Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

haassinka
6. čer 2008

mabe: kdtak to mohli zkusit za 1-2 týdny a ne až na konci měsíce 😠 nevím, ale já už bych mazala k Dr. taky 6tt a nehla bych se dokud by se na mě nepodíval 😀

micanek
6. čer 2008

Hasi: to že jí neudělaj prohlídku, to se nedivím ... nic by tam ještě nepoznaly ... ale krev jí vzít mohla. Zda jí stoupá HCG ...

Mabe: obyčejnej dětskej nafukovací kruh. Na ten jediněj si sedneš a nebolí tě spodek. Fakt si ho pořiď. Třeba s krtečkem 😀

mabe
6. čer 2008

Nafukovaci kruh?? To je napad??A poradis me neco na ty moje bolavy nachlazeny zada?? Ja blbec. Boli me jak svina. 😒

haassinka
6. čer 2008

díky za odpovědi, tak to jsem v klidu, asi to bude opravdu běžná praxe 😝

micanek
6. čer 2008

Tak na ty záda akorát ať nechodíš do průvanu 😀 😀 😀 v těhu se může paralen od bolesti, ale v 7tt bych to vydržela a nebrala ho.

achy
6. čer 2008

Ahojte holky, před pár dny jsem vás tru trochu pročítala, bohužel už jsem neměla čas nic napsat...
teď zase nemám čas moc dočítat, tak vás jdu aspoň poprvé pozdravit.

Micanek. moc gratuluji k miminečku, tak už jsi se konečně dočkala.
Mabe: taky jsem včera byla u Dr. dle UTZ jsem byla 6+4 ( podle poslední ms 6+5), bylo vidět srdíčko, Dr. už uvažoval, že mě příště pozve do poradny, ale nakonec se rozhodl, že provede radši ještě jednu prohlídku příští týden, což jsem ráda ,na poradnu bych čekala nejmíň 14 dní...kdy jdeš ty k Dr?

hrozinka
6. čer 2008

Ahoj maminky mohu se k vám přidat? ☹

smolinek
6. čer 2008

mabe: zkus icekrém , nebo si dávej teplý zábaly na záda, to pomáhá 😉

dana17
6. čer 2008

ahojky holky nechce někdo pokecat se mnou?

mabe
6. čer 2008

Smolinku, myslis, ze ten icecream muzu??Mam ho, ale nevim, jestli me to neuskodi. Rano me s tim prave manza namazal. Vypadam tedka doma jak blazen. Je teplo a ja mam gate od pyzama, kosilku, tricko a jeste mam zabaleny zada v dece. 🙂 Ted jsem vstala. Udelala si sopskej salat a 2 toastiky. To je dneska moje prvni vetsi jidlo. Jak rikam dopo moc nemuzu, takze jim vetsinou odpoledne. Snad to fazolce neuskodi.

achy, tak to jsme na tom stejne. Ja jdu taky za tyden znova na kontrolu. Tentokrat uz jdu ke sve gynekolozce. Predtim jsem chodila do nemocnice, protoze jsem tam byla jednou v nedeli na pohotovosti, jak jsem zacla krvacet.

Ahoj Dano, ty jses zacinajici tehulka?? V kolikatym jsi??

mabe
6. čer 2008

Micanku, zadny prasky si nevezmu. 😉 Vydrzim. 😉

medvide1
6. čer 2008

Ahojik holky už sem k vam parkrát pisala ale chtela bych poradit...posledni ms sem mela 20 dubna a ted jsem to mela dostat 25 kvetna a ten den sem zjistila // na testu no a nechaůa sem si nabrat hcg bylo 250 za další 4 dny bylo 977 a ted v ponděli bylo 2880...no a tak sem byla u dr a ten videl jen gestačni vaček v děloze a možná naznak plodu ale to neřekl na sto procent a ke všemu tak trošku špinim ale jen jako s hlenem nekdy je to žlute nekdy vice nahnedle myslite že bude vše v poho a mimi se bude vyvijet??a je to normálni že při 2000 hcg nenÍ ješte mimi videt??mela sem rozázenou ms třeba po 40 nebo 37 dnech tak jestli je to normálni

smolinek
6. čer 2008

mabe: nene, masírovali jsme s tím maminy, ale kup si ten hřejivej, myslim že je to růžovej, ten ti neublíží a jestli máš obavy tak se radši zeptej Dr. Mně doktorka normálně řekla ,že si můžu vzít paralen, když jsem byla nastydlá, ale já si ho teda nevzala, je to zbytečný, za pár dní mě to přešlo 😉

dana17: povídej 😀

Jinak holky užijte si příjemně víkendík a dávejte na sebe a na drobečky pozor. papa

lestep
6. čer 2008

ahojky.
rkatka: moc tě vítám mezi námi. Určit se tady brzy zabydlíš..
smolinek: držím pěsti,aby vše dopadlo v nemocnici dobře..Určitě už bude vidět příště srdíčko..
m. sroubek: uvidíš, zkus ten test udělat další dny a třeba se tam // čárečky konečně objeví. někomu to trvá déle..
mabe: gratuluju, jen ať se tak daří dále..
mičánek: docela hustý,ale aspoň už to máš za sebou a teď si budeš užívat svýho broučka. Jo, začátky jsou určitě hodně těžký, je to spíš přežívání,ale určitě to za to stojí..Je fakticky nádhernej. Pokochala jsem se..
alik 30- vítej mezi náma..určitě se k nám přidej..
hassinka: také jsem šla k dr. Jen mě vyšetřil. Na ultrazvuk mě neposlal, krev mě také nevzal. Pozval si mě za měsíc.Jenže jsem měla docela velký bolesti v podbřišku, tak jsem radši šla, protože jsem už jednou potratila, tak jsem měla strach. Vyšetřil mě, poslal na ultrazvuk. Měla jsem tam gestační váček i bušilo srdíčko.Dle uz 8. týden. pak si mě dr. pozval v 10.tt, dal mě těhu průkazku a odběry krve a za 2 týdny mám jít na uz.To budu v 12. týdnu..Takže každý doktor si to asi dělá jinak.,Mě také udivilo, že mě nevzal krev,ale nic jsem neříkala..

lestep
6. čer 2008

micanek- ten kruh může být fakicky dobrej, když si představím, že budu nastřižená a bude to asi pěkně bolet..achy- zdravím tě mezi náma..vítej..
hrozinka: také tě moc vítám. nějak se rozrůstáme, ale to je dobře..jak jsi na tom ty?
dana17- také vítej mezi námi..klidně můžeme pokecat.co ty, jak jsi na tom?
medvide1- uvidíš při další kontrole.Třeba už tam bude vidět srdíčko. Musíš vydržet..Držím pěsti..

Mám na vás dotaz.Kdy jste začli chodit na těhu cvičení?díky za odpoveď..

mabe
6. čer 2008

Ahoj lesti,

zacina se chodit od 12.tydne. Tak uz se muzes pomalicku rozkoukavat. Musis mit potvrzeni od dr.

jaja257
6. čer 2008

ahoj,
lestep: v tejto teme som prvy krat, ale precitala som si to cele. Citala som aj tvoj prispevok o tom, ze si este nevidela zenu v tehu ktora nezvraca. tak ja patrim k nim, ale to neznamena, ze mi nie je zle ☹ ale zle mi je len ked som hladna alebo presne vecer. 🙂
dufam, ze ma medzi seba prijmete 🙂

mabe
6. čer 2008

Jaji, urcite te prijmem. 😉 Vitej. 😉

ludenka
6. čer 2008

Ajojky, holky, všem vám moc gratuluju k vašemu stavu..Myslela jsem, že se k vám přidám, ale zdá se, že ne..MS se dostavila jen o den déle..Navíc je nějaká ostra, břicho mě bolí jako nikdy, občas ani nevím, jestli je to ještě břicho, nebo už záda.. ☹ ☹ ☹

robin154
6. čer 2008

Ahoj, nějakou dobu pročítám tyto stránky... Začala jsem na beremese, protože mám za týden svatbu a ze zvědavosti jsem přišla i na koníka... Právě jsem zjistila, že jsem asi těhotná 😲 Máme u nás takovou malou párty a já jsem si před chvílí udělala test, abych si byla stoprocentně jistá, že můžu pít - antikoncepci jsem vysadila cca před měsícem. No a na testu jsou dvě čárky. 😅 Tak to ten tramínek asi už nedopiju 😅 nebo stalo se někomu, že by test byl falešně pozitivní? Žádné těhotenské příznaky nemám... Jinak Vás všechny zdravím a přeji krásný víkend 😎

hrozinka
7. čer 2008

Ahojky, já jsem teprve začátačník. s přítelem jsme si řekli, že už je na to vhodný čas i že roky jsou taky akorát (19.7. máme svatbu) první plodné dny se nezadařilo, pak jsem si na netu objednala čaj od báby radnické a druhý plodný dny už asi jo, dělala jsem si mamatest, vždycky mi vycházel negativní,ale ted už tam ty 2 čárky jsou, dělala jsem celkem 3 testy a všechny jsou //. tento víkend mám dostat ms tak počkám do čt a když tak zavolám dr co a jak. není to brzo? a mohla bych se zeptat za jak dlouho jdou poznat dvojcata? prítel má na ně náběh 😒 děkuji za uvítání

micanek
7. čer 2008

robin. tk ti moc gratuluji adoufám, že ti tam 2 čáky vydrží. Já je tam měla a mám z nich nádherného 8denního synáčka 😀

hrozinak: myslím si že v tom 10 - 12 týdnu už to poznají. Jde totiž vidět srdíčko.

robin154
7. čer 2008

Micanek: Gratuluji k chlapečkovi 🙂 S těma 2 čárkama, tak to musím ještě alespoň jednou zkusit, abych nedělala planej poplach... 😀 Takže koupím ještě nějaký testy a uvidíme... Přijde mi to docela divný, páč nebliju, nemám divný chutě, nebolí mě podbřišek, nemám citlivý prsa, nejsem unavená... Jen mě bolí hlava a sem tam se mi točí, což se mi nestávalo ale na druhé straně to může být z úplně jinýho důvodu než z těhotenství že jo. Takže jedu koupit další testy 😉

jannca
7. čer 2008

Ahoj holky, mám otázku...za jak dlouho po otěhotnění hrozí mamině že ji bude zle? Ranní nevolnosti a tak. Díky

jannca
7. čer 2008

prosím, prosím

micanek
7. čer 2008

robin154: rozhodně nemá cenu denně dělat víc než jeden. Já jsem poznala, že jsem těhu, protože mě bolela prsa .. tak jinak. Ale každej to má jiný a někdo to na sobě ani nepozná. Jinak pokud víš, kdy jsi asi otěhotněla ... tak dřív než v 6 až 10 týdnu nemá cenu jít k dr. stejně s tebou nic nedělaj. V tom 6 ti odeberou krev ačekaj zda ti stoupá hcg.

jannca: u každého je to uplně jinak ..... někomu není zle vůbec.

lehna
7. čer 2008

Ahojky,
Jannca, já jsem na konci sedmého týdne a špatně mi není vůbec ani mě prsa moc nebolí.

jannca
7. čer 2008

no to já přece vím, ale ...je rozumné jet na dovču, když člověk neví zda je nebo není těhul?

jannca
7. čer 2008

Nebo ještě jinak, chceme mimi, měřím se....a domluvili jsme se, že do toho půjdem ale máme zaplacenou dovolenou. Tak máme raději počkat nebo tomu dát volný průběh? Asi tomu dám volný průběh....jsem si sama odpověděla. 😉

lehna
7. čer 2008

Jannca a kdy máte jet na tu dovolenou? A už jsi těhu? nebo si jen myslíš, že jsi těhu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru