Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

lisounek
29. led 2008

jitul: no mozna kluka, bracha ma dve holky, tak chlapecek by byl milovany v rodine - pro kluka uz mame asi jmeno Jakub, jeste to neni konecny, ale uz si na nej zvykam.... jednou mi i jedna pani vycetla z ruky, ze prvni bude kluk, tak s nicim jinym ani nepocitam 🙂 ale takova mala krasna ruzova Karolinka by byl taky muj poklad 😵 no uvidime, kazdopadne to chci brzy vedet 😉

lisounek
29. led 2008

to si ale pockam - vim 😒

nemo: mozna by to mohlo byt uhnizdenim, ale pokud je i test neg., tak mozna zacatek menstruace - tezko rict... 😕

jitulka1985
29. led 2008

Honzulko opravdu si myslím, že v tom 13tt by se měl nějaký speciální UTZ dělat, určitě tě na něj Dr. pošle.A když ne, tak si o to řekni.

Nemo klidně to těhu být může, někomu se // objeví na testíku až později.A kolikátý jsi DPO?

Lis Jakub je pěkný jméno, původně jsme ho taky chtěli, ale tady ho ted má každý, tak jsme si to rozmysleli.
Já to taky chci vědět, asi bych to nevydržela jako překvápko 😉

honzulka
29. led 2008

Jitu-nevím,zda mě na něj pošle,když k němu půjdu až v 16tým týdnu.. ☹ On má teď nějaký lepší UZ,tak i srdíčko se tak ukázalo-křivka,ale nevím,jak je prcek velký atd.Tak mu zkusím asi zítra zavolat a uvidím.Děkuji za reakce..

nemo1985
29. led 2008

jitulka: 10 DPO 😉

jitulka1985
29. led 2008

Honzulko zkus mu zavolat a říct mu to, že bys chtěla na ten UTZ.lepší se ozvat než aby pak bylo pozdě.Já si o to taky budu muset říct, on je můj Dr. takovej tichej, nic mi neřekne, nic mi nevysvětlí, furt se musím ptát já, takže se taky budu muset ozvat až tam půjdu ted v tom 11tt.Pak napiš jak jsi pochodila, držím palce 😉

Nemo tak to je ještě brzy na test když jsi 10 DPO 😉 Mně test ukázal // až 15 DPO 😉 A někomu až 17DPO.Ještě je fakt naděje........držím palce 😉

lisounek
29. led 2008

ja delala test asi 21 dni DPO 😉

jitul: nova fotecka 😉 ja uz fakt jdu tak paáááá 😵

jitulka1985
29. led 2008

Tak papa Lis, měj se krásně.Jojo, zkoušela jsem si sem dát novou fotečku, ale je nějaká tmavá koukám 😅

honzulka
29. led 2008

Teď jsem zmatená jak beruška..Mluvila jsem teď s kamarádkou a ta mi říkala,že její doktor jí taky s prvním posílal na UZ do nemocnice a při druhým už jí ho dělal sám,páč měl lepší.. 😒 Já mám docela právě pečlivýho doktora,už od začátku mě dost hlídal a jak se prcek neukazoval,tak mě hnal hned do nemocnice,takže si myslím,že by mi to snad řekl...No uvidím,do zítřka se rozmyslím.. 😉

jitulka1985
29. led 2008

A kdy, že tam máš k němu jít?Až za dýl vid?No je to divný..... 😕

honzulka
29. led 2008

Tak jsem se právě uklidnila...Dočetla jsem se na stránkách Vše o těhu,že na UZ doktor posílá,pokud ho sám nemá..A ten můj má opravdu ten novější,že může dělat vnitřní i vnější a i ten graf toho srdíčka,tak si myslím,že proto mě nežene do nemocnice.. 😉 Děkuji moc za trpělivost,mamušky.. 😉

pipinka
29. led 2008

holky prosím mělí jste¨ze začátku těhotenství průhledný výtok?

jitulka1985
29. led 2008

Aha, tak to jo,tak aspoň je to vyřešené a nikam volat nemusíš 😉 Měj se hezky a at mimi roste jak z vody 😉 Papa

jitulka1985
29. led 2008

Pipi já mám výtok už od začátku těhu, někdy je jen vodový a někdy i hustý a žlutý,je to celkem nepříjemný, říkala jsem to Dr. a on mi povídal, že pokud mě to nesvědí a nepálí a nezapáchá tak je to v pořádku, říká se tomu těhotenský hlen prý.

pipinka
29. led 2008

tak teď tedA NEVÍM, jestli jsem fakt těhu nebo ne. Testy ukazují že ne, ale příznaky mám. Už skoro 14 dnáí mi nejsou schopni říct jestli jsem těhu nebo ne. Pořád mi jen berou krev. Vrtá mi hlavou ale ta sliznice-mám ji normální, takže těhu asi nejsem, ale co ten výtok?

pajca
29. led 2008

Ahoj Pipi uvidíš co ti řeknou po těch výsledcích, já mám také výtok od začátku.

wendy24
29. led 2008

Zdravím všechny, jsem trošku nervózní a zároveň mám radost, že snad jsem těhotná. Poprvé nám to nevyšlo a šla jsem v 8+3tt. na revizi v listopadu 2006. Konečně po roce snažení se nám ukázaly dva pozitivní těhotenské testy, tak jsem ihned šla k doktorovi. Kouknul přes utz zatím tam nic nebylo vidět, ale s nejvyšší pravděpodobností prý těhotná jsem. Ihned mi napsal nemocenskou s tím, že se mám za týden ukázat. Ukázalo se vám některé už mimčo v 5tt? Já na prohlídce byla přesně v 5+0tt a nic, ani gestační váček, přitom k oplodnění došlo na 100% 11.1.2008. Tak se docela strachuju, aby na příští návštěvě už něco vidět bylo a snad i bylo srdíčko. Myslíte, že za těch 7 dní už se něco ukáže????

katzi
29. led 2008

ahoj wendy, gratuluju 🙂 Myslím, že hodně záleží jak moderní a kvalitní je ten ultrazvuk. Já byla v rozmezí 3 dnů - poprvé v nemocnici, kde dovezli takovou strou kraksnu a řekli mi, že tam nic není. Moje dokrorka má nový ultrazvuk, stál ji prý přes milion a gestační váček už tam viděla krásně (v 5+0tt). Tak se nestresuj, to je teď nejdůležitější 😉

wendy24
29. led 2008

díky katzi, mám sto chutí vlítnout ještě na jiný utz. Mám pocit, že to do pondělka nevydržím a největší obavy mám, aby to zase nebylo zamlklý těhotenství, to už by se to štěstí od nás totálně odvrátilo. Je fakt, že když jsem minule byla před revizí v nemocnici na utz, měli ho určitě novější než co má můj gynekolog. Asi to bude jen tím, takhle se zatím uklidňuju. Ale jinak se moc těšim, vím, že by mě to hodně bolelo, kdyby to nevyšlo, ale stres miminku nepřidá.

katzi
29. led 2008

přesně tak, stres je mrcha. Moje doktorka mi říkala, že na sebe mám být teď hodná a dělat si radost. Tak se snažím - dobře jím, doma nic nedělám a tak 🙂 Jednou už jste si smůlu vybrali, teď už to bude dobrý!

wendy24
29. led 2008

jj i manža je na mě jak mílius, provozuju chvilkama gaučing, protože jsem pravidelně večer strašně unavená, tak mě přenáší i do postele. No je to moje zlatíčko, minule to nesl moc těžce. Ještě hůř než já, tak tentokrát už to vyjde a mimís se pořádně uhnízdí a vše bude v pořádku. Strašně tomu věřim, tak drž palečky. Ty jsi těhotná poprvé?

katzi
29. led 2008

určitě, držím. Já jsem těhotná poprvé,ale taky se bojím. Neuvěřím, dokud neporodím 🙂

wendy24
29. led 2008

katzi, držím taktéž palečky, všechno nám snad v pořádku dopadne a budeme v říjnu maminy, už se na to třesu 😀

katzi
29. led 2008

děkuju. Neumím si to zatím vůbec představit, ale taky se těším. 🙂

luciakubista
29. led 2008

Ahoj wendy,
sme asi na tom podobne, ja som tehu tak 4+5,ale mam nejake problemy so spinenim a potrat z minuleho roku,tak ma doktorka strazi. Ja som mala ovulku 10.1., a minulu nedelu som bola na ultrazvuku a nebolo nic videt,len malinku tecku a dnes som bola na kontrole poobede a bola som sama prekvapena ako narastla. Uz je vidiet gestacny vacok,ale este je skoro. Dr hovovrila, ze o tyzden by mala byt raz taka velka. Tak dufam. A to som si myslela po nedeli,ze mam zamlkle tehu,bola som o tom presvedcena...sme hrozne,co? 😉 drzim prsty, mne by to tiez vychazalo na rijen 🙂

leryl
29. led 2008

Ahoj taky se přidávám, jsem tak ve 4-5 tt,a v pátek byla na ultrazvuku tečka 2mm.Na příští ultrazvuk jdu příští středu tak jsem zvědavá,jestli bude vidět i srdíčko.Manžel by to nejradči všem vykecal,ale já ho musím krotit. 🙂

katzi
29. led 2008

holky, máte nějaké těhu příznaky? Mě totiž nic není - akorát mám trošku nafouklý břicho, ale to nevím jestli náhodou není tím, že teď víc jím a míň se hýbu 🙂 Těšila jsem se konečně aspoň jednou v životě na větší prsa (mám tak jedničky) a zatím teda nic 😀 Ani mi není špatně od žaludku a unavená taky nejsem. Tak to možná ještě přijde, nebo nevím.

ada80
29. led 2008

Ahojky katzi, mě pořád bolí prsa hlavně večer a je mi těžko, mám žaludek jako na vodě taky večer takže bud ráda, že Ti zatím nic není, určitě to přijde.

ada80
29. led 2008

Holky je tady někdo?

katzi
29. led 2008

ado, člověk je tak zblblej, že se těší i na to jak mu bude blbě 🙂 Ale věřím, že mě to brzo přejde 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru