Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

imca
22. dub 2008

jj, jsem těhulka po 2. KETíku /v rámci 1. IVF/. zítra mám ultrazvuk přesně v 7.tt, tzn. přesně 5 týdnů po transferu.

meleri
22. dub 2008

tak držím palce!
Já jsem po druhé IVF ICSI. po prvé nezbyly žádné embryja. Aha, takže o týden dřív než ty! Tak at to dobře dopadne! 🙂

murasek
22. dub 2008

imco, tak zitra UTZ, drzim palecky, aby bylo vse ok, napis nam potom, ju? tesim se na zpravicky a budu na tebe moc myslet!! papa

micanek
22. dub 2008

Holky .. to vaše Ket a IVF ... čert aby se v tom vyznal 😀

Zejtra jdu zase k zubákovi, tak doufám, že už naposled. Michálek mě za těhotenství pěkně ze zubama potrápil, takže jsem chodila každej měsíc. 😖

petis
22. dub 2008

AHOJ AHOJ,
Meleri, podle MS jsem v 5. týdnu, za týden v úterý jdu k doktůrkovi, tak uvidíme.

Tak to mě únava trápí 😒 Já vstávám v pracovní dny v 4:50, dělám od 6 do 14. Ráno vstanu, to ještě celkem jde, ale kolem 10 mám krizi a když přijdu po práci domů, tak jsem mrtvá. Minulý týden jsem si musela vždy po práci aspoň na hodinku lehnout. Tento týden se držím-ještě jsem neusla 😉
Ale je pravda, že ve 20 hodin jsem nachystaná v župánku u TV a po nějakém tom seriálku alou do hajan (někdy ani seriál není).

Imčo, držím palušky na na zítřejší UTZ 🙂

Pa pa 😵

meleri
22. dub 2008

Micanku,

tak to mě taky děsí..žiju na vesnici a tady je naprosto strašná zubařka..tak nevím kde najít dobrého zubaře...:((

Petis,

tak to máš drsné..vstávat v 4 50 to bych asi nedala! Já mám problém vstanout v sedm... 😕 No prý ten celý první trimestr je takový, že budem pořád unavené...dost naprd no..
Mi se akorát večer udělá dobře a zas se mi nechce spát...:(

no ale už se jdu umýt a taky už to asi dneska pomalu zabalím....🙂

micanek
22. dub 2008

Holky nebojte, i ta hrozná únava přejde. Sice člověk je nějak tak unavenej pořád, ale není to tak hrozný. Ze začátku jsem chrněla pořád a teď si nejdu přes den lehnout vůbec .... možná pocit všechno dokončit, než porodím.

Jiank na ty zoubky fakt bacha ... před těhu jsem problém nikdy žádnej velkej neměla adost si na zoubky potrpím ( 3x denně čístím, používám mezizubní kartářky, ústní vodu, čistím jazyk) No a stejně se mi to nevyhnulo. Když jsem byla u dr před 2měsíci, tak vše bylo ok, pak jsem tam byla před týdnem ... a 3 kazi. Takže mi to spravila a zítra už jdu jen na zubní kámen a nějaké estet. úpravy ať mám vše v cajku.

imca
23. dub 2008

ahojky holčičky, tak dnešní UZ byl v pořádku - přesto si mě raději ještě doktor nechal v CARu a pozval si mě na příští středu ještě na jeden UZ. Piškotek má 8,1mm, srdíčko bije a vše prý vypadá v pořádku. Podle UZ jsem 6tt+5 ... už jsem z těch čísel zmatená, ale asi je dobré věřit ultrazvuku, že jo? Podle menstruace mi to nevychází o 4 dny a podle transferu o 2 dny ... tak snad je to ok. 😅

meleri
23. dub 2008

Imčo,
tak to je super! Gratuluju! Tak si už můžeš oddechnout!

Mě to teda čeká za dva týdny..měla jsem tam jít přes příští týden ale budu v česku, tak to bude o pár dní později..

Micanku,

tady jsou strašně špatní zubaři, no jsem z toho zoufalá..povrtá ti to tak pět minut, a šup za dalších pět minut plomba a je to..a už hned naval peníze...

V česku si s tím pohrála tak půl hodiny než ten kaz spravila!! sice je to utrpení ale člověk má jistotu, že mu to aspon nezačne znova zahnívat....

rolincova
23. dub 2008

Ahojky, tak jsem zase tady. Tak si to zpětně pročítám.
Micánek: Teda to je mazec 4x chřipky, a, že to je ještě horší, než normálně? Já měla teda 37,8, pak mi to i samo slezlo, ale měla jsem strach. A ten pocit bezmoci, že nic nemůžu.... hrůza.
meleri: Teda tak to jsi dobrá, že si tam napořád. Mě manža nutil zůstat ve státech, ale po dvou letech to vzdal. Ale zase je fakt, že Francie není tak daleko. Jinak mě bolely ze začátku oba vaječníky a vždycky mě i břiše píchlo. Asi v tom 4tt. Teď budu začínat 8, a je to trošku lepší. Akorát ten žaludek. To máš ok?
lili03: né jen, že by mi ztmavly chloupky na břiše, ale mě rovnou narostly. Teda v prvním těhu🙂 Ted jsem ještě bez porostu🙂
petis: držím pěstičky ať tam máš mimíska🙂))

petis
23. dub 2008

Ahojky,
já jsem dnes po příchodu z práce nepoužitelná, ospalá a slabá, tak snad je to jen obvyklá únava a ne ža na mě něco leze!
Doma jsem 2,5 hoďky spala a teď bych to viděla na sprchu a zase alou do postele.
V noci jsem měla přvní šílené sny o doktorech a o ultrazvucích a tak. Asi mi šibe, už aby bylo to úterý!
Roli, bývá ti hodně špatně? A bylo ti zle hned od počátku? Já jsem zatím v tomto OK (honem to zaklepu), kéž by to i tak zůstalo 😉
Imčo, super, že byl UTZ v pořádku 🙂

rolincova
23. dub 2008

petis: ahojky, no bylo mi zle od začátku, měla jsem a mám žaludek jak na vodě. A bolej mě prsa, nejvíce v noci. No ale věřím tomu, že to brzy přejde.... zatím jsem optimista....

micanek
23. dub 2008

Ahojky Babulky.

Mě se na začátku nezdálo o doktorech, ale o jinejch chlapech 😀

Rolincova: vždycky jsem měla velké horečky, ale v těhu je to horší, že jsem to nechtěla stahovat lékama ... zabral studenej zábal na nohy.

meleri: když budeš v ČR, tak si zajdi tady ... vždyť to nemůže bejt zas tak drahý bez pojistky. kamoška bydlí v rakousku, má tam i pojistku, ale na gyndu chodí v ČR a už nevím kolik říkalla, ale myslím, ž e300,- ale nechci kecat.
A daj ti to do cajku.

Imca: ty 2dny navíc, nebo míň vůbec neřež ... ze začátku jsem taky hlídala každej den ... teď už zapomínám i týden 😀

meleri
24. dub 2008

Rollincova,

no ve státech to asi muselo být náročné kvůli vzdálenosti. je fakt že tady je to zatím v poho..není to sice tak blízko jako třeba pro holky z Německa, ale dá se to. Já jsem tu spokojená, akorát ted s tím těhotenstvím jsem se musela vzdát všech aktivit..kromě práce.
Jinak mi je pořád tak divně jakobych byla nemocná. To jsi mě ale MOC uklidnila jak si psala, že tě taky bolely vaječníky. mě to už nějak přešlo, jen mě občas bolí v břichu...jestli bude první ultrazvuk v poho, tak budu fakt štastná! 🙂
Micanku,

tak to jsem měla taky! Celou dobu hormonální stimulace a i dokonce první týdny po vložení embryjek. pořád sem měla sexuální sny, dokonce i s .... a to se mi fakt nikdy nestalo. 😕 Tedkom už míň...ale aspon mám ve spánku klid.. 🙂

Jo naši už mě objednali, tak to snad bude v poho a zítra jdu ještě na gyndu tak se zeptám jestli nezná fakt dobrého zubaře...

micanek
24. dub 2008

Meleri .... no a před svatbou to bylo to stejný ... jak kdyby mi někdo říkal nevdávej se ... je tady plno jinejch chlapů 😀 😀 😀

meleri
25. dub 2008

Jej; tak to pred svatbou ne, aspon si nevzpominam, me to tak nejak zacllo s temi hormony atd...Ja byla fakt rada, ze si ho beru, ale je fakt ze na svatbu nevzpominam jako na zrovna nejlepsi obdobi, je to asi blbe ale je to tak. Myslim, ze tedkom mame s muzem daleko lepsi vztah.

micanek
25. dub 2008

Meleri: Já jsem taky byla ráda, že si ho beru a rozhodně bych neměnila. Takovej chlap kterýho mám, je jden za 100. ( no toto kdyby věděl, že o něm píšu.. by měl hned nos nahoru)
Ale jak ta svatba na mě padala .... dost mě to ale ráno deptalo ... přece jen člověk měl strach ze stráty svobody. Přitom jsme už spolu žily a žijeme pořád stejně. Změna u mě vlastně byla akorát v příjmení 😀

meleri
26. dub 2008

Jo, já ze svatby mám taky spíš takové depresivní vzpomínky..spíš si to užíváme až ted, že jsme spokojeni. Bohužel manžel moc pracuje a tak ty dny ubíhají..Jinak jsem s ním moc štastná.

Jinak jsem ti chtěla říct, že čekáme dvojčata! Včera nám to zjistili, takže moje "podezření" se vyplnilo! 😵 Jsem fakt štastná, ale vůbec nevím, co mě čeká....ten náš doktor už nás přátelsky "vykopnul" at si najdem gynekologa, což bude asi problém..protože jsem v menším městečku skoro už vesnice. a je tu jeden doktor který má před penzí, tak zas nevím ti staří doktoři mají asi nějaké zastaralé metody...tak budu muset dojíždět..ale neva! tady s k doktorovi chodí prý jen jednou měsíčně a to je v poho..

přeju pěknou sobotu! 🙂

micanek
26. dub 2008

meleri: gratuluji k dvojčátkům 😀 ... ale ty jsi myslím tak nějak po tom umělém oplodnění s tím počítala, ne?

taky jsem si přála dvojčata, abych to měla jedním vrzem, kždej mi říkal, že jsem na palicu ..... ale podle mě se maminka naučí starat o dvojčata uplně stejně, jak maminka co má jen jedno .... holt musí.
Akorát ti nezávidím víběr kočárku ... kočárka na dvojčata se mi vůbec nelíběj ... holt když je těch dětí ještě víc, to jsou uplně strašný kočárky.

Proč vzpomínáš blbě na svatbu???? 😀 i když mě nebylo před svatbou 2x, tak ve finále ten den D uběhl tak nehoráznou rychlostí, až mě to strašně mrzelo. Fakt se svatba vydařila.

Manžel je taky čech, nebo ne? Pokud ano , tak budeš mít blbé to, že tam nemáš žádnou babičku,co??? ... i když je pravda že francie není tak daleko, tak o prázdninách na 2 měsíce šup do ČR 😀 😀 😀

Jo a jinak k dr. chodím taky jen jednou měsíčně. akorát, když je UTZ, tak to jdu mezi, ale jen proto, že moje dr. utz nemá.

taky přeji nádhernej víkend.

petis
2. kvě 2008

Ahoj AHoj

Tak jsem v úterý 29.4. byla u pana doktora a dopadlo to dobře Na ultrazvuku jsem viděla "fazolku" , jsme cca v 7.týdnu Doktor říkal, že podle velikosti plodu a podle MS se mu rozchází termín o týden, že to příště poměřímě a budeme chytřejší a budeme měnit termínek . Za týden jdu na první odběry krve a za 2 týdny jdu na kontrolu.
Snad bude vše v pořádku, ale říkal, že si mám dávat pozor, že do 12 týdne je velké riziko potratovosti (20%). Tak musíme doufat a věřit, že to bude OK.

Kromě únavy, spavosti a toho, že mne občas pozlobí žaludek mě i pobolívá břicho ... Měly jsme to taky? Dr. říkal, že je to normální, ale mě tam někdy tak moc píchne (krom toho, že bolí jako při MS), že mám bobky, jestli je to v poho.

A jak se daří vám ostatním 😲 ??

zemli
2. kvě 2008

Ahoj tak dnes jsem byla na druhym ultrazvuku. Uz mame srdicko a to minuly tyden mi doktor strasil ze je to moc maly ze mu nesouhlasi s ms. Ale asi sme pocali dyl. Jsem dneska v 7tt+3. Taky me obcas poboliva bricho tak nemej zadne obavy. Jinak bych taky porad spala. Driv teda taky ale ted je to jeste horsi. Za dva tydny si jdu pro prukazku. 🙂

petis
2. kvě 2008

Tak to jsi mě uklidnila 😉
Já jdu 7.5. na krev a 13.5. na druhou kontrolu, jsem zvědavá, kdy dostanu průkajdu i já. Ale když si mě sestřička zapisovala na tu krevku, tak tam napsala krev+průkaz. Tak se nechám překvapit 🙂
Taky jsem zvědavá, jak mi dr. vypočítá termín porodu, taky na Koníkovi mi to vypsalo samo podle MS a délky cyklu, ale doktůrek říkal, že mu to podle velikosti plodu moc nesedí, že příště budeme chytřejší. Tak snad ano.

micanek
3. kvě 2008

Ahojky Babulky ...
tak mě se to už blíží ... a zase prožívám strašněj strach z porodu ... celé těhu v poho a teď... ☹

Jinak datum na koníku mi nesedí o tejden s prvním ermínem. celou dobu jsem měla jen jeden a ve 32 týdnu mi ho ještě šouply dál.....

te´d jdu 7.5. k dr, tak doufám, že už se budu otevírat ... 9 měsíc je fakt pakárna.

Petis: to ti gratuluji ... halvně buď ten první tr. v pohodě a odpočívej .... a neboj, bude vše dobrý

rolincova
5. kvě 2008

Ahojky holčičky tak jsem tu hodně dlouho nebyla. Nebylo mi nejlépe a jsem pořád šíleně moc unavená. Jinak už jsem prý v 10 měsíci a miminko je 2,5mm veliké... Nevolnosti stále ještě přetrvávají a vždycky mě během dne přepadne hrozná únava. Máte to taky někdo?
micanek: Jinak vůbec se neboj, řekni si, že to vydržel každý. To jsem si řekla při porodu taky. A hlavně celé těhotenství jsem se nebála a pak mě to přepadlo na konci. Mici a víš co to máš v bříšku?
petis: vítám, koukám, že to máš taky na prosinec, to bude první mimísek?

lestep
6. kvě 2008

ahojte. mo vás všechny zdravím. Jsem tady nová..Znám spíše beremese..Teď už máme po svatbě a řešíme jiné věci..Třeba // čárečky na těh. testu.
Chtěla jsem zeptat, zda by mě někdo nedokázal vysvětlit proč se píše třeba 7+2 tt. Co to přesně znamená. Poslední menses jsem měla 30.4.takže to vypadá tak na začátek 6. týdne? Píšu to dobře?
Jinak 2.6. mám kotrolu u dr.- krev, říkal i průkazku, tak snad udělá ultrazvuk..V lednu jsem prodělala ranný potrat, tak mám pořád takový blbýpocit,aby vše bylo v pořádku. Ani se mě to nechce nikomu moc říkat.Jenže v práci jsem to říct musela.Doktor mě hned napsal neschopenku..Dělám totiž na jipce, kde máme dost infekční pacineti.Tak by mě to opravdu nestálo za to mít nějaký breberky.. 🙂 Ještě jsme to řekli doma,ale zatím nikde jinde..budu ráda, když se od vás něco dozvím..díky Lenka.

berunka
6. kvě 2008

zdravim vsechny novopečené těhulky. Ráda bych se mezi vás taky přidala. dneska jsem si rano dělala testík a ukazaly se krásné //, obě stejně silné. Máme s manželem velikou radost, snazime se od konce ledna. takže se nám to povedlo celkem rychle. Je to úžasný pocit. Jak jste první chvíle prožívaly vy?

micanek
8. kvě 2008

Lestep: 7+2 znamená 7 týdnů a 2 dny. 8+0 je rovnejch 8 týdnů.

Jinak vás tady moc vítám a doufám, že celé těhu prožijete nádherně.

Já už to mám vcelku za sebou .... a teď je to tedy hrozný .... už aby byl malinkej na světě. Strašná tíha 😀

micanek
8. kvě 2008

rolincova: čekáme chlapečka Michálka. 😅

petis
9. kvě 2008

Ahojky,
Roli, jj, čekám první mimi 🙂 Teď 7.5. jsem byla na prvních odběrech krve a dostala jsem i těhu průkajdu 😉 Jinak unavená jsem stále, máme to stejné, chodím brzo spát, je to i tím, že do práce vstávám před 5, tak se obvykle natáhnu i odpoledne.
Berunko, kdy jdeš k Dr.? Držím palečky, ať doktůrek těhu potvrdí a radost budete s manžou prožívat i dále a dále.
Lestep, tobě taky hodně štěstí, hlavně buď v pohodě, to je pro mimi nejdůležitější !!!
Jak vám jinak je? Co nevolnosti a únava?

lestep
9. kvě 2008

ahojte. zdravím všechny..
berunko: tak ti blahopřeju..Držím pěsti, aby bylo vše v pořádku..Tak jte to zvládli také rychle že? My jsme se snažily od prosince.Měla jsem ale zánět dělohy a pak jsem otěhotněla a potratila, takže teď mám ze všeho o to větší strach,aby vše bylo ok..2.6. jdu na kontrolu..Je to ještě doba.Snad to ani neutíká..
Micánek: díky za info..Täkže už jsi na konci? Držím pěsti,aby vše dopadlo dobře.
.petis:kolikáty týden jsi dostala průkazku? Každý dr. to dělá jinak..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru