Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

effi
25. únor 2008

pajca-a jak dlouho ti to spineni trvalo??

pajca
25. únor 2008

Trvalo mi to do termínu MS, tak si radši zajdi k lékaři at máš klid, že nemáš nějakou infekci.

gabka.d
25. únor 2008

ahoj holky tak patřím mezi vás.... 😉

gabka.d
25. únor 2008

jo a žádné špinění ani menstruace se nedostavily(naštěstí 🙂 ), jen bolesti břicha, to je někdy pěkný maras... ale stojí to za to, snažily sme se 2roky. 😝

wendy24
26. únor 2008

Ahoj všem těhulám (zvláště z Budějovic),

právě jsem přišla s těhotenskou průkajdou od doktora a chtěla jsem se optat, jestli některá nechodí k Dr. Míkovi na Jihu? Docela mě šokovalo to, že má údajně 250 těhulí a kvůli tomu dostává od ministerstva zdravotnictví pokuty za překračování limitů. Takže teď po každé těhotné chce 500 kaček. Sestřička mi naznačila, abych si to nechala pro sebe a do příště si to rozmyslela. Teď nevím, jestli jako když bych ty peníze nezaplatila, tak mě vykopne a doporučí k jinýmu doktorovi nebo co se bude dít? Jsem docela naštvaná, protože já přeci nemůžu za to, že zrovna teď se mi po dlouhý době povedlo otěhotnět a on má kvůli tomu pokuty.

anngie
26. únor 2008

Ahoj wendy, mě to teda přijde jako blbost. Já jsem z Prahy a chodím ke svému dlouholetému gynekologovi do Kladna, a platím mu taky a to od letoška 800 kč ročně, ale platím si to dobrovolně za nadstandart který tam mám. Kdybych nechtěla tak tam nechodím ale mám u něj opravdu péči jako jinde ne, takže mi těch peněz není líto. Každopádně myslím že důvod co ti řekla sestra je nesmysl, navíc když tě nabádá aby sis to nechala pro sebe. Ten doktor chce prostě poplatek "navíc" a je na tobě jestli mu ho dáš, jestli ta péče za to stojí. Já třeba zase nikdy neplatila za fotku z utz nebo za utz nebo za něco jiného. A těhulí má taky dost. Těhu poradny má út a čt a je tam vždycky narváno. 🙂

anngie
26. únor 2008

wendy a jestli k němu chodíš už nějakou dobu, tak jestli se rozhodneš že mu ty prachy nedáš, tak si nejdřív zjisti jestli tě vezmou jinde když jsi těhotná, protože třeba tady v Praze co vím, je to docela problém a pokud tě doktor "nezná" tak jako těhotnou tě nechce vzít 🙂

effi
26. únor 2008

pajca, diky za odpoved 😉

wendy24
26. únor 2008

Anngie, všechno jsem si tak nějak nechala projít hlavou a ono je fakt, že při každý návštěvě i když normálně nemusí, tak mě dr. vyšetří i ultrazvukem. Prostě je takovej hodně šetrnej a všechno si hlídá. Je fakt, že takovýhle pokuty od ministerstva jsou, takže tomu bych se ani nedivila. Jen mi přijde směšný to takhle podávat. Stačilo by jen naznačit, že v těhotenství je to u takovýdleho doktora nastandart a jestli bych byla ochotná dát příspěvek na přístroje. To bych brala úplně v pohodě a ráda bych mu je i dala bez cukání. Ale takhle..... No každopádně asi to budu muset vysolit, protože nevím, kde by mě jinde tady vzali. Po Budějovicích chodí ob pět ženských nějaká těhule, takže to bude všude plný. Díky moc za podporu.

dukie
26. únor 2008

Krásný večer přeji všem. 🙂

Já bych asi v tomto panu doktorovi nevěřila (pokud si to má pacientka "nechat pro sebe", je to divné...) a zašla bych na nejbližší zdravotní pojišťovnu (v ideálním případě na tu, kam patřím) a zeptala bych se na to revizního lékaře. Mně takhle před 2 lety revizní lékařka VZP velmi dobře poradila. No a mé pochyby byly na místě, takže jsem se rozhodla změnit lékaře... ne proto, že po mně moje doktorka chtěla 40 Korun "na sklíčko" v rámci preventivní prohlídky, ale proto, že mi lhala!!! Lékařka... tvrdila mi, že to pojišťovna nehradí a musím si na to připlatit sama... Jak pak mám důvěřovat lékaři (což by měla být jedna z mála osob v mém okolí - mimo rodinu, které bych měla bezmezně důvěřovat...)?...

Chápu, že změna gynekologa může být v některých místech republiky obtížná, ale nemyslím si, že by byla nemožná. A v případě, že člověku není lhostejná situace na gynekologiích, je fajn po dohodě s pojišťovnou žádanou částku zaplatit (pozor, pojišťovna ji nemůže proplatit, takže o ty penízky prostě člověk přijde), nechat si vystavit doklad - trvat na přesné formulaci, na co že to platím... a tento pak předat se stížností na lékaře na své pojišťovně. Oni mají možnosti nějakých dalších sankcí vůči takto postupujícímu lékaři. Ale tomu já už moc nerozumím, na to je potřeba se vyptat.

Také je možno se informovat a vybavena kvalitními informacemi si to s lékařem "vyříkat". Vysvětlit mu, že jsem s jeho péčí maximálně spokojena a ráda bych u něj zůstala i nadále, ale že nechci být ani dnes ani nikdy jindy z jeho strany obelhávána a že bych uvítala - a jistě nejen já, ale i další pacientky, aby nás informoval přesně. Tj. jestli mu pojišťovna nechce některé služby proplácet, protože je považuje za "nadstandardní", jsem ochotna mu na provoz ordinace proti dokladu určitou částkou přispět. (To není nic neobvyklého, moje lékařka tuto možnost pacientkám dává taky, já nikdy dřív nedávala nic a teď - od doby, co jsem těhotná, o tom uvažuji, protože se o mě stará skvěle a je vstřícná a má pochopení pro mé obavy a neklepe si na čelo, když jsem z něčeho náhodou vyplašená víc, než bych být měla...atp.)

Řešení si musí vybrat každý sám, podle toho, jakou má náturu. Jak jsem psala, já jsem od lékařky odešla, protože je pro mne důležité věřit tomu, co mi můj lékař říká. 🙂

Držím pěstičky, ať je rozhodnutní šťastné. 😵

leryl
26. únor 2008

Já bych na to chtěla doklad,pokud je to jako nadstandart nebo neplatila nic

anngie
26. únor 2008

wendy možná bych se zkusila informovat na pojišťovně jak radí dukie, jak jsem psala já to neřeším, já jsem u svého doktora asi 8 let a známe se výborně takže já to co mu platím fakt neřeším. Jestli máš u něj takovou péči tak bych to možná neřešila, i když jestli lžou tak by mě to asi štvalo 🙂

misa84
27. únor 2008

ahoj holky, chtela jsem se zeptat, jestli ma taky nektera z vas zkusenosti, s nulovymi nevolnostmi. jsem sice na zacatku, ale trochu mam strach, ze kdyz mi nic neni, jestli je vsechno ok 😲 nemam vlastne zadne priznaky krome pozitivnich TT a ztrate MS...

gabka.d
27. únor 2008

Misa84
ahoj, já jsem taky neměla žádné zvláštní příznaky, až včera mi začalo být špatně, sice jsem nezvravela ale bylo mi hodně špatně, dneska se mi jen točí hlava.

lisounek
27. únor 2008

ahoj Misa84, neboj nic, jsem na tom stejne, ted jsem v 15tt a nic - zalozila jsem i diskusi tehotenstvi bez nevolnosti nebo jen malo, tak ji zkus pohledat a uvidis, co se nas tam seslo 😉 bud v pohode - navic ono to muze teprve prijit bohuzel, ale treba ne a to pak bud rada.... 😵

misa84
27. únor 2008

lisounku moc dekuju, nasla jsem si tu diskuzi a musim rict, ze jsem hned klidnejsi 😀
jeste jednou diky a preji pohodove tehulkovani 😵

kvetinka6
27. únor 2008

Ahoj holčeny - tak už asi zavítám brzy mezi Vás. Mám týden zpožděnou MS a 2 pozitivní testy se středně silnými proužky. Dnes jsem byla na gyndě a tam mi sice na ultrazvuku těhotenství nepotvrdila, ale řekla, že mám dělohu víš jak to bývá u těhulek. Myslíte, že jsem těhotná? Navíc mi řekla, že mám přijít až za měsíc!!! Asi se z toho čekání zblázním.....nemáte některá podobnou zkušenost?

Díky

Soňa

misa84
27. únor 2008

kveti, a pocitala sis v jakem tydnu asi tak muzes byt? jestli nevis jak na to tak mrkni na www.tehotenstvo.academy.sk a tam zadas prvni den posledni ms a ono ti to "vyplivne" v jakem jsi tydnu atp.
pokud jsi uplne na zacatku, kolem 5tt tak to jeste na utz asi jit videt nemuze.
brali ti krev? tam by se to mohlo uz ukazat...

kvetinka6
27. únor 2008

Miso právě že mi nebrala krev, ale setřička jak viděla testy tak řekla že budu určitě těhu, ale doktorka to nechala na další měsíc. Dneska se mi dostavily i trochu nevolnosti a hlavně mě sem tam jako by natékají a svědí prsní bradavky. Díky za odkaz. Je to super. Tak bych měla být v pátém týdnu a na ultrazvuk je fakt i podle té stránky brzy. Jinak ty příznaky fakt sedí. Ještě jednou díky.

misa84
27. únor 2008

😵 tak vitej mezi nami.
vim ze cekat mesic je male utrpeni..ale ted uz budes porad jen na neco cekat 😀
hodne stesti

lisounek
27. únor 2008

holky presne tak budete jen cekat a cekat, az je to k zblazneni, ale to k tomu proste patri....

kvetinka: je normalni, ze te pozvali az za mesic, ted by fakt nic nevideli, tak bud v pohode 😉

Hodne stesti holciny v tehulkovani a opatrujte se ten prvni trimestr hodne...

jolly
27. únor 2008

Zdravím všechny, právě jsem se rozhodla že si mimi nechám, zjistila jsem to před 2 týdny a jednala jsem rychle....Je mi 22 a nemám nikoho k mimču, tak jsem nevěděla, ale pak jsem si přečetla pár diskuzí a nechala si vše projít hlavou, tak teďka už vím... Nevíte někdo jak zhruba často se chodí na všechny ty testy a prohlídky? Nikdy mi to nebylo jasné, jestli každý týden nebo měsíc..., a ještě nemáte někdo zkušenost se zvýšenou srážlivostí krve? Zjistili mi to před 10 lety tak nevím, prý to může mít vliv na plod a v horším případě může těhotenství ukončit....Doktorce jsem to zatím neřekla, ale asi to při nejbližší příležitosti udělám

misa84
27. únor 2008

jolly. gratuluju k rozhodnuti 😵
nevim, presne, jak casto se chodi, ale rekla bych tak 1 za mesic, mozna jeste mene casto, pokud je vse v poradku...

maruska39
27. únor 2008

Nazdárek 😀
Ahoj Míšo 😵 Tak co jak se máš mamino? Všechno v pořádku?

jolly chodí se jednou za 4 týdny 😉

lisounek
27. únor 2008

ahoj Maru, jak je?? 😀

maruska39
27. únor 2008

Ahoj Lis,jj moc dobře 😉 Co ty?

lisounek
27. únor 2008

jo taky to jde, jen me trapi ted trochu nechutenstvi a paleni zahy, a za tyden jdu na tripply 😒

maruska39
27. únor 2008

Za týden? Já taky,přesně příští středu 😉 tak to máme stejný 😉
Nechutenství jsem si asi definitivně odbila na začátku těhu,ale teď mě naopak hrozně trápí chutě na všechno možný,zrovna jsem snědla celou makrelu a už pokukuji po kyšce 😅

evikmi
27. únor 2008

ahoj děvčata....nemůžu nereagovat na wendy...já myslím,že je to blbost,já chodím k panu doktorovi,kterej řídí místní polikliniku,ještě se angažuje politicky a je to asi nejlepší porodník tady v blízkosti a nikdy jsem u něj nic neplatila.a to mi dělá UTZ vždy,když k němu jdu.přístup skvělej,vyslechne,pokecá,vše vysvětlí i dvakrát.....dokonce i když jsem si já nebyla jistá něčím a on jo,tak mi udělal vyšetření znovu.....a nikdy po mě nechtěl nic.to,že to nemáš nikde říkat je fakt divné...určitě se zajdi přeptat n atu pojišťovnu

evikmi
27. únor 2008

a jinak doufám,že se brzy "přestěhuju " ze snažilek sem k vám, k těhulkám 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru