Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

tlap.ka
14. zář 2007

ahoj dzej,tak to je super,že Vám to takhle dobře dopadlo 🙂 mě to čeká na konci září,ale u nás v nemocnici prý nemají ten speciální ultrazvuk, za který jsi platila,tak jsem zvědavá, co a jak bude 😉 no přítel podle ultrazvuku taky prý naprosto přesně ví, že budeme mít kluka, ale jak ten to poznal, to je ve hvězdách 😉 spíš je to jeho tajné přání 😉

danca27
15. zář 2007

Ahoj holky tak ve středu jsme byli u dr a máme 3mm a jsme v 6 týdnu🙂...a zatím nezvracíme🙂...co vy? Pocity atd co je nového Dzej and Tlap.ko....

lucpet
16. zář 2007

Ahojky, dneska jsem si udelala po tydnu druhy test a oni tam byli!!!
Mame hroznou radost. Zitra si pro jistotu udelam dalsi, ale snad je to pravda. Ani tomu nemuzeme uverit! Hned 1. mesic. 🙂

danca27
16. zář 2007

No teda Luci gratuluju to je štěstí🙂...a svatbička byla kdyže?...

markytkaaa
16. zář 2007

lucpet: taky se nám to podařilo první měsíc a byli jsme celkem v šoku ... ale v krááásným šoku 🙂

lucpet
16. zář 2007

diky za gratulace 🙂
Svatba byla 28.7. 07
taky vam obema gratuluju 🙂

tlap.ka
16. zář 2007

lucpet a markytkaaa - tak to se povede málokomu, teda si myslím 😉 gratuluju 🙂 i když nám se to povedlo v podstatě po třech měsících, což taky není nijak závratná doba 😉
danco - jak už jsem psala, kdybych neměla průkazu a obrázek,tak vůbec nevím, že jsem těhotná, mám moc hodný a ohleduplný miminko 😉 dneska nám je 11týdnů - teda podle ultrazvuku 🙂

lucpet
16. zář 2007

tlapko diky a tobe tez gratuluju, ze uz si skoro prekonala to nejhorsi obdobi 🙂

tlap.ka
16. zář 2007

díky, no skoro, ještě mě čeká na konci září ultrazvuk na NT, tak pak se uvidí,ale věřím, že všechno bude v pohodě 😉

lucpet
16. zář 2007

urcite!

cibule
16. zář 2007

Holky, já jdu na screening už zítra a tak se trochu bojím. Snad to dobře dopadne. Jinak já otěhotněla taky hned, jak jsem vysadila. Jsem myslela, že to ani nejde tak rychle a ono ejhle 😀 Vyhýbala jsem se navíc ovulaci, používala jsem ovu testy a jak tam byly dvě čárky, tak nic nebylo 😅 , jenže máme asi vytrvalé spermíjky a tak si holt pěkně počkaly 😀 Chtěla jsem chvíli čekat po braní antikoncepce, ale jaksi to nevyšlo 😀 No a tak jsem se vdávala 19. května, během června jsem vysadila prášky a 10.července už bylo hotovo 😀 Byla jsem taky překvapená, ale příjemně 😀 Teď ještě aby bylo mimi zdravé, snad vše dobře dopadne 😉

lucpet
17. zář 2007

cibule tak to je super. taky me to prekvapilo jak to jde rychle. Urcite nam to dobre dopadne. Ja jdu na prvni kontrolu 1.10

cibule
17. zář 2007

Tak holky, šíji máme 1,2, nosní kůstku taky máme, takže to dopadlo dobře 😀 Ještě ale nevím výsledky krevních testů, tak snad to dopadne dobře i tam 😉 Doufám. Jinak mimi bylo hrozně divoký a pořád skákalo. 😅 Srdíčko nám tepe 160 za minutu, pravidelně, mimi je veliký 8,3cm. Chcete-li mrkněte do alba na fotečku 🙂

tlap.ka
17. zář 2007

cibule,tak to moc gratuluju 🙂 doufám, že za týden budu moct takhle jásat i já 🙂

tlap.ka
17. zář 2007

cibule cvrčkovi to na fotečce moc sluší 😉

jo holky, jaký berete vitamíny, teda pokud nějaký berete? já jsem dobrala propagační Mamavit a teď přemýšlím, jestli koupit další nebo ne. Na netu psal nějaký pan doktor, že je to jen podpora velkých farmaceutických firem a že pokud jí mamina všechno, vitamíny nejsou potřeba. Já si chci koupit kyselinu listovou, ale s těma vitamínama fakt váhám - prý se po nich rodí i velký děti 😉

lucpet
17. zář 2007

cibule moc gratuluju!

anngie
17. zář 2007

ahoj holky, tak to vypadá že z beremese konečně přesídlím k vám na koníka. Vdávala jsem se 7.7., v červnu jsem vysadila HA a podle těhotenských testů jsem těhotná. Menstruace se též nedostavila už mám 3 týdny zpoždění. Přesně vím kdy jsme prcka udělali, takže teď začínám 5.týden 🙂 Na první ultrazvuk jdu za týden. Vůbec nic mi není, nezvracím, občas je mi na zvracení ale pohoda. úděsne mě bolí prsa a asi týden mě bolelo břicho.Nemůžu kafe - po tom se mi chce zvracet a je mi špatně. Naopak "žeru" všechno sterilované: okurky, kukuričky, kapie 🙂
cibule: taky jsem se vyhýbala ovulaci ale prostě to nešlo a i když jsem věděla že budu ovulovat, šli jsme do toho. Už ten den jsem "cítila" že se nám to asi povedlo 😀 Všem přeji hodně štěstí, krásná dítka a krásné těhotenství.

anngie
17. zář 2007

s těmi vitamíny: už od června beru kyselinu listovou, tu mi doktor nasadil hned jak jsem vysadila HA. Musela jsem vysadit Centrum a Viaderm a místo toho beru Calibrum Proplan. Teď jsem byla na dovolené v Chorvatsku, tak mi před cestou doktor napsal horčík na podporu dělohy. Když mě neúnosně bolí prsa vezmu si Pyridoxin. Jinak nic.

tlap.ka
18. zář 2007

ahoj anngie,tak Tě pěkně vítáme 🙂 já jsem dneska hnala do lékárny pro listovku a samozřejmě ji neměli, prý až zítra, tak uvidíme,myslím, že zatím mimčo dostávalo ode mě dost všech vitamínků 😉

kacka.va
18. zář 2007

tlap.ko, a tobě ji nepředepsal doktor? já doplácela na dvě balení asi 4 Kč 🙂

anngie
18. zář 2007

já snad nedoplácela ani nic 🙂

kacka.va
18. zář 2007

záleží na lékárně, každá to má jinak.

anngie
18. zář 2007

aha 😀

tlap.ka
18. zář 2007

ne, mně ji doktorka nepředepsala, dala mi propagační Mamavit s tím, že když mi bude vyhovovat, mám si pak koupit další.

danca27
18. zář 2007

Ahoj holky vítáme tedy s otevřenou náručí mezi nás Anngie🙂 to vám to teda vyšlo super žejo?....nono blahopřeju jsme na tom malinko podobně my jsme 6 týden a víš datum kdy jste ho vyrobili😀???...🙂)) 😀 😀 Cibule no jste teda šikovný🙂to je docela.
Tlap.ko ty se máš a nic ti neni vůbec??? 😕 😕 se máš...No mě akorát sem tam těžko viz po míku atd podobně...jinak mám šíleně nafouknutý břicho !!Pořád je to možný takhle brzo????Hruza...a když ho zatáhnu tak to bolí 😒 😒

tlap.ka
18. zář 2007

Dančo, mám hodný ohleduplný miminko, není mi vůbec nic 😉 až mám někdy strach, jestli je všechno v pořádku, ale minulý týden bylo 🙂 jen poslední dobou se mi udělala spousta vřídků na krku ☹ vypadám jak puberťák ☹ no snad se brzy ztratí 🙂

anngie
18. zář 2007

danca: děkuji za přivítání, potěšilo 😀 Vím přesně datum kdy jsme ho vyrobili, protože to byl jediný sex od menstruace. Pak nebyl, protože jak to tam probíhalo a usidlovalo se to v děloze tak já na to neměla vůbec chuť 🙂 No a další byl až když jsem to věděla, takže datum vím přesně. To bude Dr. koukat 😀 za týden ti přesně napíšu v kolikátém jsem, tady ten kalendář počítá jinak a já si to spočítala taky jinak, tak uvidíme. Doktor mi to snad řekne přesněji ne? A už jsi ho viděla na ultrazvuku? Jinak mě taky nic není, akorát když se najím tak je mi těžko a když se nenajím tak je mi blbě, bolí mě kříži, dělaj se mi beďary 😀 a jsem taková líná a pomalá hlavně odpoledne a večer 🙂 zatím nezvracíme a doufám že nám to vydrží 🙂

lucpet
18. zář 2007

danco me taky nic neni! Vubec si nepripadam tehu. Akorat mam citlivy prsa, ale to se pomalu zlepsuje a jsem takova nafoukla... . Jinak nic. Nevolnosti nepostradam, ale fakt si to porad musim pripominat....

cibule
19. zář 2007

Tlapka, Lucpet: Děkuju 😀 Včera kvůli krvi nikdo nevolal, tak snad nezavolají ani dnes, dr říkal, že mi brnkne jen v případě, že by to nebylo dobrý. Tak snad nee 😉 Držím palce, ať Vám to taky dobře dopadne 😉 Jo a já beru Calibrum. Mě zase totiž švagrová (má 2.měsíčního drobečka) radila, ať je beru, že ona brala vitamíny u každýho těhu, i když dr.říkal, že to není potřeba. No u toho posledního mimka nebrala a dostala angínu jak prase, musela brát antibiotika a říkala, že pak radši hned najela na vitamíny a už neonemocněla. U těch dvou těhu před tím vitamíny brala od začátku a byla bez nemoci. Děti měla velké od 3,10 do 3.50. Takže normál. A vzhledem k tomu sychravýmu počasí venku já vitamíny radši beru, je to lepší, než se pak cpát prášky....
Danča: Jo, jo, i my víme datum výroby 😀 😀 😀
Anngie: No vidíš, já se vyhýbyla a stejně ty manželovy mršky vydržely 😀

danca27
19. zář 2007

Holky tak děkuji za odpovědi no já beru je kyselinu listovou protožemi dr řekl, že jak beru prášky na štítnou žlázu tak jich moc neni co asi můžu brát no jdeme k doktorovi 4.9. takže jsem zvědavá co nám řekne ten náš🙂A No na ultrazvuku byla jen tečka tak mi to necjěl dát ovídá no já vám to dám a vy ho pak někde ztratíte 😀 takže no zatím fotečku nemáme ale toho 4 už budéééé🙂Jinak vitamíny ouze C a B forte.....jo s tou pletí zatím nic je super právě se až divím já tedy problémy s pletí nikdy neměla, ale co neni...prý může být no😀 a t bych teda nerada a já bych si přála chlapečka a i to tak cítím co vy?.....necháte si to říct???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru