Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

many
22. pro 2007

například sestra se diví,proč si kupuju už oblečení na mimi,tak jsem jí řekla,že jsem v pátým měsíci a nebudu vše kupovat na poslední chvíli,a ona mi začala vykládat,že jedná známá v pátým měsící porodila mrtvý dítě do záchodu ☹ ale tak na takový věci přece nesmíme myslet ne 😉 prostě jsme těhu a čekáme zdrávé děti 😀 a budeme to prožívat tak jak chceme my 😀 je to naše těhu 😀

mery.luu
22. pro 2007

jasně máš pravdu, je to jen párkrát za život, tak si to užívejme!!! Je možné, že už se to nebude opakovat (teda u mě né, 3 děti mít nemusím... 😉 ) tak at máme na co vzpomínat...

many
22. pro 2007

no já bych se třetímu nebránila 😀 ale záleží na situaci a věku 😉 takže taky asi budeme mít jen dvě 😀

mery.luu
22. pro 2007

já si myslím, že ani tak nezáleží na situaci a věku, ale v dnešní době hlavně na ekonomické stránce rodiny......

many
22. pro 2007

to taky 😉

kacm
23. pro 2007

Ahoj těhulky, chtěla bych vám popřát ty nejkrásnější vánoční svátky a atˇ je ten rok 2008 pro náš šťastný.....hezké vánoce a hlavně zdravíčko......... 😀

kaciska
23. pro 2007

ahoj kačenkooooo,tak jak ti je,tobě a samozřejmě všem snažilkám,těhulkám a maminkám krásně a veselé vánoce a mnoho šteští a zdravička do nového roku.... 😵 😵

kacm
23. pro 2007

Ahojííík Kačííííí děkuju za optání, no mám se převážně pracovně, takže nic moc ☹ jelikož na prodejně je neuvěřitelný blázinec, teda v pátek to bylo asi horší, dneska alespoň můžu chvílema nakouknout na koníka 😉
Ale moc se nešetřím, jelikož pořád něco musím lidem vysvětlovat a nebo jsem stále na kase, je to blázinec.....tobě také Kačenko přeji krásné a pohodové Vánoce, jsem tu i zítra, ale tolik se těším na kapříka....mňamky 😀 ......páček. 😀

anta
27. pro 2007

Ahoj holky, prožila jsem si krásné vánoce a jsem mezi vámi, tak se hlásím. Těhu pokračuje velmi uspokojivě, mám pohodičku a hodného manžela, v pase mám 90 cm, to jsem super balónek. 😀

kaciska
27. pro 2007

ahoj holky taky ste meli na začátku těhu asi cca v 7-8 tydnu bolesti v podbřišku?

zoffka
27. pro 2007

ahoj kasicka, mavam i ja bolesti ako keby som mala dostat kramy. aj krize ma bolievaju a uz mi napadlo vselico... dufam, ze je to v poriadku. 😉

mery.luu
27. pro 2007

Ahojky,
mě taky pořád pobolívá podbříšek, přesně tak jak říká zoffka - jako bych měla dostat menzes. Můj dr. říkal, že je to prej normální, že to může pobolívat celý první trimestr. Tak ještě pár týdnů to musíme vydržet... 🙂

kacm
28. pro 2007

Ahojoooooj holky, těhulky, tak jak jste prožili ve zdraví Vánoce,........ 😀
Mě tedy také pěkně pobolívá v podbřišku a občas někde píchne to se musím kolikrát i sednout, a hlavně poslední tři dny mě bývá blivno.....nemůžu nic sníst ani vypít, fakt hnus nevíc co mám jíst, po všem je mi hrozně zle, takže doufám, že to brzo přejde.......
Kači, tak jaký byl Ježíšek? Já dostala od mé drahé polovičky digitální váhu, aby viděl, jak mu příbíráme....... 😀 to je lump vidˇ?
Tak se holky opatrujte a já jdu odpočívat........

kacm
28. pro 2007

Kači víš, že máme stejný termín porodu.......16. srpna......... 😀

lisounek
28. pro 2007

ahoj holky mohu se k vam pridat - potrebuji spis poradit - na Stedry den jsem zjistila ze jsem tehotna, a uz mam tri pozitivni testy....jenze dnes jsem zacala spinit, a jelikoz jsem se bala co se deje, tak jsem bezela do nemocnice (muj dr. ma dovcu a rikala jsem si, ze k nemu pujdu az v lednu) - no na ultrazvuku je videt jen plodove luzko bez mimi ☹ a ta krev asi neni nejak pozitivni, presto mam prijit na kontrolu a dostala jsem nejake hormonky proti riziku potratu - ach jo nevim, co si mam o tom myslet - mam byt v klidu a tak. nekde jsem i cetla, ze nejake to spineni muze byt normalni, ze jde o uhnizdovani plodu anebo prave taky pravy opak 😒 jinak me boli prsa a podbrisek, tak to je snad normalni 😨

kaciska
28. pro 2007

čauky kačenko,to je moc fajn že máme stejnej termín já jdu na utz 2.1. tak se modlím aby tam miminko viděla,a vše bylo v naprostém pořádku...ježíšk dobrej dostala jsem toho plno už i oblečky na mimi a vše v modrem tak to musí bejt kluk...tady je moje číslo icq kdyby náhodou-438660199 můžeme si pak psat o různých věcech jinak mě je taky zle ale ted jsem zbaštila celou pizzu tak jsem jak meloun,do práce už nechodím jsem na PN a jsem rada u nas je to samí stěhování a stres,a do kdy budeš jěšte ty v práci?a u to vědí doma?honem mě napiš zatím papa a bud na sebe opatrná 😀

zoffka
28. pro 2007

kacm a kaciska - mam termin den po vas 🙂 tak som zvedava ako to nakoniec dopadne. mam teraz dost pesimisticku naladu, ked si spomeniem kolko kamaratiek tehuliek potratilo.

a povedali ste to uz niekomu okrem manzelov? kamaratkam? a rodicom kedy?

dufam, ze budeme zdrave a vsetko dobre dopadne...

majucha
28. pro 2007

ahoj holky, taky se k vám přidávám, i když doktor ještě nic neviděl, tak testíky už mě přesvědčily 😀 a gratuluju všem spolutěhulkám 😉 🙂

zoffka
28. pro 2007

lisounek - ked som bola v nemocnici, bola tam jedna dievcina, lebo tiez spinila, ale nakoniec to asi vsetko dobre dopadlo. beres duphaston?

zoffka
28. pro 2007

majucha vitaj! a gratulujeme 🙂 v ktorom by si mala byt tyzdni?

majucha
28. pro 2007

zoffka díky! 🙂 podle MS v 6tt, ale doktor říkal, že to vypadá tak na 4tt asi byla pozdě ovulka, jsem teprve druhý měsíc po vysazení, tak je to asi možný, ale čárka na testíku už dneska byla úplně jasně zřetelná 🙂

zoffka
28. pro 2007

ja som bola u dr. minuly tyzden a povedal mi, ze to vyzera na 5tt a mne tu svieti 7tt a ked som sa pozerala do kalendara a zhruba si rozpamatavala kedy sa nam asi mohlo podarit, tak mi vyslo, ze by som az teraz mala byt v 5tt, tak uvidim. vraj presnejsie sa to da urcit az v 10tt. som objednana na 18.1. kedy by som mala dostat aj preukaz pre tehotne, tak uvidim...

a kedy to poviete rodicom?

zoffka
28. pro 2007

http://tehotenstvo.academy.sk/index.php celkom zaujimave zrovna o nasom obdobi 🙂 da sa tam aj vypocitat, v ktorom si tt... 😎

lisounek
28. pro 2007

zoffka: diky za pozitivni zpravicku - ano beru ho

majucha
28. pro 2007

tak to jsme na tom hodně podobně a já z toho měla nerv, že jsem divná, to doktor mě trošku vystrašil, místo, aby řekl, že se to stává, tak řekl, že jsem v tom posledním cyklu, co jsem mu hlásila MS otěhotnět nemohla a když jsem se ptala jak je to teda možný, tak řekl neřešte to... měla jsem pocit, jako kdyby mi nevěřil ten datum poslední MS, připadala jsem si jak malá holka... objednaná jsem na 10.1. tak snad už něco i já uvidím, moc se těším i třeba jen na černej flek 😀
jůů, díky, hned jdu na to 😉 🙂

zoffka
28. pro 2007

lisounek - ja ho tiez berem preventivne. brala som ho aj na podporu otehotnenia a podarilo sa hned na prvy mesiac 🙂

majucha - na UTZ uz nieco isto uvidis. u mna to bola iba mala bublinka, ale aj z nej som sa tesila 😉

majucha
28. pro 2007

přesně takovou nějakou bublinku bych si přála 😉

zoffka
28. pro 2007

velmi by ma zaujimalo, kedy sa to chystate povedat vasim... my asi az po 12tt

lisounek
28. pro 2007

no my zatim nemame o cem povidat pro jistotu to nikde nehlasim 😖

majucha
28. pro 2007

my jsme to už našim (z obou stran 🙂) řekli, já jsem nechtěla, ale manžel k tomu moc chtěl využít vánoce, i když v té době jsme měli "jen" tři pozitivní testy, trochu nevolnosti a vynechanou ms. Prý když ne na tyhle vánoce, tak ty další už nestihneme 🙂 jeho maminka ty svátky hodně prožívá, až jsem se bála, aby to s ní neseklo 🙂 , těší se už hodně dlouho, ale ani jsme jí neřekli, že jsme vysadili prášky, aby byla o to víc překvapená, má sice už dvě vnoučata od manželovi sestry, ale ty už jsou skoro dospělý. Ostatním to určitě řekneme až po 12tt, já jsem hroznej sejček, pořád se mi honí hlavou co všechno by se mohlo dít, ale snažím se to nepřehánět 🤐

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru