Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

cheeky
19. lis 2008

Mili, vraj falosne negativne testy byvaju, ale falosne pozitivne nikdy..takze ti potichucky gratulujem,pockaj teda par dni,testni znova a potom pockaj tych 10dni,nech je sestricka spokojna a bez lekarovi.. 🙂 chce to len trpezlivost..

mili84
19. lis 2008

cheeky: Díky moc za odpověď. Tak snad nedorazí MS... pokud to vyjde, k lékaři půjdu ve středu příští týden. Ještě se modlím, aby ty // zítra zesílily... 😔

cheeky
19. lis 2008

no budem drzat prsteky.. 😉 a urcite daj vediet,ako si dopadla..

mili84
19. lis 2008

jsi hodná, děkuju...uvidím, jak to špinění. Určitě dám vědět a ještě jednou díky za odpověď 😉

wsmoulinkaa
20. lis 2008

ahoj ludka já byla poprvé na gyndě až v 7tt a dělal mi vnitřní ultrazvuk a už tam bylo vidět. Také mi je ště pořád občas šouflo...co se dá dělat....přežijeme to!!! 😉

mili84
20. lis 2008

cheeky: Tak dnes je umě vše stejné - na testu pouze slabá 2.čárka a špiním stále...i když možná o trochu méně než včera...takže prostě budu asi čekat, jak se to vyvine....nebo já nevím, jestli radši před víkendem nemám skočit k doktorovi 😒

majuska29
20. lis 2008

ja mam tiez dilemu, ci mam pockat do 7-8tt, najradsej by som isla hned aby som vedela ci je vsetko v poriadku.
ale asi pojdem iba na odber krvi, aby mi potvrdili tehu a mozno sa len popytam na bolest v podbrusku a vytok ci je OK. aj ked po telefone mi vravel ze to je normalne.

labradorik
20. lis 2008

ahojte.musim sa s vamy podelit.do teraz som bola 3 roky snazilkah a uz som tu.dnes som bola na sone,sme v piatom tyzni nic nebolo vidiet iba vak.o dva tyzdne ideme znovu ci uz bije srdiecko.dufam ze bude vsetko ok.trochu sa bojim.inak sa nam to po troch rokoch podarilo prirodzenou cestou.proste zazrak.

ludka77
20. lis 2008

wsmoulinkaa ďakujem, ja tam vybehnem budúci týždeň v stredu to budem 6+2 hádam už niečo uvidí. A bude všetko ok.
labradorik gratulujem!!!!!!

cheeky
20. lis 2008

Mili, tak mna dnes skoro slak trafil,stalo sa mi to,co tebe,rano som si robila testy,cakala som rovnako silne ciarky,ako predvcerom a ono ich je vidiet menej a podvecer som mala uplne slabunko ruzovy vytok.. 😕 no tak uvidim,co bude dalej.jasne, utekaj lekarovi,alebo si tam minimalne zavolaj,nech ti poradi,ja pojdem tiez,ale az buduci tyz..teraz nie som na SVK 😒

sisulka7
20. lis 2008

baby, ja cakam na priatela, aby sme urobili test. Meskaju mi kramy 5 dni a ziadny naznak kramov, ale jediny priznak tehotenstva by bolo to, ze som hrozne unavena. Bojim sa a teraz neviem, ci sa viac bojim toho, ze som nez toho, ze nie som. Ale deticky milujem, tak asi hrozne chcem. len mam posledny rocnik externeho studia.

mili84
20. lis 2008

cheeky: Ach jo, to snad není možný, to je dneska den....tak na Tebe budu myslet a prosímtě mi zítra napiš, jak to vypadá, držím palečky!! Já se asi zítra vypravím k lékaři, těhu ještě nemám potvrzené, tak mám také strach...Cheeky a Ty bys měla jet minimálně na pohotovost! Jinak se budeš (třeba zbytečně) stresovat!! Drž se!

cheeky
20. lis 2008

Mili: no tomu ver.fakt strasny den..ale teraz som bola pozriet a nic.vsetko ciste,tak uvidim,co bude zajtra..neboj Mili, vsetko dopadne dobre..zajtra daj vediet a snad budeme mat obe len pozitivne spravy..moooc ti drzim prsteky.tak bru nocku a zajtra chcem citat same dobre veci 😉

mili84
20. lis 2008

brú noc 😉 Zítra bude lépe, je už přeci pátek 😎

micanek
20. lis 2008

Ahojky babulky .. jé tady se to pořádně rozjelo 😀 ... to bude porodnost. 😀

Všechny nové těhulky tu mmmooc vítám a budu držet palečky, ať je vše ok.

mili84
21. lis 2008

Dobré ranko všem🙂

cheeky, jak Ti je, jak to vypadá?? Já mám na testu pořád //, možná o trochu silnější než včera, ale možná se mi to taky jen zdá...špiním malinko pořád, ale asi to trochu ustává...každpádně dnes zajdu k Dr. ať mám na víkend klid 😉 Dám vědět, papa.

micanek: Sice ještě nejsem těhulka, ale díky za přiítání - doufám, že sem budu moct brzy oficiálně 😉 😉 pěkný den, papa

kiert
21. lis 2008

Takze ako tak citam, aj ja budem musiet vydrzat este aspon nejake tie 2 tyzdne na potvrdenie tehotenstva od lekara (teraz mi meska M zatial len 3 dni), uf no neviem, ale ten cas ide veeelmi pomaly, navyse som mala od 1.1. nasupit do novej prace a neviem ako sa mam teraz zariadit. Uz som sa zacala pomaly tesit na babo, ale stale sa trosku bojim, co ak tie testy zlyhali ☹ . Budem vsak mysliet pozitivne a drzat nam vsetkym prsteky nech vsetko vyjde podla nasich prijani 🙂 Krasny den prajem.

rebeka1977
21. lis 2008

Ahojte, vobec som neverila, ze sa raz zapojim do takejto temy. Som tehotna, opat!!! Nechceli sme druhe tak rychlo, najma koli mojmu zdravotnemu stavu. Som na seba nastavana, ze sa vobec neviem tesit, viem, ze tie co su snazilky by ma asi anjradsej kopli do zadku...ale neviem ci to zvladnem. Som tehotna tak 4 tyzdne, uz mi zacina byvat aj blbo. Nasa mala ma 16 meisacov, rozostavany dom, hypoteka na krku. Ale mozem si zato aj sama, tak dlho som odkladala predpis antikoncepcie, az ma to dobehlo. Ja len dufam, ze to vsetko dobre dopadne a konecne sa zacnem tesit. Viem to len jeden den...tak asi preto som v soku.

susik77
21. lis 2008

ahojte baby, 2.den mam slaby ruzovy vytok, picha ma v bruchu ako prichadz. menstruacia. a som hrozne unavena. myslite, ze to moze byt tehot.? inak, snazime sa a bola som aj na ultrazv a dr. mi potvrdil presne kedy som mala ovul., takze sme to prisposobili snazeniu...ale je divne, ze vobec ma nebolia prsia, pri 1.tehu ma pred ocak. menstr. uz dost boleli. Inak menstr. by som mala dostat dnes.

susik77
21. lis 2008

jee, rebeka sme v pod. situacii aj ked my mimi chceme 😎 tiez mame hypo a uver na auto a este nemame zar. byt

mufo
21. lis 2008

Rebeka noooo myslim ze tesenie pride o par dni ked sa spamatas 😀, a manzel to uz vie?
Nechcem aby to vyzeralo ako kecy ale urcite po prvom mimi mas vela veci ktore mozes pouzit aj pri druhom drobcovi.Vsetko sa da zvladnut aj s hypotekou a rozostavanym domom...sme na tom rovnako.Za par rokov budes spominat s laskou jak dobre ste splacali hypoteku? nie budes stastna ze mas deturence 😀

mufo
21. lis 2008

Susik nooo skus testik....teoreticky je to mozne samozrejme

susik77
21. lis 2008

mufo: kazala som manz. kupit, tak radsej zajtra rano-bude viac hcg ako cez den 😉

mili84
21. lis 2008

cheeky: teď jsem přišla od doktora - na utz ještě nic neviděl, jen řekl, že sliznice je hodně vysoká, nepravidelná a zesílená, takže můžeme s jistotou říci, že se tam něco děje. ALE - dal mi na týden neschopenku, mám být doma, kvůli tomu špinění a na kontrolu jdu ve čtvrtek odpoledne a to se rozhodne. To už prý musí být vidět gestační váček. Díky tomu špinění to totiž může být i mimoděložní těhu.... Takže teď musím být týden v klidu a pak se uvidí....V papírech mám napsáno 5+1 týden (ale moc nevím, co to zanemená...), takže asi těhu jsem, jen se teď čeká, jak se to vyvine Mám strach no....aby to vyšlo..Říkal, že pokud budu špinit i příští týden na té kontrole, pošle mě do nemocnice Tak mi držte palce... i když doktor říkal, že to mimoděložní je zatím jenom spekulace, že se to samozřejmě může vyvinout uplně normálně. Ve zprávě mám napsano, že jsem byla o GEU (asi to mimod.těhu) poučena, ne že je podezření. Hned jsem to volala své homeopatičce a spolkla jednu kuličku, která by měla stimulovat dělohu - tak uvidíme - buď to špinění po tom ustane nebo se to naopak rozjede a vyčistím se sama. Dr. mi nic nepředepsal, tak jsem ráda, že se nemusím ládovat nějakou chemií...Jsem strašně ráda, že jsem tam šla - i doktor říkal, že to je dobře, že jsem přišla 🙂 Aspoň vím, na čem jsem, i když to není uplně v pořádku...ale doufám, že snad bude. Sám doktor říkal, že tam není nic vidět pravděpodobně kvůli tomu, že je to opravdu ranné stádium (jsem teprve 14DPO) - ale s jistotou mi potvrdil, "že se tam něco děje". Spoustu lidí říká, že to špinění je normální (zvlášť když jsem ho dostala v době, kdy měla dorazit ms), tak věřím v to, že to za pár dní odezní...Pak mě ještě doktor upozorňoval na to, ať sleduju ty bolesti, co mám - prý když mě bolí na prostředku, jako při nebo před MS, tak to nevadí - ale kdybych prý měla jednostranné bolesti, tak musím hńed na pohotovost, stejně jako když bych začla krvácet.... Je to asi fakt v tak počátečním stadiu to všechno, že můžeme pouze hádat, jak se vše vyvine... Takže zase mě čeká týden nerviček...až do čtvrtka...Ale zase budu doma, tak sna dkonečně budu psát tu diplomku 😀 😝 😅

A jak jsi na tom TY? Byla jsi u lékaře?

mufo
21. lis 2008

Rebeka...my sme 4 deti a tiez to nebolo vzdy idealne, ale mam skvelu rodinu a hrozne sa lubime....vsetko to ide. neboj

rebeka1977
23. lis 2008

Joj babulkz,lenze ja mam jeden vazny zdarvotny problem...som po operacii krcnej chrbtice a hrozi mi dalsia...zatial je to v klude, len v BA mi lekar povedal, ze dalsie tehotenstvo moze operaciu priblizit ak nie aj privolat....toho sa bojim, ze co ak budem uz mat krasne brusko a zrazu ukrutne bolesti, ochrnutie koncatiny, jednoducho to co som si preskakala pred prvou operraciu - toho sa bojim. Takze teraz si davam pozor aby som moc nepribrala, asi az nadmieru sa setrim, aby som si to neprivolala......to ze ako to zvladnem, no netvrdim ze sa toho nebojim, ale viem ze budem musiet to zvladnut. Ahojte a drzte sa, tento tyzden idem na ultrazvuk atk dam vediet co a a ko

hypo
17. dub 2009

holky pozna se mimodelozni tehotenstvi? sama na sobe driv nez utz?
ja jsem teprve na uplnem zacatku, v utery jsem mela pozitivni test a hcg 149
jsem po ET a uz 4 noci mam tak desn ykrece ze myslim ze me to roztrhne ☹ mota se mi hlava a zveda zaludek vse najednou
divny je ze ty sileny krece jsou jen v noci pres den jen malo poboliva podbrisek.....
na utz jdu ve stredu takze jeste hodne casu

fifi01
17. dub 2009

ahoj holky,
hypo: taky jsem v začátku podle utz 5+6, taky jsem se bála mimoděložního těhu, mám taky křeče, taky se mi točí hlava...doktorka mi potvrdila, že je to pěkně v děloze, jen, že se ji to zdá menší...... Tak mám taky obavy....na kontrolu jdu až ve čtvrtek....

tygrous
17. dub 2009

hypo: taky jsem mela v utery pozitivni test a taky resim, jeslti se pozna mimodelozni... K Dr. jdu az pristi tyden a zda se mi nekonecna doba. Podle propoctu budu asi ve 4.-5.tydnu. Krece nemam, jen obcas pichnuti v podbrisku. Hlava se mi obcas taky zamota (uz tak od 5.DPO) a spatne mi byva taky jen obcas, ani ne kazdy den - je to normalní???

majka221
17. dub 2009

tygrous-moja priatelka nevedela ze mala mimomaternicove tehotenstvo povedali jej to az lekari ked koli tomu prisla o dieta

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru