Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

myska183
24. zář 2011

Ahoj baby, chcem sa Vas opytat, pozerala som na internete vhodne a nevhodne sporty pre tehotne, ale odpoved na svoju otazku som nedostala. Tak sa Vas chcem opytat ci nahodou neviete, kedze som len v piatom tyzdni, je zumba vhodna alebo radsej neriskovat. Hlupa otazka vsak?:(

tichackova
24. zář 2011

@myska183 Ahojky, našla jsem ti tohle😉

Zumba se v těhotenství určitě nedoporučuje cvičit. Skákavé pohyby a třesení bříškem mohou vést až k potratu. Výjimku tvoří ženy (např. vrcholové sportovkyně), které jsou zvyklé denně cvičit i několik hodin. Těm se naopak doporučuje ve cvičení pokračovat i v těhotenství, jejich organismus je na takový režim zvyklý a ony se tak jako tak chtějí udržet v kondici. Těmto ženám tedy zumba v těhotenství neublíží, i tak je ale třeba vybírat sestavy, kde se moc neskáče a brát ohled na miminko a zvětšující se bříško!

tichackova
24. zář 2011

@zvalentova Ahojky, tak to moc (tiše🙂 ) gratuluju, abysme to nezakřikly🙂 Po jaké době se vám zadařilo? A v kolikátem jsi týdnu?

myska183
24. zář 2011

tichackova, dakujem velmi si mi pomohla🙂

tichackova
24. zář 2011

@myska183 Za málo😉

babsiegirl
25. zář 2011

@tichackova
@iknella Holky, tak 18.10.jdeme na prvni UTZ - tak doufam, ze tam fakt bude jen jedno :D No kamaradka si nechala delat pred lety test a mela 80% sanci na dvojcata 😲 Nakonec pred peti rokama mela jednoho klucinu a ted ceka dalsiho 🙂 takze snad to bude v poho! A jak pokracujete vy?

@misula.g
@jarabica123 holky, gratulace!!!! ja jsem v 9. tydnu a taky jsem hodne na zacatku mela bolesti,jeste je obcas mam. Doktorka mi povidala, ze je to normalni, deloha se pripravuje na mimi 🙂 Mozna budete i trochu spinit, az se bude vajicko usazovat, ale dokavad to neni zadny tezky krvaceni, tak v poho 🙂 Ale urcite prodiskutovat s doktorem, kdyby nahoudou 🙂
@zvalentova jasne, ze jsi, vitej do klubu a gratuluju k tehu! at je vse v poradku!!! 😉

babsiegirl
25. zář 2011

@myska183 Ahoj, vitam te mezi nami a gratuluju k tehotenstvi - ja jsem se bavila s doktorkou ohledne aktivit, jizdy na kole, na koni atd. a ona mi povidala, ze pokud delas jakekoliv aktivity pravidelne (samozrejme krome bungee jumping a treba kickboxingu) tak se neni ceho obavat, pokud se citis pohodlne. Napriklad hodne doktoru nedoporucuje jizdu na koni nebo na kole protoze hrozi pad, ale zase na druhou stranu, jsem z dostihove rodiny a mamka se mnou jezdila, znam ted jednu holcinu, co byla 5 mes. tehotna, doktorka ji zakazala jezdit, ona neposlechla a nahanela kravy (maji statek 😀) na koni dve hodiny :D a vse ok. Hodne lidi rika, ze pokud hrozi potrat, tak se to stane tak i tak. Ale zalezi na tobe, ja bych zumbu dal delala, jen bych se mozna trosku uskromnila s prudsima pohybama.. Ale je to jen muj nazor, nejsem zadny mudr :D

zvalentova
25. zář 2011

@tichackova skoro po 4 letech, čekání fakt dlouhé 😒

tichackova
25. zář 2011

@zvalentova Čtyři roky? Pane jo... A vyšlo to přirozeně, nebo jste tomu museli pomoct? Moc vám to přeju, aby bylo vše v pořádku, určitě si to po těch letech zasloužíte...

zvalentova
25. zář 2011

@babsiegirl děkuji za přivítání, doufám že všechno bude v poho. V říjnu jdu na UTZ tak snad nebudou komplikace a vyfásnu průkazku.

zvalentova
25. zář 2011

@tichackova ee, spousta komplikací, IVF, sotva nám zbyla embrya na transfer... Je toho spousta, na celou diskusi 😀

tichackova
25. zář 2011

@zvalentova Ajaj. Tak hlavně že už se to štěstí unavilo a sedlo i na vás, už bylo na čase...😉
Kolikáteho jdeš v říjnu na tu kontrolu? A v jakém jsi týdnu?

zvalentova
25. zář 2011

@tichackova mám to začátkem října, a zatím bych měla být cca 8-9 tt, zatím se data různí 😎

tichackova
25. zář 2011

@zvalentova Už 8-9 tt? Jak to vydržíš nejít tam dřív? 😀 Já jdu 7. října a jsem z toho na nervy, na první kontrole byl vidět jen prázdný váček, tak se bojim, aby nezůstalo jen u něj...☹

zvalentova
25. zář 2011

@tichackova musím, nemám sport chodit tam každý týden. i tak jsem si doktorů užila víc než dost. Z poslední kontroly mám potvrzenou srdeční činnost a teď se jen čeká. Nechávám to na přírodě, pokud uzná za vhodné, bude tam i v říjnu 🙂

tichackova
25. zář 2011

@zvalentova Máš recht😉 Tak pak dej vědět, jak to dopadlo😉

tichackova
26. zář 2011

@iknella
@babsiegirl Tak holky, víkend za námi, jak jste si užívaly? 😉
Já byla včera u rodičů a tak strašně mě boleley vaječníky! Hlavně ten pravý... Pořád jsem si za něj chytala a mamča se věčně ptala co mi je🙂 Ale copak já jí to můžu říct...?😀

jarabica123
26. zář 2011

@babsiegirl Dakujeme veelmi pekne, asi ty vyšlo hned na druhy krat po vysadeni HA🙂) A to mi este doktorka vravela, ze mozno budem mat problemy otehotniet, lebo som mala problemy so stitnou zlazou. tak dufam, ze vsetko dobre dopadne a babo bude zdrave. Dnes som bola prvy krat u dokt. a som v 5.tt. Vytesujeme sa. Tak aj vy sa drzte 😉

jarabica123
26. zář 2011

Babulky, ked ste zistili, ze cakate prve babo neboli ste prvy den dost soknute?? Ja velmi🙂 Uz len preto, ze som si to nevedela hned predstavit, ze ako to vsetko bude, pomalicky som z toho soku uz vonku, a teraz si to uz zacinam vsetko uvedomovat a som stastna a velmi🙂). Babulky a este sa chcem spytat na vas nazor, som zdravotna sestra a robim na dve smeny, a robim na plucnej JIS, tak asi by bolo najlepsie zostat na PN? Doktorka tiez vravela, ze by to asi bolo najlepsie. Asi to tak aj urobim, sice peniazkov bude menej, ale hlavne nech je babo zdrave.

babsiegirl
26. zář 2011

@zvalentova jee v rijnu na utz? Ja taky, ale az 18. Tak snad to vydrzime? koukam ze jsi jen zhruba o tyden pozdeji nez ja.. Jak to prozivas? Nevolnosti? Bolesti?

@tichackova hihi, tak to se divim, ze se te mamca na rovinu nezeptala 😀 Ale vzdycky to muzes svest na standartni mesicni prihodu :D Jezis, ja uz se normalne tesim i za vas, az to vsem sdelite!!

@jarabica123 s tim sokem to mas pravdu. Ja jsem si udelala test jednou rano jen tak ze srandy a jak ty testy zabiraji tak 3 minuty, tak me se tam objevili // jasny jak facka uz asi po 30 vterinach! Normalne jsem musela kouknout dvakrat, abych se presvedcila, ze se mi to nezda! Ja si planovala, jak pujdu koupit mini boticky a dam je manzelovi jako darek spolecne s pozitivnim testem, ale v tu chvili jsem v to v te koupelne vubec nevydrzela a letela jsem do loznidce ukazat test manzelovi se slzama v ocich. Ten chudak nevedel, na co kouka a zdesene koukal na me, proc mam skleneny oci, tak jsem mu to chudakovi musela vysvetlit. Vubec jsme to takhle brzy necekali, ale uplny prekvapeni to taky nebylo, protoze jsme si rekli, ze to zkusime (po 13 letech na antikoncepci). Ale jsme radi a ted se modlime, aby vse dobre dopadlo 🙂 Takze urcite nema cenu nic riskovat, jestli se necitis delat extra pracu na JIS 😉

lajcikova
26. zář 2011

ahojik,mohla bych se k vám taky přidat?
ja jdu na ult.13.10 jsem dle doktora asi 5tt a byla tam dutinka se zárodkem,no ale jestli jste vy prožívaly šok tak ja ho měla asi pětkrat takovej a k tomu kybl obrovskeho štěstí....
mam toho za sebou velmi moc,10let sem se snažila s byvalym manželem nakonec sem těhu byla po druhem IVF,čekali sme dvojčata ale v 5tt sem potratila,a rok a pul na to jsme se rozvedli,stim že mi oznamil že on chce rodinu a se mnou ji mit nebude.
ja si našla přítele kterej ma svoje tři děti,nejmladší má 6let a ma ho v péči,letos sme byli na dovče v egyptě,a poté v chorvatsku,nafasovala sem ještě od ségry synovce kterej ma 4roky,a to byl mazec,hruza 😀 no z toho chorvatska sme si dovezli tu naši dutinku,test sem nafotila a poslala přiteli s tím že je to nejspíš haluz,a on dojel domu a ptá se mě jakou haluz sem mu to poslala 😀 prostě to nepochopil a to už je ostřílenej otec 😅 tak ted se opravdu modlim aby to dopadlo dobře...

babsiegirl
26. zář 2011

@lajcikova Ahojky a vitam 🙂 Potichoucku gratuluju k 5tydennimu prdikovi 🙂 no kdyz jsem si cetla tvoji story, tak mi te bylo docela lito ohledne toho, co sis prozila s byvalim manzelem a prvnim tehotenstvim.. ☹ To si vubec nedokazu predstavit. Ale vypadata to, ze ted jsi stastna a konecne se hezky dari! A v kolika tydnech jsi byla u doktorky? Tak drzim vsechny pesti na toho 13.10.!! Ja mam utz o tyden pozdeji nez ty, tak jsem taky strasne zvedava, jestli tam neco vubec bude!!!

myska183
26. zář 2011

@babsiegirl , dakujem za privitanie i za nazor🙂

zvalentova
26. zář 2011

@babsiegirl no popravdě řečeno to neprožívám nijak 😀
To se možná změní s pochyby dítěte, ale zatím nic. Jsem hodně realistická, takže si fakt počkám do toho 12tt na větší radovánky a reálnější představy.

lajcikova
26. zář 2011

@babsiegirl byla sem minulej tyden ve čtvrtek a to sem byla 5ttplus dva,dutinka měřila 17mm a byl tam zárodek.
pořad mě boli jen spodek ale mudr řikal že to tak ma byt,bolely mě šíleně prsa ale už je to lepší,tedy doufam že to neni nic špatneho,no a rano je mi divně ale nezvracim jen je mi tak nějak ale najim se a je mi fajn,doktor mi napsal utrogestan na podporu těhu a to jak si lupnu tak pak hodinu chrapu,jsem jak spíci panna 😀 bohužel nezbyde jen čekat a věřit 😒 a to same přeji i tobě 🙂

babsiegirl
26. zář 2011

@zvalentova to jsme na tom tak nejak stejne.. V praci jsem to rekla jen sefove, aby me pustila k doktorovi, ale ostatnim to zacnu rikat az po UTZ

@lajcikova tak prsa me boli doted, mam je nality jak konve. Pry je to tim, ze se v tele vytvari mnohem vic krve, ale nastesti jeste mapu rek ceske republiky na kuzlatech nemam 😀 S tema rannima nevolnostma to mame zhruba nastejno - nezvracim, ale porad se citim divne (10tt), dokud si nedam neco k jidlu. Jenze to se pak jen cpu a jsem nafoukla jak patraci balon! Od zacatku tehu uz jsem nabrala nejakych 5kg, ale je pravda, ze jsem mela tak trochu podvahu, takze je to asi dobre 🙂 Manzel rika, jak mi ta tloustka slusi 😠

lajcikova
26. zář 2011

@babsiegirl ježiš nestraš mě s těmi kily 😀 ja mam hruzu už ted,sem rada že sem za rok a pul zhubla 23kg a nechci je zpátky ani za nic 😠 mě ty prsa boli nejvic večer když sundam podprsenku,ale už jako nemusi rust už tak toho mam až přiliš 😀 budu jak dojna 🙄 dneska sem šla pěšky pro maleho do školy a zpátky mě už bolel spodek,ale jde to nestěžuju si sem rada že se to povedlo,klidně budu blit cele těhu jen když to dopadne dobře 😎

jarabica123
26. zář 2011

Babulky a este jednu otazocku mam, dnes som bola u doktorky a mne sa ta moja doktorka nejak nepozdava, ked som prisla tak som povedala ze pravdepodobne som tehu. Tak mi urobila len sono, povedala, ze som v 5tt a to bolo vsetko. Ziadna krv alebo prehliadka, ma to tak byt??

herbik3
26. zář 2011

@lajcikova
@lajcikova
@jarabica123 no tak to mozes byt rada ze aspon sono mas za sebou a ze ti doktorka povedala ze si tehu u mna to bolo tak ze ja som doktorovi oznamila ze som tehu a to bolo asi vsetko akurat mi to potvrdili ciarky na testoch no ale tak uz mi aj vzali krv ale to este len pred tyzdnom teraz sme v 10 tyzdni a o 2 tyzdne ideme az na prve sono. @lajcikova ten pribech je fakt ako keby som citala uryvok z romanu nezavidim ale je skvele ze sa ti to podarilo teda vazne len potisku nech sa to nezakrikne 🙂 No a to s tymi prsiami ja osobne sa tesim ze sa mi naliali konecne sa mozem pysit s vacsimi prsiami xixi a s tymi rannymi nevolnostami tak ja som si to zhruba mesiac uzivala s vracanim skoro kazdy druhi ci treti den rano teraz sa mi to uz nastastie trosku upravilo ale aj ja vravim nech kludne zvraciam aj cele tehu len nech je malinke zdrave a v poriadku 🙂

tichackova
27. zář 2011

Tak a je to tady, včera mi začaly těhotenské nevolnosti... 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru