Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

petis
16. črc 2008

Jankapavol, na mě manža čekal v čekárně.
Nevím, jestli je zkraje dobré brát i manžela, protože pokud ti bude Dr. dělat UTZ, tak ti ho určitě bude dělat vaginálně. Taky mě Dr. vyšetřoval pohmatem a tak a nevím, jestli by ti i on dovolil si tam manžu vzít. Ale poptej se, třeba to půjde. Já jdu s manžou až na velký UTZ v srpnu.

smolinek
16. črc 2008

lastep: jmenuje se to vše pro miminka, ale vše tam opravdu nemají 😀 neni to ani na internetu, popsala bych ho jako malej přežívající obchůdek, kterej se snaží mermomocí přežít. dobrý je že tam mají každý týden na něco akci a pak dostaneš slevovou kartičku, zatim jsem tam byla 3x, je to v Praze na Dejvický v jedné malé pasáži, ale jak řikám, tahle akce platí pouze týden, pak jde do akce něco jiného. Chtěla jsem tam včera skočit a koupit pro jistotu ještě tak 10/20 kousků těch plín, ale mají jen do 17hodin. Já ty plíny dneska vyfotim a dám je do alba.

Jak jde cvičení?

Já mám teda předepsané vitamíny, je jedno prý jaké, ale koupila jsem si centrum mami, jelikož jsem zvracela a moc nejedla. Tak aspoň jako doplnění nějakých těch prvků. Taky je budu brát tak do poloviny 2 trimes.

ambret
16. črc 2008

Ahojky mamulky čekatelky 😅

ismail
16. črc 2008

holky, hlasim spatnou zpravu, vcera na kontrole mi rekli, ze neco v deloze je,ale malicky,nabrali mi krev a z desnich vysledku hcg (1600) mi rekli, ze hodnota je vysoka na to co bylo na ultrazvuku videt,takze mam pocitat s variantou mimodelozniho. To uz je druhy straseni,uz jsem z toho totalne znicena. Pritom jsem vcera byla 5+4 a ovulace nastala az 18 den cyklu....Muzu vedet pri jakych hodnotach hcg to s jistotou videlu v deloze? Dekuji

chrobacek
16. črc 2008

K tomuto tématu mám dotázek. Snažíme se o mimi, ale mám jít na očkování proti žloutence (poslední dávka) a to by se v těhu nemělo. 9.7. je možný termín otěhotnění vyjde mi těhotenský test už 22.7. ráno tj po 13 dnech? Mělo by to být 1. den MS (mám z toho trošku nervy, tak bych se nedivila, kdyby se to zpozdilo a zase ráda bych to očkování měla za sebou). Jaké máte zkušenosti, kdy je to na testu už vidět? A jaký použít? Díky moc.

smolinek
16. črc 2008

ismal: to je mi líto, ale dokud ti to nepotvrdí přimo, tak neni nic ztraceno. Bohužel o těch hodnotách netuším. Možná holky by mohly něco vědět.

chrobáček: vím, že moje Dr. mi nedoporučila žádné očkování začátkem a běhěm těhotenství. 13 dní mi připadá málo, ale zázraky se dějí. Když si dojdeš do lékárny a řekneš že chceš těhu test, tak ti dají vybrat. Já jsem měla test, který se počůrává. Je bílo fialový, zkusim se někam podívat a dám ti sem odkaz, ale v dnešní době, by měly být testy spolehlivé. Řídila jsem se podle ceny 😉

smolinek
16. črc 2008

http://www.docsimon.cz/zbozi/rapiclear-direct-t... , ten jsem používala já, ale nenutim ti ho v lékarně ti poradí.

chrobacek
16. črc 2008

Dík, to právě vím, že se očkovat nemá, tak nevím jestli to teda nezrušit a úřeobjednat se až si budu jistá, že nejsem...když 13 dní je málo....ach jo.

smolinek
16. črc 2008

chrobaček: zkus si zavolat svoji Dr. zeptej se ji na to. já měla 20.4 PM a a test jsem si dělala pkolem 20 dne od poslední menzes a čárka tam byla slabounká, ale byla tam. Zkus pár dní počkat a uvidíš

jankapavol
16. črc 2008

petis:a to si bral manzel dovolenou?Nebo asi spis zrovna nepracoval,ze?Tak ja se s nim asi domluvim nejak.A co vy,ostatni holky,od kdy jste chodili s muzi na vysetreni?Jo a jeste dotaz,prosim,jak nosite moč?V jake sklenicce?A je to prvni ranni?

rolincova
16. črc 2008

pěkné odpoledne mamči🙂
děkuji za pěkná slova po návštěvě lékaře. Je super, že si má člověk s kým popovídat, kdo má stejné starosti. Kamarádka ta čeká, že si udělá test po umělém oplodnění, tak jí nechci trápit dokud nebude mít potěšující zprávu. Testík si bude dělat zítra, tak jsem zvědavá. Jinak dneska jsem v 6 hodin naběhla na krev, potom mi dali vypít 0,5l sladké glukosy a pak za dvě hoďky znovu krev a konečně jsme se o půl 9 mohla najíst. Ale byl to mazec. Je to hrůza, když vstanu a nemůžu nic sníst. Tak doufám, že se v po dozvím aspoň pozitivní informace.

ismail: Děkuji moc, taky doufám, že bude už jen lépe 🙂 Teda teď jsem si přečetla tvoji zprávičku, to je hrůza...Drž se, snad to bude ok....

lestep: úplně tě chápu, že už jsi moc nedočkavá, je to svým způsobem taková zvláštní úleva když víš co to bude. Prostě se na to co bude, začneš ještě víc těšit. Jo jinak lotranda mě pěkně v noci budí a kope... Asi to bude pěkné čísílko. Jinak jak jsi psala o tom řízení, tak mám kámošku, co se hrozně bála řídit. Měla řidičák, ale neřídila. No a říkala, že jednou ji začalo všechno štvát, že ji všude musí všichni vozit a připadala si neschopná. Tak sedla do auta a jela někam asi 500m. Potom jela někam o kus dál a postupně se ty trasy co už jela přestala bát a začala jezdit i s dětma. A teď jezdí jako drak. Jinak škoda, že nebydlíš blíž. Dávala bych ti lekce. Kámoška se taky učila jezdit raději se mnou než s manžou. Tak to zkus s nějakou kámoškou, bude ti dodávat odvahy a postupně to zvládneš.

petis: ahojky, tak to se moc těšíš viď? Myslím na ten ultr. Jé to jsi objednala hezký dáreček🙂 Já teda taky zatím nic nekupuji, protože když mi holčičku řekli na 90procent, tak si říkám, že to odložím až po 3D ultrazvku na který jdu před tebou 3.8. A pak už to asi trošku rozjedu. I když jsem pověrčivá, takže si pořád říkám času dost. Takový základ mám po Miškovi, takže pak začnu kupovat fakt holčičí věci. Týjo jestli to bude fakt holčička, tak neodolám a nakoupím ji postupně takových šatečků atd.... 🙂

smolinek: ahojky, no já mám stejné pocity jako ty teda s tím, že jsem si protivná. Ale teď jsem občas hodně protivná i na manžu. Protože to bere normálně a já jsem těhotenstvím ujetá. Jako ostatně každá. Ale chlapi jsou holt chlapi, takže ještě, že se na koníkovi máme 🙂

petv: Ahojky Peťo, tak to gratuluji!!! Já jsem brala Femibion. Byl mi doporučen jako výborný. pak jsem brala mamavit a teď Bion 3.

jaja257: Ahojky, no mě se dostal do rukou časopis miminko, a tam psali právě o dárcovství, tak jsem o tom začala uvažovat. Proč nepomoci když to stejně přijde vniveč. Ale to zmrazení, také není špatné. Já jsem chtěla aby manža daroval krev má stejnou skupinu i Rh faktor jako já, a při privním porodu (scs) mi chtěli krev darovat. Samozřejmě jsem se bála a chtěla jsem fakt pokud by to bylo nevyhnutelné. Nakonec to nebylo potřeba.

lestep
16. črc 2008

ahojky.
Petv- tak to je super, že jsi přímo z Třebíče. Já jsem z Hroznatína.Je to směr Velké Meziříčí malá vësnička u Rudíkova, jestli ti to něco říká..K Dr. Kóňové jsem chodila ještě s mamkou. Pak jsem začala chodit k dr. Pickovi, protože ty šílený fronty a čekání mě fakticky ubíjely..Teď jsem spokojená.. 🙂 Předpokládám tvoje první těhu že? To je fajn, že máš radost. Nevím, odkud se můžeme znát? Na střední jsem chodila na zdravku a na vysokou pak do Olomouce. Tak těžko říct. Mě letos bude 26, takže jsem mladší.. S tím autem máš pravdu. Musím na tom zapracovat.. 😉

Petv- brala jsem calibrum baby plan a kyselinu listovou asi 3 měsíce před otěhotněním. Teď beru calibrum mami- jednu tbl. denně. Píšou tam dvě, což mě přijde hrozně moc..

petis- tak si cvíčo užiješ dneska. Já jsem byla ¨včera.. Máš pravdu, na vesnici bez auta to vůbec nejde..

jankapavol- je to každýho věc. Já jsem manžela vzala sebou, kdy jsme byly podruhý na ultrazvuku v 11 tt. Dělal mě vnitřní ultrazvuk. Manžel dobře viděl na obrazovku, tak mě to pak říkal, jak mimi mlelo rukama a celkově tam sebou šilo. Tak to bylo takový zajímavý. Zeptala jsem se dr. jestli může manžel přijít, že je v ordinaci a on řekl, že klidně..Mě to nevadilo a jemu taky ne..

lestep
16. črc 2008

smolinek- tak to je takový ten starý obchůdek, který díky těm slevám aspoň přežívá. Ale je dobrý, že tam ty slevy jsou..Aspoň pěkně nakoupíš.. 🙂

ahoj ambret, jak se máš? Písni nám něco víc? 🙂

ismail- ak snad to nebude pravda, že tě pořád takhle straší. Abysme se jen báli. 😢

jankapavol- jellikož jsem zdravotní sestra, tak mám doma klasickou zkumavku na moč se žlutým uzávěrem. Vždycky ji tam donesu. Sestřička to vymyje a dá mě jí zpátky. Doma jí pořádně vymyju a usuším a použiju příště..Někdy jdu ve 2 h v noci na záchod a moč pak chystám k dr. tak v 7 h, ale prý to nevadí..

roli-ahojky- moc tě zdravím..Jsem ráda, že někdo píše tak dlouhý příspěvky jako já. Hned se mě zlepší nálada.. 🙂 Držím pěsti, aby ten glukózový test dopadl dobře. Určitě to muselo být hnusný. taky nerada jím až někdy dvě hodiny, než vstanu. Bývá mě pak blbě. jenže, když to jinak nejde, tak se nedá nic dělat.. Tenhle test ti doporučil dr? Vím, že někteří doktoři to vůbec neřeší.
Roli- máš pravdu, já si připadám jako debil..Cítím se fakticky trapně. Manžel je moc trpělivěj. Říká, že až budu chtít, tak mě pomůže, že se nemusím ničeho bát,ale musím přijít sama. Nechce mě nutit. Škoda, že bydlíme každá jinde..Moje švagrová je na tom úplně stejně, taky neřídí. Manželův brácha je z ní taky špatnej.. Ona ještě k tomu nechce vůbec vařit. nebaví jí to, asi to ani neumí, protože bydlí ještě u rodičů a tam vaří její mamka..Nejhorší je, že ten její nastávají mažel je strašnej žrout. Má rád samý dobroty- svíčkovou, rajskou, masíčko atd..Tak si vždycky pomlaskává, když vařím já. Tak mezi náma vzniklo takový napětí. Nejen kvůli tomu vaření,ale to že jí taky nejde řízení a k tomu vaření se nemá. On jí to narozdíl od mýho manžela dost vyčítá..Mazec..
roli- s tím oblečením si říkám, že je zatím čas. Spíš jen tak koukám po netu, pak vyrazím do obchodů. Nějaké oblečení mám slíbené od švagrové, tak snad to bude pěkný..Je to po chlapečkovi i po holčičce, tak tam z toho určitě něco vyberu..Těším se na to.. 🙂

lestep
16. črc 2008

také jsem moc ráda, že vás tady na koníkovi všechny mám. Hned je líp na světě.. 🙂 🙂 🙂 🙂

petis
16. črc 2008

Ahojinky 🙂

Jankapavol, vidíš, už ti odpověděla i Lestep. Možná kdybych se Dr, zeptala, jestli tam může manža přijít, tak by mu to taky nevadilo, ale já se neptala. No jo, líná huba, holé neštěstí.
Jinak jsme si volno nebrali, já chodím k Dr. většinou odpoledne, třeba teď jdu v srpnu na 16:30. Moč si nosím v lahvičce po Calibru Babyplan, sestra ji vždy vypláchne a já ji příště použiju zase. Ptala jsem se setry a ranní moč být nemusí, aspoň tak mi to říkala.

Roli, jj, těším se. To víš, manžel taky. Taky se těším, že na tom velkém UTZ uvidím víc, protože můj Dr. dělá UTZ rychle, ví, že se to miminkům nelíbí, tak já se tam nestíhám pomalu ani zorientovat 🙂 Akorát když chci fotečku, tak Dr. zpomalí a hledá, kde miminko "pózuje", ale i to je jen pár sekund.
Ten velký UTZ není 3D? Vidíš a já si myslela, že ano, když se tam z něj dělá i DVDčko. No nechám se překvapit 😉
Roli a vy máte v rodině cukrovku? Někde jsem četla, že to prý není povinné, že tím doktoři jen sbírají body, když na to posílají každou těhulku. Ale zase jistota je jistota 😉

Lestep, mi taky sestřenky slíbily nějaké oblečky. Sestřenky mají holčičky, tak mají vše červené a růžové 🙂 Tak uvidíme. Já taky koukám na Netu, zatím hlavně na zavinovačky a povlečení, už mám chuť i něco koupit, ale vždy se musím zarazit 😎 Po obchodech nechodím vůbec, ani není čas, z práce jedeme max. nakoupit potraviny a hurá domů na přístavbu. Ale blýská se na chvíli na lepší časy, zítra chlapi zalijí věnec a ten musí tuhnout cca týden než přijde na řadu střecha a tesařina. Tak třeba s manžou konečně někam zajedem, i když tomu moc nevěřím ....

Pro teď končím, jdu nachystat chlapům večeři, taky vařím guláš na zítřek na oběd. Upekla jsem na zítřek koláč, a už je půl plechu pryč. Hlavně když chutná, to jsem ráda 😵

Tak pa pa 😅

zanettt
16. črc 2008

ahojte holky chci se vas zeptat kdo jste byl na screeningu jak vam vysli ty vysledky?? me to vyslo negativni ale presni s tim hranicnim cislem tak se chci zeptat jestli se mam nejak obavat.... ☹

petis
17. črc 2008

Dobré ráno.
U nás je zase škaredě 😖

Žanett, já nevím, na to screeningu v 1. trimestru jsem nebyla, až teď v 16tt na odběrech krve, ale zatím nevím výsledky. Snad jsou dobré, určitě jsou dobré!!!
Neptala ses doktora, jaký je další postup, když to máš přesně s tím hraničním číslem? On ti určitě řekne, co by podnikal dál a uklidní tě, uvidíš. Kdyby bylo něco špatně, tak tě budou hnát hned někam dál po vyšetřeních. Neboj se, oni ví, co dělají, určitě je vše v pořádku, hlavu vzhůru!!! 🙂

petv
17. črc 2008

Ahojka všichni,
Lestep: Ahoj, kde je Hroznatín spíš jen tak tuším, nejsem rodilá Třebíčačka, přivdala jsem se tam. Pocházím z malý vesničky za Mor. Budějovicema. Jinak prodávala jsem v Třebíči v jednom obchodě s bytovýma doplňkama a pak v bufetu na náměstí. Možná Tě znám odtud anebo si Tě jen s někým pletu 🙂 Ke Kóňové se vždy objednávám, pak to tak dlouho netrvá 🙂

Lestep: Kdyby jsi měla cestu do Třebíče, v Jejkovský bráně, směrem k Obchodce je malinkatý obchůdek jmenuje se "Dětský obchůdek". Mají tam moc pěkné věci pro miminka, kvalitní a docela levné.

Ismail: Je mi líto, že Tě takhle straší, budu držet palce, aby to dobře dopadlo!!

Včera jsem měla hrozný den! Nebylo mi moc dobře a byla jsem neuvěřitelně protivná. Chudák manža, ten se mnou včera zkusil. Večer jsem na něj úplně zbytečně a pro nic vyjela....následoval hodinový pláč - chovám se vážně blbě! Je vůbec možný, že za tohle by mohly hormony??
Holky, zatím jsem nebyla u doktorky, dělala jsem si jen testy. Mám doma takovou chytrou knížku, kde se píše, že poprvé k doktorovi má jít až ve dvanáctém týdnu těhotenství. Mě to přijde pozdě. Podle mě jsem těhotná sotva 3-4 týdny. Kdy k tý doktorce mám tedy jít???
Přeju Vám všem hezký den, ahoj

lusinda77
17. črc 2008

Ahoj Petv. Jsme na tom časově asi podobně. Já už mám za sebou 2x MA a tak jak jsem viěla dvě čárky hned jsem volala k doktorovi. Sestra říkala , že mám přijít 23.7. A jed to tak standardní první návštěva v šestém nebo sedmém týdnu. 🙂

chrobacek
17. črc 2008

Prosím o radu po kolika dnech jste viděly ty první slabé 2 čárky (samo jednu silnou) na testu díky.

petis
17. črc 2008

Petv, já jsem byla poprvé u Dr. cca v 6-7 týdnu (bylo to asi necelé 3 týdny od vynechání MS), udělal mi UTZ, jestli tam mimi je. Pak jsem za ním byla ještě i v 8tt, kdy zkontroloval srdíčko, pak ve 12 tt a teď už si mě zve 1xměsíčně.

Chrobacek, první // na testu jsem měla 28 DC, pak už to sílilo. Záleží, jaký jsi měla cyklus, já jsem měla co 30-35 dní, tak jsem měla ty první čárečky opravdu slaboučké. Držím palce, ať se můžeš těšit z těhu 😉

chrobacek
17. črc 2008

Mám cyklus jednou 27 a jednou 28 a potřebuju vědět jestli nejsem náhodou těhotná 22.7.(protože jdu na očkování), poslední MS 24.6. a možné otěh.9.7.

chrobacek
17. črc 2008

A díky za palečky doufám, že to půjde rychle 🙂, ale ted bych ještě právě potřebovala dokončit očkování proti žloutence.

petis
17. črc 2008

Tak to by už tam čárečka být měla. Já testovala Mamatestem a byla jsem s ním spokojená 😉

chrobacek
17. črc 2008

Dík tak 22.7. zkusím a budu doufat, že když tam nebude, tak skutečně nebudu, nechtěla bych mimi ohrožovat tím očkováním ☹.

micanek
17. črc 2008

ismail: hodmot 4cg myslím musí bejt nad 5000, aby byl mimouš už pořádně uhnízděnej.

chrobacej: já měl azačátek posledních měsíčku 17.8. ..... 15.9 tam ještě nic nebylo a 16.9 už ano...

smolinek
17. črc 2008

ahoj holky,

tak jsem si konečně vyfotila pupik a ty plenky a jen to hodit do albíčka. Dneska mám snad šílenej den. Byla jsem zas na kontrole v Motole a koho jsem tam nepotkala mýho oblíbeného Dr. ktrerý mi při krvácení řekl, že když potratim tak si prej udělám nový. Dneska mě zas schladil tim, že když je mi blbě, tak jsme měla počítat, že se to v těhotenství objevuje a když se mi to nelíbí tak jsem si to neměla mimi dělat. Nechápu, jak takovýhle doktor může dělat na porodnickém oddělení.

lestep
17. črc 2008

ahojky petis- také pořád obcházím obchůdky,ale ještě jsem se neodvážila do nich vejít. Už mám ale vytypované, do kterých bych mohla u nás zajít.. Těším se na to..Od švagrové budu mít i růžové i modré hadříky, tak snad z toho něco vyberu..Seš teda šikulka a pilná včelka, když takhle zedníkům vyváříš.. 🙂

zanet- to ti určitě vysvětlí dr. jaké testy ti dělal a jaké hodnoty mu vyšly a co to znamená..

petv- můžeme se klidně znát třeba z toho bufetu. To jsi dělala u Jordána nebo ve slunečnici? Obchodů v třebíči je docela dost. určitě něco pěkného vybereme..Docela se na to těším.. Který obchod myslíš? S těma hormonama je to těžký. Snad bude líp..

chrobacek- já si dělala test v den vynechání menses..Ty čárečky pak postupně sílely,ale ne moc..

smolinek- to je fakt blbej doktor.. Asi bych ho nakopla někam. Dopadlo vše dobře? Určitě se ráda kouknu na ty plínky i jak ti roste bříško.. 🙂

smolinek
17. črc 2008

lastep: tak cítim se už líp, ale pořád to neni ono, ale hlavně že už tam nemusim, dostala jsem z něj málem kopřivku.
Od včerejšího večera jsem jak časovaná bomba, jsem tak dneska mimo a přitom sama sobě tak protivná. Už abych tu svatbu měla za sebou a hodila se doma na gauč 🙂

lestep
17. črc 2008

smolinek- tak tak hlavně, aby ti už bylo líp..S tou svatbou jsou starosti. Největší krize pro mě byla 2-3 týdny před svatbou, kdy jsem fakticky pochybovala, jestli se chci opravdu vdávat. Nepochybovala jsem, že si přítele nechci vzít, že ho nemám ráda,ale ty věci kolem, to zařizování. Moje máma začala dělat problémy. nelíbily se jí věci, ketrý byly domluvený třeba půl roku, najednou jí to začalo hrozně vadit..Pak už to bylo dobrý.. Vydrž, pak už se soustředíš jen na mimi..Bude to krásný..Ten den si určitě užiješ..Mám na něj nekrásnější vzpomínky..drž se smoli, bude líp..
Zítra mě čeká odběry na triple testy, tak snad bude vše ok.. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru