Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

tommik
11. srp 2008

Moc děkuji za odpověď. S manželem jsme se dohodli, že půjdeme do mimča a od té doby mi začali zdravotní problémy a ještě k tomu ta tetanovka. Sestra mi ji dneska píchla a pak mi řekli, že mé tělo bude oslabené. Ale z toho nevím, zda zkoušet nebo ne. Nerada bych něco zvorala. Tak jsem přišla domů a natěšeného manžela zklamala 🙂 Ale přežije to.

jankapavol
12. srp 2008

tommik:nasla jsem toto:

Vakcína proti tetanu
se používá pro základní očkování dětí (obvykle v kombinaci s vakcinační složkou proti záškrtu a dávivému kašli) a pro posilující očkování dospělých. Dále se očkuje v případech úrazu a poranění, u nichž existuje nebezpečí infekce tetanem. Těhotné ženy lze očkovat při těžkých úrazech, a to jak podáním 3 dávek základního očkování tak i podáním jedné dávky posilujícího očkování (booster). Podle příbalové informace zahraniční vakcíny Tetavax je očkování těhotných žen možné. V některých rozvojových zemích je očkování těhotných žen dokonce i doporučováno. Matčiny tetanické protilátky jsou předávaný plodu a tak je dítě po narození chráněno před tetanickou nákazou.

http://www.vakciny.net/principy_ockovani/pr_12....

lestep
12. srp 2008

mabe- také držím moc pěstičky,aby bylo vše dobré a brzy se vám podařilo. Ta psychika je základ, tak ať se daří..

lestep
12. srp 2008

jankapavol- tak jsi mě aspoň uklidnila, že je to možné očkovat.. měla jsem z toho takový divnáý pocit,aby tomu drobkovi neublížila v těhotenství. Dr. mě ale říkal, že když budu kojit, tak to také přechází do mléka a pokud budu kojit třeba dlouho, tak bych na to očkování mohla jít až třeba za rok a dýl a v té době se může stát jakýkoliv úraz, občas dělám na zahrádce rejpu se v hlíně, takže radši jistota je být naočkovaná..
Jak se jinak daří?
Co smolinek? Uz jsi vdaná paní?
Jak zvládáte ty vedra?
Dneska a včera jsme s manželem jezdily po výletech. Má dovču, tak jsme aspoň spolu. Zítra už povalí na stavbu..Už jsme si tak nějak vybraly kočárek, máme jasno. Tak ho pak objednáme., 🙂

micanek
12. srp 2008

Ahojky babulky ... v Tescu mají nááádherný věcičky ... byla jsem ve Futuru
... no a zase jsem utrácela... malímu v nextu vestu, ryfle mikyn ... sobě 2 zimnívesty, koženou bundua kožený koně ... to dneska kreditka zas jen pálila.

ambret
12. srp 2008

Ahojky holky 🙂

rolincova
12. srp 2008

ahojky holčiny, tak jsem se začetla do vaší debaty. Mě propadlo očkování proti tetanu v červnu a dr. mi řekl, že to ještě nějaké trvání má až 2 roky, a že teď určo očkovat ne. Teď jsem psala sms tetě, ona je dětská dr. a manžel dětský kardiolog, tak jaký na to má názor. Tak mi psala, že by se v těhotenství očkovat nedávala, že se mám snažit vyhýbat otevřeným ránám. Takže už druhý dr. stejný názor. Ještě se zeptám na názor svého gynekologa až tam za 14 dní půjdu.
lestep: Ahojky Leni a jaký kočárek sis vybrala?
micánek: Ahojky Zuzi, já dnes byla také v Praze, v CaA a HaM pokoupila jsem si na sebe. A pak jsme se stavili v jednom sekáčku, kde mají věci za 30kč, teda tam jsem fakt neodolala. Nechala jsem tam 600kč. Oblečeníčko převážně růžové, v rozmezí od narození do roku. A značky HaM, Disney, Mark a Spencer.... No prostě nádherný... Tak už mi to visí na sušáku...

tommik
13. srp 2008

Děkuji za odpovědi.
Rolincova: Mohla bych tě požádat, zda by ses nezeptala tety a strýce, jak dlouho po očkování se můžu snažit otěhotnět? Tetanovku jsem už dostala, ale teď s manželem nevíme, kdy se můžeme začít snažilkovat. Jestli stačí týden nebo raději čekat měsíc. Moc děkuji.

jankapavol
13. srp 2008

lestep:holky,mne se ted nedari dobre...
mam takovy uzkosti a strach a resim ted,jestli brat antidepresiva a jsem z toho dost spatna...je mi do breku...

micanek
13. srp 2008

rolincova: taky ráda nakupuju v sekáču ... ale včera jsem nmohla nějak odolat. No a to růůůžoví .... to ti tááák závidím 😀

Jankapavol: co je s tebou ☹ proč máš strach ... kuli miminku, nebo o sebe. Antidepresivům bych se určo snažila vyhnout.Můžou se vůbec v těhu? Samozdřejmě pokud ti je tak hrozně, že by jsi si mohla třeba něco udělat, tak pokud se můžou, tak bych do nich šla.
Moje mamina měla reklamní agentur a skrachovala ... skončila na antidepresivech a už to vůbec není ta stejná čupr ženská, co bejvala ... proto nmám na antidepresiva tekovej názor.

drž se holka. ... bude líp .... vždy´T už se ti to krátí a za chvilku budeš mít u sebe to svoje štěstíčko. 😵

jaja257
13. srp 2008

Ahojte babulky,
dnes som bola na kontrole a konecne som sa dozvedela vysledky screeningu - negativny 😀 😀 😀 aspon nejaka dobra sprava. moju doktorku zastupoval iny lekar a bol hrozny 😝 pozeral mimi a ukazoval to sestricke miesto mna, tak som male videla asi 10 sekund az ked som ho o to poprosila, nech uz je nasla lekarka nazad......

Este som sa chcela spytat, zacinam mavat zapchu a potom ked idem na WC, tak sa mi uz dvakrat stalo , ze mi tiekla krv z konecnika. Mate niektora s tym skusenosti? alebo mi viete poradit.

lestep
13. srp 2008

ahojky. zdravím všechny. jak se daří?

micanek- to je super, že jste takhle pokoupily..

ahojky roli- tak se ještě také někde poptám. Co doktor, to opravdu jiný názor..nerada bych něco zvorala..Ale díky za informace..Nám se hodně už ze začátku líbil X lander ta nová řada. Barvu zatím nevíme, ale buď oranžovou nebo zelenkavou s černou..Je to pěkně výstražný na silnici, tak se to bude hodit..Včera jsme s tchýní koukaly na tv a byl tam ten pořad chalupa je hra nebo tak něco. Byla tam rodina, co chtěly přestavět koupelnu. Paní měla termín asi za 4 týdny..Ukazovala jaký si vybraly kočárek..Mamka na to hned, že se to nemá, aby byl kočárek doma, že se má kupovat, až se mimi narodí, je to prý pověra..Já ti pověry sice chápu,ale to bych to mimi musela mít doma na seně, nic nemít nachystaného, žádné oblečení, postýlku, prostě nic a dovézt ho nevím v čem..Docela mě to zamrzelo. manžel en tomu ještě dodal korunu. přišel asi za hodinu po našem rozhovoru do kuchyně a povídá. mami, tak jsme dneska vybraly kočárek..My jsme si ho jen vybraly, ale neobjednávaly..Paní v obchodě nám říkala, že většinou to trvá tak 6-8 týdnů od objednávky. někdy je problém sehnat třeba sedačku ve stejné barvě atd.. Jak tö řešíte s kočárkem vy? Máte po míšovi? To je krásný, že sis vybrala tolik oblečeníčka..No zatím máme skluz. Čekáme na ten ultrazvuk..

jankapavol- to mě mrzí, že máš takové stavy. Snad bude brzy líp..Na antidepresiva je vždycky čas. Brát je až v nejhorší variantě. To musí odborný dr. napsat..

jaja257- tak je fajn, že screaning vyšel dobře.. To krvácení ývá u těhulek časté. mohou se dělat hemeroidy. Když je zácpa, tak se pak zvyšuje tlak na tu cévní pleteň, která je v okolí konečníku a může to krvácet..Řekni to dr.kdyby to bylo hodně intezivní..

smolinek
13. srp 2008

ahoj holky, hlásím návrat. Svatba byla šílená a na nic si zatim nepamatuju, bylo toho tolik, že mám úplné okno. Dneska jsem dostala neschopenku. Mám křeče a tvrdne mi bříško. Těším se, že si konečně odpočinu. Uvidíme jak ještě dopadnou výsledky.

jaja: prej je krvácení z konečníků časté, měla jsem to na začátku, ale měla jsem s tím už dřív problémy, tak jsem tomu nevěnovala žádnou pozornost a ztratilo se to samo.Můžeš požádat o nějakou mastičku, nejspíš ti dají nečo proti hemoroidům.

rolincova
13. srp 2008

tommik: Určo se zeptám až je uvidím, oni teď jeli na dovču.
jakapavol: A z čeho to pramení, ze strachu o miminko, nebo celkově? Máš kolem sebe nějaké kamarádky?
Micanek: Ale Zuzi, užívej si modrou, je taky krásná... I když já dávala spíš béžovou a khaki🙂 Ale přijde mi, že na ty malé holčičky, toho mají po sekáčích síla. Kdyby si viděla to růžové tričičko Gap, já to zkusím nafotit, ale až budu mít trošku volněji. Pak si říkám, že to jsou úžasné ceny, ale samozřejmě taky v obchodě neodolám. Těším se do toho Tesca.
jaja257: Přišla ti ta fotečka na majlíka? Včera večer jsem ti ji posílala... Jinak tak krev vypadá, že máš hemeroidy. Je potřeba zácpě předcházet. Já osobně to řeším Psiliem... Doktor mi to dovolil, je to vláknina. Je to zdravé, upravuje to vyprazdňování a když chce člověk zhubnout, tak se to dá používat i tak. Je to fakt super. No a jinak Activii... Ale určo tomu předcházet.
lestep: Jé tak to máme stejný vkus, já taky zatím na 80% jsem rozhodnutá pro x-lander. Je pěkný vzhledově, vymakaný a docela přijatelná cena. Ale ještě mi známá nabízela Jane slalom pro 2006 v červené barvě a za 13tis se vším všudy a je jak nový. Takže proto váhám. Hrozně se mi líbí ta červená. Jinak pokud se rozhodnu pro X-lander, tak to vypadá na vínovo-černý. Ale také jsem si říkala, že jako sedačka by nebyl špatný i ten zelený. Aby to nebylo pořád stejné...No já jsem na Míšu měla kočárek u našich. Opravdu nemá být doma. Já jsem po Míšovi všechno prodala, teda krom věciček po narození. Takže jedu nanovo... Víš, třeba to mamka nemyslela špatně. Víš já mám přece na to podobný názor. Dneska jsem tu měla známého truhláře, tak mi na míru bude dělat skříňku na miminko. Ta bude tak za 14 dní, tak pak asi začnu připravovat. Na Michálka jsem měla vše nachystané v 8 měsíci i tašku do porodnice.

micanek
13. srp 2008

Tak mi jsme kupovali kočár ve týdnu ... ještě že tak ... přišel později než říkaly ... pokaženešj ... takže vracet a tak ...asi tejden před porodem... no dní jsem to měla teprve v cajku. Rozhodně bych neotálela ... kočárek jsme měly u našich.

Jinak já baštím Lepicol ... je to taky na ničení bakterii ve střevech, pravidelnou stolici, hemeroidy ... včera jsem byla na homeopatii a tam si ho taky mooc chválily ... je to vlastně taky vláknina.

Jinak po Michálkovi taky budu prodávat věci ... sdcovám jen ty nejlepší kousky 😀

jankapavol
13. srp 2008

Holky,ja se picnu.Napsala jsem prispevek a smazalo se to.No zatim nervy to psat znovu... 😒

micanek
13. srp 2008

jankapavol: hlavně kiiiid

jankapavol
13. srp 2008

Holky,ja vim,ze ty leky neni moc dobre brat,ze az v nezbytnych situacich.
Ja uz jsem je driv brala,mam svou lekarku i psycholozku,tak to probirame,bohuzel,psychoterapie asi stacit nebude.
Pristi utery to budu probirat s lekarkou.Strasne nerada bych miminku ublizila a hlavne mam strach,ze bych se o mimi pak ani nedokazala v takovemto stavu postarat,kdyz ted se nemuzu poradne sama postarat ani o domacnost.
Jsou to strasne neprijemne stavy,a kdyz je nemas,tak se nekdy bojis,ze je zas dostanes.
Jinak je tady na konikovi stranka UZKOSTI,ktera je fajn.Holky tam pisou,ze neco v tehotenstvi taky braly a miminka jsou zdrava,to mi dodava nadeji.

jankapavol
13. srp 2008

Radsi pisu po kouskach.
jaja257:pokud je krev svetle cervena,kriklave cervena,tak by to melo byt v poradku.Horsi,pokud je tmava az cerna.

micanek:jo,to ja bych se chtela radovat z toho,ze mimi prijde.Zatim je ale strach moc silny.

A kamaradku?No,tak tu tady teda bohuzel nemam,jen po netu nebo po telefonu.Spis tu ani skoro nikoho neznam.:(
A navic jsem porad sama...

kvikvicek
13. srp 2008

ahoj holky,potrebuju poradit, jsem tehotna,mam to potvrzene i doktorem, na ultrazvuku byla videt mala bublinka,ale je jeste tak mala,ze nejdou spocitat tydny,posledni ctvrt roku jsem mela cyklus i 32 dni.byli jsme na dovolene a povedlo se nam to hned na prvni pokus, od posledni menstruace jsem 6tyden,vim ze ovulka probehla nekdy 18 mozna i 20 den cyklu, delala jsem si ovu test kolem 16 dne cyklu a nic a pak uz jsme jeli do Francie a uz jsem se tim nezabyvala,a ono se to fakt povedlo,kdyz jsme prijeli, delala jsem si tehu test a byly tam dve carky, testovaci slaba, ale byla tam i dalsi den a silnejsi. jeste ten den jsem sla k doktorovi a delal ultrazvuk,kde dlouho nemohl nic najit ale nakonec nasel.Vcera mi brali krev na hCG, hodnota 244, doktor mi ale rekl,ze je to mozna neprosperujici tehu, pritom jsem si jista ze jsem tehotna maximalne 2 a pul tydne.bojim se co ted se mnou zamysli, myslite za to hodnota odpovida stari tehotenstvi?nespinim, prsa pobolivaji... ach jo,to jsou nervy. Nema nektera z vas podobnou zkusenost s tim, ze se doktor drzel striktne posledni menstruaci, ale plod byl jineho stari,protoze u me ovulka probehla skoro na konci cyklu.

jaja257
13. srp 2008

Joj, baby tak ste trosku ukludnili 🙂 hadam na tu krv neumriem....

rolincova: aku fotecku? asi si si ma pomylila 🙂 tu activiu papam takmer denne, ale niekedy nepomaha.

smolinek: grattulujem mlada pani 🙂 pekne oddychuj, nech sa da vsetko do poriadku

jankapavol:klud janka, neboj sa, s doktormi urcite najdete to najlepsie riesenie, ktore tebe pomoze a malickemu neublizi.

lestep
13. srp 2008

ahojky smolinek- myslela jsem na tebe celou sobotu, jak si to asi užíváš. Tak zatím sis to asi moc neužívala. Snad už bude konečně líp, odpočineš si a uleví se ti. ten blázinec kolem svatby, už je za tebou. Drž se a zase napiš.. 🙂
A také moc gratuluji mladá paní..
ahojky roli- nám se líbil x lander už na začátku. Pak nám to ale jedna paní v obchodě rozmlouvala, tak jsme z toho byly zklamaní,ale teď už jsme rozhodlí pro něj.. barva se nám hodně líbí ta zelenkavá, taková ta záživá s černou a pak ta zářivě oranžová. Je to dobře vidět na silnici, tak ať jsme pořádně všude vidět.Ještě to promyslíme a uvidíme..Já vím, že to nemyslela špatně. My ale bydlíme s nima. Oni mají baráček nahoře a my přes dvoreček náš baráček. Dvůr a garáž a další prostory máme společné. Tak nevím, kam ten kočárek dáme..Ona je i proti tomu něco kupovat. Ví akorát, že máme polštář na kojení, takovýho hada, ale stejně na něm leží manžel u televize..Tak to jsi byla brzy nachystaná..To jsi šikulka..Vím, že se to asi nemá nějak chystat předem..také mám pořád strach, že nebude něco v pořádku, ale to máme všichni..

jankapavol
13. srp 2008

kvikvicek:ja myslim,ze doktori pocitaji s tim,ze delka cyklu cca 28 a ovulace cca 14,oboje priblizne.Oni to tak moc neresi.
Ale vypocti si to tady:

http://www.emimino.cz/htm/vypocet.htm

Delka lutealni faze je ta druha cast cyklu-po ovulaci.Cili kdyz mam delku cyklu 27 a ovulaci 12.den,tak delka lutealni faze je 15.

micanek
13. srp 2008

Jinak prát a žehlit věci na malího jsem začala ve 30týdnu ... pak jsem byla fááákt za to ráda.

rolincova
14. srp 2008

Lestep: Ahojky Leni, ještě mě napadlo, třeba tady v Pardubicích, když si objednáš kočárek, tak dáš zálohu 2tis. a zbytek doplatíš až po porodu, ale to už tam máš kočárech schovaný. Tak to mi přijde docela super. Nebo si ho můžeš dát k nám🙂 Tady je místa. To je holky škoda, že jste všichni tak z daleka....

Včera tady byl truhlář, tak příští týden nám udělá k ložnici skříňku na miminko a ještě do pokojíčka a ložnice nové podlahy, tak se moc těším. Docela jsem se ještě před tím porodem rozjela. Stále předěláváme ten obývák a ještě chci kuchyň. Tak dneska pojedeme na kuchyně 🙂

rolincova
14. srp 2008

jaja257: jé ta fotka byla pro jankapavel, tak promiň.
jankapavel: Posílala jsem ti tu fotečku na majlíka těch miminek, přišlo ti to?

petreva
14. srp 2008

Jankapavol: zdravím...také jsem před otěhotněním brala roky antidepresiva, sice jsem je začala vysazovat, ale pak otěhotněla nějakpřekotně a tak jsem je přestala brát úplně...asi vím, co prožíváš ☹ koupila jsem si po poradě homeopatika a musím říct, že mi pomáhají. Také si občas uvařím meduňku...Hodně jsem se nepohodla se svou psychiatričkou a jiný u nás není, takže se snažím řešit věci sama. Není to určitě to nejlepší, ale takhle to zatím zvládám. Nevím, jaká AD jsi brala ty, ale bylo mi řečeno, že např. Apo-parox je jedno z AD, které se v těhu mohou. Nebyli zaznamenány žádné účinky na plod a to ani při kojení. Třeba by jsi se mohla teptat na tyto, kdyby bylo zle.
Je mi jasné, že chceš vše dobré pro miminko, ale je pravda, že i tvoje pohoda je důležitá a deprese se jen tak zahnat nedá, nedá se z ní vyspat...nic takového. Držte se oba dva a přeju hodně síly 😵

lestep
14. srp 2008

ahojky.micanek- mě to přijde tak akorát, jak píšeš. Pak už třeba nebudu moct a kdo by to asi za mě tak udělal. Vím, že Radkova máma je hodná a určitě mě se vším pomůže. S mojí mámou nějak nemůžu počítat.

ahojky roli- Dáši- to máš pravdu, škoda, že jsme všichni tak zdaleka. To jsme se té paní v om obchodě ani neptaly. jen se mě ptala, kdy mám termín. Říkala, že není problém ho objednat. Vůbec se nad tím nepodivovala. Bylo něco přes 50 let.. My plánujeme tu komodu a nahoru koupíme tu gumovou podložku. Tam budeme mít všechny věci. Nad to ještě na zeď takovou skříňku na kosmetiku a jiné potřebné věci.. Tak ať dobře vyberete kuchyňku.. Já mám manžu zase na stavbě. Vařily jsme jim oběd a za chvilku jdeme zase chystat večeři. Příští týden máme v pondělí odpoledne předporodní přípravu. Jen doufám, že nebude mít Radek toho hodně v práci a dorazí včas,abysme tam mohli jít. Objednávala jsem to někdy před 2 měsící, tak b yto bylo blbý, kdybysme nemohli jít. Ve středu pak na ten ultrazvuk..

petis
14. srp 2008

Ahoj holky,
zase píšu po dlouhé době. Jak se máte, mamulky? Já jsem utahaná jak kotě a spala bych ...
Ale proč vlastně píšu ... včera jsme byli s manželem na velkém UTZ 🙂 Manžel poprvé viděl miminko . Pan doktor se na nás podíval, miminko poměřil, vše vypadá tak, jak má, mimi prospívá, cumlalo si palec, různě sebou vrtělo, no paráda.Nechali jsme si to nahrát i na DVD 🙂 A ani tento pan doktor nenašel pindíka, tak na 90% mám v bříšku holčinku 😵
Příští týden mě čekají ve čtvrtek odběry na protilátky a v pátek na cukrovku a kontrolu u svého Dr. mám 5.9.
Snad se i vám vede dobře, opatrujte sebe i miminka a pá pá 🙂

lestep
14. srp 2008

ahojky petis- tak to moc blahopřejeme, to je krásný..Úplně se nad tím rozplývám. Také jsem už zvědavá na ten velký ultrazvuk..Teď nás ani dr. na ten ultrazvuk neposlal. Prý stačí ten velký. tak jsem ani od toho 12 tt mimíska neviděla. Snad bude všechno v pořádku. Ještě o sobě nedává moc vědět. Škrouhání cítím, ale pohyby zatím ne..Už aby o bylo. Ať se vám dobře daří a všechny vyšetření dobře dopadnou. držím pěsti.. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru