Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

elis.1
7. črc 2007

ahojky Petru, z toho nemusíš mít strach, ta hladina bývá různorodá, je to faskt individuelní, já mám sice vyšší, ale to ještě taky neznamená vyhráno po tom co tady čtu, ach jo... já mám zase pořád bolesti, nevím,zda po tom ivf pořád, ale takovou dobu, to je divný a mám pořád výtok, snad je to práškama - Utrogestanem co si zavádím, holky těhulinky kdybyste věděli a poradily, budu vděčná, mám nažloutlý, a jinak vždy ze mš kus bílého - to ten zůstatek po prášku myslím, ale ty bolesti se mi nelíbí ve vaječnících 😨 jsem strašpytel, navíc se mi to asi nepočítá od poslední menses ale od zavedení embryií, já jsem z toho celá zmatená....

lukin
7. črc 2007

Zdá se, že jsem těhotná - vyšel mi pozitivně test a nemám menstruaci a v pondělí jdu ke gynekologovi. Můžete mi napsat, jak to probíhá poprvé, když jsem těhotná? Už jsem u něho před zhruba 2 lety byla - to byla první prohlídka, no ale vůbec netuším, co mě čeká v pondělí. Asi mi vemou krev, aby rozpoznal, zda jsem opravdu těhotná. To asi nesmím předtím nic jíst, že? Ale je to skoro až v poledne.

elis.1
7. črc 2007

AHOJKY lUKIN, no jíst klidně můžeš to je hcg hormon, který by měl ukázat tu 1. vlaštovku, že jsi v tom :-, ale můj doktor mi řekl, že sice test vyšel pozitivní ale taky je pak nutný počkat na ultrazvuk, prý to je větší jistota, tak nevím, ale vše ukáže za pár týdnů, tak se klepu...ne, musíš věřit

lenkabu
7. črc 2007

Lukin, jestli chceš, zajdi k nám do březnovek, řešíme tam začátky těhu 😉 A většina z nás ještě taky u doktora nebyla, tak se neboj 🙂

janinininka
12. črc 2007

Ahojky holky,
poradíte mi, já jsem zjistila z testu, že jsem těhu, ale šla jsem k dr a je moc brzy prý, jsem tak 4tt a není nic vidět, prý to má tak 1mm, něco mi ukazoval, ale že to nemůže s přesností říct, že podle testů, když mi vyšly pozitivně, tak jsem, tak se bojím víc než předtím.. 😕
Za 3 týdny mě objednal znovu..bojím aby to vyšlo...varoval mě před otřesy, nemáme se tak milovat, takže asi přestanu jezdit do 3 měsíce na kole a co bus? Máme jet za 2 týdny do Itálie, tak nevím, myslíte že je to nebezpečné, nebo můžu jet, nebo radši letadlo, dr mi nějak nic nezakazuje, ale já mám strach, poraďte prosím!!
Děkuju 🙂

edimon
12. črc 2007

Ahojky...nebóój...u mě taky poprvé nic neviděl....byla jsem tam krátce po početí a za 14 dní už tam mimi bylo 😉 To že tě pan dr varoval před otřesy a divokým milováním je v pořádku. To se týká každé mamulky, protže prvních 12tt je nejrizikovějších pro potrat obecně pro všechny mamulky...i každá chytrá knížečka ti řekne, že první 3 měcíce by jsi na sebe měla být opatrnější a to i v tom milování 😉 Kolo bych pro sichr vynechala, ale na výlet bych se nebála....já byla i na tůře v Prachovkách na výletě busem...jen prostě na sebe buď opatrnější.. 😉 A gratulujůůůůůůůůůůů a přeji, ať jste s mimi v pořádku 😉

jannem
12. črc 2007

Pro Elis:
ahoj, jsem taky po umělém-transfer zmrzlíků, chytlo se mi jedno,teď jsem v 8tt. Beru taky utrogestan,výtok mám taky dost,ale bílej. Jinak boleti jsem nejdřív(asi v 6tt)měla na levé straně,ale na UTZ mi doktorka říkala,že to je v pořádku, aže to taky může být růstem dělohy nebo tím,jak pracují střeva. Trpím teď trochu na zácpy. Poslední dobou mě spíš pobolívá pravá strana,ale není to nic drastického,tak doufám,že je to tou zácpou. Další UTZ mám až 30.7.,samozdřejmě bych taky nejradši chodila každý týden pro uklidnění,minulý rok jsem po IVF potratila. Teď jsem pořád na nervy,ale musím doufat...a ty taky.

janinininka
12. črc 2007

díky moc Edimon, snad to bude dobrý!!Já četla chytrý knížky, a budu asi tak ve 2tt, takže tam asi opravdu není nic vidět,tak snad to bude v pohodě a za 3 týdny se budu radovat!! 🙂 Je mi dobře, nic mi není, tak snad jo!
A na kolo se vyprdnu, nebo jen krátké vzdálenosti, ale na tu dovču asi teda pojedu..není to nemoc těhotenství, že, tak proč si ho neužít, když je mi fajn..zatím 😕 tak díky!! 🙂

edimon
13. črc 2007

Ahojky, přesně jak říkáš...těhu není nemoc...jestli tě to uklidní, tak já jsem do 13tt pracovala každý den (teď už jen v kanclu). V týdnu v kanclu a o víkendech v noci na diskotéce za barem. Sice jsem se s ničím netahala, ale ponocovala a pracovala...a taky to můj prcínek přežil. Zkrátka neomezuj se jen se víc opatruj...a uvidíš, vše bude ok 😉 pa

carodejnice
13. črc 2007

Ahojky, já jsem se taky dnes přesunula z kategorie snažilek do těhotných 🙂 Dnešní test mi ukázal, že jsem těhotná. Ještě odpoledne mám volat do CARu na výsledek z krve, tak snad test nelhal!!! 😀

janinininka
13. črc 2007

Ahojky holky,
moc gratuluju carodejnice, vítej mezi námi!!! 🙂
I tobě Edimon, jsi dobrá, že jsi to zvládala, musela jsi být unavená taková makačka, kdy jsi spala proboha? Já vím, musím začít zase normálně myslet, dr říkal, že se nemám nějak omezovat..
V kolikátém jsi měsíci?A kde chceš rodit?
Přeji ať výsledek z krve dobře dopadne carodejnice, já si musím počkat, jdu 9.8. k panu dr, tak snad to bude lepší!!! 😉

rosnicka2
19. črc 2007

ahoj holky, jsem tu nova. Ne, ze bych na konika nechodila cist, ale vcera ve po premiere ve snazilkach, mi doporucili jit sem. V nedeli vecer mela dorazit mrcha, nedorazila, tak jsem si ve stredu udela tehu test a byl pozitivni🙂 Po konzultaci s doktorem jsem sla na krev a vecer jsem volala na vysledek a mam 850 jednotek, presne nevim ceho😉 Takze pry potvrzene tehu...pristi tyden mam jit znovu na krev a pak se dohodneme na vysetreni.

Tak ted jen aby vse vyslo....

gabik18
9. srp 2007

Holky nevíte náhodou některá co je s PAVLI5.Nedávno jsem si četla Vaší diskuzi a s PAVLI5 máme asi stejný osud tak bych to ráda sní ráda probrala.tak kdyby náhodou napište mi na ní kontakt.Díky Gábina

pavlina05
autor
9. srp 2007

Ahojky všechny nové snažilky a těhulky!!!
Moc Vám všem ze srdíčka přeju krásné těhotenství!!!! 😀
gabik18 ahojky!!! Jsem tady!!!! Jsem už bohužel nepatřím. Pokud potřebuješ poradit, tak jsem na snažilkách v diskuzi : začínáme po potratě🙂
Pa krásnou dobrou noc 😀

pavlina05
autor
9. srp 2007

rosnicka2
850 jednotek HCG- super hodnoty hormonů!!!!Gratuluju těhulko!!! 😀

rene78
18. srp 2007

Ahoj holky,dnes jsem zjistila,ze jsem tehotna!Po neuspesnem ivf.A ted po ket jednoho embria mam// 😅 Ani jsem uz nedoufalaZe to tak dopadne,ale jsme s manzelem strastne radi je to vse na zacatku nic neni jiste dokud mimi nevozite v kocarku.Tak se mejte vsechny mekne ,kdo"ceka ten se docka"jako ja 😵

kupi
18. srp 2007

Ahoj holky, už 14 dní vím, že jsem těhotná a perou se ve mně šíleně pocity.
O miminko jsme se s manželem snažili skoro rok a ted, když to konečně přišlo, vůbec nejsem nadšená! Vůbec to nechápu. 😨

gabbi
18. srp 2007

Kupi prvne Ti moc gratuluju a z takovych pocitu si nic nedelej. Ja jsem byla na tom uplne stejne...strasne jsme si prali mimi a porad nic a pak kdyz jsem otehotnela tak jsem byla uplne na prasky. MEla jsem pocit, ze to proste nezvladnu, ze ted uz nebudu moc delat co jsem mohla, ale ver mi - az Ti zacne vylezat pupik tak budes stastna jako blecha...je to ten prvotni sok. Ja uz se ted nemuzu dockat, ale kdyz jsem cetla Tvuj prispevek tak se mi zjezila husina...jako bych cetla o sobe na zacatku. Preju Ti hodne stesticka.

kacka.va
19. srp 2007

Ahojky, mně doktor říkal, že na ultrazvuku je něco vidět až tak 10 dní po vynechání MS, tak že je zbytečné chodit k němu dřív, že stejně dřív nic neuvidí. Mám jít 4.9. tak doufám, že mi potvrdí, že jsme těhu.🙂 Teď bychom mohli být odhadem tak v 5 tt

rene78
20. srp 2007

Ahoj Kacko.Tak to jsme na tom uplne stejne ja jsem dne presne 5tt.A na ultrazvuk mam prijit 4.9. ja chodim na unicu a ty? 😵

leuse
20. srp 2007

ahoj holky, já jdu taky 4.9. na gyndu, už mi sice těhotenství potvrdil, ale nic konkrétnějšího neviděl. Dle mého názoru jsem tak v 5tt.

tlap.ka
20. srp 2007

Ahoj holky,
tak jsem si o víkendu taky dělala test,vyšel pozitivní 🙂 dneska jsem chtěla navštívit svojí paní doktorku, jenže má dovolenou a místo ní zastupuje jiný pan doktor. K němu se musí telefonicky objednat, jenže jeho telefon je hluchý.o/ myslíte,že mám počkat do příští středy na svojí doktorku?nechci nic promeškat.Poslední MS byla 20.června, ale myslím, že k mimi došlo až kolem 6.července. Co si o tom myslíte??Díky za radu

leuse
20. srp 2007

záleží spíš na tobě, jestli to vydržíš 🙂 Když půjdeš k doktorovi další týden, myslím, že tím nic nezkazíš. Kamarádka šla dokonce až v 11tt k doktorovi 🙂

dzej
20. srp 2007

tlapka ahoj, neboj, já jsem na tom byla stejně, poslední ms 20.června, že jsem těhotná jsem zjistila 20.července a moje dr měla 3týdny dovču. Byla jsem tam až minulý týden a stejně řekla, že ještě není nic vidět a na krev a ultrazvuk jdu 12.9. 🙂 takže klidně počkej na tu svoji dr.

tlap.ka
20. srp 2007

Ahoj Dzej, no tak to máme hodně podobný,teda vlastně stejný 😉 no uvidíme, snad to dopadne a moje dr. už něco příští týden uvidí 🙂 pak můžem porovnávat, jak jsme na tom 🙂

dzej
20. srp 2007

tlap.ka to jo, tak gratuluji. A jak jsi na tom? Mě je pořád zle od žaludku pohoda..odkud jsi?

tlap.ka
20. srp 2007

mně je taky na zvracení,ale naštěstí je to jen pocit 🙂 ale nemůžu vydržet s prsama - konečně teda nějaký mám 😉 ,ale nejhorší je to v noci, to bolí a mám je pořád takový divně napnutý a citlivý - jinak mi není vůbec nic 🙂 jsem od Chrudimi 🙂

dzej
20. srp 2007

no já taky nezvracím, jen ten pocit. Prsa jsem taky neměla žádný 🙂 teď jsem spokojená, ale taky mě bolí a když v noci lehnu na břicho tak mám pocit že mi prasknou 🙂

kacka.va
20. srp 2007

jéje, tak se nás tu sešlo pár, co jdou 4.9.
Já musím říct, že nevolnosti zatím žádné (musím to zaťukat na dřevo 🙂), jen občas mám takový pocit hladu, ale hlad přímo nemám a bolí mě bradavky jako čert.

dzej
20. srp 2007

se máte že jdete už 4. já až 12. a je to strašný to čekání. Bojím se aby bylo vše v pohodě

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru