Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

smolinek
17. čer 2008

lastep: to máš pravdu, že peníze budou a my nebudem, kdybych se v srpnu nevdávala tak by mi to bylo jedno, ale tahle sranda opravdu něco stojí. Je jasný když pracuješ na jipce nebo kde koliv jinde, kde je to rizikový, že je lepší jít na nemocenskou, ale já si válim teda šunky. Jako kancelářská myš se nenadřu. Tak uvidíme po svatbě, zaučim nějakou holčinu a praštim s tím.

Tak jo holky, odpočintě si a zejtra zas na to s pupendama vlítnem 😀

lestep
17. čer 2008

micanek- díky za tip. Já hodně chodím do CA. mají tam fakt pěkný věci..Na svatbu to nechám zatím osudu. Ještě je moře času.
smolinek- to chápu. Kolem svatby je pořád vyřizování a těch peněz co to stojí..Ale jsem ráda, že jsme do toho investovali. Měli jsme i s děckama něco přes 60 lidí. Dostaly jsme spoustu darů do domácnosti. Praktický věci třeba za 3- 4 tisíce a taky peníze..Takže nás ta svatba v závěru tolik nestála. Je pravda, že v kanceláři je to něco jiného. My jsme se pořád tahaly s lidma, ředily různý hnusy, v krvi a něchci říct radši v čem jsme se také občas koupali, tak za to mě to oprvadu nestojí. Ať si to jde Julínek dělat sám..Třeba ho napade, že sestry budou za pár let opravdu nedostatkový zboží. Teď se nějakou dobu do zdravotnictví nehrnu. pak doufám, že bude jiná situace..
Smolinek- kdy vlastně máš svatbu a kde?Chodíš taky na beremese?

rolincova
17. čer 2008

ahojky holčičky - kočičky... 🙂 😉

hroznika: Neboj, mě ze začátku pořád někde píchalo, a měla jsme pocit, že to dostanu, pak jsem vždycky běžela na wc a bylo to ok... To je normální, bud v pohodě. To je krásný, jak měli přítelovi rodiče radost... To bude hned veselejší svatba co?

lestep: Jinak musím ti ještě napsat, že mám fakt velkou radost, že ten ultrazvuk ti dopadl takhle dobře. Špatné zprávy už nechci slyšet. Já si dneska koupila v C a A těhotenské riflíky. Mám nejm. velikost. 34. To je mazec. Každý mi říká, jak jsem hrozně pohublá. Ale já za to nemůžu. A docela mě to štve. Jinak já mám mamču jako kamárdku voláme si každý den a skoro ob dva dny se vidíme. No a tchýně s tchánem jsou taky naprosto super. Lepší bych nemohla mít. Takže si říkám, že jsem docela šťastný človíček.

berunka: Já měla nevolnosti celé 3 měsíce, nemohla jsem se podívat na jídlo a zhubla 3kg. Ale víš co je holek kolem mě, co mi ty nevolnosti závidí?

smolinek: Tak už neotálej a jdi.... na tu nemocenskou. Víš jak mi je doma krásně? A peníze jsou taky nádherný...
No záleží teda kolik bereš. Já jsem skoro každý měsíc byla týden na paragrafu s malým, tak mi to zmenšovalo výplatu, ale takhle tím, že se nemocenská nedaní, tak je náááádherná... než se nervovat a plnit nějaké cíle a sledovat všechny měřitelné hodnoty... A copak děláš, teda jestli to není tajné.

Já byla dneska v Tescu a vůbec nic se mi nelíbilo. Ale v CaA jsem toho nesla do kabinky plné ruce 🙂

petis
18. čer 2008

Dobré ranko !!!

Zdravím vás příjemně unavená ze včerejšího cvíča. Jak se mi nechtělo vylést z domu, tak to pak bylo super, povídali jsme si o porodních asistentkách, o olejíčcích. Pak jsme zase dýchali, "tancovali" s šátky, různě se protahovali, zpívali a nakonec jsme hupsli do bazénu. Tam se různě skákalo, relaxovalo, plavalo, potápělo ... doma jsem byla ve 20:15, popapala jsem a hurá na kutě. Ale s dobrým pocitem, že jsem pro sebe i mimi něco udělala 🙂

Holky, jak tak chválíte to CA, tak si tam musím zajet!! U nás nic takového není, jedině Hyperka, Tesco a Takko, tam jsem všude byla v pondělí a nic mě tam nezaujalo. Za týden mě čekají 2 padesátky - v pátek kolega z práce a v sobotu má mamča, tak bych si ráda koupila nějaké kalhoty a tuničku. Pak jdeme na svatbu v srpnu a v září, ale to se bude nakupovat až později podle břuška 😝

rolincova
18. čer 2008

petis: krásné ránko 🙂
No vidíš, škoda, že nebydlíš blíž. Hned bych ti něco půjčila. Já už jsem si trošku pokoupila. Určo já vždycky vyrazím do Prahy na Černý most a tam jdu do C a A a H a M. A je to zaručený. V Tescu nic moc. Akorát se mi tam líbili věcičky na miminka. To se těším až začnu kupovat. Tak pěkný den, vypadá, že bude sluníčko. 🙂

petis
18. čer 2008

Roli, já bych velikost 34 bohužel neoblíkla ☹ , leda že bys měla velikost 40-42 🙄
My u nás takové obchůdky nemáme, ale musím zajet buď do Karviné nebo do Ostravy do Shopping parku, tam CA je, tak snad něco najdu i na mě ...

micanek
18. čer 2008

holky ... už jsem to někde psala .. měla jsem svatbu 90lidí .. chtěly jsme místo darů peníze ... a ve finále nám zbilo ještě na dovču .... vše se nám zaplatilo.

Jo, jo ... jinak CaA vede.

už jsme se vzbudily .. tak zase valím... zatím pááá

achy
18. čer 2008

Ahojte holky,
mabe: je mi moc líto co se ti stalo, tak jsem věřila, že to tentokrát vyjde...chjo.
moc držím palečky ať jsi brzo v pořádku a brzy nám příjdeš oznámit //

smolinek
18. čer 2008

lastep: jojo taky tam chodim, ale teď není moc času, spíš už ladim detaily na svatbu 😀 Svatba je 9.8.
Jo zrovna jsme se o tom bavily s doktorkou, že ty platy ve zdravotnictví jsou na prd a sestřiček je málo. Mně to stačilo když jsme chodili masírovat pacienty, tak chápu že hygiena musí bejt, ale teda ty sajrajty mě nikdo na tělo stříkat nedonutil.

rolincova: mno to je právě docela problém, vydělám si sotva 12 tis čistého a když půjdu na nemocenskou, tak dostanu tak něco kolem 10 tis. Takže pokud to nebude nezbytně nutné tak ještě vydržim do té svatby a viděla bych to třeba na září/ říjen. 😀

lestep
18. čer 2008

ahojky.
rolincova- jsi hodná, že máš takovou starost..Někdy takovou starost nemají ani nejbližší..Taky nerada poslouchám špatné zprávy.. je fajn, že ¨sis koupila kalhoy. Také se na ně chystám.. Já na tom s váhou nejsem také nějak dobře. Před těhu jsem zhubla a měla pěkně propadlý břicho. Teď už mám víc a hlaně břicho už není dávno propadlý,ale nafiouklý, takže si toho všimne i slepej. myslela jsem, že břicho není vidět hodně dlouho..Je super, že máš skvělý rodiče i tchánovce. A ty máš první dítě holčičku nebo chlapečka? Nějak jsem to z toho nepochopila?
petis- to muselo být opravdu fajn. Už se na to cvíčo moc těším.. 🙂

micanek
19. čer 2008

To já bych chtěla zase ubrat ... sice jsem v těhu přibrala 10 a už mám dole 15kg ... jo a le kdybych ještě 15kg zhubla, tak bych byla šťastná.
Jo, kdyby si to lidi mohli mezí sebou prohazovat ... jé to bychh rozhazovala. 😀

smolinek
19. čer 2008

micanek: to já bych si hned nějaký kilčo vzala 😀

Holky mě dneska tak nic nebaví. To střídání nálad je šílený, začínám být protivná i sama sobě 🙄

Kdy jste tak začali kupovat věci na mrňousky. Já bych teda naběhla už nejradši teď, ale bojim se, že je ještě brzo.

efi
19. čer 2008

Ahojky holky,
tak se přidávám k těhulkám, včera jsem byla na prvním ultrazvuku, bylo to krásný 🙂 , doufám, že bude všechno pokračovat tak jak má, přeju všem krásný den

smolinek
19. čer 2008

efi: gratuluji 😉 a vítej mezi těhu

micanek
19. čer 2008

efi: moc ti blahopřeji a vítám tě tady. 😀

smolinek: já nakupovala už od začátku ... nechtěla jsem, ale neodolala jsem. ... poslední 2 měsíce nebudeš mít na to ani náladu. a od 20 týdne mě štvalo, že jsem mohla jen do obchodňáků, kde byli na každém rohu záchody. 😅

Jinak kylča ti samozdřejmě ráda dám 😀

smolinek
19. čer 2008

micanek: přemejšlim o tom, že se po něčem mrknu a dám to jako do svatebních darů 😀

kilča mi dej, jelikož mě dneska málem odfouklo metro 😀 😀 jestli mi naroste pupíček a nepřiberu aspoň tak 5 kilo tak se převážim na tlamu 😀

berunka
19. čer 2008

micanek: ja se zatim drzim,abych nic nenakupovala,jsem trochu poverciva tak jsi pockat tak do toho 13tt. Ale uz ted mam cukani kdyz vidim vsechny ty krasny blbustky a vecicky na prcky. jinak kilca bych taky brala,od zacatku tehu mam - 2kg:(

efi
19. čer 2008

Holky moc děkuju, nakukuju sem už pár měsíců, ale nikdy jsem se nezapojila 🙂
až do včerejška jsem se to snažila moc neřešit, dokud to nepotvrdí doktor, ale od včerejška jsem úplně mimo a hrozně sem se začala těšit, nemůžu ani na nic jinýho myslet 🙂

smolinek: koukala sem, že se 9.8. vdáváš, já 2.8 🙂 jsem teda jen zvědavá, jestli se vlezu do šatů, a taky začínám mít hrůzu, aby mi nebylo zle..

micanek
19. čer 2008

No ... u mě to začalo štěrchátkama ... teď jich mám, že nevím co s tím 😀 Hodně jsem nakoupila i po bazárkách a taky hodně přes net přes mimibazar. No máme toho tda hafu ... už pomali začínám taky prodávat, protože to všechno ani neunosíme. 😀 Jinak v bazárkách se dá koupit věc, která je jako nová ... miminko to ani neunosí .. a je to třeba za půlu. jinak hodně mimi věcí jsem koupila v Tescu od cheeroky ... tomu jsem tam nikdy neodolala a neodolávám do dneška. No nebo v HM .. tam jsou taky krásný věci ... jenže co tam dám za jednu věc, tak v bazárku skoro za pytel 😀

Holky pošly te adresku já vám ty kylča hned pošlu. 😀

Jinak já na začátku taky netloustla .. zvětšoval se mi pupík ale kylča ne ... šla jsem taky dolů. v 20 týdnu jsem měla myslím 3kg navrch. No a z mím sklonem k tloustnotí jsem byla za to moooc ráda.

jinak trochu pověrčivá jsem taky (kočárek měl třeba doma můj táta) ... ale hold jsem fááákt nevydržela ...

smolinek
19. čer 2008

Mno já jsem taky koukala na oblečky, ale mají teď spíš letní věci a když to dobře dopadne tak se mi prcek narodí v lednu. Ale zas na druhou stranu teď někde maj právě slevy na to zimní oblečeníčko. Kruci já snad dneska ještě někam vyrazim 😀 😀

berunka
19. čer 2008

😀 ja uz se vidim ze uderem konce cervna,kdy jdu na screening a urco bude vse v pohode (snazim se byt porad pozitivni) zacnu s hura akci porizujeme vecicky pro naseho drobecka🙂

holky nemate nektera zkusenost s pobolivanim podbrisku,takova bolest podobna bolesti pri nejakem gynekologickem zanetu. ale krvaceni ani spineni se neobjevuje a vytok taky zadny extra velky nemam.

efi
19. čer 2008

berunka: nejspíš Ti to moc nepomůže, ale já mám takový pobolívání teď každou chvíli, měla jsem strach, že to může být příznak mimoděložního těhu , ale to není, takže si říkám, že je to asi normální, jak se to tam všechno připravuje a zvětšuje 😀 - tim se uklidňuju, jinak bych se z toho musela asi zbláznit, bolí mě skoro všechno, poslední dny je to fakt mazec, nejradši bych ráno ani nevylezla z postele, dokázala bych spát snad 20 hodin denně 😀
Jak jste na tom vy, taky jste pořád tak unavený?

berunka
19. čer 2008

ja jsem byla v 7 - 9tt taky dost unavena,hlavne jsem brala prasky na udrzeni tehu a po tech jsem vzdycky do hodiny usnula 😀 ale pokud to jde tak klidne spi,telo si samo rekne co potrebuje 😉
me prave brisko pred tim moc nebolelo,akorat pobolivani jako kdyz to mam dostat,ale to je normalni.
zase na druhou stranu si rikam,ze kdyby byl nejaky problem byly by ty bolesti urcite silnejsi,neco jako krece.

efi
19. čer 2008

Přesně to si říkám taky, takže žádnej strach, určitě to je normální 🙂

smolinek
19. čer 2008

efi: mně teď pobolívá bříško častějc, jak kdybych měla dostat nemzes a tu bolestivější verzi 🙂 ale žádný krvácení a nebo něco vážnějšího se mi neděje. Ale hodně mě zlobí nadýmání. Takový křeče jsem snad v životě neměla a nějaký přípravky na to brát nechci.

berunka: screening bude v pohodě 😉

efi
19. čer 2008

smolinek: tak to jsme na tom stejně, sem pořád strašně nafouklá, mám úplnej pupek 😀
já sem předtim brala lactbacillus nebo jak se to píše správně, ale nevim, jestli to jíst i teď nebo ne, jinak beru listovku a callibrum babyplan, tak toho zase nechci cpát do sebe kvanta..
Holky a co nevolnosti, jak ste na tom?

smolinek
19. čer 2008

efi: to je lepší se radši zeptat Dr. na ty prášky. Já beru teď centrum materna, ale jen půlku a listovku. S nevolnostma jsem si užila svoje. Cítim snad všechno a hlavně ty nelibé vůně mi dělaj pěkně zle. Jinak jíst jsem pořádně nemohla asi měsíc, jedla jsem piškoty a suchary, to bylo asi tak jediný co jsem v žalůdku udržela. Do teď nemůžu zeleninu a ani dužnatý ovoceˇ, tyˇšťávy mi nedělaj vůbec dobře.Ze začátku mi nepomáhalo skoro nic a ani cola, ale teď si třeba po jídle dám pár lžiček, ale hlavně musí být pořádně vychlazená. Jo a studený mi taky dělá moc dobře, třeba ty vodový zmzliny. Taky se mi motá hlava z nízkýho tlaku a ty zažívácí problémy. Chvíli průjmy pak zácpy, no samý lepší věci, ale je pravda, že čím víc se blížim k tomu třetímu měsíci tim jsou ty příznaky mírnější a teď jsem se dokonce pustila do vaření omáčky. Což jsem kvůli výparům předtím nemohla. Ty nevolnosti jsou nepříjemný, ale na druhou stranu víš, že si těhotná 😀

efi
19. čer 2008

smolinek: Jé tak to Ti úplně závidim, že už máš to nejhorší za sebou, s těma vůněma jsem na tom podobně, taky citim úplně všecko a většina věcí mi teda nevoní..
Jakmile se najim, je mi těžko, jakmile začnu mít hlad, je mi na omdlení, piškoty mám stále při sobě, lízátka taky a včera jsem si pro jistotu koupila v lékárně nějaký prášky na nevolnosti v těhotenství, kdyby bylo nejhůř.
Jak to jinak zvládáš, v kombinaci s přípravama svatby? U mě docela mazec, mám pocit, že mi ještě chybí tisíc věcí a přitom už je to za dveřma 😵

lestep
19. čer 2008

ahojky. vítám tě efi mezi náma..
micanek- s těma kilama je to problém. Kdo má málo, chce něco navíc a kdo má moc, tak by rozdával.. 🙂
smolinek- těžko říct, každý asi začíná jindy. Také mám po tom ultrazvuku takové chuě, že už bych začala.Dneska jsem si koupila ti těhu rifle. Jsou fakticky super. Ráno jsem vytáhla ze skříně krásný bílý kraťasy, který nosím vždycky celý léto a ono ejhle. Já jsem je nedopla.. 🙂 Dneska jsme s manžílkem navštívily dva těhu obchody a pak ještě obchoďák chicco v nákupním centru avion v Brně. Koukaly jsme na kočárky, vaničky, oblečení, dudlíky. No prostě všechno.
micanek- čím jsi začala s výbavičkou ty? Kde jsi kupovala na netu? nějakou super stránku?
A kdy kočárek?
smolinek- to je dobrý do svatebních darů..Určitě dobrý nápad.. 🙂
berunka-to jsme na tom stejně. Taky si říkám, žepo tom screningu to asi vypukne. Ty bolesti taky občas mám. Dneska mám pocit, jak kdybych mla dostat zánět, pobolívá to, občas i třísla, jak kdyby mě někdo natahoval na skřipec nebo jak kdybych dlouho cvičila. Taky jsem měla dost velký bolesti asi v 8 tt.Bylo to zakloněnou dělohou, která tlačila proti páteři a na močový měchýř. Docela velký bolesti..Naštěstí to přešlo. Ale to nafouknutí a nadýmání bříška je docela drsný. někdy mám pocit, že prasknu.. 🙂

Od kdy se má tak brát calibrum mami? Je to myslím až tak od čtvrtého měsíce? Máe s tím někdo zkušenost??
efi- to máš pravdu. Když mám hlad, tak se mě začne dělat blbě a když se pořádně najím, tak jsem jak balón. No holt nic mezi tím.. 😉

efi- určitě přípravy na svatbu zvládneš..

petis
20. čer 2008

Dobré ranko,
vítám Efi 🙂

O kilech ani nemluvte, potřebovala bych aspoň 10 dolů už teď a po těhu ani nemluvím ... 😢
Výbavička mě taky láká, ale zatím jsem si zakázala cokoli kupovat. Až po genetice v 16 tt a následně po velkém ultrazvuku, to snad bude tak akorát. Taky se poptám po rodince, jestli sestřenky nemají nějaké věcičky po malých prccích a uvidíme.
Kočárek bych chtěla taky tak nějak na podzim, favorita už mám ,ale hlavně bude záležet, jak na tom budeme s financema 😎

Lestep, já Calibrum Mami beru cca 2 týdny. je to od ukončení 3. měsíce. Mi Babyplan došel cca v 11+5 tt a koupila jsem si mami a od 12. týdne papkám to. Ale budu to jíst měsíc max. 2, můj Dr. doporučuje brát vitamínky tam do 4-5 měsíce, pak už ne.

Včera jsem byla u obvodní Dr., mám v puse samé afty, prďolka si ze mě vysává živiny a na mamču už toho moc nezbývá. Tak jsem nafasovala mastičku a Pantenol na cucání. Taky jsem samý beďar, hormony dělají divy ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru