Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

andreahrbacova
28. říj 2008

Ahojky mararo,já jsem taky při prvním testování měla strašně slabou čárku,byl tam náznak ale ne zřetelný,tak jsme si za dva dny udělala test znovu,a čárka byla už mnohem silnější.Byla jsem opravdu na počátku těhotenství,tak proto se ukázala tak slabounká.

rolincova
28. říj 2008

micanek: Ahojky Zuzi, tak jsem se ptala na toho Hamiltona, mě ho u Michálka dělali taky a složila jsem se u toho, ale do týdne jsem rodila. Asi týden před termínem. Jinak Natálka už má 2,80 a zatím to nevypadá, že by se ji chtělo ven... Všechno ok a já už buduchodit každý týden a ještě na monitor. Jak jsem se tam byla objednat, tak tam všude brečeli miminka, tak mi to přišlo, že to jde nějak mimo mě. On jak je Miška takový samostatný, tak je to takový zvláštní 🙂

lestep
28. říj 2008

ahojky dáši- to je dobře, že je Natálka v pořádku. Teď jsi chodila už jednou za tři týdny nebo pořád po měsíci. mě dr. zatím zve pořád za měsíc. Teď už by měl přece častěji? Nebo aspoň jsme se to tak učily? To je fajn, jen ať ještě odpočívá v bříšku.Má ještě čas.. 🙂

Jak se daří všem? Co je nového? Venku je pořádná mlha. Pravé dušičkové počasí. Mám pěknou hromadu prádla, tak budu žehlit.. 🙂

andreahrbacova
28. říj 2008

Ahojky lestep,mě taky čeká žehlení,ale nějak se mi do toho nechce.Počasí opravdu nic moc,tak jsem dělala tu nejlepší věc,zalezla jsem do peřin a spala.Akorát není nic uvařenýho,tak nevím,co budeme jíst ☹

micanek
28. říj 2008

Ahojky Babulky ..
Bobešovi se dneska nechce spát .. tose mu divím .. tak jdu taky žejlit to mě vždy sleduje a vydrží to ...

Roli: Dáji .. až se málá narodí, tak to musíme jít pořádně zapít 😀 .. já až se tak těším až sem dáš fotečky .. no a pak bude na řadě Leňule 😀

Padl nám tesař .. takže naháníme někoh na krov .. prej za 14 dnů .. fakt .. pokud to stihnem dát pod střechu, tak snad přestanu kojit a ožeru se jak prase 😀 ... pořád jsem s toho v nějakým takovím stresu.
Holky ve čtvrtek nám bude 5 měsíců ... to letí co....

Mišulka se zase rve s polštářem a jak zvedá nohy, tak u toho prdí ... je to strašně prčovní 😀

Roli: Dáji .. kdyby jsi porodila malou 30.11 .. to by byo super .. to by byli z Michálkem přesně o půl roku .. no to by byla náhoda . Nevěsta přesně o půl roku mladší. 😀

Nechápu, proč pořád nakupuju hračky, když nejradši má malej polštářek ... ponošky a moje ruce ... 😀

rolincova
28. říj 2008

lestep: Ahojky Leni, teď jsem chodila po 14 dnech, ale to asi 2x nebo 3x. A teď od toho 36 po týdnu. Já si Leni myslím, že teprve teď začne. Rodíš přece začátkem ledna a já koncem listopadu. To by vycházelo. Dneska je takové smutné počasí. Byli jsme na hrobečku a pak jsme jeli po obchoďákách scháněla jsme oblkaldy za linku a bodovky pod linku. Mě se ty klasické zářivky vůbec nelíběj. Ale chůze už je na mě hodně namáhavá. Docela jak jdu tak mi připadá, že sem tam mám nějaký stah. A hlavně jestli je dneska nějakej divnej tlak, nevím, ale Natálka celý den kope ale to jsou bouličky co se mi vyrážejí hned tady hned tam. Jo a musela jsem se smát, doktor se mě ptal jestli mi říkal, co to bude. Tak sem mu řekla, že ano, ale ať mi neříká, že to bude něco jiného, protože máme vše růžové. A on se smál a říkal tak to neměňte. No musela jsem se smát jak některé miminka neukážou za celou dobu pohlaví a nám ho Natálka ukazuje skoro každou prohlídku🙂 🙂
micanek: Ahojky Zuzi, no teď jsem psala, že Natálce se taky moc nechce pinkat🙂 Tak jsou na tom bobánci stejně. Jen mamino koj, na ožrání budeš mít času dost 🙂 I když já si někdy říkám, že bych to taky potřebovala. Já teda moc nepiju, docela bych se odreagovala... To je sranda jak píšeš, že se Mišulka rve s polštářkem🙂No to by nám to hezky vyšlo s těma dětičkama, tak už šetřete ať se nám mají pak dětičky dobře 🙂 😀

pudo
28. říj 2008

ahojte vsetky buduce maminkyyyyy... pridavam sa ako komplet novacik. 😉
tak ja neviem, ako to je s tymi priznakmi, tak poradte...
meska mi to 4 dni zatial, mam strasne nafuknute podbrusko, naliate prsia (hrozne bolia, tak nikdy neboleli pred MS), picha ma obcas v podbrusku - hlavne v okoli vajecnikov, ale az tak prenikavo rezavo, ze dovi. A sem tam ma neuveritelne svrbi podbrusko, ze si obcas pridem ako senilny chlap - tak sa skrabem 😅 😅 😅
A rano som si urobila tehotensky test, je tam taka druha slabo ruzova ciarka oproti tej silnej fialovej.
Tak neviem, ci sa to da povazovat za znaky skoreho tehotenstva, ale mam utekat na prehliadku kvoli cystam, zapalom a neviem coho.
co myslite?

lestep
28. říj 2008

andrea- no chystala jsem se hned po obědě, že půjdu žehlit. Pak jsem si říkala, žesi na chvilku lehnu a usnula jsem na hodinu a půl. Pak jsme jely na hřbitov a za klukama na stavbu. Tak jsem žehlila jsen chviličku..Pokračování zítra. Začala jsem konečně přebírat oblečení pro bobíška. Zítra je budu prát..my jsme měli k obědukvěták na mozeček..Byl moc dobrý.. 🙂

micanek- to se mu docela divím, že se mu nechtělo spát..To počasí k tomu naprosto vybízí. 🙂 Tak snad někoho seženete na ty krovy..Vím, jak je to složitý.Manžel také pořád běhá na stavbu..Já jsem ještě žádnou hraku nekoupila. No, musím se polepšit. 😉

lestep
29. říj 2008

ahojky roli- Dáši- To je možné s těma týdnama. Jen mám pocit, že jsem to někde četla, že by to mělo být už teď, ale to jsem asi blbě četla.. S tím počasím máš pravdu. U nás byla včera pěkná mlha, dneska ráno pršelo,pak přestalo a teď se udělala zase pěkná mlha. Tak pořád svítím, hned od rána, je to hrůza.. 😀
Chůze mě také někdy unavuje. Nakupování je také unavný..Na hrob pojedeme asi dneska. Včera jsme byly babičkám a dneska pojedu s manželem tátovi na hrob.. ☹
Dáši, je dobře, že vám hlčičku potvrdil. Taky jsem si nedávno říkala, co když to bude holka? Vždyť mám tolik věcí modrých?

micanek
29. říj 2008

Lestep -- Leni .. podle mě je jepší, když čekáš kluka anarodí se holka .. než hloku a anrodí se kluk .. klučičí oblečení na holčičku použiješ 😀

Dneska mi došlo pro malího povlečení z medvídkem Pů .. je náádherný.

Jé pan starosta si mě žádá ... valím ....

rolincova
29. říj 2008

lestep: Ahojky Leni, od 33tt se chodí po 14 dnech a od 37 po týdnu... Takže jsi v pohodě. Neboj nezapomněli na tebe. Teda já mám dneska Míšu u mamči a manžel je v práci a já se celý den jen válím a spím... Mě naprosto nepodobné...Mě u Mišky ani nenapadlo, že by to měla být holčička. Ten ocásek je přec lépe vidět. A už víte jak mu budete říkat?
micanek: Ahojky Zuzi 😉

lestep
30. říj 2008

micanek-Zuzi, no to máš pravdu. Myslím, e ten pinďour byl nepřehlednutelný.. 🙂
Jé, pošli nám odkaz na povlečeníčko, ať se pokocháme..

roli- Dáši- to je dobře, že sis takhle pěkně odpočinula.. 🙂 Je to potřeba.. Asi to bude Ondrášek..Ale pořád mu říkáme bobíšek.. 🙂

micanek
30. říj 2008

Lestep: Leni . .. stránky ž mám zas někde zatoulaný .. a le už je vyprané .. ještě vyžehlit a šup Michálkovi na peřinu .. blejsknu vám to a dám odkázek 😀
Dneska jsme měli další očkování a to moje sluníčko ani nepíplo .. je fakt miláček statečnej.

rolincova
30. říj 2008

lestep: Leni tak jsem si pokoupila dětstkou kosmetiku... Olivový olej, jak jsme ti psala, pokud si mohu vybrat, tak nejradějí přírodní... vazelínku, nůžtičky, štětičky do oušek, pampersky od 3-6kg.. no a sobě jsem si koupila od Veledy olejíček na masáž hráze. Ta známá z lékárny mi ho hodně doporučila. Mám dobrý pocit, že piju ten čajík, ještě mě bude taťka masírovat a porod bude jako po másle 😉 Normálně já začínám jít do nějaké jiné fáze a to, že se těším až bude Natálka venku a přestávám se bát. Začínám věřit tomu, že to bude ok, pěkný nezapomenutelný zážitek...
micanek: Zuzi dneska jsem koukala na sama doma, to je mazec jak pořád straší s tím černým kašlem vid? Já jsem si říkala, že malou pak tak ty 2 měsíce určo nebudu do žádných obchodáků brát. Nedívala ses na to jak tam mluví o očkování? Teda ten Mišulka je šikulka na co jste byli?

lestep
30. říj 2008

roli- Dáši, to je super, že jsi takhle pokoupila. Ten olejíček od weledy, o tom jsem také hodně slyšela.. To je dobře, že se tak těšíš a nebojíš se..Tak to má být. Určitě bude vše v pořádku..

micanek- zuzi, to je šikulka.. 🙂

rolincova
30. říj 2008

lestep: Leni k tomu jsem dospěla asi i tím, že jsem čím dál více nepohyblivá. Ale ještě příští týden ta kuchyně. Neumím si představit jak by se tady v tom plácali sami. Přece jen si musím říct, kde si chci světlo, kde zásuvku... Znáš to chlapovi to je celkem jedno. Koupila jsem bílé obklady, je to velká kachle a v ní vytlačené malé kachličky jako kdyby to byla mozaika. A já už se těším až si sem tam udělám červenou a stříbrnou malou kostičku barvama na sklo. Pak ti to zase vyfotím. Vyfotím ti kuchyň před a po... Už aby bylo po 🙂

micanek
30. říj 2008

Byl očkovanej na 6tou nemoc. Ještě jdem jednou. Chodí se 3x.

Weledu olejíčky jsme dostávali i v porodnici ... jako zapůjčený na mazání mimíska.

Roli: Dáji .. myslím si, že jsem se o tom baila stebou, ale nejsem si jistá .. jak ve Svitavech u té Hypernovi jsou ty nové obchůdky, tak jeden je prázdnej a z někým jsem se bavila, že by to mohlo bejt CaA ... tak je to sportisimo 😖 ... takže zase nic ... dneska jdu chrnět ... babulky pááá

rolincova
31. říj 2008

micanek: Ahojky Zuzi, tak to vás zachrání před krachem vid? 🙂 Myslím to, že to bude Sportisimo 😀

micanek
31. říj 2008

Roli: Dáji .. no to určo .. ale škoda ... třeba bych dostala množstevní slevu 😀

micanek
31. říj 2008

Jo a včera mě osvítil asi nějakej duch svatej a chci najednou 3 děti ... vždy jsem chtěla 2 ... tak jsem teda zvědavá, jak dopadnu ...možná je tpo tím, že chci mít obydlenej celej ten náš Barandov 😀

lestep
31. říj 2008

ahojky.
roli- Dáši- to ti věřím, že jsi nemotorná. Sama už začínám také pěkně být, ale jak je krásné počasí, hned se cítím líp. Byly jsme na nákupu, ještě poslední úpravy na hřbitově a paka jsme si s manželovou mámou zašly na oběd. Nechtělo se nám nic vařit. Bylo to super pochutnáníčko.. Tak mě dneska došly ty klasický čtvercový plíny z kikka, tak budu zítra prát. Jsem s nima spokojená..Už se těším, až nám pěkně kuchyňku vyfotíš.

micanek- Zuzi, tak to je pěkný, naplánovat si tři děti. Třeba to i zrealizuješ..

ipuska
31. říj 2008

Ahoj holky, můžu se přidat? Mám otázku. Jsem po IVF, hcg dnes 16 den po ET 1800,dle dr 5+0tt, ale utz ještě nic vidět nebylo, je to normální. Mám strach ☹

rolincova
31. říj 2008

lestep: čauky Leni, to je teda úžasné jak bylo dneska krásně. Opravdu to člověku hned zvedne náladu. Celé dopo tu byla kámoška tak jsme pořád diskutovali naše těhu a oni dodělávají bydleníčko a my předěláváme tak pak jsme stáli ještě asi půl hodky u auta. Nějak jsme to nemohli ukončit. To je dobře, že jste si taky jednou oddáchli od vaření. To bylo takové to rozdělení, že si začnete vařit každý solo.
micanek: Týjo Zuzi, ty si měla asi nějaký hodně dobrý porod. Já se z toho vzpamatovávala 6 let, než jsem se rozhodla pro druhé. A ten Michálek je asi taky moc hodnej.... 🙂

ambret
31. říj 2008

Ahojík holky 🙂

Tak jsem byla dnes na velkém UTZ a už koneně víme co čekáme

micanek
31. říj 2008

Ambret:
... jé tak teď nevím, zda ti popřát vše nej .. nebo upřímnou soustrast 😀 😀 😀
Holt prej nějací chlapi uměj jen holky, nebo kluky .. tak jsem zvědavá, jak na tom budu já 😀

ambret
31. říj 2008

Micanek díky 😉 😀 😀 😀 😀

rolincova
31. říj 2008

ambret: Já se přidávám s gratulací, hlavní je ať je to zdravé a holčičky jsou super! Kluci teda taky, ale i tak je to krásné....

micanek
31. říj 2008

Ambret .. aby ti za chvilku stačil kalendář na ty holčíčí kména 😀 Nela je nádherná .. měla jsem jí napsanou,kdybych měla holčičku.

lestep
31. říj 2008

ambret- tak to moc gratuluju, hlavně když bude zdravá a bude vše v pořádku..Mám sousedky, ty jsou taky čtyři holky a vůbec jim to nevadí..Určitě to musí být zklamání..ale ber to tak, že to tak má být. 🙂

rolincova
1. lis 2008

Ale zase pro ty ségry to potom musí být super....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru