nektere veci nadherne,ale prijde mi,ze je toho dost malo.Teda ve Spalicku jsem byla.A taky jsem koukala na tehu kalhoty,at mam predstavu,kolik to tak bude stat a byl tam jen jeden druh rifli-ty s tim elastickym pasem.No,nic moc teda.Ale prijde mi,ze se musi mnohem lip nakupovat,kdyz vite,jestli na holcicku ci chlapecka.Vcera jsem koukala i na mimibazaru a proste modroucka barva na holcicku-no,ja nevim.

lestep:teda,tak malo kilo?A takovy brisulko.Ale oni jsou porodnici radi,kdyz se pribere malo.Ja slibila holkam u nas na porodnim,ze priberu do 10kg,tak mi drzte palce🙂Taky mam vychozi vahu skoro 70kg,brrr.Doufam,ze po porodu budu mit min,nez 70.Aspon par tydnu po porodu.Ale to neni samozrejme tak dulezite.
Ale jak pises s tema chmurama:kdyz nekomu okolo me reknu,ze mam strach,aby bylo mimi zdrave a jak to vse budu zvladat,tak jsou z toho uplne udiveni a rikaji,at si to ted uzivam na neschopence a tak,ale proste nechapou,ze kazdy jsme jiny a ja mam proste STRACH.Ale doufam a verim,ze to bude dobre.Ja jsem takovy typ,ze mam strach i z veci,ktere jako jeste nejsou v dohlednu,treba se ani nikdy nestanou.To jsem ja,no.Navic jsem zdravotnik,tak znam rizika a veci kolem okolo...proste hysterka🙂

petis:to mas super,ze ti to tak paradne dopadlo!!!

jaja257:taky mam alergiia zatim se drzim bez leku,ale taky nekdy pcikam jak o zivot.Ale nemam ani moc ucpany nos,nastesti,spis mi tece z nosa.

Tak pa,holky.

micanek
7. srp 2008

babulky .... přidala jsem nové albíčko Michálka, tak mrknite... 😀

jankapavol
7. srp 2008

holky,jaktoze tady ted furt nikdo neni?se opalujete?

jankapavol
7. srp 2008

micanek:jdu mrknout

Holky,normalne,uz mam trosku brisko.Jsem si to vyfotila a porad se na to musim koukat! 🙂

rolincova
7. srp 2008

lestep: Ahojky Leni, teda to dočítání je mazec🙂 Už je lépe? Myslím ty občasné depky? Ono taky hodně závisí na počasí... Včera mi mamča koupila ten těhu pás, tak jsem ho dneska měla, ale bylo docela vedro. http://www.mimibazar.cz/nove_fotografie.php Mají ho i na www.litex.cz. Tak uvidím jak se mi osvědčí. Teda tak do té pekárny fakt půjdu úplně jsi mě naladila. Pokud by si ji někde na netu viděla, tak mi prosím pošli odkázek. Ten kalendář jsem koupila v klasickém knihkupectví. Normálně po obchoďákách jsem ho neviděla. Dneska šla známá do nemocnice na vyvolání. Čeká dvojčátka (kluky) a doma má už jednoho 6letého. To je mazec. A ještě ke všemu má velkého psa a bydlí ve 4 patře bez výtahu. Teda vůbec si to neumím představit. Já si zastavím auto přímo na dvoře a pohodička, ale nosit všechno takhle nahoru. Ale ona je takový smíšek a pohodář. Včera jsem byla v CaA a chtěla jsem si něco na miminko koupit a mamča mi to rozmlouvala, že je ještě brzy.

petis: Ahojky tak co mimoušek na ultrazvuku?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru