Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

many
12. pro 2007

tak hořtice mi vadí teď hodně 😉 a banány - tam je hořčík - to je zdraví 😀

anta
12. pro 2007

Many, já banány moc ráda, ale mám na ně alergii, tedy jak se to vezme, mně tak banány chutnají, že jsem schopná jich sníst 5 najednou, to potom mám tu alergii 😀

many
12. pro 2007

holky mně pořád vypadává koník 😠

petulak
12. pro 2007

Ahoj holky.Můžete mi porait co si mám koupit v lékarně za vitamíny.Dělala jsem si test a k doktorovi jsem objednaná až na leden 😀 .Už jsem jenou byla a potratila tak vím,že doktorka říkala kyselinu listovou a to stačí??

many
12. pro 2007

tak tu listovku a ber dvě denně a kup si calibrum - baby plan - pro první trimestr 🙂 tak a pěkně se opatruj 😉

petulak
12. pro 2007

dvě denně?Teda bylo to před 5 měsícema,ale říkala jednu a obden?Tak půjdu s psíkem a do lékarny

many
12. pro 2007

mně to řekla doktorka a je to tam i napsaný v těhu 2 😉 jinak jsem četla,že stačí brát do 12.t ale calibrum beru dál a už to dobírám a musím si koupit na druhý trimestr 😉

petulak
12. pro 2007

to je jěště takhle rozdělený?To si to budu muset napsat.Tak děkuji za radu a gratuluju k mimču

many
12. pro 2007

já tobě taky a není zač - to calibrum mají jen modrý a červený,řekni,že chceš pro první trimestr - to je modrý - baby plan a to červený je od druhýho až do konce,ale některé holky,už pak vitamíny vůbec neberou,ale já aspoň to calibrum budu používat,aby mi náhodou něco nechybělo 😉

many
12. pro 2007

holky píšou,že můžeš mít pak velký mimi,ale to jsou jen řeči,některé braly a dítě měly normální 😉 a raději větší jak kdyby mělo být hubený - chudáček 😀

r.o.s.s.i.b
12. pro 2007

kaciska:No gratuluji,určitě dej vědět jak si dopadla 😉

mamr
13. pro 2007

Ahoj, jsem tu nová, jsem podle ultrazvuku v 6tt, termín podle ms nemám, jelikož si prostě nemůžu vzpomenout, kdy začala poslední... 🙂
Chtěla jsem se zeptat, jak jste na tom se sporty, já ráda např. spinning, ale teď co vím, že jsem těhotná, tak jsem to dost zpomalila, nevíte jak dlouho je bezpečné trochu jezdit? A co lyžování, když si budu dávat pozor a rekreačně se "ploužit" svahem, tak abych nespadla a ani mě nikdo nesrazil, tak by to neměl být problém, což?
Jinak máte taky zkušenosti, že je vám někomu špatně spíš večer, ale ne až ke zvracení, ale prostě nevolno? A zároveň s tím přichází chutě, že si nejsem jistá, jestli mi je zle z přejezení nebo z hladu... 🙂

anta
13. pro 2007

Mamr - já jsem líná od přírody a tak jsem sporty moc neřešila 😀 Každému je špatně jinak a v jinou denní i noční dobu, tak se neboj 🙂

mery.luu
13. pro 2007

mamr- mě bývá taky špatně spíše ve druhé půlce dne a zavracím každý večer ☹ Jak říká anta, každému je špatně jinak...Takže to musíme nějak zvládnou, snad nás ty nevolnosti brzy opustí... 😀

anta
13. pro 2007

mery.luu - opustí určitě, neboj, ještě si užijete těhulkování v pohodě. Moc vám to nezávidím, asi to musí být silně nepříjemný. Ale držím Vám palce, ať se nevyzvracíte z podoby, komu by pak bylo to díťátko podobné, že? 😉 🙂

petulak
13. pro 2007

hlásím,že mám nakoupeno i modrý calibrum i kyselinu listovou a už papám.O těch dětech jsem taky slyšela,že po vitamínech jsou velká,ale to asi fakt záleží na všem.A o velkých s mluví víc než o těch maličkých takže si pak člověk myslí,že se robí jen obrové 😀 ,ale jak píšeš je to jedno hlavně at je to zdravé.Já se už těším k doktorovi,ale je to za měsíc to se asi učekám.Nesmím na to vůbec myslet jinak to bude nekonečné. ☹ Když jsem měla jít na vyšetření ledvin tak to uteklo tak rychle a gynda bude za nekonečno.Jen doufám aby to zase nedopadlo smutně jako posledně.Je to smutné ☹

beata.n
14. pro 2007

ahojte všichni!!sem tu nová,tak nevím jak to tu chodí,tak snad na mě budete hodný 😀 v úterý 11.prosince sem zjistila,že sem těhotná.mám docela radost,ale zároven i strach.chtěla bych najít někoho,kdo by se mnou chodil na PK a tak,prostě někoho,kdo by prožíval to samé co já(krom přítele) 😎

maruska39
14. pro 2007

ahoj Beat,to jsme na tom podobně,já jsem to zjistila 9.12 😉
Jak si to zjistila??? Podle těhu testu?

many
14. pro 2007

ahoj beata a Maruško 😀 vítáme vás mezi náma 😀 😀 😀 těhulkama 😀

many
14. pro 2007

tak dnes už nám jdou konečně stránky,to bylo nekonečný 😀 ten jeden den mně připadal aspoň jako týden 😀 😀 😀

maruska39
14. pro 2007

Ahoj many 😵 😵 jj konečně tady,ale ještě stále musím čekat jestli to potvrdí krevní testy,ale když jsem měla 10 těhu testů pozitivních,tak by to snad mohlo vyjít,ne? 😉

kaciska
14. pro 2007

čau holky taky vás píchalo v těhu v podbřišku??? 😲

many
14. pro 2007

no to je jasný Maruš 😉 prostě už v tom jedeš 😀 😀 😀 😀

many
14. pro 2007

ahoj kaciska - jo jo píchá 😉 to je normální - zvětšuje se děloha 😀 mě včera bolelo bříško celý den,jako bych to měla dostat - vždycky při pohybu,tak jsem se snažila hodně ležet nebo sedět

many
14. pro 2007

dnes už je to lepší,ale sem tam to trošku cítím 😉 miminko roste 😀

maruska39
14. pro 2007

Ahoj kacisko 😉 j taky mě píchá a i bolí,přesně jak píše many jako bych to měla dostat 😒

Many - jj snad jo 😀 😀

many
14. pro 2007

Maruš tak krev ti to na stopéro potvrdí 😀 😀 😀

kaciska
14. pro 2007

tak tojo já ám někdy strach že došlo k tomu nejhoršímu...mám 1 týden od vynechání na testu prokazatelné tlustice kdy mám jít k dr?stačí 17.12.?nebo dýl?

many
14. pro 2007

a deset testů 😀 tos tomu tak furt nemohla uvěřit 😉 já dělala jen dva za sebou a už věřila 😀

maruska39
14. pro 2007

já budu doufat,Dr. taky říkala,že mám prosáklou(zvětšenou) dělohu,což se zvětšuje v těhu,tak tomu pomalinku i věřím 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru