Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

rolincova
14. črc 2008

Ahojky holčičky, tak teď jsme se vrátili z nemocnice, protože to byl mazec. Byli jsme tam s manžou už od 10, nejdříve mě sestřička hodně naplašila, protože mám zvýšený cukr a bílkoviny. Ale bílkoviny jsou asi tím zánětem. To mi pan doktor řekl, že to vidí, že už to budu mít až do porodu. Takže super....Pak jsme čekali na ten velký ultrazvuk. To až do 13hod. Já bez jídla, pití, no mazec.... No a pak mi to pak doktor všechno ukazoval, představte si že na nás mrňousek vyplazoval jazýček a dával si před obličejíček ručičky. Prdelku měl až bůh ví kde, takže nám nejdříve nechtěl ukázat, co má mezi nožičkama. Takže mi pan doktor dělal ještě spodní ultrazvuk, jestli tam to uvidí. No a musel mi zmáčkout bříško, aby se bobeček otočil... No holčičky, hádejte.... 😉 Je to na 90% Natálka.... 🙂 Takže už se nemůžu dočkat až to řeknu odpol. Míškovi... Má 20cm a je vše v pořádku. Holčičky, to je tak krásný pocit. Přeji Vám ho už brzy také... No manžel tak trošku koukal, pořád čekal, že se objeví pindík.. 🙂 Já jsem začala slzet... Tak doufám, že už to je jisté..

Micanek: Tobě to řekly na tuty? Mě teda u Michálka taky. Ale jsem nadšená. To je jasný, že to s tou stavbou zvládnete, akorát bude trošku víc práce, ale zase se budeš těšit, až uděláš Mišáčkovi pokojíček. A vy bydlíte u rodičů?

Lestep: Venku je sice hnus, ale mě to dneska vůbec nevadí. Zářím, že to musí být vidět až k vám 🙂 Za chvilku jedeme pro Míšu, je na tom anglickém táboře. Mluví na ně jen anglicky, tak jsem zvědavá na jeho dojmy. Já se těším, až půjdeš na ten ultrazvuk taky a jsem zvědavá co to bude 😉 Hned jsem se objednala na 3D do Hradce Králové. Jo a ve středu jdu pít tu hnusnou sladkou vodu a to už ráno v 6. Tak jestli se nepoblinkám, tak už nikdy.
smolinek: Tak si hezky zahákni za dírku gumičku a můžeš kalhoty ještě nosit 🙂

ismail: Nezávid, 🙂 brzy to uteče a uvidíš, že bude vše dobrý... Bály jsme se úplně všichni. Ale tím báním si nic nepomůžeš. Akorát se s miminkem stresujete. No ty vycházky mi nikdo nenabídl, ale já si vždy tak nějak všechno zařídím 🙂 Holky líná huba holé neštěstí, takže si to vybojujte. Mimisek přece musí být na čerstvém vzduchu.Tak dej zítra vědět....A držím palečky.

ismail
14. črc 2008

rolincova:dekuju, vím, že más pravdu. Teda, to musel byt krasny zazitek..moc ti gratuluju a preju, aby se Vam obema dobre darilo a druhou pulku tehotenstvi jsi mela uplne bez problemu. 🙂

micanek
14. črc 2008

Roli: moooc ti gratuluji, že budeš mít doma páreček 😀 ... dofám, že mi tak za 2 roky na tom budem stejně 😀
Jinak mě to řekly slovama ...no to je kluk jak buk .... takž e na 100%.

lestep
14. črc 2008

ismail- držím pěsti,aby kontrola zítra dobře dopadla.Dej pak vědět..Já má zatím vycházky 10- 18h,ale chtěla bych dr. poprosit o ty neomezené..

roli- to je nádherné. Já se tak těším,a ž se dozvíme, kdo mě bydlí v bříšku? Už se nemůžu dočkat. Blahopřeju k Natálce..\budeš mít pěkný páreček..Já jdu za 4 týdny na ten 3 D ultrazvuk. Domlouvala jsem se předběžně s dr. Říkal, že nneí problém, pokud chceme do Brna. To jsem ráda..Těším se.. To máš pravdu líná huba holý něštěstí. Jinak ti ještě jednou gratuluju. ZÁříš až sem.,.. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

petis
14. črc 2008

Ahoj holky!

Roli, to je nádhera. Moc ti gratuluji!! Musíš být hodně šťastná a to je dobře. Hlavně že jste oba s miminkem v pořádku. Užívej si toho štěstíčka, je to opravdu krása 🙂

Já jsem taky moc zvědavá, až se dozvíme, jestli se u mě v bříšku schovává Karolínka nebo Honzík 😉 Jdu ke svému Dr. 5.8. a pak se prý domluvíme na ten velký UTZ. Kéž bych na něj nemusela dlouho čekat a mohla na něj jt hned v tom týdnu 🙂 Ale nesmím být nedočkavá 😎

Mějte se krásně 😵

smolinek
15. črc 2008

ahoj holky,

roli: velká gratulace 😉
lastep: šla jsem do dětského obchůdku. Na sebe jsem si jakjinak zase nic nekoupila, ale za to jsem koupila hadrové plenky ( měli akce ) 😀 zavinovačku, teplý ponožky a dupajdy pro neteř. Do CA musim taky vyrazit, ale neni čas. Spíš šéfům se nelíbí, že jsem teď často u Dr. a zařizuji věci kolem svatby. Zatim nic neřekli, ale stačí když jim oznámim, že si vezmu volno a že si skočim tady za roh ☹

micanek
15. črc 2008

smolinek ... já plíny koupila na www.kikko.cz ... byli tam za dobrou cenu.

Jinak musím taky zafrčet do CaA .. Michálek má 10.8 ... den před mím svátkem křtiny ... tak si musím koupit něco na sebe ... aby se za mě nestyděl 😀

smolinek
15. črc 2008

micanek: tady měli jednu plínuv akci za 10 Kč a když si si jich vzala 10 tak byla jedna s potiskem zdarma. Já už se nemůžu pohybovat kolem dětskejch krámků, slintám u výlohy a koukám co koupim 😀 😀
Mrkni, pak poradíš co tam mají 😉 🙂

lestep
15. črc 2008

ahojky.
petis- také už se ti to krátí a brzy budeš vědět, kdo u tebe bydlí v bříšku..Moc se na ten pocit sama těším..

smolinek- a jaká je to velikost? 10 kč je dobrá cena..Hlavně aby byly kvalitní..Koukala jsem na ty stránky, co psal micanek. Mají tam dost pěkný věci..Brzy už budeš mít starosti kolem svatby za sebou a pak se soustředíš na věci na mimi..

CAA je super obchod. Já už tam radši nemůžu chodit, protože bych pořád něco pěknýho kupovala.

Micanek- díky za super tip na www. stránky. Koukala jsem tam a mají tam pěkný věci. 🙂

smolinek
15. črc 2008

lastep: jsou to plýnky 70x70, normálně stojí tyhle obyč kolem 30Kč.J e to 100% bavlna. taky jsem mrkala na ty stránky od micánka a pár věcí jsem si tam vyhlídla, ale musim se krotit 😀 😀

petis: takže kolem 20/22tt by mělo být jasné, jaké má mimi pohlaví?

lestep
15. črc 2008

smolinek- tak to je super. Viděla jsem pleny za 26 kč atd. To je fakticky dobrá cena 10 kč..

Jak se jinak dneska všichni máte? Já mám dneska od rána nějakou blbou náladu. Nic mě nebaví a jsem taková proivná sama sobě..Pořád přemýšlím, jak se donutit sednout do auta a začít sama jezdit..Řidičák už mám pěkně dlouho a mockrát jsem nejela. Manžel se mě snaží pomoct, nechce mě do ničeho nutit,ale já mám v sobě hroznej blok a nevím, čím ho zrušit..Vím, že musím začít,ale prost se nedonutím.. Jsem v tomhletom hrozná. Poradíte mě někdo, nemáte s tím někdo zkušenost? Vím, že to s těhu tématama moc nesouvisí,ale nevím, jak dál.. 😔

petis
15. črc 2008

Ahojte holky,

Lestep, zkus si s manželem sednout do auta na nějakém odlehlejším místě nebo na pelkém parkingu a zkus se projet. Prodlužuj pak pokaždé jízdy a víc a víc mezi provoz.
Já s tím zkušenosi nemám, já řídím skoro denně, ale musíš získat za volantem jistotu, proto vol nejdřív raději nejdřív nějaká klidná místa a s nabývajícím sebevědomím přidávej. Ono to půjde, neboj!!

Smolinku, no dnes jsem 17+2 tt, na kontrolu ke svému Dr. jdu 5.8., to budu 20+2tt. Nevím, jestli mi udělá UTZ i on nebo si počkám až na ten velký. Každopádně tak nějak po tom 20 tt by snad mělo jít vidět pohlaví. Pokud se nám teda mimi ukáže 😉

Tak já zatím nekupuju nic...řekli jsme si že až po tom velkém UTZ, ale někdy je to teda síla projít bez povšimnutí kolem dětských věciček. Akorát v Tescu jsem koupila deku v akci za 119,-. Buď se tím může mimi přikrývat nebo to může být podložka, je bavlněná oboustranná. Tož nekup to za ty prašulky 😉
A dnes jsem z Netu objednala bodýčko "Miluji taťku" ... můj manžel má 11.8. 30 let, tak ho dostane jako takový doplňkový dáreček.

smolinek
15. črc 2008

lastep: já si sem někdy protivná sama sobě a 2x se mi stalo, že jsem se rozbrečela doma. dokonce mi to párkrát vytkl i přítel, že jsem hrozně náladová.

s tím řidičákem, já ze začátku strašně ráda jezdila, ale během tří let jsem neměla možnost jezdit a pak když mi přítel půjčoval auto tak jsem se moc bála. Nemám ráda provoz a bojim se, že udělám nějakou chybu. Taky se bojim možná proto, že přítel má transita, sice je z něj krásnej výhled, při řazení ti vezme všechno, ale je to velký auto. Teď třeba se bojim i když řídí přítel. Pořád mu řikám aby nejezdil tak rychle na dálnici, ale prej opravdu nepojede 80 sátkou 😀
já teda začínám se rozjíždět u nás na vesnici, neni tam tolik aut a hlavně se zas učim podřazovat. Postupně jezdíme do frekventovanějších míst, ale pořád mám strach a když mě to vezme tak prostě zabrzdim a nejedu dál. Jsem taky strab, ale až bude mimi, tak budu to auto opravdu potřebovat a myslim že se k tomu i donutim 😉

petis: taky jsem si řikala, že počkám až do řijna, ale začínám si všímat výhodných akcí a slev, jako s těma plenkama. Jinak s oblečením na mimi počkám, ale výbavičku postupně budu kupovat.

lestep
15. črc 2008

ahojky petis- já vím, prostě musím sednout a odhodlat se jezdit,jinak se to nikdy nenaučím..Jsem v tom hrozně neschopná a hlavně se to musím naučit, protože s mimískem budu potřebovat jezdit pořád..Mám z toho prostě hroznou fóbii.Jenže nejhorší je, že mě k tomu nedonutí vůbec nic.. Radši půjdu několik km pěšky, než abych jela utem..Jsem hroznej slaboch.. ☹
Petis- to bude nádherný dáreček k narozeninám..

smolinek- to já naštěstí náladová nějak nebývám. S tím problémy nemám. Spíš dneska je ta nálada taková nanic. Ale odpoledne jedu na cvičení, tak snad to pak bude lepší. Kouknu po obchodech a uvidím..

petv
15. črc 2008

Ahoj všichni,
jmenuju se Petra, je mi 28 a jsem tu nová. Ve středu se na mém těhotenském testu objevil kýžený druhý proužek - hurááá. Těhotenství jsme s manželem plánovali, ale že nám to vyjde na čtyři pokusy, tomu jsem zprvu ani nemohla uvěřit. U doktorky jsem zatím nebyla, páč má dovolenou. Ale testy jsme si pro jistotu udělala během těch pár dní tři 🙂 Všechny vyšly pozitivně. Ani Vám nedokážu popsat jak jsem šťastná 😀 Tuto stránku jsem objevila dnes čirou náhodou, ale hrozně se mi zalíbila. Doufám, že mě přijmete mezi sebe a že si budeme mít o čem povídat. Tak zatím ahoj

micanek
15. črc 2008

Ty brďo 10,-kč za plínu, to je fakt dobrá cena. jaká je kvalita?

leste: nasedni a jeď ... já už si život bez auta neumím představit. Představa, že bych měla jet autobusem je už pro mě hrozná. Před 10 lety jsem jezdila v autě halvně sama ... nikdo ě nemohl nadávat, ře na šajtr páce počítám zuby a tak... 😀 ... no a teď si myslím, že jsem dobrej řidič .... 😅

marci
15. črc 2008

Lestep mám obdobný problém jako ty - řidičák mám 8 let a za volantem jsem od chvíle co jsem ho dostala seděla 2x a to před těmi 8 lety - taky z toho mám hroznou fobii a i když bych chtěla tak strach je silnější. Manžel už mi slibuje, že mi koupí automat, ale já nevím jestli bych i pak našla odvahu 😒

smolinek
15. črc 2008

micanek: je to 100% bavlna, je to tam teda aspoň psaný 😀 Dneska přemýšlim, že se tam dojdu ještě jednou pro 10 kousků, mají ty akce vždycky týden, příští týden budou mít prej na overalky, tak jsem zvědavá, jen mě mrzí, že jsem propásla takový ty plyšový soupravičky, normálně stojí kolem 500Kč ( mikinka, kalhoty a botky ) a v tý akci je měli za poloviční cenu 😒

smolinek
15. črc 2008

petv: ahoj a gratuluju 😉 jestli je máš // silnější a silnější, tak myslim, že ti Dr. těhu potvrdí 😀 Jo to štěstí si dokážu představit a počkej až to mrně uvidíš na velkém Uz, se ti bude chtít dojetím prečet a nebudeš držet Dr. ruku se sonem aby to z toho břicha nesundaval 😀 😀

ambret
15. črc 2008

Ahojky těhulinky 🙂

smolinek
15. črc 2008

ahoj těhulko 😀

jaja257
15. črc 2008

Ahojte babulky,
ja viem ze vsetky v tejto diskusii mame este cas, ale rozmyslate niektora nad zmrazenim pupocnikovej krve? alebo nad darcovstvom? mna tato otazka zacala prenasledovat po vcerajsku, ked sa moj manzel spytal, ci to budeme chciet. a ja sa neviem rozhodnut, rada by som pocula aj vaas nazor.

smolinek
15. črc 2008

jaja: už jsem o tom četla. Po pravdě tomu zas tolik nefandim, je pravda, že když se nedej bože něco stane, tak ta krev se dá využít, ale přijde mi že na tom hrozně vydělávaj. Dřív nic takového nebylo a žilo se normálně. Pokud se nemýlim tak je to jen na nějakou určitou dobu, která se mi zdála krátká a za moc peněz.

ismail
15. črc 2008

Ahoj holky, vsechny Vas pri uterku zdravim. Tak moje dnesni kontrola dopadla dobre, doktor rikal, ze v deloze neco vidi 🙂 ,ze je to teda malinky, ze za tyden budeme mit jasno. Jinak jak mam na vajecniku tu cystu(minule si myslel,ze je to mimodelozni),tak je stejna jako minule 2 cm. Zase mi nabral krev, vysledky zitra. Tak jsem moc a moc rada a doufam, ze pristi tyden uz bude vse videt tak jak ma.Uff, je to horsi nez v detektivce 😉
Ja radsi nemam ridicak, ono by to dobre nedopadlo, ale kamaradky co ho maji, tak maji podobne problemy, dlouho nejezdily, tak si jedna zaplatila kondicni jizdy a rikala, ze to je lepsi.
petv: vitej a gratuluju, ja jsem tady taky kratce a koukam, ze nam to obema vychazi na brezen 😉

micanek
15. črc 2008

Na pupečníkovou krev jsem se před porodem taky ptala a prej se dá u nás odebrat, ale nesmí se používt. Člověk by musel do švícarska, aby ji mohl použít.

lestep
15. črc 2008

ahojky.
Zdravím vás. Už jsem se vrátila z těhu cvičení. Bylo to fajn. Dobře jsme se protáhli, příjemná relaxace..

Petv- vítej mezi námi. Moc ti gratuluju. Je to krásný pocit že? Koukala jsem, že jsi z okresu Třebíč? Já totiž taky. Můžu se zeptat odkud? Tyto stránky jsou opravdu super. Já na přesedlala po tom, co jsem chodila na beremese, tak pak hned na koníka. Jak jsem ho objevila.. 🙂 Kam chodíš k doktorce?

micanek- já vím, že musím začít,al furt to nějak nejde. Pořád to odkládám..

marci- já ho mám také nějakých 8 let. Seděla jsem teda vícekrát v autě. Naposled v březnu. Mě manžel říkal, že mě klidně zaplatí jízdy v autoškole, když se bojím s ním. Jsem nemožná..S dítětm to pak budu muset zvládnout, protože bydlíme na vesnici a těch autobusů jezdí hrozně málo. Třeba teď o prázdninách skoro žádný..Mazec..

smolinek- za 10 kč, to je fakticky mazec.. a co to je za obchod a kde je? já jen jestli není taky někde u nás..

ahoj ambret- jak se máš?

jaja 257- je to hodně diskutabilní téma. každý na to má jiný názor. Setkala jsem se s tím, když jsme chodily na zdravce na praxi na porodnici. Docela zajímavý. taky celkem dost drahý,ale zase ta představa, že to dítěti pomůže, když bude mít třeba leukémii je zajímavá..O dárcovství jsem toho moc neslyšela..

ismaïl- tak to jsem ráda, že ti to vyšlo tak dobře. Uvidíš příští týden. Určitě i jen vše dobré potvrdí. 🙂 🙂

petv
16. črc 2008

Ahoj všichni,
děkuji Vám za gratulace i pěkné přivítání!!

Lestep - jsem přímo z Třebíče. Chodím k Dr. Koňové, ale má tento týden dovolenou. Půjdu k ní v pondělí. Je to výborná doktorka, mám s ní ty nejlepší zkušenosti.
Jinak pocit je to opravdu nádherný, nedovedla jsem si to vůbec představit. Celé dny nemyslím na nic jiného.
Lestep odkud jsi ty? Podle fotky mi připadáš nějaká povědomá 🙂

Lestep a Marci - určitě si dodejte odvahy a do auta sedněte. Jde o to, překonat počáteční strach. Ale to zvládnete ... máte před sebou porod a to je určitě mnohem horší 🙂 Já už si život bez auta nedovedu vůbec představit. A s miminkem už vůbec - představa že musím někoho prosit, aby mi pomohl s kočárkem do autobusu...z toho mám husí kůži!!

Holky, berete někdo nějaké vitamíny? Začala jsem brát Calibrum baby plan (na období prvního trimestru), hlavně kvůli kyselině listové. Manžel mě pořád straší s roštěpem patra nebo páteře. Ale zase na druhou stranu se po nich prý rodí obří děti. Tak nevím.
Zatím ahoj

petis
16. črc 2008

Dobré ráno,
je tu zase nový den a já jsem klasicky ospalá jako kotě, ach jo.

Lestep, musíš se odhodlat a za volant sednout co nejdřív. Pokud to budeš odkládat, tak už pak budeš mít velké břicho a budeš si hledat výmluvy. Neboj, zase taková hrůza to určitě nebude 😉
Být pak s mimčem odkázaná jen na autobus, to si nedokážu představit. Taky bydlíme na vesnici a pro mě i nákupy bez auta jsou utrpením 😎

Mě včera cvíčo odpadlo, teda spíš ho máme přesunuté na zítřek, tak jsem zvědavá, co se zase dozvíme nového 😉

Petv, já jsem taky brala Babyplan a pak mám doma jedno balení Calibrum Mami. Na vitamíny se názory různí, můj gynekoleg mi říkal, že je doporučuje brát tak do 4-5 měsíce, pak že už ne, že mimi má vše, co má mít a dál už jen roste a tam už jsou vitamínky pasé. Paní, co nás vede na kurzu je úplným odpůrcem vitamínů.
Já jsem brala Calibrum Babyplan poctivě, to Calibrum Mami beru tak sporadicky, mají se brát 2 denně, ale jsem ráda, když si vezmu alespoň jednu.

ismail
16. črc 2008

Ahoj holky, preju pekny stredecni den, pro me teda jeste pracovni.
lestep: dekuju, byly to teda nervy, ale snad mam nejhorsi za sebou.
Co se tyce vitaminu, ja brala pred otehotnenim calibrum baby plan asi tri mesice, pak jsem presedlala na kyselinu listovou a ted mam centrum materna. S doktorem jsem jeste vitaminy neprobirala,alel zrejme vsechny budou podobne. To, ze jsou po nich velke deti jsem take slysela,alel jestli je to opravdu pravda nebo povera, tak to nevim.

jankapavol
16. črc 2008

Ahoj holky,no ja neberu nic,tak snad to nevadi.Dlouho jsem nebyla u doktora a jdu az pristi pondeli.To asi teprve uslysim srdicko,od zitra bych mela byt asi 8tt.Resime taky,jestli tam ma jit se mnou muj pritel,tak nevim.Chodil s vama takhle i v zacatku?Vsak at si zvyka,ne?Treba tam nemusi byt se mnou celou dobu,ale jen na ultrazvuk,ale at si zvyk na to prostredi a na to,ze je to i jeho🙂
Kdepak je marki.la?Uz jsi byla kontrole?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru