Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

jaja257
4. črc 2008

janka: ja som vydata 😀 u nas to bolo take samovolne, nic sa tym vlastne nezmenilo, pretoze my sme uz viac ako rok spolu byvali 🙂 vlastne my sme spolu byvali takmer od zaciatku 😀 a planujete svadbu?
smolinek: doma je fantasticky 😉 klud, pohoda a nikto mi nelezie na nervy 😀 akurat svokra mi dnes zahrala, ona vzdy podporuje nasu riaditelku a dnes zahlasila, ze co vymyslam, ze dve hodiny telesnej za tyzden zvladnem a ze ona s nimi suhlasi, ved sa vraj nic nemoze stat. 😠 😝 asi poviem manzelovi, ze tam nebudeme chodit a bude a ked je jej prednejsia riaditelka ako vnuca, tak nech si potom kocikuje ju 🙂

smolinek
4. črc 2008

janka: já taky ne, budem mít svatbu začátkem srpna, takže zatim jsem slečna 😀

smolinek
4. črc 2008

jaja: to je jasný ať si to odskáče sama můra, když s tim souhlasí. Teda aspoň u nás to vždy učitel ten cvik předvedl, nechápu, jak tě můžou dát na tělák, fakt asi padlo něco na hlavu 😝

jaja257
4. črc 2008

smolinek: ja uz to neriesim, ostanem pekne domka a nebudem sa vzrusovat a ked je moja svokra mudra, tak jej zelam vela uspechov a popri tej telesnej moze za mna oducit aj matiku a fyziku 😀 a very ze jej to da zabrat, ona je totiz druzinarka 😀 😀 😀 ale mudra ako sam komensky 😀

smolinek
4. črc 2008

jaja: 😀 by se holka trochu opotila

jaja257
4. črc 2008

smolinek: no len nech si skusi 😀 aj ja viem byt mudra ako radio a potom jej povedat, ze ved v pohode 😀 a budem taka mila, ze jej poziciam nejake pripravy a knihy s prikladmi 😀

smolinek
4. črc 2008

jaja: 😀 😀 ještě ji tam dej záložky, aby to dohledala.

Holky já pomalu budu mizet na poštu a pak hurá domu. Dneska toho mám opradvu plné zoubky a těšim se až se natáhnu a budu odpočívat. Tak si užijte víkend a dávejte na sebe pozor, papa

jaja257
4. črc 2008

smolinek:papa a pekny vikend 😀 oddychni si 🙂

ambret
4. črc 2008

Janka, jojo už jsem skoro rok vdaná 🙂

gertruda
4. črc 2008

ahoj holky-potřebovala bych poradit,snad píšu do dobré diskuze, 😅
včera sem si dělala TT a byla na něm slaboulinká čárka 😖 ,chtěla jsem se hned objednat k MuDr na krev,ale řekla že mám přijít až v polovině července-že je jěště hodně brzy ,že by nešlo nic vidět ☹ ,můj PROBLÉM-už 3den mě pobolívá na pravé straně podbřišku,jako kdyby vaječník nebo vejcovod,ze začátku to bylo jen takové píchání,pak bolest občas a dneska mě to bolí-spíš tlačí celý den.jsem z toho zoufalá 😢 ,nevím co mám dělat,čekat jestli mi bude hůř,nebo jít hned k Mudr,další test si dělat nechci-mám strach že těhu nejsem a zas mám něco s vaječníkem,nebo jsem a může se z toho vyklubat mimoděložní t.četla jsem si všelijaké příznaky těhu ale bolest v okolí vaječníku sem nenašla-nebo setkala jste se tím některá??????????????????????? ☹

jaja257
4. črc 2008

gertruda: no ja som mala tiez bolesti podbrusku. Niekedy az krce a obcas aj dlhodobe, nevedela som si najst dobru polohu.Ked som hovorila doktorke, tak mi povedala, ze je to normalne, ze to sa nejake svaly prisposobuju novemu stavu a ze mozem cakat bolesti akokeby som tam mala svalovicu. No len kazda sme ina, skus zavolat lekarke a uvidis co ti povie. Drzim palceky.

lestep
4. črc 2008

ahojky.ambret- vítej mezi náma..to je krásný čtvrtý dětátko..
jankapavol-- plánujete svatbičku nebo zatím ne?

smolinek- no to je fakticky smůla..ještě tě to nepustilo?tak snad bude líp..Držím pěsti..

jaja 257- tak to je fajn, že sis nakoupila takové pěkné věci..Ještě si koupím nějaký kraťase na gumu, protože teplo ještě bude asi dlouho..Pak na ty chladnější dny užiju rifle..Ze všeho mě teď lezou záda a kousíček břicha..Pak ale cítím záda, tak to není zrovna moc dobrý..Nerada chodím s odhalenými zády..Nechápu některý holky, jak to můžou nosit..

ambret
6. črc 2008

Ahojky těhulky, je tu někdo takhle po ránu?

Lestep, děkuji za přivítání, moc jsme chtěli 4 děťátko, bohužel v březnu jsem 4 potratila, tak teď se bojím aby se zase něco nestalo. Od rána mě tak divně bolí břicho, nevím z čeho to může být

laada
6. črc 2008

am ahoj sem tě náhodou našla 😉 gratuluju 🙂

ambret
6. črc 2008

Ladus moc děkuji a kdy přijdeš na řadu ty?

laada
6. črc 2008

No se taky ptám 😀

ambret
6. črc 2008

Určitě to bude brzy, brskám na tebe těhu bacil, tak se taky uchytí 😀 😀 😀 PRRSSSKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK

laada
6. črc 2008

Děkuju ale asi víc pomůže když bude prskat Vítek 😀 😎

laada
6. črc 2008

téééda se omlouvám, vlítnu do cizí diskuse a hned takový sprosťárny 😀

ambret
6. črc 2008

No to asi jo 😀 😀 😀 , ale když ty ho máš pořád pryč. Péťa je taky pořád pryč a ani sem nevěřila, že se to povede, když už nám téměř veškeré manželské povinnosti odpadli a ejhle, podařilo se 🙂 Jen mě dneska tak divně bolí břicho a píchá na boku, mám strach aby se zase něco nestalo 😒

petis
6. črc 2008

Ahoj HOLKY,
tak se hlásím po kontrole u Dr. v 16tt. Byla jsem tam v pátek.
Jsme prý úplně v pořádku, mimi má kolem 15 cm (cca). Opět jsem měla nízký tlak, ale na to si musím zvyknout. Dr. mě vyšetřil, pak zkotroloval srdíčko, udělal letmý UTZ a bylo to. Máme i fotečku, je to prý poslední, kde je vidět celé mimi, pak už bude velké Taky mi měřil pánev. Bylo to rychlé, za 5 mint jsem byla venku 😉
Jinak na další kontrolu jdeme za měsíc, že mi pak dá doporučení na velký ultrazvuk, posílají na něj do Karviné, půjdeme tam s taťkou spolu a budeme-li chtít, odneseme si domů DVD s naším miminkem, co tam bude vyvádět Jé, už se těším !!!
Takže jsem moc ráda 🙂
Ještě předtím ve čtvrtek jsem byla na krev na tripply, tak věřím, že je vše OK 🙂

Jak se máte? Vše OK?
Já mám s manžou od zítra dovolenku, bude se makat na přístavbě, už pojedeme "dovrchu" 😵
Teda makat bude Pavel s taťkou a tchánem a já mám funkci kuchaře a zásobovače 😀

Mějte se krásně 🙂

ambret
6. črc 2008

Petis, tak to gratuluji že je vše v pořádku.

Jinak mě je už lépe, břicho nebolí, ale nevím jestli se mi chce zvracet a nebo jestli mám sníst na co přijdu 😀 😀 😀

micanek
6. črc 2008

Ahojky Babulky.
Vítám tady všechny nové tváře a plůdečky. 😀 😀 😀
tak manžel konečně zapil po 5 tejdnech v pátek Michálka. Tak doufám, že poroste. Manža ještě te´d chrní... no a co dostal Michálek dárečků.... no prostě super. 😀

hrozinka
6. črc 2008

ahoj maminky, prosím o info, jsem sama doma, zapomněla jsem dát nákup do lednice, koupila jsem si parenicu, kterou zbožňuju, koupila jsem si jí včera a snědla až dnes, nepřipadá mi, že by chutnala nějak jinak, ale vzpomněla jsem si jak bylo ve správách, že je nějaký nakažený sýr a někeré maminky z toho potratily, myslite, že by se mohl zkazit a něco stát. už jsem asi paranoidní, že 😒

jankapavol
6. črc 2008

A co je to parenica?Plesnivy syr?

jankapavol
6. črc 2008

Syr s plicni by se nemel jist a co vim,tak spatna bakterie je Listeria,jestli to myslis..

smolinek
6. črc 2008

ahoj holky,
zrovna se připravuju na zítřek na krevní testy a jsem nervní jak pes. 😒

Lastep: bohužel ještě ne, pořád mám takovou divnou pachuť po jakémkoliv jídle a je mi z toho až na zvracení. Zkoušela jsem si po každém jídle čistit zuby, brát žvejky, renie, ale prostě nic nefunguje. Tak to asi budu muset překousnout a vydržet s tím až do porodu 🙂

Tak hezký večer a já si půjdu radši hajnout, pořád mám takový děsivý představy, tak to radši zaspim.

lestep
6. črc 2008

ahojky.
ambret- tak snad bude vše v pořádku, držím pěsti, ať se Tě potrat vyhýbá a nikdy tě nepotká..Je to krásné mít 4 děti..Ale jestli bych to vůbec zvládla takovou školku..Musí být u vás veselo.. 🙂 Mrzí mě, že jsi potratila,ale teď už bude vše v pořádku..

ahojky petis- Tak to moc gratuluju, že je vše v pořádku.Myslela jsem na tebe v pátek a říkala, ať je vše dobrý..Také ěm to čeká. Jdu do poradny ve čtvrtek.Tak snad půjdu také s dobrýma zprávama..Ten ultrazvuk se v tom 16 tt dělá běžne nebo ho dělal dr. jen tak sám od sebe? Myslela jsem, že bude další ultrazvuk až ve 20tt, kdy se dozvíme, zda je to chlapeček nebo holčička.. 🙂

micanek- to je super, že už je malej pořádně zapitej, tak to bude určitě zdravej jako řípa..Aspoň má mišánek pěkný dárečky..

ahoj hrozinka- tak to těžko říct. Ve zprávách jsem to také slyšela, když to bylo aktuální..Nevím, jestli parenica je taky nebezpečná..To ti neporadím..

hrozinka
6. črc 2008

jmenuje se to sázavská parenica neuzena, je to syr obyč neplesnivej zatočenej do takového hovínka 😅 a dá se po kousku odlupovat. ja doufam, ze to nic nebude, strašně se bojím, že se něco stane bo rodiče i my se na to strašně těšíme ☹ no už se budem bát asi pořád i v důchodu 😅

lestep
7. črc 2008

hrozinko- to máš pravdu, s tím, že se budeme bt pořád..Snad to nemá nějaký vliv..Snažím se vyhýbat plesnivým sýrům- nivě i hermelínu. Jinak jím tak nějak všechno..Na co mám chuť to si dám..

Jak se máte při pondělku? Trošku se nám ochladilo, tak se nám bude líp dýchat a fungovat. Dneska valím nechat si doplnit nehtíky.. Musím kouknout i na nějakou podprsenku..Nějak mě ta moje nová podprsenka přestává plnit svou funkci..Je trošku malá.. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru